Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » iButton
Szia!
Bár nem tudom, hogy kinek válaszoltál 10 hónap után, de feltételezem, hogy nekem. A működésről röviden annyit, hogy először fel kell programozni a PIC-et azoknak a kulcsoknak az azonosítójával, amelyeket érvényesnek fogad el. Ehhez a PIC 3. lábához kötött jumpert be kell kötni. Utána a 7 kulcsot hozzá kell érinteni az olvasóhoz. Fontos az, hogy akkor is 7 kulcsot vár a program, ha kevesebb kulcs van, akkor egyet többször is az olvasóhoz érinthetsz. A 7. beadása után a jumper levehető és az áramkör kész a jelek fogadására. Ha valamilyen okból a kulcsokat törölni kell, akkor a 4. lábra menő jumper felrakásával megtehető, ekkor törli az összes kulcsot, ezért újra meg kell adni az összes érvényes kulcsot. A 2. lábat a jumperrel magas szintre húzva 8 másodperces impulzus szélességet lehet választani, jumper nélkül az impulzus szélessége 1 másodperc. Remélem ezzel segítettem az áramkör elindításában Üdv.: Feri
Szia!
Igen neked válazoltam, csak új kérdésként tettem fel, mivel nem tartottam éppen teljesen megfelelőnek egy 10 hónappal régebbi hozzászólásra választ írni. Köszönöm szépen a segítséet, ahogy lesz egy kis időm, eljátszogatok vele!
sziasztok
en is meg szeretnem csinalni az ibutton olvasot de sajnos a c- irt progit nem tudom beegetni a pic be,szeretnem ha el tudnad kuldeni a hex verziot elore is kosz
Szia!
Mellékelem az általam 16F628 PIC-be beégetett hex fájl-t. Üdv.: Feri
koszi de van egy kerdesem, milyen progival lehet konnyen konvertalni c-bol hex-re elore is koszi
Szia!
A 16f628-as program c kódjat eltudnád küldeni ha megvan még? 628-ra vagy 628A-ra van? Köszi!
Szia!
A program 16F628A-ra van meg, mellékelten küldöm. Üdv.: Feri
Sziasztok!
Van egy eszközöm, ami 1wire vonalon szépen olvassa az IButton kulcsokat. Szerintetek lehet ezen a vonalon bevinni mondjuk keypadon tetszőleges decimális számot, hogy azt úgyanúgy kijelezze nekem, mint a kulcs azonosítóját? 4 vagy 6 karakter elég lenne. Köszönöm az ötleteket!
Ha csinálsz hozzá egy mikrovezérlőt alkalmas programmal, akkor az 1-wire kommunikációval bármit kiírathat neked , csak teljesen le kell programozni a protokollt!
iButton-rol van cikkem itt fent az oldalon. (AVR uC)
Helló!
Hogyan lenne érdemes tárolni körülbelül száz ember nevét és a hozzá tartozó ibutton ID-t? Ennek a biztonságos tárolására egy AVR, PIC megfelelne? Későbbiekben bővíthető lenne-e olyan funkcióval, mint adott napon, napszakban léphet csak be valaki a terembe? A lehető legolcsóbb, legegyszerűbb kivitelezés lenne a cél, málna, arduino, stb nélkül - már ha lehetséges. Egy mágneszárat nyitna, jogosult belépés esetén.
Egy nagy memoriaval rendelkezo 8bites mikrovezerlobe, mondjuk egy 25K50-esbe siman belefer.
A nev mondjuk 35 byte, az Id 4 byte (nem tudom mennyi), a napszak ki/belepessel is kb 4 byte, legyen mindenfele sallangokkal 64 byte. Az 128 emberrel szamolva 8K. Ha az eepromba a program moge nyomod be, akkor siman elfer egy 32K-s mikrovezerlobe is es konnyen elohivhatod a rekordot, mert a 64 tobbszorose a kezdocim. Ha nagyon akarod, definialsz egy 256 byte-os pointertombot is nekik. Modositani, boviteni a forrasfile ujraforditasaval es beirasaval lehet majd. Ha tenyleg csak ennyi kell, akkor szerintem ez a legegyszerubb.
Az adott napra, napszakra történő jogosultságát a személynek hogyan érdemes tárolni?
Közben azon töprengek, hogy a nevet az adott ID-hez nem kell tárolnia a mikrovezérlőnek. Annak elég csak a jogosultságait kezelni, mint változókat. Egy külső mezei excel, vagy más táblázatban le lehetne tárolni, kihez mi tartozik.
Attól függ. Ha pl. csak három-négy belépési szabály van, akkor a szabályokat tárolod, a felhasználókhoz pedig hozzárendeled a szabályokat valamilyen egyszerű jelzéssel. Ez személyenként plusz egy byte maximum. Ha túl sok szabály van, szinte egyedi, akkor talán egyszerűbb az iButton számok mellé az engedélyezett időt is külön tárolni, ez már viszont több memóriát igényel.
Ezt úgy meg lehetne valósítani, hogy pl. egy ID-hez párosítok egy számsort: 001001, mint egy dip kapcsolót? Minden egyes helyi érték egy-egy eldöntendő szabály kapcsolója lenne.
Nem tudom, mert reszleteket nem kozoltel.
Ha mondjuk a het minden napjara, orara lebontva van es a jogosultsag csak a belephet/nem lephetre vonatkozik, akkor egyszeruen bitenkent, 24 bit az 3 byte, egy hetre 21 byte. Szerintem az a fontos, hogy a rekord valamilyen 2 hatvany legyen, bar ha magasabbszintu nyelven dolgozol, akkor tokmindegy, csak egyforma hosszuak legyenek, hogy az ID megtalalasa utan konnyen kiszamithato legyen a dolgozo rekordjanak helye. Aztan azon belul barmi lehet. En tarolnam a nevet is, hiszen belefer meg a negyszerese is a tervezett letszamnak. Amikor nekem kb 800 embert kellett tarolni, oda mar SD kartyat hasznaltam, mert a progi is nagy volt, pedig assemblyben irtam. A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2015
Lehet úgy is. Mivel az adattárolás egyszerűen megoldható byte-onként, így 256 variáció lehetséges.
Köszönöm az eddig nyújtott segítségeteket!
Milyen keresőszavakkal találok én erre példaprogramot esetleg? C, vagy bascom forrásban. Elsősorban valamilyen atmega-ra.
Ha az iButton olvasása megy, akkor a többi már csak fantázia kérdése.
Sziasztok!
Láttam, hogy itt a fórumon többen foglalkoztatok már IButton-nal. Segítséget szeretnék kérni, egy DS1991L-F5 IButton adat kiolvasásához. Egy projekt keretében találkoztam ezzel a számomra egyelőre megodhatatlan feladattal és szeretnék valakit találni, aki tud benne segíteni. Nem tudom, hogy megoldható egyáltalán, amennyire utána olvastam, ez a típus teljesen "hozzáférhetetlen", de azért fordulok hozzátok, hogy pontosan tudjam mit lehet vele, mit nem. Amennyiben mégis lehetséges a feladat és foglalkozna a dologgal valaki, azt anyagilag is megköszönném. - email cím törölve - Szép napot A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2019
Moderátor által szerkesztve
Idézet az adatlapból: "Secure memory cannot be deciphered without matching 64-bit password." Ez kb. 1,845 * 10^19 lehetőség...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |