Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   982 / 1385
(#) nagym6 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Tudom, csak én elfelejtettem a vigyort odatenni, azaz nem is tudom hogyan kell.
(#) kaqkk válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
A hozzászólás ablak alatt az utolsó ikon egy vigyori pofavan rajta
(#) elektrorudi válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Szia!
Egy régi, de felújított HP 6L -t használok. Utántöltött "Economi" tonerral használhatatlan!!! (illetve csak szöveg nyomtatásra jó). Eredeti HP tonerral sem volt jó (valószínúleg régi, kemény, lejárt szavatosságú blade volt benne). Most Canon tonerrel használom. Ez úgy jó, hogy "lézerfóliára" nyomtatok, és a "dunsztosüveg + hígító" módszerrel homogenizálom a nyomatot. Ja... és két réteg filmet teszek egymásra! Így, a múltkor, véletlenül a 3x-os túlvilágítást is gond nélkül elviselte a P20.
(#) Koncsar válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Szia Béla! Köszönöm a tegnap esti segítséged. A 3 perc levílágítás bőven elég lett. A hideg zsíroldóval meg ki kellett olyan töménységet kevernem, hogy amikor a NYÁKot beleteszem a folyadékba csak lötyköléstől kirajzolodjon a NYÁK. Rá 10 mp re öblítés és mehet a maratóba, többszőr megismételtem, hogy biztos működik e a dolog, működött. Most már csak azt kell megoldanom, hogy a nem túl sík NYÁKokat, hogy fogom a filmmel összeszorítani, hogy ne legyen nagyobb méretű lapoknál alávilágítás. Csináltatok 2 db A4 méretű 10mm üveglapot amit két csavar segítségével össze tudok majd szorítani, úgy hogy a közöttük lévő film és NYÁK összetapadjon. Persze itt a sima 10mm üveglap majd lehet, hogy mutat meglepetéseket, nem tudom levilágítani UV fénnyel, de majd meglátjuk.
(#) sastas01 válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
10 mm es üveglapot szerintem felesleges csavarozni. Annak már tekintélyes súlya van, megtartja magát.
(#) rockersrac válasza sastas01 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Meg a sima nátronüveg(ablak, stb) elég sokat elnyel az uv-ból. A plexi meg alig enged át valamicskét(kb semmit)
(#) kaqkk válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Egyáltalán nem kell a 10mm es üveg , bonts ki egy üveglapot egy rossz scannerből , tedd a nyákodat a "mesterfilmmel" és tegyél rá egy könyvet , ezt a "leszorítót"már egyszerűen ráteheted a levilágítóra .
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) nagym6 válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Idézet:
„A plexi meg alig enged át valamicskét(kb semmit)”

Én nagy méretekhez 4mm vastag plexit használok, 3 perc megvilágítási idővel. Kis méretekhez 2mm vastagot, ugyanannyi megvilágítás idő a jó mint a 4mm-eshez. Ha sokat elnyelne, akkor 4mm-esnél kb. dupla idő kellene mint 2mm-esnél.
(#) elektrorudi válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Idézet:
„Csináltatok 2 db A4 méretű 10mm üveglapot amit két csavar segítségével össze tudok majd szorítani, úgy hogy a közöttük lévő film és NYÁK összetapadjon.”

Én vákuumszivattyúval szorítom le a 4mm-es üveglapot. Alul, 5mm-es plexilap adja a "rugalmas" felületet. A vákuum nálam 0,55 bar. Vákuum szivattyú helyett jó lehet az élelmiszer zacskózáshoz használt fólia hegesztő, vagy egy porszívó is. Bár nem mértem, hogy ezek mekkora vákuumot csinálnak, de az üveglap saját tömegéből származó nyomásnál, biztosan nagyobb erő keletkezik...
(#) Kicsa válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Azt nem írtam,hogy vasalással szoktam nyákot készíteni.
Találtam most Vaterán egyet,van mellékelt kép a nyomtatásról.

HP 2100

Van ebből kicsit drágábban,1 év garival,felújított állapotban is,illetve van egy frissen töltött tonerral.

Ezek egyébként tetszőleges számú újratöltést bírnak,vagy ezekben is van chip?


Temela!

Köszönöm szépen,rákérdezek az eladónál ezek állapotára.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) kaqkk válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
A 2100 tonerjében nincs chip , elvileg akárhányszor tölthető , de idővel azért elhasználódik . Amikor megvettem ujratöltött toner volt benne az 2 évig bírta . Egyébként nem akarlak rábeszélni , csak leírtam a tapasztalataimat . Először mindenképpen próbanyomatot kérnék az eladótól csak ezután fizetném ki..
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) hapro hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Sziasztok!

Érdeklődök, hogy valakinek van-e bármilyen tapasztalata a linkelt állvánnyal kapcsolatban.
Kotyog-e gyárilag, mennyire lehet vele precíz fúrásokat végezni, és kb hány centi az oszlop és a fúrószár távolsága? Mennyire kopós a műanyag?
Bővebben: Link

köszi
(#) Temela válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
A gyártók így garantálják a tökéletes minőségű nyomatot, hogy jóval a kopás, súrlódás okozta elváltozásoktól mentes időben a számláló letílt. Persze előre nem lehet megmondani mennyi az a másolat, ami után rosszabbodik a helyzet, de biztosan méregettek, próbálgattak és lett egy közép érék/darabszám. No, meg, ha sűrűbben cserél a juzer főalkatrészeket vagy vesz másik nyomtatót az sokaknak csak jól jön.
(#) elektros90 hozzászólása Jan 4, 2014 /
 
Sziasztok!
Ti hogyan oldjátok meg az otthoni alkatrészrajz réteg elkészítését?
Esetleg kapható erre is spéci dry fólia mint a forrasztásgátló maszkhoz? Csak mondjuk fehér.
Talán úgy tudnám elképzelni az otthoni kivitelezését (csupán elméletben), hogy lézerrel műnyomóra tükrözve rányomtatni a rajzot. Majd ezt rávasalni a szokásos eljáras szerint és valahogy "rásütni" a nyákra.
(#) kaqkk válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Pont ez a szokásos megoldás , és felvasalás után lakkozni szokták . "spéci "dry fólia nincs fehér színben de ha megfelel a kék akkor avval is felviheted.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) Koncsar válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Szia! Kipróbáltam, vágattam 2 db 7mm üveglapot, 3 perc levílágítással hibátlan lett, már csak a két üveglap összeszorítására kéne valamit kitalálni. Szóval a fénymásoló üveg és a sima üveg között semmi eltérést nem tapasztaltam. Valami műanyag párhuzamszorítót kéne kerítenem hozzá még. A pozitív 20-at meg 85 C fokon 15 percig szárítottam.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) kaqkk válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Csináltass asztalossal két keretet , ragasztd bele az üvegeket , és zsanérral kapcsold össze a keretket úgy hogy az üvegek közt legyen egy nyák . Az elejére tegyél "békazárat " és már kész is a leszorítód .
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014

leszorito.jpg
    
(#) nagym6 válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Idézet:
„pozitív 20-at meg 85 C fokon 15 percig szárítottam.”

Sok a 85 fok, gyárilag 70 a maximum megengedett. Fényérzékenysége drasztikusan csökken nagyobb hőfokon, nem tudom mennyinél. Én 50 fokon szárítom, 10 perc alatt jó, biztosan nem árt. Akkor kész a szárítás, ha tapintásra kemény, nem ragad.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) elektros90 válasza nagym6 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Te miben szoktad szárítani? Én csak sütőben. A sütő mennyire stabilan tartja a hőfokot?
Nincs mivel lemérnem a hőmérsékletet. Szeretnék majd forrasztásgátló maszkot szárítani, de a dry nak csak valami nagyon kicsi a toleranciája, talán +/- 1C, vagy +/- 5C, most nem emlékszek.
(#) nagym6 válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Egy ősrégi "minigrill" kicsike fekvő grillsütőben. Higanyos hőmérőt beteszem. Bekapcsoláskor tudom, hogy kb. mennyi ideig fűtsön, utána kikapcsolom, 1-2 perc múlva 50 fok. Akkor beteszem -az akkor- lefújt nyákot, és kb. 10 perc múlva kész. Úgy, hogy azalatt lassan hűl a sütő, nincs újra bekapcsolva.
(#) kaqkk válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Idézet:
„dry nak csak valami nagyon kicsi a toleranciája, talán +/- 1C, vagy +/- 5C, most nem emlékszek.”
Egy kicsit összekeversz valamit ! A dry az a kék maratás álló fólia ezt 100-110c hőfokon kell laminálni (a vizes felvitelnél 80c on szokták szárítani . A forrmaszk a zöld fólia és 150 c körül kell "beégetni" ez lehet 130-és 150c is tehát hol az 1-5fok tolerancia?
(#) elektros90 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
A katalógus adatokból indultam ki. Lehetséges, hogy neked más fajta van. Az csak jó lenne, ha nem kellene neki nagyon stabil hőfok. Majd kipróbálom valamikor.
Vagyis ez nem az. Ezt nemtudom mi akkor. Lejjebb írja a pdf ben, hogy sütés (bake) 140-150C 1 óra hosszan.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) kaqkk válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Én az elektromos sütőben 140fokra állítva szoktam beégetni , még egyszersem olvadt le ..
(#) elektros90 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Aztán észrevettem, hogy elnéztem. Csak már nemérkeztem a HSZ-od előtt kijavítani. Akkor az első mi lehet? Hanyszor kell sütni/szárítani?
(#) kaqkk válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Vissza az alapokhoz : melyik fóliáról beszélünk? Ha a forrmaszkról van szó azt 110fokon on laminálom és 150 fokon égetem be előhívás után
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) elektros90 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Kokrétan DuPont Vacrel 8100 Dry Film Solder Mask.
(#) kaqkk válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Akkor nyugodtan használd ezeket az értékeket amit írtam .
(#) elektros90 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Rendben, köszi. Laminálni egy hama laminálóval szoktam, azon nemtudok beállítani hőfokot.
Hidegen laminálni a bekapcsolás után szoktam amíg fűt, melegen meg miután már felfűtötte magát. A kék fóliát ujságpapirba szoktam csomagolni, hogy ne harapja meg a laminátor.
Remélem a zöldnél is bevállik.
(#) kaqkk válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Idézet:
„ujságpapirba szoktam csomagolni, hogy ne harapja meg a laminátor.”
Ez mit is takar?Kifejtenéd bővebben?
(#) elektros90 válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 4, 2014 /
 
Azt, hogy a laminátorban vannak valami fogak vagy nemtudom mik. Még nemszedtem szét megnézni. Látni a nyákon az utat, ahol végigfut rajta. 2 Sorban olyan 2-3 mm pontok/berepedések vannak. Ha teszek rá ujságpapírt akkor minden rendben.
Következő: »»   982 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem