Fórum témák
» Több friss téma |
3-12 vottal működik 2 leddel. Én kezdő vok nem nagyon értek még hozzá .
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
A "vott"ot, meg "vok"-ot nem értjük, úgy látszik nem olvastad a szabályzatot!Ha két LED-re van tervezve, nem fog menni 30-cal. Ez a LED-es témába tartozik, ott kapsz eligazítást.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2014
Ez nem soros kapcsolás hanem vegyes. Öt LED párhuzamosan van kötve és három ilyen csoport sorosan. Félvezetőket íly módon nem kötünk párhuzamosan.
Ha meg kérlek rá Bakman leírod hogy hogyan tudom össze kapcsolni őket mert nem nagyon értek hozzá. Vagy valami linket tudsz küldeni ahol le van írva?
Előre is köszönöm a segítségedet.
Akkor az inverterekben párhuzamos FET-ek, tápokban párhuzamos shottky diódák mind szabálytalanok?
Mitagadás, nem éppen az ajánlott kategóriába tartozik.
2 db villogó led hogyan köthető be úgy, hogy bekapcsolás után felváltva villogjanak?
Igen, az infravörös. Csak nem látni a fényét.
Infravöröstől nem foszforeszkál jobban a foszforeszkáló háttér?
Szia! Amire te gondolsz az a látható fénytartomány másik vége:_Link_.
Az infravörös:_Link_ ( mint ahhogy nevében is benne van ) a vörös fény alatti tartomány. Ebben a fénytartományban működnek a hőkamerák is. A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
Pár tranzisztorral meg lehetne fordítani a villogó LED fényét. Párjának egy hagyományos LED kell... Az első tranzisztort erősíti a VILLOGÓ LED jelét. A második megfordítja - invertálja azt.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2014
Ez a kérdésed inkább a " Két LED-es villogó "-s témába tartozna és megoldást is ott fogsz találni.
Ahhoz képest azért elég sokan használják, elég üzembiztos berendezésekben. Egyes FET-ek adatlapján kiemelt képesség a könnyű párhuzamosíthatóság. Annyira meg akkor mégsem ördögtől való dolog.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
Tudod, van egy mondás: "amit szabad Jupiternek...."
Azokon a helyeken eléggé körbejárják a témát a tervezők, amit nem mondhatunk el egy, az alapfogalmakkal tisztában sem levő kérdésfeltevőről. A tervezett élettartam, a marketinges véleménye erősen befolyásolja az ilyen megoldások létrejövetelét.
Köszönöm. Ez nagyon érdekes, mert gyakorlatilag ez egy olyan ledes felváltva villogó amiből -méretben- kispróroltuk a két kondenzátort, a két legnagyobb elemet.
Itt ép a helytakarékosság a cél, azért választottam a villogó ledet.
Cak egy ötlet.
PNP tranyóval nem lenne még egyszerűbb? Nem kellene invertálni. A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
Hello! Ha már takarékoskodás a cél, a második tranyó bázisában lévő 1,5kohm-ot is megtakaríthatod. Az 1k pedig lehet 10kohm is, hogy feleslegesen ne fogyasszon. üdv!
Köszi.
De sajnos balhé van. Eddig csak 3 és 1.7 Hz-s villogó ledet láttam. De ennél lényegesen gyorsabb kellene. Másodpercenként nagyjából 30 Villogás kellene. Úgy néz ki nem úszom meg a kondikat... Esetleg úgy kellene méretezni hogy kis kerámia kondi is elég legyen... A kitöltés a multivibrátor esetében 100%-os vagy van valamennyi idő, amikor ép egyik led se világit? Kéne kis szünet közte jó lenne akár 10% vagy több is. ez szabályozható? De ez is fel lesz használva úgyhogy köszönöm a takarékossági tanácsokat is! A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
Olyan kapcsolás van, ahol 3 lábú led villog, de nem ki be kapcsolás van, hanem az átmenet végigmegy zöldről narancssárgán át pirosba majd kezdi elölről?
Sokféle fényjáték kellene aztán a látványkor dől el melyik mennyire lesz használva.
Ez valóban vetekszik a kondik ledek tranyók összméretével, sőt talán még kisebb is. És gondolom sokkal több lehetőség is van benne, mint egy multivibrátorban.
De mi kell még ehhez ha ledet akarok meghajtani vele? Kell hozzá pl. áramkorlátozó ellenállás is? S másvalami? Vagy elég csak a táp a led és az előzetesen beleégetett program?
Az egyszerű villogástól lassan eljutunk a színes monitorig.
Mint nedudgi írta előtted, a uC a megoldás +RGB LED , de a PIC10F200 SOT23 így már kevés lesz kimenetek szempontjából, ha 2db RGB ledet akarsz meghajtani. A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
RGB ledből lehet elég egy is. De a sima 3 lábú ledet is rgb lednek nevezik ami pl. a cd olvasóban van?
Áramkorlátozó ellenállás kell hozzá, mindenképp.
Helyesen csak a legalább négy lábú, piros, kék és zöld színek megjelenítésére alkalmas LED nevezhető RGB-nek.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
Na igen, csak arra jó esetben 1 hetet vár, ha ingyen szállitással rendeli 1 hónapot.
Az enyém 1 hét alatt érkezett német eladótól, kínaitól kb 1 hónap. Az RGB ledet meg bemegy a boltba és megveszi. Ráadásul 1 db miatt? Idézet: .„a sima 3 lábú ledet is rgb lednek nevezik” Nem, a 3 lábú ledet Bicolor azaz 2-színűnek nevezik, Az RGB-nek 4 lába van. A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
De az rgb ledhez még kell áramkorlátozás meg + 2 láb ledenként. Ehhez nem kell áramkorlátozás és 1 láb elég. Lehet emiatt drágább nagyobb lábszámu pic kell, megéri?
Kinek mi az elsődleges. Ha nem az ingyenes postát választja gyorsan megjön az. A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
A lehet-re nem lehet alapozni. Ha elég egy akkor megy azzal PIC-el, ha nem elég akkor kicsit nagyobb kell.
Idézet: „Lehet emiatt drágább nagyobb lábszámu pic kell, megéri?” Lábszám nagyobb, de hogy mennyivel drágább. Hát ebben az esetben lehet, hogy van vagy 50Ft a különbség, az 1000Ft-os szállítási költséggel szemben. Az áramkorlátozás meg szintén lehet SMD, tehát megéri. Más kérdés, hogy nagyobb darabszámú LED esetén nyilván a WS2812 a nyerő, én is azért rendeltem A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2014
|
Bejelentkezés
Hirdetés |