Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   541 / 1159
(#) djsms válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
A cső sokkal nagyobbat villan ám, mint ez a pici led! Nem lesz baj?
(#) czibulak válasza Koncsar hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Árnyékolással nem lehetne megoldani?
Elvégre az a gond hogy zavarja a rádiót nem?
(#) Sebi válasza shoginc hozzászólására (») Jan 15, 2014 /
 
Látszólag minkettő ugyanaz, csak más típusú triac-kal szerelve. Egy rendesen visszarajzolt kapcsolás segítene a felderítésben... Én valami egyszerű "fázishasítós" tápra tippelek.
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2014
(#) Redmaster hozzászólása Jan 16, 2014 /
 
Üdv! Egyik kollégám megkért hogy a Hetra 130 U típusú hegesztőgépén lévő fokozatkapcsolót javítsam meg, mivel a tengelye eltört. Először rendelni akartunk egyet, de a kapcsolóra valamilyen olajos massza ráfolyt, így nem tudtuk leolvasni a típusát, csak annyit hogy Ganz KK0-60 és a következő szám felső részéből csak egy kis rész látszik, ami vagy 2-es vagy 3-as. Így gondoltam, hogy a törött blokkot kicserélem egy másik Ganzből kivett blokkal. Viszont szétszerelés közben sikeresen leütöttem az asztalról, így széthullott az egész, szóval nem tudom fokozatokat sem hogy követték egymást.
Néztem a gyártó honlapján de ott csak termékkód van feltüntetve kép nélkül, így nem tudom melyikre lenne szükség, a Ganz oldalán pedig a kapcsolók között nem találok olyat ami ezekhez az információkhoz passzolna, mert ami 6037-es típusszámmal rendelkezik annak a száma megfelelne, de nincs rajta 0 állás, a 4036-os viszont rendelkezik nulla állással de nem jó a típusszáma.

Szóval annyit szeretnék kérni, hogy aki rendelkezik ilyen géppel, az nézze már meg, hogy milyen kapcsoló kell bele. De ha valaki tudja hogy mikor, milyen állásban, hogy kapcsol a kapcsoló, az is rengeteg segítség.

Előre is köszönök mindent.
(#) zenebolond válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 16, 2014 /
 
Helló!

Működik az IC-vel, de újabb probléma merült fel. Be tudom kapcsolni, de nem jön be a kép. A mellékletben szereplő panelt hogy tudnám feléleszteni. Ez a kijelző nagyfeszültséggel gerjesztett világítása(olyan mint a neon, vagy kompakt fénycső.
a csatlakozón beadom a 12V-ot, ez megvan, van egy on/off kivezetés ezen a testhez képest +5 V-ot mértem, ha bekapcsoltam a power gombbal, és van egy adj. (adjust) kivezetés ami úgy gondolom ez a gerjesztés erősségét (fényerejét) hivatott szabályozni. Ha adok neki +-12V-ot és gondolom +5V-ot, még ott van az adjust kivezetést. Na ebben segítsetek nekem hogy ott mit és hogyan tudok vezérlést adni. Ezzel az egésszel azt akarom kideríteni, hogy jó e a két vékony neon, vagy a panel hibás-e? De ha vannak segítő ötletek szeretettel várom.

panel.JPG
    
(#) Buvarruha válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Az ON/OFF-ra 5V kell általában az jó, az adjust-ot próbáld földre húzni. Monitoroknál általában ez a max fényerő, persze olykor a 3.3V a max fényerő, de anélkül is mennie kellene, legfeljebb villogva. A biztosítékot ellenőrizd rajta, mert szokott lenni ksi SMD biztosíték nem messze a táp-be résztől.
(#) zenebolond válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Köszi a gyors választ ma ki is próbálom!
(#) zenebolond válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Szia Találtam egy smd kütyüt S felirattal a pozitív ágban, ez lesz a bizti, szakadás van. De még nem volt időm áthidalni és rápróbálni.
(#) Collider hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Ki kellett cserélnem egy elkót, 2.2µF 50V, "standard" magasságú, kb. másfél centi. Találtam is másikat, ez is 2.2µF 50V, de a magassága max 5 mm. Elképzelhető, hogy mérete ellenére ez is az, mint a nagyobbik?
(#) pjg válasza Collider hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Persze. A kicsi az újabb. Korszerűbb. Programozott élettartamú.
(#) Collider válasza pjg hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Köszi! Ez egy ~15 éves walkmanből kitermelt kondi. Értéke hajszálpontosan annyi, mint ami rá van írva.
(#) efraim válasza Collider hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Továbbá hajszálpontosan arról a kondiról van szó, amit a "Kezdő kérdések" topicban már meg lett beszélve.
(#) Collider válasza efraim hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Igen, ott volt mozgás, itt nem. Törölni akartam a kérdést innen, de már nem engedte az oldal. Mentségemre szóljon, hogy ott teljesen más a lényeg.
(#) tibike32 hozzászólása Jan 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Volna pár darab SMD alkatrész, aminek nem tudom a típusát.
Van egy kapcsolási rajz is hozzá, de ott is csak az SMD jelölések vannak ráírva.
Amikre kiváncsi lennék : A8E,PO3,NO2.

Előre is köszönöm a válaszokat !
(#) efraim válasza tibike32 hozzászólására (») Jan 17, 2014 /
 
Itt mindet megtalálod.
(#) zenebolond válasza efraim hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Akkor ebben segíts nekem: KRC107M
(#) Hp41C válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Ime.
Csak annyit kell beírni a Gooooooogle -ba: típusszám datasheet
(#) zenebolond válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Bocsi, csak azt felejtettem leírni, hogy nem kapok ilyen tranyót, valami helyettesítő kellene.
(#) zenebolond válasza Buvarruha hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Szia!

Összeraktam, működik a TV, csak szerintem összekevertem a lapokat amelyek a kijelző alatt vannak, mert csak egy fehér képet mutat. a neon világít most már.
(#) zenebolond válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Bocsi, egy nem leolvasható IC-vel indult és ez lett belőle. Ráadásul egy SMD biztosíték is volt ami számomra "ismeretlen"volt.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014
(#) efraim válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Tessék KRC107M
(#) Hp41C válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
DTC114YL (ROH) NPN 50V 0.1A 0.3W 10k+47kohm 250MHz SC-72 [21-09-95], a Lomex-től.
(#) cirpo hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
Helló!
Elromlott a mosógép itthon. Rögtön szét is szedtem.
Következő a kérdés:
FILTRO COD. 39492
Ennek a vacaknak a kimenetén egyenáram vagy váltakozó áram jön ki? Amíg nem tudom biztosan nem merek rámérni multiméterrel.
(#) sprofan válasza cirpo hozzászólására (») Jan 18, 2014 / 1
 
Szia!
Mivel ez csak egy hálózati szűrő ezért váltó, gyakorlatilag esélytelen hogy ez okozza a hibát. Viszont ha itt leírod pontosan mi történt, hogy történt, mivel stb... sok jó tanácsot kaphatsz: Bővebben: Link
(#) Buvarruha válasza zenebolond hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Attól nem lenne ilyen, azért fehér, mert nem kapcsol be a kijelző.
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
Sziasztok.ennek a diodának???a két vége között kell hogy legyen kapcsolat,ha nincs áram alatt??multin a sípoló üzemmódban.mértem,de nem jelzett,a mellette lévő viszont igen.
(#) kadarist válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Szia!
Először is kiforrasztva mérd, másodszor pedig: mi van ráírva?
(#) Bécógyerek válasza kadarist hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
megvolt úgy is.úgy sincs jele a kapcsolatnak.
mindjárt leolvasom.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2014
(#) Bécógyerek hozzászólása Jan 18, 2014 /
 
2perc
(#) kadarist válasza Bécógyerek hozzászólására (») Jan 18, 2014 /
 
Mindkét irányban (polaritással) szakadt?
Következő: »»   541 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem