Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Subwoofer szűrő
 
Témaindító: Dzót, idő: Nov 18, 2005
Lapozás: OK   29 / 39
(#) zosza18 hozzászólása Feb 28, 2014 /
 
Üdv. Mindenkinek!
Én most kezdek el összerakni egy aktív subwoofert. Kap egy közösítős szűrőt, egy VOX-ot meg egy végfokot. Az alapötlet az volt, hogy a tvhez lehet kapni cirka 40eFt-ért egy ilyen gyári woofert Sony-t, de mivel 4eFt-om sincs, ezért nekirugaszkodom magam. Van hozzá mindenem, úgyhogy nincs más hátra összerakom. Rakok fel kapcsolási rajzot, NYÁK tervet meg fényképeket szép sorjába, ahogy halad az ügy. Gondoltam megosztom veletek, hátha más is szeretne ilyet és hát valljuk be, az emberek örülnek a megépített, kipróbált áramköröknek.
(#) zosza18 válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Hát ezeket gondoltam összerakni, megépített darabok bár nem hiszem el ha csak már nekem is működik minden. Annyi van még, hogy a jelközösítést a szűrőnél oldom meg 2 ellenállással a bemenetre, a védelemnél meg értelem szerűen elhagyom, mivel mono a subwoofer.
(#) reloop válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Szia! A szűrő minden bizonnyal számol a bemeneti ellenállással (R1 82k). Ha ott közösítesz, legyen mondjuk 150k-150k.
(#) zosza18 válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Szia! A 150k-s ellenállatot a 2 jelközösítőre érted, vagy a 82k helyett? Szerintem nagy volna a line bemenetnek 150k, mire eljut az OAmp-ba ellveszik. (Vagy előerősítő és úgy közösíteni, majd a szűrő?)
(#) reloop válasza zosza18 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Ha a forrás mindkét csatornáját 150k-val kötöd be az R1 helyén, akkor az azonos fázisú (a mélyek jellemzően azonos fázisúak) jeleket 75k-val csatoltnak látja. Ha szűrőt nem találod jónak a próba során szívesen begépelem Tina-ba és megnézzük mit is csinál
(#) zosza18 válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Ja, jólvan értem már! Hát meglátjuk, ezt összedobálom hamarosan és meglátjuk. Köszi az ajánlatod!
(#) zosza18 válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Na a szűrő NYÁKterve meg is volna. Felrakom a képet, persze ha valakinek kell, felrakom szivesen a .lay formátumot is! Ide varázsolom még a többit is, most úgyis csak tervezés van, utána meg is csinálom őket.
(#) reloop válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Nem BD517 kéne bele? A TIP120 tokon belüli ellenállásaival szerintem gond lesz. Egy Nmos pár Mohm kisütővel praktikusabb lenne.
(#) zosza18 válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Igen erre nem gondoltam. Kicseréltem a TIP-et BC517-re, az elég a relének bőven. Az XµF-os kondi értékét nem tudom, csak majd ha összeraktam és kipróbáltam, az felelős az időért, ami után kikapcsol ha nincs jel. Mellékelem már egyúttal a hangfalvédőt is, az is elkészült most. A táp híja van, azt már holnap fogom szerintem megcsinálni.
(#) reloop válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 1, 2014 /
 
Alakul. A BC517-nek nem így esik a lapolása. Ügyelj a beültetésnél, vagy igazíts a terven!
(#) zosza18 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Lehet most én vagyok bamba, de a C-re megy a 12V, az E-re megy a relé nem? Itt a pozitívot kapcsolom a relére, nem a GND-t. Ha a kapcsolás így jó, akkor a BC is, mert annak így van a lábkiosztása. Fordítva nem is működne szerintem.
(#) reloop válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Jól rajzoltad! Átsiklottam felette, hogy ez emitterkövető. Ez lebegett a szemem előtt.
(#) zosza18 válasza reloop hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Na akkor jó, már kezdtem megijedni, hogy megőrültem. Komoly kis rajz. Ma megcsinálom a táp tervét is, aztán meg nekiállok kimaratni és szórni belefele a sok kis cumót. Ha hazamentem akkor teszem felfele a rajzot, meg minden.
(#) zosza18 válasza zosza18 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Elkészült a táp NYÁKterve is mostmár. Mivel van egy faintos kis toroidom, aminek a kimenetei pont jók számomra(ritka az ilyen az otthoni cuccokba), így egybe rajzoltam az egészet, hogy az összes szükséges feszültség egyben legyen. Van a terven üres forrpont, azt azért raktam rá, hogy amit nem használok a trafóból, azt ne hagyam már lógva, hanem legyen az is beforrasztva. A stab IC-k bordát kapnak, azért próbáltam úgy rendezni az egészet. Van egy átkötés a 7912 kimeneténél! Ha minden igaz klappol minden, úgyhogy nincs más hátra mint előre. Nekiállok kimaratni a terveket, ha kész majd dobok fel képet róluk.
(#) daneg86 hozzászólása Máj 14, 2014 /
 
Sziasztok!
Próbálok összehozni valami szub szűrőt ( nagy részét magamtól ).
Tina szerint a nagy része rendesen működik. Első két műveleti egy bemeneti összegző, hogy a forráson ne okozzon áthallást.
Mi róla a véleményetek ?
P1-4 közös tengelyen van.
(#) reloop válasza daneg86 hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Szia! Az 1nF szükségtelenül terheli a szűrő előtti jelforrás kimenetét. Az összegzés így is jó, bár az invertáló bementi egyszerűbb és ugyan úgy elvégezheted a 200Hz alatti kiemelést.
A Tina spektrumanalizátorával szemléletesebb a vágás töréspontja.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2014
(#) daneg86 válasza reloop hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Az csupán óvatosság, és lehet pár nanó lesz madj. Most készültem el a hozzá való végfok vázlatos tervével. Eddigi eredmények tina szerint 600watt 4ohmon 0,4% THD.
(#) s51e hozzászólása Jún 29, 2014 /
 
Szerintetek ez a kapcsolás jól működhet?
(#) reloop válasza s51e hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Megrajzoltam neked.

Szűrő.gif
    
(#) s51e válasza reloop hozzászólására (») Jún 29, 2014 /
 
Szeretném ha kifejtenéd mit látok, audióban nem vagyok otthon.
(#) s51e válasza s51e hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Nos?
(#) reloop válasza s51e hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Az "A"-hoz képest -3dB-re tekinthetjük az átviteli sávot - azt úgy meg lehet becsülni mindkét irányban. A relatív -40dB-nél már teljesnek értékelhető az elnyomás.
(#) s51e válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Tehát, akkor jó aluláteresztő ez?
(#) reloop válasza s51e hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Tudja fene. A cikkek között szereplőt megépítettem, a tökéletes.
(#) s51e válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Itt találtam , van hozzá leírás tervek stb: http://www.chrudim.info/tuning/interier/in_zesilovac.html
(#) reloop válasza s51e hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Meg kell építeni és kipróbálni. Ettől is gyűlik a tapasztalatod.
(#) s51e válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Igaz.
(#) fantom45 hozzászólása Júl 31, 2014 /
 
Sziasztok! Tervbe van egy kisebb teljesítményű mélyláda építése, a végerősítő egy híd kapcsolású TDA1518bq-ból áll, EZ pedig a szűrő hozzá. Megépítettem már mind2-t, de elég nagy a torzítás. A kérdésem az hogy az erősítőnek nagy a torzítása ezen az alacsonyabb frekvencián, vagy túlvezérelt vagy egyéb?
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2014
(#) reloop válasza fantom45 hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Szia! Próbáld ki külön az erősítőt. A hangerőt hol szabályozod?
(#) fantom45 válasza reloop hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Kezdetben csak az erősítőre kötöttem a bemenetet egy potival szabályzásképp, de úgy elég tisztán szólt. A szubszűrővel azonban kis hangerőn is nagy a torzítása. Lehet hogy túl nagy a bemenő jel a végerősítőnek?
Következő: »»   29 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem