Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   447 / 607
(#) akos153 válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Üdv, 1,4*28=39,2V Ez még elegendő a meghajtáshoz, terhelés esésére úgy is esni fog. 3,5 A Kicsit kevés neki, legalább 5 A kellene hogy legyen de ezzel is működni fog. A puffer elegendő. A panel teste igen mehet mivel a panelre a tápról +,-,gnd jön a panelra. Arra kell kötni.
(#) zotya1983 válasza akos153 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
Köszönöm szépen !
(#) zotya1983 válasza akos153 hozzászólására (») Jan 20, 2014 /
 
A tápot cseréltettem 5.35 Amperesre oldalanként És 300 Va-s ra így szerintem elég lesz
(#) zotya1983 hozzászólása Jan 21, 2014 /
 
Alakulunk...Azért előfúrhatták volna az amúgy sem valami jó tervezésű nyákot... Sok átkötés, kevés hely a forrasztpontok közt...
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Ezért célszerű esetleg másik paneltervet választani. Itt van például Reloop elképzelése szerinti kapcsolás és egy panelterv tőlem.
A fúrások érdekesek, mintha apró vakondtúrások lennének. A szerszám itt nem volt ideális.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
(#) Szpisti válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Nincs semmi probléma azzal a nyáktervvel, jó párat elhasználtam belőle minden gond nélkül.
Inkább fúrni meg forrasztani kellene tudni megfelelő eszközökkel és módon!

Mondjuk nekem az egyetlen gondom ezekkel mindig az volt, hogy lefújták egy nehezen forrasztható lakkal, ezért mindig azzal kezdtem hogy lakk lecsiszol, és gyantás lakkal vékonyan átfújtam. Így már nem kell agyonfűteni a forrfejeket mire megfut az ón, és még szépen terül is.
(#) Gabó válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Ezt én élesztés előtt írtó alaposan átnézném, rövidzárlat, szakadás és forrasztás terén. Kapásból van 2-3 hely, ahol zárlatot láttam. Mivel lyukasztottad? Kalapács-szeg kombináció?
(#) zotya1983 válasza Gabó hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Nincs rajt zárlat akármennyire is hihetetlen sajnos csak pillanatpákám van és nem csiszoltam le, de ez a legelső ilyen amit építek...Egyáltalán erre sem számítottam hogy magamnak kell furkálni (( Elkap az ideg azt kidobom a szemétbe. Egyébként sima általan lecsiszolt fúrófejjel fúrtam ki, de legközelebb nem ezt a panelt használom főleg nem mivel nincs megfelelő célszerszámom hozzá...
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
(#) zotya1983 válasza Gabó hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Gabó ezt inkább meg sem próbálom éleszteni, szerintem hagyom a fenébe, vagyis nem kínlódok vele felesleges..
(#) Gabó válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Itt alapból a fúrásnál lett elrontva. Kellene egy rendesen megcsinált nyákot csinálni, és azt építeni. Pl Alkotó paneljét. Fúróhegyet meg lehet kapni 50-100ftért.
(#) zotya1983 válasza Gabó hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget ezt a nyákot tanulópénzként fogom fel, legközelebb alaposan megcsiszolom ahogy írtátok, és rendes 0.5 ös fúrót is beszerzek meg a pillanatpáka helyett valami precíziósabb forrasztót használok.
(#) Szpisti válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 21, 2014 / 1
 
Az ilyen méretű panelt nyugodtan forraszthatod pill. pákával, ide tökéletes.
Ha fúrót veszel, akkor ehhez 0,8-ast és 1-est vegyél. Mifelénk a szerszámszaküzletben 90 Ft a HSS, a köszörült élű meg 200 Ft - utóbbi kb. annyival tovább kitart mint amennyivel drágább.
Az elektronika-hobbi a türelem hobbija, így nem szabad hozzáállni, hogy "elkap az ideg. oszt' kivágom" ...
(#) zotya1983 válasza Szpisti hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Nem volt megfelelő szerszámom hozzá különben simán ment volna a dolog, nem baj legközelebb felcsiszolom stb.Türelmem pedíg van
(#) bencikusz válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Termeld ki az alkatrészeket belőle, és azokat fel tudod használni egy rendesen legyártott panelnél.
Alkotó vagy Reloop kollégák paneljei nagyon rendben vannak, tudom őket ajánlani
Üdv.b
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2014
(#) zotya1983 válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Már szedődöm ki belőle a cuccokat,előre fúrt duplaoldalas lyukgalvanizáltat veszek most máshonnan.Amit nem kell magamnak fúrkálni.
(#) bencikusz válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
A D-Audio?
Azokkal meg vagyok elégedve, kipróbáltam tőlük több nyákot is.
(#) zotya1983 válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Igen tőlük szeretném megrendelni az AMP 06 os kittet. D Audiótól.
(#) bencikusz válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Van nekem is belőle.
De neked megvannak a hozzá való alkatrészek, nem gondoltál arra, hogy saját magad gyárts le egy panelt?
Olcsóbban jönnél ki.
(#) zotya1983 válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Ennyire nem szeretnék belemerülni, ha már egy panelt elrontottam a fúrással mégegyet nem akarok felesleges kör lenne ismét, első körben megépítem ezt aztán majd a késöbbiekben lehet hogy megépítem a másik felét is.De ahhoz már kevés lesz a trafóm.
(#) zotya1983 válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 21, 2014 /
 
Esetleg a késöbbiekben veszek neki ismét egy nyákot és akkor már érdemesebb sztereóra megcsinálni, vagy megépítem ismét mégegy példányban.
(#) gabesz.mi074 hozzászólása Jan 22, 2014 /
 
Nem rég kértem itt tőletek egy tda7294hídkapcsolás tervet . Ezzel kapcsolatban az volna a kérdésem hogy ezen a kapcsoláson:Bővebben: Link ha jól értelmezem a stand by és mutte funkció nem működik hiszen pozitívra van kötve
(#) reloop válasza gabesz.mi074 hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Szia! Nincs közvetlenül tápra húzva, kíméletesen kapcsol be.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Akkor ezek szerint a lágyindítás elhagyható? Mivel késleltetett elméletben a bekapcsolás is.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
A klasszikus értelemben vett lágyindító a transzformátor előtt helyezkedik el és feladata, hogy az induló gerjesztés és a puffertöltés áramát korlátozza.
Ami ebben a hídban van az a koppanás mentes bekapcsolást szolgálja. Erre ilyen teljesítmény mellett aligha van szükség, mert úgyis szoktunk relés hangsugárzóvédőt használni, nehogy egyenfeszültség mehessen a hangszóróra. Ez viszont alapból tudja a koppanásgátlást, sőt kikapcsolásnál is hatékonyan tud bontani.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Értem gondolom akkor egy relés késleltetés+egy toroid lágyindító áramkör beépítése kellene.
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Ezekkel a részegységgel külön témák foglalkoznak, nézd meg a képmellékleteket és olvasgasd őket!
Lágyindító.
Hansugárzó védelem.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 22, 2014 /
 
Rendben köszönöm tök felesleges ide lágyindítás és a kopi gátló sem muszály,már csak egy kérdés,az élesztéskor mire érdemes figyelnem?
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2014
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 23, 2014 / 3
 
A megépített áramkörre kisütött állapotban kösd rá a pufferkondenzátorokat! Használj valamilyen áramkorlátozót! Jobb híján köss izzólámpát sorba a primer tekerccsel! Ha simán felfut a táp mérj kimeneti egyenfeszültséget, párszor 10mV megengedett, volt nagyságrendben már nem.
A hangszórót először 50-200 ohm soros ellenálláson keresztül kösd rá, egy estleges gerjedés ne égesse szénné munkádat.
(#) zotya1983 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Van itthon teljesítményellenállásom 47 ohm 25 w os erre pont megfelelő lesz mármint a hangszóróvédelemre.Ha majd élesztem még elötte lesz pár kérdésem,de nem offolom teli a fórumot kérdéseimmel. + és - ágba kössek izzót első indításkor a szekunderen és a primeren is? Ha baj van akkor elvileg oda folyik a kakaó és van időm lekapcsolni még mielött baj van.
Bocs a sok kérdésért de még nagyon kezdő vagyok a témában...
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 23, 2014 / 1
 
Izzót vagy csak a primer, vagy csak a szekunder oldalra tegyél. A szekunderre az annak megfelelő feszültségű izzót használj.
Élesztés előtt tégy fel fotót róla, ha bizonytalan vagy valamiben.
Következő: »»   447 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem