Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1479 / 2514
(#) reloop válasza Pistii12 hozzászólására (») Jan 5, 2014 / 1
 
(#) Pistii12 válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
pedig mennyit nézelődtem! úgy látszik nem eleget.:/ nagyon szépen köszönöm!!!!
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) reloop válasza Benji94 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Bizonyos kompromisszumokat meg lehet kötni. Tégy 2A-es biztosítékot a 4 ohm-os hangsugárzó elé! Az legkorábban 16W-nál olvad el. Ennyi kockázat szerintem még vállalható.
(#) Primary hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Lehet, hogy triviális dolog, de egy VF3-hoz hogyan, hova, mekkora biztosítékot tegyek? +-16V, legrosszabb esetben 4 ohmos hangszórókkal, de valószínűleg 6 ohmosakkal.

VF3 tuti megeszi reggelire a TDA2050-et?
(#) lukacsp válasza melorin hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Legvalószínűbb, hogy úgy lesz jó ha csak a jelvezeték árnyékolásán viszed el a GND-t ahhoz a különálló panelhez.
Mit csinál amúgy az a különálló panel? (Ez még akár fontos is lehet a földelési topológia miatt.)
(#) melorin válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Hangeröt állít az utána kötött végfoknak. PGA2310
(#) lukacsp válasza melorin hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Az előfok tápja ami az említett kisjelű fokozatokat táplálja galvanikusan független a végfok tápjától? (Az jó lenne.)
(#) melorin válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Külön trafó van mindkettöhöz.
(#) melorin válasza melorin hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ha a jelföldet(árnyékolást) használom a táphoz mint GND, akkor meg az nem lesz érvényes, hogy a jelföld vezetékén nem mehet tápföld, és fordítva sem. Legalábbis nekem ezt mondták régebben itt a fórumon.
Ha meg két földvezetéket viszek, jön a földhurok. Csöbörből vödörbe?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) reloop válasza melorin hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ez az a helyzet amire nincs egységes receptet. No, de miből tart kipróbálni?
(#) melorin válasza reloop hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
A mostani PGA IC-m tönkrement valamitől. Nagyon drága az IC, és nem szeretnék kisérletezni vele, hanem ha van tuti recept, azt alkalmaznám.
(#) Buvarruha válasza melorin hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Úgy kösd össze a nyákokat, mintha külön készülékek lennének, csak a jelföldnél legyenek összekötve. Ha több helyen kötöd össze, hurkot csinálsz.
(#) melorin válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Külön készülékek között tápot nem láttam még összekötve csak jelet, és ez zavar meg engem.
(#) david9999999 hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Üdv! Csak egy gyors kérdés: tranzisztort hogyan tudok tesztelni kapcsolás nélkül? Nem működőképességet melegedést néznék.
(#) levaitamas válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Pl így. Mondjuk ezt a melegedés dolgot nem nagyon értem.
(#) david9999999 válasza levaitamas hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Bordán van rajta és megakarom nézni hogy elég-e a borda hozzá, csak azért nem építenék rá egy áramkört hanem elindítanám "pucéron"
Szóval nem kimérni szeretném hogy használható-e hanem tartósan működésre bírni
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) shaftee hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Sziasztok!
A Melody 400 w-os kapcsolásához létezik valami működő nyákterv?
(#) elektros90 válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Vannak itt nálam tanultabbak, de szerintem ez butaság.
Azt, hogy egy tranzisztor mennyire melegszik azt az adott áramkörben uralkodó feszültség- és áramviszonyok határozzák meg. Egyébként lehet számolni katalógus adatok szerint. Továbbá kiszámolni a hűtőfelület maximális hőkapacitását, vagy, hogy is nevezik.
(#) david9999999 válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Gondoltam hogy labortáppal előteremtem az uralkodó körülményeket mert se a tranzisztorról se a bordáról nincs adatom.
(#) elektros90 válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Hát akkor meg az a kérdés, hogy milyen áramkörben? Erősítő? Hány wattos? 8ohm terhelés?
(#) david9999999 válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
JLH erősítő ~30V olyan 1,3-1,5 A nyugalmi árammal 8ohmos terhelés mellett.
A tranzisztorról mondjuk a típusát tudom, csak a gyártóját nem. Egy M betű van rajta, de nem motorolás, hanem inkább metrós, rajzzal szemléltetem
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) elektros90 válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Milyen tipusú a tranzisztor? Szerintem tégy fel képeket és megmondják neked a tapasztalt kolegák, hogy megfelelő-e vagy sem. Nemtudom, hogyan lehetne a te elképzelésed szerint ezt megmérni.
(#) david9999999 válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Följebb módosítottam. Azt már tudom hogy a tranzisztor belevaló(2N3055) csak ki kéne próbálni hogy nem fő-e meg, akár egyszerű áramkör építésével, csak nem akarom, jobban mondva nem tudom megépíteni az erősítőt és azzal tesztelni.
(#) elektros90 válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Hát a tranzisztor akkor fűt a legjobban amikor alig van nyitva, viszont nagy áram folyik rajta.
Anno a labortápegységem max 30V és 2A volt. 1db 2N3055 össel. Legjobban a kimeneti 1V és 2A nál fűtött. A borda nagysága pedig olyan 10cm x 15cm volt. Ha ennél kisebb van neked akkor szerintem nem lesz jó.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2014
(#) david9999999 válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ilyesmi bordám van+aktív hűtés szóval remélem jó lesz.
(#) Travolta válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Elképzelhető, hogy MEV gyártmány.
(#) david9999999 válasza Travolta hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
És az nekem jó vagy rossz?
(#) granpa válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ha valami antik, akkor tán eredeti (MEV): nagyon jó.
(#) keszeg01 válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Ha a JLH topikot elolvasod szinte minden kérdésre válasz kapsz.
(#) levaitamas válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Aha. Értelek. A tranzisztor katalógus adati alapján pontosan (cm2-re) ki lehet számítani a szükséges hűtőfelület nagyságát. Annó középiskolában számoltam ilyet utoljára, így passzolom a továbbiakat, de a jártasabb kollégák biztosan tudnak segíteni ( gugli sem reménytelen).
Következő: »»   1479 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem