Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   59 / 1160
(#) uli hozzászólása Jan 5, 2008 /
 
sziasztok!
találtam a kupiban egy két dolgot
pl: Omron eesm3b -ből kettőt is. Adatlapja szerint et egy "photodarlington transistor." Ez mit jelent? mire tudnám felhasználni?
Ez az első sor.
második sorban 2db háromlábú: SEC e13007f2. erről semmit sem találtam.
mellettük 3 db valami, kondonak nézem: a két sárga: 1KV 472Z a másik zöld:SCK053 ezek mik lehetnek?
alattuk:
a kis zöld: 2A 103J
mellette az egy fura cucc. az van ráirva: 1,0k, MEF 250 és az ellenállás jele. mikor rákötöm a multiméterre, foylamatosan növekvő értéket jelez :eek2:
mik lehetnek ezek? kössz előre is: Uli

Kép026.jpg
    
(#) zoz11 válasza uli hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
Az a Sec e13007f2 az KSE13007 lesz.
(#) titi válasza uli hozzászólására (») Jan 5, 2008 /
 
1sor: rés-optokapu :Bővebben: Link

Idézet:
„mellettük.. ..a két sárga: 1KV 472Z”
az kerámia kondi 4,7nF tolerancia -20% +80%
(a zöld nem egyértelmű)
Idézet:
„alattuk: a kis zöld: 2A 103J”
: 10nF +-5%
(#) zoz11 hozzászólása Jan 5, 2008 /
 
Sziasztok
Szerintetek Z0105-ös TRIAC helyett használhatok Z0107-et???
(#) uli válasza titi hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Köszönöm széen a gyors válaszokat!!! és a linket persze
üdv: Uli
(#) titi válasza zoz11 hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Hali!
Nem tudom, ez segít valamit?

triak.pdf
    
(#) szajo válasza Lacika hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Van egy régi könyv:
Szvoreny
Ismerd meg a tranzisztort

Ebben részletes táblázatok vannak az orosz tranzisztorokról.

Üdv Szajo
(#) sszzil hozzászólása Jan 6, 2008 /
 
sziasztok! lenne egy kérdésem
ez milyen alkatrészt jelöl a kapcsolási rajzon? /kerek.jpg alul/

ha valaki tudja küldje már ez az e-mail - emre
sszzil@citromail.hu
köszi!

kerek.JPG
    
(#) KTobi válasza sszzil hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Szia!

Ez chinch csatlakozó lesz. Általában sárga -videó; piros, fehér- stereohang kivitelben kapható.
Pár kép

Üdv. Tóbi
(#) sound.man válasza KTobi hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Ismertebb nevén RCA
(#) Norberto válasza KTobi hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Jó dolog a "villantás", de még az elektroboltokban is kerek szemmel néznek rád, ha így mondod az RCA csatlakozót...
(#) zoz11 válasza titi hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Köszi Úgy néz ki hogy egyezik a két típus
(#) KTobi válasza Norberto hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Köszönöm a segítő jellegű hozzászólásokra adott kritikát.

A HEn erre nem számítottam.

Még sound.man hozzászólása elmén, és rendben van, hogy Ti azt ismeritek jobban. De Norberto ez nem volt épp szép dolog tőled. Itt nálunk az RCA kifejezést soha nem hallottam, mindenki chinchnek mondja, még az üzlet árlistáján is így van.

Itt akkor néznek rád kerek szemmel, ha RCAnak mondod, mert ezt még sehol se hallottam.

Benézek a kezdők topicjába, hogy segítsek másoknak, és esetleg tanuljak is valamit. Többen is a HEről MSNen elektroval faggatnak, és segítek nekik. De ezt a hozzáállást nem gondoltam volna: Segítek másoknak nagylelkűen, és úgy vagyok beállítva, mint aki nagyképűen villogni akar a tudásával.
Nem ez a célom, csak egy kis megbecsülésre vágyok, ami itt eddig meg volt, még az osztályomba mindenki lenéz (nem kicsit, nagyon).

Nem olyan nagy a tudásom saját véleményem szerint (de lehet hogy ez azért van, mert ha az ember tanul, megtudja mennyi mindent nem tud még). Kezdő vagyok még sok dologban, gyakorlatilag nem túl sok elektrotechnikai áramkört csináltam még meg, nincs nagy gyakorlatom a NYÁK készítésben se, de csinálom. Ezért vagyok itt nap mint nap, hogy tanuljak valamit, és segítsek a nálam kezdőbbeknek. Az elméletet viszont nagyon jól megértem. De nekem nem elég amit a suliban elmondanak, én csinálni is akarom és tudni. (Főleg most, hogy be lett jelentve: Senki nem fog megbukni, mivel a ketteshez elég felismerni a tananyagot, mivel mi számítógépes elektrotechnikusok vagyunk, elég tudni mi a ház, és mi az egér! :eek2: Ez a valóság, nem kitaláció, az országunkban ez a tanügy hozzáállása).

Remélem nem jól értettem a hozzászólásodat Norberto, mert eddig tiszteltelek, ezután meg majd elvállik.

Üdv Mindenkinek: Tóbi
És bocsánat hogy meg mertem szólalni!
(#) huba válasza KTobi hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Nem kell megsértödni. Vannak tájbeli eltérések, ki hol mijen megnevezést használ. Én magyarországon mind kérhetek vinettát, a legtöbb piacosnak fogalma sincs mi kéne, na ugyanez a hejzet nálunk is a padlizsánnal. Ezt a példát hoztam fel hirtelen mert más nemjutott eszembe.
(#) Lacika válasza szajo hozzászólására (») Jan 6, 2008 /
 
Már megtaláltam amit kerestem. De erre ráment a mai és a tegnapi napom. Az interneten tényleg meg lehet találni mindent, csak idő kérdése.
Tehát az egyik valamilyen orosz áruház, de a tranyók adatai a típus mellett ott vannak Bővebben: Link
a másik meg valamilyen gyűjtemény Bővebben: Link
(#) Ricsi89 hozzászólása Jan 7, 2008 /
 
helló
Van két kvarcom amiről nem tudom hogy milyen a frekije. Csak ez van ráírva:KDS3J, a másikra pedig:240MA2K. Ha valaki tud róluk valami infót ne kíméljen írja le.
(#) Trojan hozzászólása Jan 7, 2008 /
 
Sziasztok ez egy kártyaolvasó csak azt nemtudom milyen kártyát olvas hiábadugomgépre nemtörténik semmi, vanbenne egy ic pic16c63 háthasegít,válaszokat előre köszönöm
udv

Kép.jpg
    
(#) huba válasza Trojan hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Biztos kártyaolvasó? Csináj képet a másik feléről is, ahol van a foglalat. Lévén hogy Sorosportot használ fog kelleni hozza driver. Amugy kicsit gyanús nekem a PS2 dugasz. Nem e valami vezetéknélküli "kezelőszerv" vevője?
(#) Trojan válasza huba hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
hy megy a kép

000_1272.jpg
    
(#) Tambaga hozzászólása Jan 7, 2008 /
 
Sziasztok!

Egy DVD lejátszó kapcsoló üzemű tápjában tönkrement egy-két alkatrész. Minden alkatrészt be tudok szerezni a javításhoz egyet kivéve. Nem vagyok olyan nagy spíler, de ahogy nézegettem, ez egy fojtótekercs, UU9,8-40H van ráírva, hasonlót a http://www.toroidal.com/t_ferrite.html oldalon található pdf-ben találtam (UU9,8 széria, vertikális kialakítású). Nem tudjátok, hogy hol lehet ilyet beszerezni?

A segítséget előre is köszönöm!
(#) Lacika válasza Tambaga hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Ha az egyenirányító előtt van, akkor tegyél oda akármilyen hálózati zavarszűrő tekercset+a megfelelő kondit mellé és kész. AMÚGY HOGY SIKERÜLT EZT A TÖNKRETEHETETLEN ALKATRÉSZT TÖNKRETENNI?
(#) Norberto válasza Lacika hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Pl. villám nem okozhatta a tönkremenetelét? Vagy csak túl aktív volt a fantáziám?
(#) Tambaga válasza Lacika hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Igen az egyenirányító előtt van! Megsérült a kábel és zárlat keletkezett. Egy próba során szikrázott, abból gondolom, hogy nem teljesen ép. Amúgy ránézésre nem látszik semmi. Akkor kéne 2db zavarszűrő tekercs és mindegyik mellé egy kondi? Hol kapok ilyen tekercset és hogyan határozhatom meg, hogy milyen kondira van szükségem?

Üdv.
(#) huba válasza Trojan hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Kétlem hogy kártyaolvasó lenne. Szerintem ez egy Drótnélküli egér vevöje és töldője. Be lehetett akasztani az egeret, mikor használaton kívül volt és így nem kelett elemcserével babrálni. Vagy az akuk külön tölthetőek voltak. Kapd le a fekete búrát. Amugy nemtudom mire lehetne használni. Esetleg a Pic-et átprogramozni, ha nemt teljesen védett(Pic-ek terén nem vagyot othon). Honnan guberáltad?
(#) Trojan válasza huba hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Hy a a fekete búra nemjőnle egyben de látni alatta 6 kis réz érintkezőt, egyebként az öcsém adta. nanemgond a tyukbél jóleszvalamire.
(#) jdani hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
Helló. Milyen ez az alkatrész? Egy akármilyen dióda, ami birja a 2A? PL itt van ez: 1N5401 ---D 200V 3A
Akkor z is jó bele? hiszen 3 Amperre van. És létezik kapcsoló, ami 50A is kibir?

x.JPG
    
(#) mex válasza jdani hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Nem tudom milyen rajzrészletet tettél fel,de a válasz igen,jó az általad irt tipus. Kapcsoló alatt mechanikus működésűt értesz,vagy relé,mágneskapcsoló kivitelűt. Az utóbbiakban nagyon nagy teljesitményűek is léteznek.
(#) Frankye válasza huba hozzászólására (») Jan 8, 2008 /
 
Ezt a PIC-et soha nem fogja tudni átprogramozni, mert "c"-s. Csak az "F"-es PIC-ek programozhatóak újra.
(#) denes44 hozzászólása Jan 8, 2008 /
 
Ebben a kapcsolásban az OPT101-et mivel lehetne kiváltani? Nem találok sehol ilyet idehaza. Ezt írják róla:
Idézet:
„OPT101 nevű áramkör kitűnően alkalmas fénycsapda érzékelőként, és beépített transzimpedenciális erősítő fokozata is van. Az adatlap elolvasása után egyértelművé vált, hogy ezt az IC tökéletes a feladatra. Infra felöli tartományban nagy az érzékenysége és ez az érzékenység egy R tag segítségével tág határok között változtatható.”
(#) Medve válasza denes44 hozzászólására (») Jan 9, 2008 /
 
Esetleg készitsd el...az adatlapján ott a belső felépítése, a feladat a fényerővel lineárisan változó feszültség. Mivel itt nem mérünk, a pontosság másodlagos. Szerintem nem szükséges ide ilyen speciális fotodióda. Ahogy irja, az erősítést kell állíthatóra tervezni.
Következő: »»   59 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem