Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1478 / 2514
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Melyik az a vezetősáv amelyik megégett, de nem égett el?
(#) pjg válasza Primary hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
A legújabb Elektorban:
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Mélyen tisztelt reloop az erősítőt sikeresen beindítottam ismét Amolyan bújócskázdit játszottam. Felszedtem a 8k2 es ellenállásokat mivel a panel 2 oldalú. S megnéztem hogy mi van alatta. Elindultam egy szálon felszedtem a szűrőkondikat ,tekercset ,kis kondikat és rátaláltam a tekercs alatt egy szép szakadásra. Beiktatam oda is egy szálat visszatettem a dobozba és tökéletesen megy.
Köszönöm szépen a fáradozásaid a kitartásod Meg végül szerviz sem kellett Szpisti.
Üdv: Levente
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
50W ugye 8Ohmon Gyök(50x8)= 20V-on jön létre. Neked van mindenestül 16V-od. Ohm bácsi haragudni fog ha nem használod a törvényeit.
(#) reloop válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
El kell ismerni, ügyes voltál
(#) granpa válasza szamóca hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
"30-50W, elvileg 6 Ohmon" Azé' 40W, 6 Ohmon tán menne.
(#) Benji94 hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Üdv Mindenkinek!
Vettem most egy Pioneer SX-227 sztereó erősítőt, és nem tudom eldönteni, hogy mennyi a minimális megengedett kimenő impedancia.
Az erősítő hátuljára az van írva, hogy 8-16 ohm, de több helyen neten olvastam azt is hogy 4 ohmmal is elbánik. Ami utóbbira utaló jel még szerintem, hogy 4 db csatlakozó van a hátulján ( A + B speakers ), és gondolom párhuzamosan kapcsolja őket. Talán az is lehet, hogy azért írták ezt a hátuljára, mert ugye 8 ohm-osak párhuzamosan 4 ohmot adnak, szóval akkor így még pont jó, viszint ha 4-et írtak volna, akk már előfordulhatna ha vki nem ért hozzá 2 ohm terhelés is amit meg már nem szeret.
Ti mit gondoltok erről?
Nyogodt szívvel ráköthetem a 4 ohm-os hang(falam)sugárzóm?

Ne falazz! Mod
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) DJanosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Ha az elején is az lettem volna nem kellett volna megjavítsam. : De talán igy jobb is nyertem egy adag tapasztalatot még egyszer köszönöm. Néhány fotó bújócskázás közben.
(#) Benji94 hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Kis korrekció: 4 ohmos hangdobozaim
(#) matyusz hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Kérlek segítsetek ebben. Reloop? Ha áldásod adod szerintem megy a 8220 helyére a 8205.
(#) reloop válasza Benji94 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Szia! Ne köss rá 4 ohm-ot! Hogy honnan veszem ezt? Tőled is ott van karnyújtásnyira.
A készülék típusát "service manual" szavakkal kiegészítve beírtam a gugliba. Mindjárt lett kapcsolási rajzom. A végtranzisztor típusa megint ment a keresőbe. Na, mit ír? Legnagyobb megengedett kollektor áram 6A. A tápfeszültség 43V, ha 4 ohm-mal terheled a csúcsáram felszökhet 10A közelébe. Röviden ennyi
(#) Primary válasza szamóca hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Nem gondoltam 50W-ot kivenni 8 ohmon.

Ez a TDA2050 elég egyszerűnek és olcsónak tűnik.
Szerintetek inkább TDA2050 alapút vagy pedig VF3-at érdemes építeni? Kicsit tartok ettől a hűtőzászlóra ragasztós megoldástól. Mondjuk bevásároltam egy VF3-hoz, hogy majd kipróbálom.
(#) reloop válasza matyusz hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Kibogarásztam, a 9-es láb funkciója eltér.
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Nem kell ott ragasztgatni semmit. Nálam most is az megy már harmadik éve lassan úgy, hogy csak hőelvezetőpasztába van belenyomva a dióda. A tédéásat minőségben megeszi reggelire, de kettős táp kell, nem szimpla +16V.
Szerk: Bocs most látom hogy +-16V-ot írsz.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) Szpisti válasza DJanosi hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Bátraké a szerencse! meg a kitartóké!
(#) matyusz válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Köszönöm szépen, akkor mehet is bele, mert a panelen amibe 8220 volt annál a 9 es láb + tápra van kötve a 8205 nél pedig gyárilag is oda ajánlják
(#) elektros90 hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Sziasztok!
Kíváncsiságból megpróbáltam leszimulálni Multisimben egy a Sipos Gyula: Hifi erősítők építése c. könyben publikált kapcsolást. A kapcsolási rajz 101. ábra a 137. oldalon.
Mindent ugyanúgy kötöttem be mint a kapcsolásban és az értékeket is ugyanúgy állítottam be.
Mégsem működik. Nekem még egy publikus kapcsolás sem működött MS ben, gondoltam most hátha.
Mit néztem el, vagy ennyire nem működik ez a program?
(#) Primary válasza szamóca hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Simán felforrasztom a diódát, aztán rakok hűtőpasztát köré, és kész? Talán még fel is lehet normálisan csavarozni.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) pjg válasza Primary hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Inkább Eporapid, Uverapid. Vagy szilikon.
(#) Primary válasza pjg hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Ha ragasztás, akkor araldite van itthon
(#) pjg válasza Primary hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Az Eporapid, Uverapid egyféle Araldit koppintás.
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Nálam így megy 2009-től naponta, és kutya baja.
(#) Primary válasza szamóca hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Végül is utólag is lehet ragasztani, ha mégsem jó pasztával.
(#) szamóca válasza Primary hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Szabadon választott.
(#) melorin hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Üdv.
Van két, külön nyákon elhelyezkedő kapcsolásom. Az egyiken van az egyenirányító+stabilizátor 15V+/- és egy előerősítő, minden csillagpontban kialakítva. A másik nyákon pedig egy szintén +/-15V-ot igénylő műveleti erősítő fokozat, ez is csillagpontban.

A kérdésem az, hogy a tápegységnél kialakított csillagpontból vigyem át az egyik panelről a másikon lévő csillagpontba a 0V-ot és a jelvezetéken is mehet a jelföld a másik panelen lévő erősítőhöz, vagy a jelföldet már nem kell külön vezetéken vinni, elég a táp 0V-ja? Esetleg csak a jelföldet vigyem át, és jó lesz az a 0V-hoz? Félek, hogy földhurkot fogok előidézni.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) Benji94 válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Köszönöm válaszod, reloop!
Értem, hogy nem szerencsés 4 ohm-mal használni, de hogyha óvatosan használom, és egy kisebb terhelhetőségű hangdobozt szeretnék hajtani vele, akk még nem problémás a dolog?
( 2 utas, 7 literes zárt doboz 10 cm-es Monacor mélyközéppel és 5 cm-es Philips magassugárzóval, harmadrendű váltóval, 4 ohmos mindkettő)
Szerintem ennek a terhelhetősége kb 10 W RMS darabonként, de csúcsban sem képes többet elviselni 20 W-nál, szóval a 4 ohm ellenére ezzel a a hangsugárzóval használva nemigen lesz még 3 A se nagyon az áramerősség. Mit szólsz hozzá? Áldásod adod az összeállításra?
Vagy egyéb gondok is felmerülnek, amire én nem gondoltam?
(#) steelbird válasza Benji94 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Szerintem hallgass a mesterekre.
Kb. fél tápfeszültségig kihajtva a végfokot eléred a max. megengedett áramot.
Teljesítményben ez kb. 70W (Eff.). Elég, ha egy haver, szomszéd, gyerek megtekeri a hangerőt, míg te oda sem figyelsz, annyi a végfoknak.
Meg a hangszóróidnak...
Kihagytam még az illumináltság bizonyos fokú szintjét...
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
(#) (Felhasználó 46585) válasza elektros90 hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Már írtam neked, hogy ez a tápfesz áramából kivett vezérlőjel nem az igazi, nem biztos, hogy az opamp modellek tudják ezt. Csinálj valami "normálisat". Elég sokfajta van...

Vagy ha valami komolyabbat akarsz, akkor itt van egy A osztályú. De mintha neked a D osztállyal kellene foglalkoznod...

A szimulátort pedig meg kell tanulni. Nyilván, ez nem megy máról holnapra, de azért küldtem neked fájlokat, hogy azokat kielemezd, hogy mi, miért van úgy. Ha meg valamit nem értesz, akkor kérdezz! De a szimulátorra van külön topic...

Aclass01.ms10
    
(#) elektros90 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Köszi! A D vel most nem foglalkozok még, mert a konkrétumokat megkell még beszélnem a konzultánsommal. Csak kíváncsiságból kiakartam próbálni egy egyszerűt a multiban, hogy mit eredményez. Tegnap próbáltam másikkal is, ami "rendes". Az is irodalomból volt, de az sem működött. Az előző szakdogámat a Multisimben kezdtem, úgyhogy valamelyest már ismerem.
(#) Pistii12 hozzászólása Jan 5, 2014 /
 
Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni?
Van 2 Darab TA8258H ic-m és ebből szeretnék csinálni 1 erősítőt valaki tudna nekem segíteni? Mert én nem találtam hozzá semmi kapcsolást.:/ A válaszokat előre is nagyon szépen köszönöm!!
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2014
Következő: »»   1478 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem