Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   177 / 244
(#) lukacsp válasza cooper85 hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Kössél hozzá egy kábelt szerintem, ha nagyon szeretnéd így összekötni. Elképzelhető, hogy van ilyen gyári kábel, de még én sem találkoztam vele.
(#) Szabi1 válasza Feki hozzászólására (») Feb 28, 2014 /
 
Az AES3 és SPDIF közötti különbség az hogy különböző feszültségeket használ.
Idézet:
„The precursor of the IEC 60958 Type II specification was the Sony/Philips Digital Interface, or S/PDIF. S/PDIF and AES3 are similar in many ways and are interchangeable at the protocol level, but at the physical level they specify different electrical signaling levels, which may be significant in some applications.”

Bővebben: Link
AES3 - Output Level 2-7 Vp-p, Max Output 7 Vp-p, Min Input 0.2 V

S/PDIF - Output Level 0.5 Vp-p, Max Output 0.6 Vp-p, Min Input 0.2 V

A kép egy AES/EBU kimenetet S/PDIF re alakít impedencia illesztéssel.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2014
(#) sound.man válasza cooper85 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
Figyelj. Ha a szimmetrikus JACK kimenetbe beledugsz egy mono jack-et akkor a negatívot letesteled. Szedd le a kábelről azt a mono jack-et és vegyél rá egy stereo jack-et. + és a testet bekötöd a - szabadon hagyod.
(#) Szabi1 hozzászólása Márc 2, 2014 /
 
Valaki elmagyarázza miért jó a subok ilyen elrendezése hogy egymás előtt vannak?
(#) bajtaig válasza Szabi1 hozzászólására (») Márc 2, 2014 /
 
(#) Feki válasza Szabi1 hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Szia , ezt láttam én is . De nekem pont fordítva kell , S/Pdif-ről AES/EBU-ra kellene alakítanom.
(#) fehrudi válasza Feki hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Szia, ide kelleni fog némi aktív áramkör is, rövid keresgélés után az alábbi oldalon találtam egy SPDIF -> AES szintillesztőt.
Bővebben: Link

OPA-val nehéz illeszteni, hisz MHz-es frekvenciájú digitális jelről van szó..
(#) Feki válasza fehrudi hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
nagyonszépen köszönöm , ezt kifogom próbálni !
(#) Davidd hozzászólása Márc 8, 2014 /
 
Sziasztok! Tegnap egy számomra érdekes jelenégnek lettem tanuja. Sajnos saját erősítőmön.(t.amp ta2400) Szerencsére hamar észrevettem, a hiba az volt hogy beragadt a ventillátor. Gyorsan kikapcsoltam az erősítőt, meglöktem a ventillátort és erződött is hogy bevolt ragadva. Bekapcsoltam, indult is. Szerintetek fogja ezt produkálni, vagy jobban járok ha kap 2 új ventillátort.(esetleg jobbat mint a gyáriak) vagy ne féljek ilyentől hogy ilyet fog játszani vele.
(#) bencikusz válasza Davidd hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Nem nagy tétel 2 új venti. Szerintem megérdemli hogy kapjon újat!
(#) Davidd válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 8, 2014 /
 
Szerinted mekkora teljesítményűek ezeket a ventik? Isten ments hogy véltetlenül valami gyengébbet vegyek.(Teljesítmény alatt a megmozgatott levegőre gondolok)
(#) szamóca válasza Davidd hozzászólására (») Márc 9, 2014 /
 
Ha nagyobbat veszel az nem lesz gond.
(#) andras99 hozzászólása Márc 15, 2014 /
 
Crown XLi1500-ról vélemény? Topra lenne, az új Reflex R150-nel (Beyma hsz.-ek, 99dB/W/m, 300/600W). Ha minden összejön, tervezek egy igen nagy minőségi előrelépést a jelenlegi rendszeremhez képest.
(#) andras99 hozzászólása Márc 19, 2014 /
 
Ennek a végére kéne kompressziós drivert szerelni!
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2014
(#) andras99 hozzászólása Márc 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Előrelépést tervezek a jelenlegi rendszeremhez képest, ami nem más mint egy pár VoiceKraft LK618-12 és végfok. A hangerővel nem lenne gond, de a hangminőséggel annál inkább! Nem akarok a hangsugárzókba új drivert venni, inkább megtartanám monitornak. A Crown végfok és a Reflexek úgy tűnik nem jönnek mostanában össze anyagilag. Olcsón akarom kihozni, max. 150ezerFt-ot szánnék a két ládára+végfokra, vagy két aktív hangsugárzóra. Tudom hogy kevés... Használtat nem szeretnék. A pénz nagyon kevés lenne hangsugárzó+végfok párhoz, ezért nézegettem a Behringer aktív műanyagházas sugárzóit, elvileg nem olyan rosszak. Esetleg Stage Line, RHSound van még ilyen árban. Valakinek nincs meg véletlenül a Diszkrónika azon száma, amelyikben átfogó tesztet csináltak a műanyagházas ládákról? Szívesen elolvasnám.
(#) Szpisti válasza andras99 hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Pedig lehet jobban járnál, ha a VoiceKraftban kicserélnéd a mélyközepet mondjuk egy Eminence Delta12-re, meg a magasat is Eminencere. Vagy első lépésben csak a mélyet.
Igaz hogy maga a Delta12 kerül annyiba mint az egész VoiceKraft ládád, de meg is táltosodna tőle rendesen.
A műanyag ládától megintcsak ne várjál sokat, főleg a Behri féléktől.
StageLine meg RHSound ugyanaz a széria csak más címkékkel.
(#) andras99 válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Gondoltam rá, de akkor meg a láda lenne a gyenge pont, ezért is vetettem el. Egyszerűbb lenne újat építeni. Akkor szerintem marad a Reflex R150, végfok max. később lesz hozzá. Van véleményed az új Reflex R150-ről? Beyma hangszórókkal szerelik.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2014
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Esetleg tud valaki ajánlani az említett VoiceKraftnál jobb hangú hangsugárzót? Újonnan, 15" mély, ne kárpitborításút.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2014
(#) bajtaig válasza andras99 hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Én a helyedben eladnám a voice kraftokat, és vennék 2 db. ilyet .
Erről külföldi oldalakon vannak tesztek, aminek a végső konklúziója az, hogy egy jó ár - érték arányú motyó!
JBL vs ALTO test.
A legutóbbi hangfoglaláson meghallgattam, és egész jó!
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2014
(#) andras99 válasza bajtaig hozzászólására (») Márc 23, 2014 /
 
Nem szeretném eladni őket! Ha nem kell nagy és minőségi motyó valahová minek cipeljem a nagy 15"-t? Monitornak majd megteszi!
(#) Davidd hozzászólása Márc 23, 2014 /
 
Sziasztok! Mi a véleményetek erről az erősítőről. Mennyire megbízható, érdemes-e vele foglalkozni. Ennyi pénzér meg beleférne a keretbe. Már maga a 4 csatornája miatt is.
(#) bencikusz válasza Szpisti hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Szia!
Én az RH Soundról csak jót tudok mondani. Nekem is van a 10"-es ből. Nagyon szeretem. Igaz kicseréltem a mély közép hangszórót Eminence gammára. Így már nagyon kielégítő a hangja.
Minden jót.
(#) andras99 válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
A műanyagházasra gondolsz? Behri, RHSound, StageLine műanyagházasokról hallottam jót. Hangszórócserével mondjuk úgy vagyok, hogy műanyagházasba talán, de ilyen kárpitozott ládába nem igazán mert akkor már építek egy neki való ládát.
(#) andras99 válasza andras99 hozzászólására (») Márc 24, 2014 /
 
Igazából nekem az RH Sound HD széria tetszik. A HD15-ös. Vagy még nézegettem a Kempton ládákat, az FBT gyártja.
(#) bencikusz válasza andras99 hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Szia!
Bocsánat, nem írtam hogy melyikre gondolok. Ezt rögtön pótolom
Bővebben: Link Ez az én általam "tuningolt" hangsugárzó. Jól látszik benne, a világoskék membrános Eminence gamma.
Minden jót.
(#) dannu hozzászólása Márc 25, 2014 /
 
Üdv ! Van egy ilyen típusú végfokom mac mah slx 500 ii és van hozzá 4 darab mély ládám mindegyik 8 ohmos . A zene teljesítménye 400w körül van . Az lenne a kérdésem hogyan lenne érdemes bekötni hogy a legtöbbet hozzam ki belőlük . Az első kettő mély úgy van bekötve ha xlr-ről fűzöm, tovább akkor párhuzamosként van bekötve . Ez alatt azt értem maga a két láda 8 ohmos de ha tovább fűzöm akkor 4 ohmo-t mérek a kábel legvégén.
(#) Davidd válasza dannu hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Szia! Ha jol emlekszem birja a 4ohmot az erosito. Csatornankent 2-2 melyladat kothetsz. Ahogyan irtad hogy 4 ohmot mersz, azt kotheted az erosito egyik csatornajara. Remelem ertheto vagyok. Fontos hogy tobbet nem kothetsz egy csatornara.(parhuzamosan) Ezzel a megoldassal 250w/melynyomo fog jutni. (nem irtad mekkora teljesitmenyu a melynyomod)
Remelem valaki tud erre a hozzaszolasra valaszolni valamit.(tapasztalatok stb)
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2014
(#) dannu válasza Davidd hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Idézet:
„- Amplificateur de Puissance
- Nouvelle série
- Filtre Pass haut et Pass bas 160Hz
- Limiteur débrayable
- Puissance sous 8ohms : 2X330WRMS
- Puissance sous 4 Ohms : 2X500WRMS/4ohms
- Mode bridge 1000WRMS sous 8Ohms
- 3 Modes : Stéréo, Parallèle et Bridge
- Protections: court-circuits, surcharges, courant continu, à l’allumage par temporisation, thermique
- Transformateurs toriques
- Potentiomètres crantés
- Connexions:
- Entrées symetrique sur XLR ou jack 6,35
- Sorties Speakon ou borniers à vis
- Dimensions(mm): 88/H(2U)x483/Lx360/P
- Poids: 16Kg
- Garantie : 1 an”


Ha birdge módba kötöm rá mondjuk a 2-2 mélyet , akkor mekkora hangzás belli változásra számítsak ?? Hogy kel birdbe kötni ? Kép a hátuljáról

Én személyesen the t.amp e 800 volt szerencsém találkozni , nagyon megbízható és jó . Ha a névből adódóan ez is jó kis végfok lehet .
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2014
(#) bencikusz válasza Davidd hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Én nem így kötném be.
Nem biztos hogy ki tudja szolgálni a 4 mélynyomót. A táp valószínűleg meg fog roggyanni, és nem lesz elég dinamikája.
(#) dannu válasza bencikusz hozzászólására (») Márc 25, 2014 /
 
Akkor te mit ajánlasz hogy a legjobb hangzást hozzam ki belőle. Ha erre a végfokra csak a kettő mély van kötve az se gond . Bridge módba az volt a gond hogy félig fel tekertem és egyből bekapcsolt a védelem , szerintem én bénáztam el valamit .
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2014
Következő: »»   177 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem