Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   449 / 607
(#) zotya1983 válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
31 volt szerintem nem magas, 50 Vmaxot ír a gyártó ez a küszöbe, 31 volt 31 volt marad tudtommal egyenirányítás után is,csak lesz egy brummfeszültségünk ami jelen esetben U*1.41=43,71-1=42,71 ez még nem vészes ami terhelésre biztosan esni fog,vagy rosszul tudom?
(#) pjg válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
(teljes) terhelésre biztosan fog esni, de mi van két zeneszám közt. PUK!
(#) bencikusz válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Abszolút maximum a +-50V Jel nélkül. Ezt a feszültséget kerülni kell. Az adatlap 3. táblázatában le van írva hogy +- 10V-tól +-40V-ig lehet használni. 31V pedig 2 utas egyenirányítás és pufferelés után az AC feszültség gyök2szeresére változik (növekszik). Természetesen ez a feszültség teljes terhelés hatására esik, de érdemes hazardírozni ?
(#) zotya1983 válasza pjg hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Na most aztán jól elment a kedvem tőle...Hihetetlen komolyan ha egyszer 28 voltos trafót rendelek akkor az miért nem 28? Mert 240 V van a konnektorban...Kösz az infót akkor nézhetek valami másféle dolgot a tda ról lemondtam...
(#) bencikusz válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Nem kell lemondani róla. Egy toroidról könnyű letekerni egy két menetet. Simán be tudod lőni a 28V AC-t
(#) pjg válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Akartam is javasolni, hogy a TDA helyett keress olyan kapcsolást ami ekkora feszültségen érzi jól magát. Vannak nagyon szépen szóló erősítők. Nem is sokkal drágábban mint a TDA. A trafó a legdrágább a rendszerben. Itt nézelődj. Érdemes.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) zotya1983 válasza pjg hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
És mit javasolsz helyette? Mert akkor marad 4 db tdam csak a sufniban használatlanul...
(#) pjg válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Csak pihenjenek a fiókban. Most építek QUAD405-öt a fiókból. 30 éve kerültek oda.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) pjg válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Nézz csak ide. +-45V kell neki. A Te trafóddal nem lesz 100W, csak 85.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) zotya1983 válasza pjg hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Nem szeretnék quad 405 öt, nekem még ez a tda s is bonyolultnak tűnik, kap előtét ellenállásokat a + - ágba aztán lejjebb húzom a feszt.
(#) pjg válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Nem Quadot linkeltem.
Ahogy gondolod.
(#) bencikusz válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Hatalmas teljesítményt kellene elfűteni azoknak az ellenállásoknak.
Amit javasoltam azt nem követed el?
Letekersz pár menetet a toroidról és meg is van a 28V AC....
(#) zotya1983 válasza bencikusz hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Lehet hogy az lesz hogy letekerek róla, de igazából lehet hogy nekiugrok így max elsütök 2 tda t...
(#) Alkotó válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
A 28V szekunder feszültségnek névleges terhelés mellett kell meglennie. Ha megterheled, alaposan esni fog.
Ráadásul a primer oldali feszültséget sem tudjuk, mert a gyártó 230V-al számol, de sok helyen (nálam is) 240-245V a hálózat.
Végül, a komplett tápot, terhelés alatt kell majd mérni, mert ez a feszültség számít (ezt látja a végfok IC).
Szerintem ne nyúlj semmihez, így jó ez a trafó ahogy van. (A kép alapján nagyon vékony a látszó huzal rajta. Remélem duplán van tekerve, vagy esetleg triplán.)
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Duplán van tekerve, szerintem sem kell hozzányúlni...A primer oldalon 241-242 volt van átlagosan.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Hű milyen kalandos történet bontakozott ki Nincs itt semmi elveszve, mindenre van megoldás. Egy fontos kérdést kéne tisztázni, tervezel-e 4 ohm-os hangsugárzót az erősítőre kötni, vagy csak kizárólag 8 ohm-osat?
(#) Beringer 600 válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Üdv!
Nekem +-42vDC-ről megy a TDA7294-es hidam,és nincs vele probléma.
Szerintem ez még a biztonságos felső határ,természetesen 8 ohm-nál,és kegyetlen jól kialakított hűtésnél.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2014
(#) t4nt1zjeee hozzászólása Jan 24, 2014 / 1
 
Üdv! Tudna valaki javasolni táp kapcsolást a TDA7294 erőlködőhöz? most kezdem épiteni egy 2x28V 200watt torroid trafoval. stereo lesz szal 2 lesz belőle de nemtubom hogy adjam neki a tápot... meg hogy kell e stabilizálni vagy nem? előre is köszi!!!
(#) Kovidivi válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Szia! Ha túl magas a feszültség, semmi gond. Tekerj a toroidra kívülről azonos keresztmetszetű kábelt, és kösd be ellentétes fázisban, sorosan a szekunder tekercsekkel. Csak a vezetékek kezdeteit kell összekötni sorosan, így ami feszültség indukálódik abban a pár menetben, annyival kevesebb lesz a szekunderen. Írtad, hogy 4 IC-d van. Remélem, nem hídkapcsolást akarsz építeni! Reloop kérdezte, hány ohm-mal akarod terhelni. Ha 8ohmmal, akkor nincs miért aggódni. Ha hídkapcsolású TDA-t építesz, akkor biztosan csökkenteni kell a trafó szekunder feszültségét.
(#) depi52 válasza t4nt1zjeee hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Tápkapcsolás sok van itt a fórumon csak szét kell nézni, vagy ha itt nem a google-ben is van, viszont a 200W-os toroid szerintem kevés neki.
(#) t4nt1zjeee válasza depi52 hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Oksa szétnézek... Mekkora trafót ajánlotok ha a 200watt kevés?
(#) Edimax hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
Üdv . Ez jó :
http://www.te1.com.br/2011/06/brutus-circuito-amplificador-estereo-...9Kqupe
nézni meg, megvan a rajz a nyák is és a bekötés is.
(#) polgiy hozzászólása Jan 24, 2014 /
 
Sziasztok.
Megépítettem egy kapcsolást a téma IC-jével. A kapcsolás működik remekül, csak a táppal van bajom. Valamiért a táp elveszti a szimetriáját. a + oldal lekúszik 8-V-ra a - pedig felmegy 28V köré.
Egy 24V 300W-os trafóval hajtom( csak ez van itthon) és két db 8200uf 42V-os kondi van az egyenirányítás után. Sajna több kondom nincs, ezt is egy régi erősítőből mentettem ki. más megcseréltem a kettőt egymással de így is mindig a + megy le a gnd-hez képest. Van valami ötletetek hogy mi okozhat gondot?
(#) reloop válasza Edimax hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Szia! Tárgyaltuk már, neked nem volt nagyon brummos?
(#) reloop válasza polgiy hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Szia! Van gyanúm, hogy mi a probléma. Lefotóznád a tápot és a bekötést, hogy ne kelljen tippelgetnem?
(#) polgiy válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Nem tudok képet csatolni. Próbáltam de a gépem nem hajlandó felismerni sem a telómat sem a kártyámat. Már azzal is kínlódtam egy pár órát, de már felidegesített.
(#) reloop válasza polgiy hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Egy egyszerű ábrát esetleg? Arra gyanakszom, hogy nincs határozott testpontod, csak lazán be van kötve a két pufferkondi közé.
(#) polgiy válasza reloop hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Jól gondolod szerintem. Az egyenirányító + ága az egyik kondi + lábára megy, és onnan a kapcsolás + bekötésére. Az egyenirányító - ága a másik kondi - ágára és onnan a kapcsolás - bekötésére. A két kondi össze van kötve, és arról az összekötő vezetékről van kötve a kapcsolás gnd-je. Mindössze ennyi van bekötve. Határozott test valóban nincs, és nem is tudom hogy honnan kössek hova.
(#) polgiy válasza polgiy hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
Kicsit csúnyácska, de talán érthetőbb.

táp.jpg
    
(#) pjg válasza polgiy hozzászólására (») Jan 24, 2014 /
 
A trafó szekundere csak 2 kivezetéses?
Következő: »»   449 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem