Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   180 / 244
(#) sound.man válasza tomi738 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Ilyen műanyag dobozoktól mélyeket ne nagyon várj. Főleg nem 8" meg 12"-ba. Ezek a műanyagok még 15"-ba se tudnak normális mélyet. Ha nem szeretnél mélyládát, de mélyeket igen akkor szerintem 4 darab 15"-be gondolkozz, fa dobozba. Bővebben: Link szerintem ilyesmi teljesen jó lenne neked egy T-amp E800 véggel. Lehet 2 is elég lenne ebből, ha nem diszkózni akarsz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2014
(#) tomi738 hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Köszi a válaszokat!
(#) tomi738 hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Erre a T-amp E800 végre rá lehet kötni 4 hangfalat?
(#) bencikusz válasza tomi738 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Rá.
Kettőt 8 ohm-os hangsugárzót párhuzamosan kötsz, akkor 4 ohm lesz az eredő impedancia.
Ezt a T-amp tudja kezelni.
2 a jobb oldalra 2 pedig a bal oldalra.
(#) bajtaig válasza tomi738 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Én ezt választanám!
(#) Szpisti hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Nem akartam beleszólni, de nem állhatom meg hogy ne tegyem.
Ha jól emlékszem a kollega egy 10x10m körüli kiskocsmába szeretne nappal halk háttérzenét, este kicsit erősebbet (esetleg néha táncitánci duplakávéra meg hasonlók, gondolom). Diszkó hangerőt nem szeretne.
Ez a T-amp E800 papírforma szerint 4 Ohmon leadja a 2x500W-ot (?) .
Nem hinném hogy ezzel kényelmesen megoldódna a probléma, főleg nem a fent említett hangsugárzókkal. Enyhén szólva ágyúval verébre lenne.
Régebben jópár hasonló méretű pinceklubot, kiskocsmát szereltünk 2.1 rendszerekkel.
Ugyanígy nappal egész nap szólt a háttérzene, és hétvégéken esténként rendesen buliztak rá.
A kapacitásuk messze elmaradt ettől a 2x500W-tól, de nem is lett volna rá szükség.
Csak egy példa, a Logitech Z2300 pl. 2x60W front és egy 150Whidalt TDA7295 pár bőségesen elegendő ekkora helyre. Igaz így 2 darab 8 Ohmos jár csak a rendszerhez, de még kettő hasonló top sugárzót sorba kötve, és így a 4 sarokba elosztva is elég egy kis hangoskodásra.
Tudom meg van rá a keret, de ha a T-Amp 50ezret hozzáadod a 4x50 ezres Wharfedale árához, rendesen fölötte jársz.
Amit ajánlottam, azt meg 40-ből megúsznád.
Persze lennének még olcsó variációk ha pl. találnál valami JVC, Techics , Hitachi 4 hangszóró kimenetes receivert úgy 20 évvel ezelőttről - azok még ma is ott vannak a szeren.
(#) andras99 hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Akkor már én is beleszólok. Bár "kicsit" túl van árazva, Ecler pKUB. Négyhangsugárzós szettben is árulják, nem bonyolult a kezelése sem. Bár nem valami hangos.
(#) andras99 válasza tomi738 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Ellenőrizni kéne, jól vannak-e bekötve, lehet sokat segítene a problémán!

Vagy egy másik megoldás, hogy a meglévő erősítőhöz venni kisebb méretű HI-FI hangsugárzókat. Akkor sub sem kell.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2014
(#) tomi738 hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Köszi a válaszokat!
Mindegyik megoldás jó lenne, nekem. A Logitech rendszert ismerem, méretéhez képest valóban nagyon jó hangja van erre a célra. De a helyzet a következő, amiért 4 hangszóró-erősítő megoldásban gondolkodom:
A terem közepén kör alakú pult, körbe-körbe, saroktól sarokig boxok, asztalok. A hangszórókat CSAK a négy felső sarokban tudom elhelyezni (a mostani vezekékei be vannak húzva a falba). Minden mást(erősítő, szub,stb) CSAK a pult alatt.
(#) tomi738 válasza andras99 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Esetleg konkrét tipp?
(#) andras99 válasza tomi738 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Még nem néztem nagyon körbe, de ennyi pénzből 4 álló HI-FI hangfalatsugárzót is rakhatsz akár a sarkokba, amik nem is szólnak rosszul. És mi a gond a jelenlegi rendszerrel? Torzít, recseg, halk? Vagy csak egyszerűen nincs mély? Lehet hogy ingyen megúsznád.

Ez nem kőműves fórum! Mod.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2014
(#) tomi738 válasza andras99 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Gondoltam én is álló hang(falak)*sugárzókra, találtam is pár egész jót, csak ezek min. 80cm-1m magasak, és mivel kétoldalt a padló meg van emelve a boxok alatt kb 25-30 centivel, félek, hogy bizonyos alkoholszint fölött valaki beverné a fejét.
A jelenlegi rendszer úgy szól, mint a Sokol rádió. Mély abszolút nulla. Rádióra jó, de zenére, főleg hangos zenére nem. De lehet, hogy v.alami más baja van.

*Sárga mező fent!
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2014
(#) Szpisti válasza tomi738 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Hang(fal)sugárzó ügyben erre a célra perfekt lenne pl. a JBL Conrtol one . Kicsi és nagyon szépen szól (legalábbis a régi széria nagyon jó volt). Szép is és konzollal könnyen rögzíthető sarokba.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2014
(#) andras99 válasza tomi738 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Talán még a csatornák hangszínszabályzóit lehetne megnézni + mellékelem a helyes bekötést.
A JBL valóban jó ötlet, de a gyári adatok szerint 80Hz fölött szól. De legalább valós adat.

A moderátoroktól elnézést kérek a falazás miatt.

bekötés.jpg
    
(#) sound.man válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
2x60W azt 10 ember lekiabálja. Soha nem volt baj ha valaki nagyobb motyót vitt valahova, annál inkább ha kisebbet. Két olyan láda amit linkeltem és egy E800, teljesen jó lenne, halkan is szól ha kell erősebben is és tartalék is marad a motyóba.
(#) andras99 válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Ne kezdjünk el wattokkal dobálózni. Bár ennyi erőből simán mehet a négy Wharfedale TITAN8-as a már meglévő végfokkal vagy egy Reloop DOMINANCE702-essel.
(#) sound.man válasza andras99 hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
Nem dobálózok wattokkal, de 2x60W-al otthonra.. E800-as 8ohm-ra tud körübelül 240W-ot, azzal a két ládával az már teljesen jó lenne. Nem hangos, nem halk, van tartalék.
(#) tomi738 hozzászólása Ápr 13, 2014 /
 
Köszi mindenkinek!
Bocsánat a "falazásért".
(#) Szpisti válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 13, 2014 /
 
A tartalék ügyében igazad van. De nem szabad összekeverni egy PA rendszert amit többnyire táncos rendezvényekre (diszkó, bál) szánnak egy beépített háttérzenének szánt rendszerrel.
Magam is meglepődtem, mikor egy lakodalomban a 800W-os cuccunk a védelem relé hibája miatt megadta magát, és kénytelen voltam a monitorrendszerünkkel lenyomni a bulit. A terem kb. 10x25m és kb. 7 méter magas hodály volt 120 emberrel. A monitor végfokunk 2x80W körül volt (LM3886-okkal) 150-es ládákkal. Érdekes módon ugyanúgy tomboltak reggelig az emberek mint a 2x400W-ra, és kivételesen a rendőrség sem jött ki csendháborítás miatt.
(#) Davidd hozzászólása Ápr 14, 2014 /
 
Sziasztok! Közeljövőben építeni fogok még 2 darab topot. A mostaniakban ilyen magas driver van. Szerintetek van értelme ilyen nagyot használni vagy egy topba elég egy ilyen driver is.
(#) lukacsp válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Tedd a nagyobbat, azt legalább nem (vagy nehezebben) fogod lehajtani.
(#) Davidd válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
A mostaniban is a nagyobbak vannak, ám azért kérdeztem mert a 2 driver között van egy jó nagy árkülönbség.(a nagyobb 3x annyiba kerül) és 40w al tud többet. Közepe van rendesen, csak annyira de nagyon nincs cincogása(gondolom a 3" lengő teszi). Az a +40W nem sok dB vel lesz hangosabb a nagyobbik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2014
(#) bencikusz válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Én egyiknél se látok dB értéket ?
(#) Davidd válasza bencikusz hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
A 100w-nak kommentbe van irva, hogy 100-103dB körül van az érzékenysége, akkor a kisebbiknek is tuti megvan ennyi, mert hogy kisebb a membran biztos érzékenyebb is.
(#) bencikusz válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
100 és 103 dB közötti különbség eléréséhez pont dupla akkora teljesítmény kell
Szerintem a kicsi erre nagyon hasonlít
Bővebben: Link
Ennek szeretem a hangját.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2014
(#) vipera1997 válasza bencikusz hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Nekem ilyen "kis"drivereim vannak és kissé piezo beütésük van, de elég magasat adnak az árához képest! Van a legnagyobb aminek darabja 8 ezer (ha jól emlékszek) és sokkal halkabb mint a 2 kicsi.
(#) Davidd válasza bencikusz hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Kicsit nagyobb mágnessel. 2 utas rendszerben lenne használva. Megtudná állni a helyét, vagy te is a nagyot mondod hogy vegyem inkább? (dehát az ara 3x) Én is erre gondolok, hogy a kicsi érzékenyebb lehet valamennyivel, mert a nagynak csak 3" lengjője van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2014
(#) vipera1997 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Szerintem az MNC driverből a közepeset ha megveszed bőven elég lesz, de biztos van másnak is véleménye róla.
(#) Davidd válasza vipera1997 hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
MNC-t nem tudok beszerezni, csak nehezen nameg drágán. Nekem most itthon az egyik atkiv topomban 40W alien van +25cm mélyközép es szépen szól a 40 W is már. A 100Wos az erősteljesebb, de nincs annyi cincogo magassa. Arra gondoltam hogy 2 ilyennel 2 olyannal egy rendszerben kiegészítik egymást.
(#) bencikusz válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 14, 2014 /
 
Nem nagyon tudok mit mondani, én csak az MNC-ről írtam, hogy tetszik a hangja. Az általad linkeltről nem tudok nyilatkozni.
Következő: »»   180 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem