Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   127 / 198
(#) gaboca1979 hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
1, Akkor lehet, hogy még mindig nem jól értem / mondom! 4 csatornás erősítő konkrétan jgbl gto 75.4. Van front 2*xWatt meg rear 2*xWatt. Ebből én a rear-re kötöttem csak egy subwoofert ami ugye egy plusz meg egy mínusz vagyis MONO. Tehát csak 1 csatornát használok fel a négyből, marad három
2, A kérdésem második fele, amire még nem kaptam választ
ÉS az mitől lehet, hogyha a másik két csatornára is kötök hangszórót és be illetve kikapcsolom a fejegyéget akkor pukkannak a hangszórók? Lehet, hogy hülye kérdés, de ha lenne kondi is akkor ez megszűnne, vagy ez a fejegység / árnyékolás hibája, hiánya?
Köszi a segítséget
üdv: Gábor
(#) sprofan válasza gaboca1979 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Ez nem egészen így van... valójában nem pozitív és negatív kivezetés közé kötöd a hangszórót, hiszen így semmi értelme sem lenne, ugyan úgy lenne bekötve mint normál felállásban, így nincs hidalva a 2 végfok. Ha jobban megnézed egy végfok kivezetéseit rájössz a rafináltságra. Mellékeltem az alap kapcsolást és a szerkesztettet. A jobb csatorna esetében a végfokról jövő szál "pozitívabbként" van használva és itt a hangszóró negatív szála a földre jön. A bal végfok esetén pedig a végfok kimenete "negatívabbként" van használva, és ebben az esetben a végfok kimenetére a hangszóró negatív szála van kötve, míg a földre a pozitív. Hogy a két hangszóró mégis normálisan szóljon, ezt az élőfokban fázisfordítóval oldják meg. Ha viszont hidalod a végfokot akkor meg van adva hogy hova kell kötnöd a hangszórót, a jobb csatorna pozitívára és a bal negatívjára ami valójában a két végfok kivezetése. (így marad egy pozitív és egy föld csatlakóz, ami valójában mind a kettő föld). Próbáltam érthetően írni, nem tudom mennyi jött át, a lényeg hogy így hidalva 2 végfokot használsz egyszerre, és hiába marad egy pozitív és 1 negatív csatlakozó, azokkal semmit nem tudsz kezdeni mert mind a két csatlakozó föld, köss ide nyugodtan egy hangszórót, te is tapasztalni fogod hogy semmit nem csinál.
(#) gaboca1979 hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
Húh, köszi, ezt így már jobban megértettem.
(#) Inhouse válasza gaboca1979 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Idézet:
„Tehát csak 1 csatornát használok fel a négyből, marad három”

Nem. 2 csatornát használsz fel, ami ott marad "+" és "-" kivezetés (az egyik az egyik, a másik a másik csatornától), az mindkettő testpont. Az egyik oldali 180fokos fázisfordítás miatt lesz az egyiknek "+" jele. Azok közé nincs értelme kötni semmit, tehát csak 2 csatornád marad.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2014
(#) gaboca1979 hozzászólása Ápr 16, 2014 /
 
És akkor ezek szerint nem lesz baja az erősítőnek, hogy a többi csatorna nincs leterhelve?
(#) Inhouse válasza gaboca1979 hozzászólására (») Ápr 16, 2014 /
 
Nem lesz baja.
(#) Beringer 600 hozzászólása Ápr 25, 2014 /
 
Sziasztok!
Gyerekek! segítségre lenne szükségem,egy Magnat Classic 180 autós végfokhoz kérnék egy kapcsolási rajzot,ha meg lenne valakinek.
Az a gond vele,hogy normálisan volt hallgatva,és egyszer csak kiégtek a táp fetek,de mind a 4 szénné égett,és vele egy pár ellenállás is,és nem tudom az értéküket.
Segítségeket előre is nagyon köszönöm.
A csoda,hogy a végfokozat nem sérült.
Én ma kicseréltem a feteket,és találtam a neten hasonló felépítésű erősítő rajzot,be is indult,de mikor nagyobb teljesítményre hajtom,elkezdenek füstölni a fetek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2014
(#) Spike888 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
(#) Spike888 válasza Spike888 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Van kettő is ,válassz ,de napi 2 db ot enged ha nem vagy regisztrálva. ( Sajnos majdnem 7 mega uh nem tudom feltölteni ide neked mert én már leszedtem )
(#) Spike888 válasza Spike888 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
na nem sikerült ITT van a jó (elvben )
(#) Beringer 600 válasza Spike888 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Köszi,leszedtem a képet,nem a legjobb,de ki lehet jönni belőle.
(#) Spike888 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Felraktam Dropboxra mert tul nagy volt ide.
(#) Beringer 600 válasza Spike888 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm,így már tökéletes.
(#) Spike888 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Ápr 26, 2014 /
 
Nagyon szívesen
(#) emmzolee válasza Spike888 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Hello írok privátban a Dropboxal kapcsolatosan.
(#) 3ndRush hozzászólása Máj 4, 2014 /
 
Sziasztok,

Lenne egy problémám, ami hosszú távon nagyon bosszantónak bizonyult. Vettem a kocsimba egy gyári elég ritka Nokia hangrendszert (Golf 3-ba).
kép róla

Ez egy mélynyomóból, egy rászerelt erősítőből, 4 közép és 4 magas sugárzóból áll. Bekötése viszonylag egyszerű, mindennek megvan a gyári helye. Elindul egy vastag kábelköteg az erősítőből és minden leágazáson bedugtam egy éppen ott "elfogyó" kábelt. Így elértem a végéig, ahol már csak a föld, a táp és a jelkábel maradt. Ezeket be is dugtam, először nem akart működni, majd kiderült, h 1 tápkebel, ami a fejegységbe ment el volt csípve az iso csatin. Ennek is adtam tápot. Nem gyári a fejegységem, így beépítettem egy kapcsolót, mert ez a fejegység sajnos nem tudja lekapcsolni az erősítőt, ami így éjjel nappal menne.

Problémám, hogy amint ráadom az autóra a gyújtást, azonnal megjelenik 1 sistergő hang. Mikor pedig elindítom, akkor a generátor hang is behallatszik már, ami fordulatra növekszik. (Dízel autóról van szó, ez nem tudom mennyit számít.) Így ezzel a 2 zavarral már élvezhetetlen a zene.

Elvileg lenne egy olyan funkciója, hogy sebességre hangosodik, ezt direkt be se kötöttük, mert csak rosszabb lett tőle..

Mit lenne érdemes beépítenem és hova, hogy ezt a 2 zavart kiküszöböljem? (Kondenzátor, zajszűrő???)

Köszönöm a segítséget előre is.
(#) kadarist válasza 3ndRush hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Szia!
Kösd közvetlenül az akkumulátor sarkaira az erősítőt, a plusz-mínuszt egyaránt, és így kiküszöbölheted ezt a hurkolásból eredő zavart.
(#) 3ndRush válasza kadarist hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Próbáltuk, nem lett jó
(#) kadarist válasza 3ndRush hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Akkor meg puffereld meg a tápot, közvetlenül az erősítőnél egy jó nagy kondival. Ez a sistergés akkor is meg van, ha nincs a fejegység rákötve az erősítőre?
(#) 3ndRush válasza kadarist hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Az nem próbáltam, szerintem akkor nem, de akkor mást se tudok rákötni, mert összefügg az egész rendszer.
(#) gaboca1979 hozzászólása Máj 10, 2014 /
 
Sziasztok

Egy ilyet, ha rákötök pc tápra:

https://www.sal.hu/termeklap.aspx?term_id=4741

bírni fogja? Nem akarom széthajtani, csak két kis hangfalat "aktívá" tenni

Köszi
(#) zosza18 válasza gaboca1979 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Szia. Rákötheted nyugodtan.
(#) gaboca1979 hozzászólása Máj 10, 2014 /
 
És minimum mekkora legyen a táp? 350-400W?
(#) zosza18 válasza gaboca1979 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Bőven elég neki, de ha a kis 250W-os tápod van, akkor az is bőven meghajtja. nem eszik sokat az az erősítő.
(#) norbi97 hozzászólása Máj 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Erről tudnátok nekem mondani valamit hogy mi lenne vagy valami bekötést ?
(#) zosza18 válasza norbi97 hozzászólására (») Máj 11, 2014 /
 
Szia! Ez egy autós equalizer.
(#) SzervízMacska válasza norbi97 hozzászólására (») Máj 12, 2014 / 1
 
Ahogy előttem írták. Annyit hozzátennék, hogy a beépített végfokai kb. 3-5W-osak lehetnek, amit egy jelen évezredben gyártott középsz@r fejegység többszörösen túlharsog. Súlyánál fogva tyúkokat dobálni még jó lehet.

Bekötni csak eredeti leírás, vagy az áramkör kibogozása után lehet, mert minden szabványt nélkülöző, szivárvány színekben pompázó vezetékköteggel gyártották.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2014
(#) Kismazsika hozzászólása Máj 12, 2014 /
 
Sziasztok. Van egy toxic tx 1000 típusú autós erősítőm, jelenleg szerver tápegységről üzemel pc-re kötve, ha valaki tudna abban segíteni, hogy hogyan lehetne biztosabb tápellátást csinálni neki akkor azt megköszönném. Jelenleg egy Magnat típusú mély láda van az erősítőre kötve de az erősítő és a tápegység is letilt, ebből gondolom hogy kicsi a tápegység teljesítménye.
(#) norbi97 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget !
Esetleg a betörésbe tudnátok segíteni ?
(#) Inhouse válasza norbi97 hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Idézet:
„Esetleg a betörésbe tudnátok segíteni ?”

Abban semmiképpen, nem leszünk bűntársak és téged is óva intenénk tőle.
Következő: »»   127 / 198
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem