Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   57 / 1160
(#) jdani hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
Visszatérte az alaplapos hülyeségemmel. Amint mondtm, van benne az akipuposodott, és aztán visszanyomott kondi, és ha viszanyomják, az zárlatot is okozhat. Nem lehet h, ez a bűnös? a nyomi kondi ott van közvetlenül a MOSFET melett..
(#) Medve válasza jdani hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Szedd ki, mérj rá. Vagy fordítva!...
(#) kocici17 válasza jdani hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
A kondi= kidob
A kapcsolofet=/nagy valoszinüséggel/ kidob
A primer diodahid=/nagy valoszinüséggel/ kidob
Ettöl függetlenül nem akartam elvenni a kedved
(#) szasza10 hozzászólása Dec 27, 2007 /
 
találtam itthon egy IC-t és azt kérdezném mire jó
Az van ráírva: P1014AP06
CKRC
DN 0501
(#) kocici17 válasza Babó22 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Ja babó felejtsd el, hogy 220v 50Hz-el ezzekkel az áramszünet kivételével valamit is csinálhatsz.
(#) brato válasza szasza10 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Nézd meg itt: adatlap
lehet, hogy ez az?
(#) szasza10 válasza brato hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Nem értek ezekhez ...a nevük csak annyiban tér el hogy amit mutattál annak az elejére került egy NC,a végére meg eg 5ös
(#) szasza10 válasza szasza10 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
meg még annyit hogy 8 lába van
(#) Balázs válasza szasza10 hozzászólására (») Dec 27, 2007 /
 
Az lesz az, amit Brato mondott! :yes:
(#) Rapidus hozzászólása Dec 28, 2007 /
 
Egy Dallas hőmérséklet szenzorról nem tudom eldönteni, hogy DS1820, vagy DS18S20. Azért nem mindegy, megy a PIC progi nem megy mind a kettővel, pontosan tudnom kellene, hogy mim van (DS18S20-ként kaptam).
Megnéztem a a Maxim honlapján, de ott is furcsán van, mert 18S20-nak írják, de az adatlapon lévő fotón 1820 szerepel S nélkül. A sajátomon pedig a mellékelt képen látható felirat van. Akkor ez most melyik?
(#) uli hozzászólása Dec 28, 2007 /
 
sziasztok!
Kaptam két hangszórót ismerősömtől, de nem nagyon tudok róla semmit. (pl teljesítmény).
A tipusát sikerült beazonosítani: Kenwood TT 210 3/4.
Sajna semmi infót nem találtam róla ami hazsnálható lenne. E-bayen volt fent valami, de abban sem találtam semmmit .
Azt tudom, hogy 4 ohmosak. Legalábbis az egyik. A másiknál kb 2 ohmot mutat de annak már valami gyikja van, mert a tekercs belül hozzáérhet valamihez Annyit tudok, hogy BMW 525-ösből van, papírmembrános. Kössz a segítséget előre is: Uli
(#) kocici17 válasza Rapidus hozzászólására (») Dec 28, 2007 /
 
Álltalában nincs 2 egyforma serial szám a dallas-nál és ha a pic ezt figyeli akkor nem is fog menni mással.
(#) bandita31 hozzászólása Dec 29, 2007 /
 
Hello

Én ezt egy videoból szedtem ki ,szerintem infra érzékelö és adó lehet de gondoltam megkérdezlek titeket inkább.

Mindegyiknek 2 lába van.(átlátszóak,led kinézetüek,és "E"+"B" láb nevezése van 2-nek)

A harmadiknak a lábához egy olyan jel van festve mint az egyenirányitóknál használatos.(ez más kinézetü mint a másik 2)
(#) Medve válasza bandita31 hozzászólására (») Dec 29, 2007 /
 
Hello, igen, ezek azok.
(#) MPi-c válasza Rapidus hozzászólására (») Dec 29, 2007 /
 
DS18S20-at én is az alkatrészen DS1820 felirattal kaptam. DS1820-at nem is gyártanak. A Maxim mindenre választ ad!
(#) kocici17 válasza MPi-c hozzászólására (») Dec 29, 2007 /
 
Rögtön másképp néz ki igy ahogy MPi-c megtalálta.
Ebböl az is kiderül, hogy mit kell a pic nek küldenie /read command/ ahoz hogy olvashassa az adatokat. Innen "nem egy durranás" a pic program megirása ámbár nem is sétagalopp.
(#) zoz11 hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
Sziasztok
A mellékelt képen van egy hőre változó ellenállás, van rajt egy szám:103, ezzel kapcsolatba az lenne a kérdésem hogy ez konkrétan milyen típus lehet, szobahőmérsékleten 12kOhm az ellenállása és ahogy melegítem úgy csökken. Ez most NTK vagy PTK lehet?

Kép.jpg
    
(#) vicsys válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
Az NTK (negatív hőfok kvociens) a hőemelkedés hatására csökkenti az ellenállását.
(#) zoz11 válasza vicsys hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
akkor az a 103 meg 10K jelent, ha jól gondolom. akkor ez egy 10K NTK, igaz?
(#) kocici17 válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
Nyertél 1 "hangszórot"
(#) zoly15 hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
sziasztok!
1 csavarbehajtó automata töltőt szeretnék utánépíteni és van 2 tranzisztor amit remélem lehet helyettesíteni
ez az első
ez a második
mivel lehetne ezeket helyettesíteni?
(#) zoz11 válasza zoly15 hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
Az első egy tirisztor 2p4m ezt szinte minden boltba lehet kapni, de ha nincs akkor jó helyette a TIC 106 is, de ennek de ugyan azt tudja. más a lábkiosztása
(#) zoz11 hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
A második helyére meg nyugodtan tehetsz bc337-et csak vigyázz a lábkiosztásra,mert ebből van kétféle.
(#) zoly15 válasza zoz11 hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
köszi!
akkor ma már nem lessz építkezés
mert ennek a helyettesítője biztos nincs itthon
(#) Lacika hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
sziasztok!

ER 1400, fémtokozású, 8lábú, GI gyártmány. Ez mi akar lenni, és mire lehetne használni?
(#) brato válasza Lacika hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
Ha a tokozása hasonlít a tranzisztoréra akkor szerintem EZ
lesz.
(#) Lacika válasza brato hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
Köszi a segítséget. Úgy néz ki, hogy a katalógusszerver azóta frissítette magát mióta ott keresgéltem, igaz hogy ez már régebben történt. Mivel ott akkor nem találtam, el nem tudtam képzelni, hogy mi lehet ez. Már csak az árából is kifolyólag, mivel ez átszámítva kb. 32--34 ezer forint volt 2 éve.
melléklet: a panel amiben van.

DSC00025.JPG
    
(#) zoz11 válasza Lacika hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
Most néztem a HQ-nál 1200Ft
ER1400E EAROM 100x14 Bit 14p
Mondjuk a tokozását nem tudom!!!
(#) brato válasza Lacika hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
Nem tudom miért lehetett ilyen drága, most néztem árverési oldalon 5 euroba kerül.
(#) Lacika válasza brato hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
Ja, nem csak került, hanem most még drágább. Most töltöttem le a 2007-es árjegyzéküket és 5000 szlovák korona+ áfa. www.bostpn.sk . az adat 5MB.
De még mindig nem tudom, hogy mit csináljak vele. Már vagy 10 éve rakom a panelt egyik helyről a másikra. Igaz,hogy pénzt nem adtam érte (úgy kaptam) de azért kidobni sajnálom.
Következő: »»   57 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem