Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Villanypásztor
 
Témaindító: bernardo, idő: Feb 5, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   173 / 289
(#) nyemi válasza Wegg hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Még azért szétszedés előtt nézd még meg a C5=47nF kondenzátort is, mert ha az rossz (zárlatos) akkor a tirisztor nem kapcsol ki (nincs kommutáció) és rövidzárlatba marad a TR2 szekundere. Ezután meg persze nem tud újraindulni az oszcilláció, te meg csak a nagy áramfelvételt érzékeled.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2014
(#) Wegg válasza nyemi hozzászólására (») Máj 2, 2014 /
 
Jó rendben ezt is le ellenőrzöm .Jó gondolatnak tűnik ez is .
Köszönöm .
(#) spirik hozzászólása Máj 2, 2014 /
 
Szia mindenki .A szikra köz ugy kb 1 cm....1.5 cm.
https://www.facebook.com/photo.php?v=10201718420554094
(#) Wegg válasza nyemi hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Szia nyemi !
Elindult ez a szörnyeteg ! A C2 nem lehetett jól a helyén beforrasztva mert mindent átellenőriztem .De jól gondoltad !
Kivettem a C5 -öt ,és elvágtam a nyákon az időzítés +. Így már csak az oszcillátor volt magában . A C2-öt mértem jó volt, visszaforrasztottam és beindult.Azt észre vettem hogy ha magasabb frekvencia fele tekerem a potmétert akkor szakadozik, kihagy persze az áramfelvétel meg nő .A tranzisztor melegszik dominó meg indul . Ez a 1N4007 nem a legjobb választás ilyen helyre talán valami gyorsabb schottky ideálisabb lenne de ez meg olcsóbb valószínű ezért használt ilyet a Mester.Mégegyszer köszönöm az együtt gondolkodást .
(#) nyemi válasza Wegg hozzászólására (») Máj 3, 2014 /
 
Szívesen.
Örülök hogy segíthettem.
A dióda helyett a gyorsabb UF4007 lehet használni, igaz hogy drágább de ilyen alkalmazásban messze jobb hatásfokkal dolgozna inverter.
Én javaslom is a cseréjét.
(#) Koncsar válasza spirik hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Szia! A link mögött nincs semmi.
(#) Wegg válasza nyemi hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Akkor én is jól gondoltam . De az C-2 ért .Értékeltem a hozzászólásodat sikerrel
(#) spirik válasza Koncsar hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Szia nekem van ,és másnak is .
(#) Koncsar válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Na ezaz. Akkor ezért nem látok semmit. Én nem vagyok Facebook rajongó, így én kimaradok a buliból. Ez van.
(#) CIROKL hozzászólása Máj 5, 2014 /
 
(#) Koncsar válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Szia! Baba lett! Köszi a linket. Tetszik.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2014
(#) deak francis válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Szia. Gratula,szép lett,melyik kapcsolást alkalmaztad?a dobozolásrol szeretnék egy-két infót ha lehetséges volna.Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2014
(#) CIROKL válasza deak francis hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Kapcsolás ez már jól bevált sokat csináltam belőle és némi kis módozattal , alkatrészkészlethez igazitva : Bővebben: Link
Dobozolásról kérdezz nyugodtan ...
(#) deak francis hozzászólása Máj 6, 2014 /
 
Bővebben: LinkHel.Megcsináltam az alábbi kapcsolást műkődne is de fűtyűl ,sipol a trafó.Ha bu 208 tettem fél perc alatt megmelegedett.Ha but 12af tettem az meg nem melegedett de a trafó továbbis szól.Mi volna a gond?köszi.dioda nélkül.
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2014
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Úgy van,fütyül-sípol kb. 3kHz frekvencián,a BU-t feledd el a BUT jó választás vagy E13007 és nem melegedhet.
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Szia. A BUT -vel is sípol.
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Kell is,hogy sípoljon,írtam,3kHz frekin megy kb.Mérjél feszültséget a trafó kimenetén van é és mennyi.
(#) kadarist válasza deak francis hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Szia!
Mint ahogy írták is, a fütyülés normális jelenség.
(#) deak francis válasza kadarist hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Ugy kell tehát hogy szóljon normál műkődésben is?
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Csak ugy símán ,a kapcsolás második része nélkül 500v körül volt.Elég szép szikra van.Azt nem tudtam ,ha szabad sípoljon a trafó.kösz.
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Ha jól láttam abból az apró link képből,akkor az inverteres pásztorról van szó.Az inverter részben az 555 ic kb. 3kHz frekvenciával kapcsolgatja a tranzisztorral a 12V feszültséget arra a kis trafóra,ennek hallod a hangját.Ez természetes és a jó,működő állapotot jelenti.A kis trafó kimenetén mérhetsz váltófeszültséget.De mérhetsz egyenirányítás után a kondenzátoron is az áttétel arányában 280-420V-ig is akár.
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Kijavítottam a linket.a fogyasztás 0,35 körül van.A lassubb kisűlésnél (1,5mp,2mp) a kondi akár 450v is feltöltődik.Az 1mp -nél a kondi 280V körül fityeg.
(#) spirik hozzászólása Máj 6, 2014 /
 
Szia mindenki ..
A kért videó.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2014
(#) deak francis válasza spirik hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Szia. Szerintem ritkán űt,2mp kb.
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Lehetne -e nagyobb frekin hajtani a trafót?Mennyi lenne a max. freki ezeknek a kistrafóknak?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2014
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Lehet,de nem biztos,hogy a várt eredményt kapod.A mért fogyasztás jónak tűnik a kondin mérhető feszültség függvényében.Szerintem jó az az áramkör.
(#) deak francis válasza erdgab hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Köszönöm szépen.
(#) erdgab válasza deak francis hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Én megpróbáltam nagyobb frekin járatni,messze nem hozta a várt eredményt.Ha nagyobb feszt akarsz a kondin akkor inkább a kis trafó áttételével variálj,sokkal jobban jársz.Egy autótrafóval és 16µF kondi 400V töltve a pásztorod simán viszi a 6 hektáros területet,ez kb. 1400-1500 méter kerítés 5 szál 200 méterenként párhuzamosított vezetékkel.
(#) spirik válasza deak francis hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Szia.
De ha kicserélem a kondenzátort .?
(#) deak francis válasza spirik hozzászólására (») Máj 6, 2014 /
 
Melyikre gondoltál?
Következő: »»   173 / 289
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem