Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   939 / 1271
(#) roymen válasza jdani hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Csak azért írtam a puffer elkót,mert volt nálam egy kis képernyős samu,és az is kikapcsolt mihelyst távval indítottam.A puffer volt a rossz benne,és ezt cseréltem természetesen utoljára.
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
A biztis tv nem Grundig véletlenül?Annál találkoztam ilyennel.meg volt égve a két tárcsa benne,és kis letört darabok voltak a doboz aljában.Az is egyből nyomta ki a biztit,de ez a tekercs lehúzása után is ezt csinálta.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) BarnaPili válasza roymen hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Ez a PTK hiba egy általános probléma.Ha villákor csak ez megy tönkre,az Isteni szerencse.
(#) Lali24 hozzászólása Márc 13, 2014 /
 
Sziasztok, 11AK30 as panel a D802 diódánál csak 119 volt van a 130 helyett. A D808 on meg 116 volt van a 128 helyett. Az elkókat már cseréltem. De a többi helyen meg vannak a feszültségek rendesen. Mit cseréljek még benne?
(#) roymen válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Szia! Már megint a Wharfedale CTV2185RF kulcsolt be?
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
A pozíció szerint a primer körben található L803 induktivitás helyén találsz egy 22ohm-os ellenállatot,ezt cseréld 10ohm-osra,és stabil lesz a feszkód.
(#) Lali24 válasza roymen hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Szia nem ez most SEG CTV 3211 VTS-S. Ugyan ugy sorvégtranyó csere volt ebben is.
(#) Lali24 válasza roymen hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Az már megvan ki van rá cserélve
(#) roymen válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Itt is az első lépés nálam a puffer elkó csere,mert ezekben elég gány van építve.MCR22_6-ot is cseréld.
(#) Lali24 válasza roymen hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
A puffert is már kicseréltem 100 as volt benne 220ast tettem a helyére de akkor sem változott. Azt még észre vettem, hogy készenlétben megvan a 325 volt de bekapcs után 10 voltot esik de ez szerintem normális vagy nem? MCR22_6-ot is cseréld ez milyen alkatrész?
(#) roymen válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Nem szóltamaz mcr-t,azt ne cseréld.A tl 431 körül kutakodjál egy kicsit
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
R830,829,817,818,815 mérése és a C825 47uf 160v csere.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Ezt olvasd el,a pozíció számok a 11ak33 hoz vannak de a lényeg ugyan az.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) roymen válasza roymen hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Itt a AK33 smps rajza.A puffer elkónak 150µF 400v rakjál.Szerintem az a 220µF sok oda.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2014
(#) Lali24 válasza roymen hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Megmértem az ellenállásokat, mind jó. C825 ki van cserélve.
(#) roymen válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Kapd ki a tl431-et, és rakjál be másikat,mert lehet hogy az nem jó.
(#) Lali24 válasza roymen hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Kicseréltem, de semmi változás.
(#) Lali24 válasza Lali24 hozzászólására (») Márc 13, 2014 /
 
Nagy baj lenne ha igy maradna? Olvastam amit küldtél de ugy látom nem nagyon kéne piszkálni a feszültségszabályzást mert a többi feszültség meg van.
(#) bogumil13 válasza jdani hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
szia!MInt ahogy roymen irta én is ilyen tv-vel kinlodok.Most akkor bontod?Mert jó lett volna ha letudtad volna mérni,irni a tápfeszeket segitségül.
(#) amplifier hozzászólása Márc 14, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni, egy PHILIPS 29PT8306/58R típusú tv javításában. Bekapcsolás után egy pár perc múlva, szép lassan rózsaszínűvé válik a kép. Ha kikapcsolás után azonnal vissza van kapcsolva, akkor utána bármeddig képes hiba nélkül működni. Ha viszont egy pár perc pihenő után van visszakapcsolva, akkor ismét rózsaszínűvé válik a kép. A képcső nyakán lévő panel átforrasztva, videó végfok cserélve, a helyzet változatlan. A képcső panelen az RB ponton 150V körüli feszültséget, a G ponton 180V fölöttit mérek. Kapcsolást nem találtam hozzá, hol keressem a hibát?
(#) kadarist válasza amplifier hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Szia!
A TDA6108 bemenetein is ellenőrizd a jelszinteket! Rajz:EM2E chassis.
(#) eyess válasza amplifier hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
A G pont az nekem kicsit soknak tűnik .Azt nézd meg , hogy amikor jó , akkor minden színhez tartozó feszültség egyforma e. Viszont amikor kezd ilyenné válni , akkor is mérd meg a színekhez tartozó feszültségeket , ha akkor sincs eltérés , akkor bizony itt a zöld ágyú haldoklik.Ha eltérés lesz a szín feszültség értékek között , akkor majd megnézzük miért mászik el magától .Persze ez a legvalószínűtlenebb .Inkább a csőre gyanakodnék.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2014
(#) amplifier válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Köszönöm a rajzot! A holnapi napon megmérem a tda bemeneteit is. Bár úgy gondolom, hogy ott is rossz jelnek kell lennie ha kimenetén rossz.
(#) amplifier válasza eyess hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Üdv! A G mikor normálisnak tűnik a kép, akkor is kicsit több. A mért feszültségek amit írtam, már rossz állapotban történtek. Nem tudom hogy összefüggésben van-e a hibával, de mikor kikapcs után újra be van kapcsolva, akkor zöld folt jelenik meg a kép közepén.
(#) eyess válasza amplifier hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
És a zöld folt utána eltűnik ?
(#) amplifier válasza eyess hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Csak egy pillanatig látni. Bekapcsoláskor a kép is szép tiszta meg a színek is helyen vannak. 3-4 perc eltelte után olyan mint a mellékelt képen. Nem hirtelen változik meg a színe, hanem folyamatosan romlik. Ezután történik a kikapcs majd bekapcs, utánna meg nem jön elő a hiba. Ez az amit nem értek, hogy újbóli bekapcsolás után miért nem jön elő a hiba?
(#) eyess válasza amplifier hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Azért mert valószínű a képcsőben a zöld ágyú kontaktos , és egy újabb bekapcsolás után keletkezik egy átmeneti kontakt , ami az átmeneti ellenállás miatt szépen meg is szűnik.
Sajnos ez képcső hibás lesz .Szoktak olyat csinálni , hogy szigetelt csavarhúzóval a képcső nyakát az üveg résznél megkocogtatják , és ha sikerül össze kontaktolni , hogy valamennyire érintkezzen , akkor egy darabig jó szokott lenni , de ez nem 100 % .És nem is lesz jó sokáig , mert a rossz érintkezés miatt nagyobb áramfelvétel lesz , és később viszi magával a videó végfokot , vagy tápot , vagy éppen amit akar.Szóval nem hiszem , hogy jó lesz.
(#) BarnaPili válasza eyess hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Ez sajnos tipikus Philips betegség abból a korszakból.Érdekes módon ugyanazok a csövek más gépekben jól bírták.
(#) amplifier válasza eyess hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Holnap elvégzem a mérést amit kadarist fórumtárs javasolt, aztán okosabbak leszünk. Még ha kontaktos is az ágyú, attól még nem kellene az RGB feszültségeknek közel azonos értékűnek lennie?
(#) eyess válasza amplifier hozzászólására (») Márc 14, 2014 /
 
Általában annak kellene hellyel közzel , illetve függ attól is , hogy a tv menüjében , ha erre van lehetőség állítani , hogy ott nincs e túlvezérelve egy két dolog.De ennyire nem szabadna eltűnnie a zöld színnek viszont.
Azt szokták még csinálni , hogy felcserélik a színeket mondjuk a zöldet a pirossal , és így a zöld ágyúra a piros vezérlés fog menni , és ha lesz zöld de piros nem , akkor már egyértelmű , hogy cső hiba.
Következő: »»   939 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem