Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1542 / 2508
(#) martin66789 válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
A pici hőmérő tranzisztor lapos felét rányomtam a kifolyt hűtőpasztára, és kis szikszalaggal rögzítettem, ez ilyen kb hőmérséklet de köze van a 40 celsiushoz mer hozzá ért a kezem és jó el is kaptam.
Holnap a műszerész szaki szomszéddal megméretem, vagy van még esetleg egy réfgi analóg műszerem azzal is ránézhetek holnap.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) lukacsp válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 9, 2014 / 2
 
Hát pont erről beszélek, hogy 40 C fokosnak méred, és elkapod róla a kezed. Ez két dolgot jelenthet: vagy nem 40 C fokos, vagy hiperérzékeny a kezed a hőre. Ez utóbbiban nem annyira hiszek. Gondolj bele, a testhőmérsékleted 36 C fok. Hogy érezhetnél 40 C fokot tűzforrónak?

A régi analóg műszernél nincs is jobb a célra! Nekem a kedvencem az UNIV 3, abban sokkal jobban bízok, mint ezekben az ezer Ft-os kategóriás bóvlikban.
(#) Szpisti válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 9, 2014 / 1
 
Ne viccelj már hogy a 40 fokos felülettől el kellett kapnod a kezed! A testhőmérsékleted 37, a 3 fok +-t nehogy már kellemetlennek érezd! Gondolkodj már el kicsit.
(#) martin66789 válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Hát mikor megfogtam még jó meleg volt csak még rátettem a mérőkét lehűlt.
(#) lukacsp válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Ennyit számítanak egy mérés eredményében a mérés körülményei...
(#) zotya1983 válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Az valóban fura,ha másik multi is ezt mutatja akkor ott van a féltápfesz,ez tipikusan akkor van ott ha az stk tönkrement.Épp egy Sonyt javítottam ugyanígy az stk nyúlt meg benne.
Ott is kb 30 voltot engedett át az egyik fele.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) lukacsp válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Főleg a helyes "nyitófeszültség" esetén, nem? Ha a "nyitófeszültség" jó, akkor hogyan lehet, hogy kiengedi a DC-t a kimenetén?
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) zotya1983 válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
40 celsius fokot nehezen tudom elhinni hogy égetné a kezed,én úgy 60-70 foknál szoktam érezni hogy na ez meleg mikor kezet mosok és kicsit jobban megnyitom a melegvizet
Amúgy a multiméterhez kapott celsius mérő nem ér semmit, még csak megközelítőleg sem a helyes adatokat mutatja.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2014
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
El voltam ott tájolva picikét bocsesz
(#) lukacsp válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Jóvan na hát na! Bárkivel megesik, nem?
(#) lukacsp válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
De ez saját építésű hőmérője, ami abszolut pontos, hát nem olvastad? Hogy mihez kalibrálta, azt nem tudjuk egyenlőre, de abszolut pontos!
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 9, 2014 / 1
 
Martin! Olvasd már le milyen milyen szám van írva a hibás STK hátára! Úgy nézem mostanáig vizet gereblyéztünk
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 9, 2014 /
 
Hát ez az.. Mihez képest pontos... Amúgy nekem ez volt az az stk amivel ugyanez volt az egyik fele rotty...Csere után működött,és már ment is vissza gazdijához.
(#) gery1212 hozzászólása Máj 10, 2014 /
 
Üdv. Megjöttek az új tranyok szépen beépítésre is kerültek de sajna a probléma még mindig ugyan az a job csatornán tápfesz a balon kis pattanás van csak sajna. Mi lehet a probléma?
(#) reloop válasza gery1212 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Nem tudom meddig ástál vissza az erősítőben, de a végtranzisztor zárlat általában viszi a meghajtóikat is. Azokat ellenőrizted?
(#) gery1212 válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Jó hogy mondod azokat még nem néztem meg.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
A rossz IC-re STK402-071N van írva.

DSCN2325.JPG
    
(#) martin66789 válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
A hőmérő kalibrációját nem én végeztem, akitől tanultam az ilyeneket ő csinálta azt meg de elvileg rendes szobahőmérőre van kalibrálva, én a program felét és a kapcsolást készítettem el.
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Akkor nem csoda, hogy mindketten ezt találtuk az STK 40271 helyettesítőjének
Mehet bele bátran egy friss példány! Elképzelhető, hogy utángyártottat fogsz kapni, majd a vallatásnál kiderül mit tud.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Na most akkor az általád írt kisebb erősítő IC és a nagyobb erősítő IC is jó bele ?
A kisebbnél az ajánlott kapcsolás nem egyezik meg az enyémmel ugyanis nálam a panelen ahogy látom az 1-ews és a 2-es láb a bemenet de ez a kisebben nem egyezik meg, viszon a nagyobbon az ajánlott kapcsolás szerint megegyezik.
Most akkor mi legyen ?
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2014
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Ha eddig STK402-071N volt benne akkor nyugodtan lehet ugyan olyan típusszámúval pótolni.
A "402" egy csoportra utal, azonos lábkiosztással. A második szám a feszültségtűrést, teljesítményt jelzi.
A 2(14)-es láb az invertáló bemenet, ide megy a visszacsatolás, ebben nem látok különbséget a két IC között.
A 120-as papírforma szerint erősebb (a belső felépítés 100% egyezik az adatlapon), de mint írtam a javítás eredménye döntően azon múlik milyen példányt fogsz ki.
Ha van megérzésed a választással kapcsolatban, akkor hallgass arra! Döntő műszaki érvet nem tudok felhozni.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Én megérzésem szerint a 120-as lenne a legjobb oda már a nagyobb teljesítmény miatt is ha az jó. Szerintem azt rendelem meg.
És ha zat tenném bele kellene átalakítanom a panelt vagy teljesen kompatibilis bele a 120-as ?
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Teljesen kompatibilis, ennek utána jártam adatlapi szinten. Csere után tartsd be az élesztés szabályait! Várom a beszámolódat az eredményről.
(#) blasz hozzászólása Máj 10, 2014 /
 
Üdv,kérdezném szerintetek,melyik típusú kondi a legjobb becsatolónak?Fólia,tantál,kerámia,elkó,stb....Köszi
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget
Meg is rendelem és amint megjön ki is cserélem benne, remélem más probléma már nem lesz.
(#) zotya1983 hozzászólása Máj 10, 2014 /
 
Martin!Sajnos ezek az stk-k ilyenek én 2 darabot dobtam ki a kukába, a harmadik meghajtó stk lett jó.Már nem tudtam mit csináljak a végétől az elejéig mindent kimértem, kisípoltattam,kiderült hogy ezek véletlen sem egyformák gyártásilag.Inkább vegyél bele nagyobb IC t.
(#) martin66789 válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Amit bele néztem jóval nagyobb mint az eredeti.
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Élesztési szabályon mit kell értenem ?
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2014
(#) reloop válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Olyan szépen összegyűjtötted az élesztési szabályokat a TDA7294-ben. Belikkelnéd válaszul Martinnak?
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
És elvileg elegendő áramot is fog kapni 120-as nagyobb.
Következő: »»   1542 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem