Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   129 / 221
(#) reloop válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Az MM kondi nem lehet kiszáradva? Kicsatolónak 2200µF-ot használok, 10W-on táncolnak a poharak a vitrinben
(#) CIROKL válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Köszönöm erre gondoltam !
Ettől nem is várnék megnyugtató eredményt , ebben az esetben nem is kereskednék a mély hangok után , szinte gondoltam eme csalafintaságra és ez már nem a JLH erősítő gyengéje .
(#) david9999999 válasza reloop hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Akár az is lehet, csak a szernyű helyzet az hogy nem tudom mire kicserélni egyenlőre, max ugyanilyenre van belőle 10 db-om.
(#) david9999999 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Nem is merült fel bennem hogy a kapcsolás rossz lenne, inkább arra gondoltam hogy valahol nem a legmegfelelőbb értéket használtam, illetve hogy kevés a nyugalmi áram.
(#) CIROKL válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Ne keresd a hibát nincs , kondenzátor cserét ajánlok de attól sok eredményt nem várnék esetleg minőségi cserével lesz némi változás .
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Egy szakíró személyes élményként arról számolt be, hogy egyik olvasója megjegyezte, ő egy élő koncerten is felcsavarná a hangszínszabályozót. Akusztikus hangszerekről volt ám szó! Na ez az...
(#) david9999999 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Lehet hogy még egy jobb kondira beruházok illetve a nyugalmi áramot biztos hogy megemelem és talán a labortápos élesztés sincs a legjobb hatással a hangokra. De minden összevetve nagyon-nagyon elégedett vagyok a hangjával majd megszokja a fülem az igazi zenét
(#) CIROKL válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Józsi ! igazából lepontoznám a hozzászólásod de nem teszem ez a topik nem erről szól és engem hidegen hagy hogy ki mit mondott , egyet tudok csak mondani épiteni hallgatni és a saját tapasztalat amit más nem tud megcáfolni na ez az igai élmény !
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2014
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Részemről kerülöm a hangszínszabályozókat, így is túl sok minden ferdít egy erősítőben, hangdobozban, stb.
Az én JLH-m teljesen korrekt, ami mélyet tudnak a dobozaim, azokat ki is hozza.
4700 µF + 2 µF// a kimeneten.
A bemeneten a képpel ellentétben már orosz 1 µF van és a nyák 70 mikronos.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2014

DSC_0060.jpg
    
(#) CIROKL válasza Orbán József hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Így van ez teljesen korrekt hisz elég ránézni és a beépitett alkatelemekre tekinteni itt a minőséggel nem lehet gond .
(#) david9999999 válasza david9999999 hozzászólására (») Jan 23, 2014 /
 
Na szóval 1,4A-on egészen máshogy muzsikál
(#) csezo2 hozzászólása Jan 28, 2014 /
 
Sziasztok !
A topic-ban még csak a 34.oldalig jutottam ,meg az utolsó egy-két oldal,de olyat nem olvastam sehol,hogy van -e valami tapasztalat fémréteg vs. szénréteg ellenállás tekintetében ezzel az erősítővel kapcsolatban.Ugye a szénrétegnek nagyobb a saját zaja,a fémrétegnek meg nagyobb a zavarérzékenysége.Ebben a kapcsolásban ezek a tulajdonságok mennyire érhetők tetten?
(#) keszeg01 válasza csezo2 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
A JLH -val nekem sem rémlik egy másik fórumon viszonylag jól kivesézték.
(#) david9999999 válasza csezo2 hozzászólására (») Jan 28, 2014 /
 
Gondolom itt azért nem kapott hangsúlyt mert az eredeti cikk említi hogy érdemes fémréteg ellenállásokat használni.
(#) csezo2 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Szia !
Ha jól látom,azok a zöldes elkók Panasonicok?Én is ilyeneket szeretnék rendelni.A minőségi rangsorban hol helyezkednek el ?
(#) Orbán József válasza csezo2 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Szia!
A Lomexnél vettem, már nem emlékszem a gyártóra. Ott szokott lenni Epcos és Nichicon gyártótól is elkó és nem drágán.
Azokat is jó minőségűnek írják...
(#) csezo2 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Köszönöm !
(#) zoli7409 hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Bővebben: Link

A fenti linken levő előerősítőt szeretném megépíteni a JLH 69-es erősítőmhöz.Megcsináltam a nyáktervet egy csatornához. Azt szeretném kérdezni hogy érdemes-e foglalkozni vele vagy inkább más kapcsolást nézzek?

A Linknek van külön gombja, javítva!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2014

előfok.lay
    
(#) Orbán József válasza zoli7409 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Minek kell ez neked? A '69-es JLH-t bármelyik CD játszó túlvezérli, ha kell.
(#) CIROKL válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Lehet mikrofont szeretne rátenni !
(#) zoli7409 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Igazából a jelszint megfelelő mind az USB-s DAC mind a CD játszó esetében csak arra gondoltam hogy így meg tudom oldani a hangerő szabályzást is.De ha azt mondod akkor nem foglalkozom vele.Most már csak egy jó fejhallgató erősítőt kell hogy keressek.
(#) Orbán József válasza zoli7409 hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Én egy csöves jelkondicionálót még építek elé, esetleg nézz utána az új Ágoston könyvben van róla szó, állítólag "megcsövesedik" a végfok hangja tőle, sokaknak van pozitív tapasztalata vele. Minden, amit a JLH elé rak az ember, megváltoztatja a hangját, valamerre.
De ha már cső, legyen kövér nagyon jó fejes erősítő is építhető, szintén abban a könyben fellelhető kapcsolás alapján, csövekből.
(#) djkoko hozzászólása Feb 3, 2014 / 1
 
Megérkeztek a Vaterán levadászott deprez műszerek is, így teljes a kis JLH.
(#) Alkotó válasza djkoko hozzászólására (») Feb 3, 2014 /
 
Ez a műszer nagyon ott van. Régi kapcsoláshoz, régi kijelzés passzol, gratulálok. Az ilyen kijelzőket jól kell meghajtani, gondolom ezt megoldottad.
(#) csezo2 hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Sziasztok !
Ez az erősítő olyan ,mint a jó feleség:vele le tudja élni az életét az ember.Elhatároztam,hogy ha már megépítem tizenvalahány év után ezt a csodás hangú kapcsolást,megérdemel annyit,hogy megpróbálom a lehető legigényesebben megcsinálni.CIROKL kolléga készülékei példamutatóak,én is szeretném hasonló alapossággal kivitelezni.Amennyire lehet,audiofil minőségben gondolkodom,az ésszerűség határain belül.Tokkal-vonóval összehozható lenne 20 ezerből,de 200 -ból is.Én a kettő között szeretném valahol félúton.Az elképzelésem,nagy vonalakban:
Masszív alumínium ház porfestve,300 W-os árnyékolt,dupla szekunderes toroid,légszerelés Danamid lapon ,a szükséges helyeken OFC szerelőkábel használata,fémréteg ellenállások,válogatott tranzisztorok,jó minőségű Panasonic kondenzátorok,ALPS hangerőszabályzó.Tantallum ellenállásokat is használnék ,de csak a kritikus helyeken.Melyek lennének ezek?Vannak egyéb ötletek az "audiofilesítéshez"?Szívesen olvasnék bármiféle építő javaslatot.
(#) keszeg01 válasza csezo2 hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Készítsd el aztán majd cserélgeted az alkatrészeket ahogy jól esik szerez BDY73-at.
(#) david9999999 hozzászólása Feb 4, 2014 /
 
Nos elkészült a teljes kapcsolás. A hangja mint azt már sokan megállapították a kiváló fölött van. Az egyetlen problémám hogy amíg nem kap jelet(jelforrásba bedugva zenét nem elindítva) kicsit brummog.
Amint elindítok valami muzsikát a brummogás nem tűnik el teljesen de bőven alábbhagy. A tápot nem bonyolítottam túl 2x10000µF meg az egyenirányító híd. Esetleg van valakinek ötlete hogy mi okozhatja a brummot? Előre is köszi a választ.
(#) Orbán József válasza david9999999 hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Földhurok, rossz földelés. Nekem teljes hangerőn 5 cm-ről hallani, hogy él az erősítő...
(#) david9999999 válasza Orbán József hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
Nincs igazán ötletem hogy hol lehet a hiba. A nyákon csillagpontosan alakítottam ki a földelést, a trafón független tekercsek vannak az egyes oldalakhoz, de mindkét csatornát egyszerre még nem teszteltem tehát a hiba a mono üzemben áll fenn.
(#) Alkotó válasza david9999999 hozzászólására (») Feb 5, 2014 / 1
 
Zárd rövidre a bemenetet, és úgy nézd meg mi a helyzet (mindig ez az első előtti lépés).
Következő: »»   129 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem