Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   182 / 244
(#) bajtaig válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Lajos, ha kétutas limitered van akkor kösd nyugodtan a hangváltó elé!
Threshold igény szerint, ratio végtelen, attack 20-50ms, release 2-3 s.
(#) Szpisti válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 4, 2014 /
 
Szóval az 1600W-os powermixer után akarsz még végfokokat 2 vagy több útba?
Elég érdekes elgondolás Elég lett volna egy power nélküli, de legalább 24 csatis.
Bár ennek is meg vannak az előnyei.
Szabadtérre lesz gondolom.
(#) mraulajos válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
A powermixernek természetesen nincs használva a végfok/power rendszere.
(#) dudassandor1 válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Szia!
Én az első verzió szerint kötném be, ugyanis ha a második esetben a hangváltón odatekeri az ember a gain potit (már ha van rajta), akkor hamar torzítás lehet a vége az üzemnek. A második esetben meg megfogja a limiter a "többletet". Csak próbálok logikus lenni.
(#) lukacsp válasza dudassandor1 hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Szerintem annyit nézzünk már ki a kollégából, hogy buli közben nem fogja elkezdeni tekergetni a crosson a gain potit... ugyan minek tenné? Az be van lőve ahogy jó, aztán marad is úgy.

A limiter sem az emberi hülyeség ellen van, az ellen jelenleg még nem fejlesztettek ki hatékony készüléket.
(#) dudassandor1 válasza lukacsp hozzászólására (») Máj 5, 2014 /
 
Teljesen egyetértek veled és a leírtakkal nem Lajos kollégát akartam minősíteni!
(#) mraulajos hozzászólása Máj 5, 2014 /
 
Hali!
Természetesen alapvető dolgokkal tisztában vagyok.
Nagyon köszönöm a vegyes, jó indulatú hozzászólásokat.
Senkit nem szeretnék megbántani, de nem biztos hogy előrébb jutottam, de a puding próbája az evés.
Köszönöm még egyszer!
(#) mraulajos hozzászólása Máj 8, 2014 / 1
 
Hali!
Visszatérve az előző cikkekben leírt fejtegetésekhez, mellékelem a gyári leírás, melyben a 20-21. oldalon megkaptam a választ. Természetesen, - lehet, a gyakorlat mást mást bizonyít. Nekem ugyan ez az összeállítás lenne.
(#) bajtaig válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Teljesen ok. Mi a kérdés ?
(#) mraulajos válasza bajtaig hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Az előzőekben volt kérdés mint láthattad, most már semmi.
(#) Szpisti válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Köszönjük hogy megosztottad, hasznos és tanulságos a leírás !
(#) bajtaig válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 8, 2014 /
 
Az előzőekben részletes, és témát kimerítő választ adtam, és beállítási javaslatot is tettem!
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2014
(#) Davidd hozzászólása Máj 8, 2014 /
 
Sziasztok! Segitseget szeretnek kerni, hogy mi is lenne a helyes dontes. Most van egy t.amp ta2400-asom, amit ha megvagok a 4 topom elviseli clipig, ha nincs megvagva akkor a melykozepek nem birjak. Van 2 darab Salpa50100-asom 2 hogscoop ladaban. Most azt nem tudom, hogy mitevo legyen erosito varsarlas elott vagyok. Majd valamikor fog keszulni meg ket darab hogscoop(ugyanezzel a hangszoroval). Attol felek hogy 4 darab subra keves lesz ez a t.amp.( Szerintetek eleg lesz?) A topok meghajtasara vennek esetleg t.amp e800ast, vagy az kicsi lenne nekik? (kiszeretnem oket maximalisan hasznalni) A ta1050 sem jobb sokkal mint az e800as, de viszont sokkal dragabb. Az 1400as nagyon sokkal dragabb mint az 1050es, viszont nagyon kicsivel olcsobb mint a 2400as.(10000 huf sincs a kulonbseg). Nezegettem a t.amp tsa4000-st subra. Lattam, hogy nagyobb(hosszabb) mint a tsa4-700, tobb vegtranyoval van stb. Engem nagyon beszelnek le a kapcsolo tapos dolgokrol. Lenne meg subokra egy jo erosito, ami viszont eleg draga:t.amp proline 3000.(szamomra irto draga, de biztos tuti) Na most az a kerdes, hogy ha topra eleg csak a 2400as akkor milyen sub erositot erdemes venni, viszont ha a 2400as eleg 4subra, akkor a topokat milyen erositovel hajtsam.
(#) mraulajos válasza bajtaig hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Hali!
Ebben a hozzászólásodban én nem úgy értelmezem a javaslatod, mint ahogy az a mellékelt leírásban van.
A leírás ezt a hozzászólást igazolja. Semmi szándékom értelenkedi, csupán véleményekre, tapasztalatokra vagyok kíváncsi, és szeretném jól csinálni.
(#) mraulajos válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Hali!
Idézet:
„Amúgy limitert/kompresszort magába a keverőbe is sokszor beépítenek, vagy ha nem akkor szokták az insert lehetőséget kihasználni.”
Megköszönném, ha ezt egy kicsit bővebben kifejtenéd nekem.
(#) Szpisti válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Például egy ilyenre gondoltam.
Vannak kompresszorok a csatornákon (igaz fix paraméterrel), és insert csatornák.
(#) mraulajos válasza Szpisti hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Az én keverőmön is van INSERT csatlakozási lehetőség, de hogy kell ezt alkalmazni/használni?
(#) Szpisti válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 10, 2014 /
 
Az insert egy olyan ki/bemenet, ami a csatornaközösítők előtt adja vissza a külső eszközzel korrigált jelet. Hasonló az effekt loophoz, de nem szokta tartalmazni az effekt visszatérő jelét.
De szerintem a dokudban ezt is leírják ugyanolyan alaposan, mint a kompresszoréban a lehetőségeket.
(#) Nagy Tamás válasza Davidd hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Szia Dávid! Én E -800 al hajtok 4db top-ot. 2*400W 4 ohmon érzékeny hangszórókkal elég kell legyen sok helyre.(somogyis hangszórókkal nem biztos)
Lehet hogy van szebb hangú erősítő (szeretném is kipróbálni) ,de ár érték arányban tökéletes az e 800.
Viszont a SAL hangszóróknál elgondolkodtam. Sajnos eléggé kamu adatokat adnak meg érzékenységnek.
Én is csak hagyományos tápegységű erősítőt vennék. Nehezebb ,több helyet foglal, de a meghibásodás esélye minimális.
(#) mraulajos hozzászólása Máj 12, 2014 /
 
Hali!
Van egy három utas maszek hangsugárzóm, 15" os mély, 8" os közép, egy driver. Ne momdom milyen tip. nem ez a lényeg, maszek. A mély nincs vágva, csak a középnek, és a magasnak van passzív hangváltója. Egy speakon csatlkozó bemenet van. Biztos nagyon buta a kérdés, de hogy lehet ezt, egyáltalán lehet e aktív hangváltóval hajtani. Hogy alakítsam át? A benne lévő hangváltókat ha rövidre zárom, a középnek és a magasnak külön-külön, vagy együtt teszek külön csatlakozást? Tudom, hogy ezeknek külön darabból kellene állni, de most ez van.
(#) Davidd válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Szia! Topokban nem somogyi van, csak a subokban. Ilyen van a toppjaimban. A t.amp ta2400as ha meg van vagva akkor birja clipig a 4 top. Elegge jol szolnak akkor mar. 2 topban ilyen magas, masik 2ben pedigilyen magas van. Termeszetesen vedelemmel ellatott hangvaltoval hasznalom. KB toppra es subra is egy egy ta2400as lesz, ha minden osszejon. Aztan meglatom hogy eleglessz-e a sub, vagy sem.
(#) bajtaig válasza Davidd hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Nézd csak!
Mint már korábban írtam, teljesen OK. az elgondolásod , egy 2400-as a topoknak, másik a mélyeknek!
Egy hat unitos rekkben jól is fog kinézni, felül az MDX 1600, utána egy aktív krossz, alattuk a két végfok.
Ez egy teljesen korrekt rekk , ezzel már ki lehet állni hangoskodni, nem kell szégyenkezni, vannak akik sokkal gagyibb cuccal keresnek pénzt!
(#) Davidd válasza bajtaig hozzászólására (») Máj 12, 2014 /
 
Gondolkodom nagyon egy rendszerprocesszoron(DBX). El kell adjam a kompresszort es majd beruhazok ra. Nagyon sok jot hallotam rola. Igen akarok rackdobozt csinalni szepen egybe, ne karmolodjon stb. Ha mar itt tartunk szerintetek erdemes lenne beruhazni? Compresszor/limiter es crossover, vagy egy rendszerproci? (kellene nekem deelay a hogok, hogy ne kellesen elore pakolni mindig, habar ha ugyis megvan vagva jol akkor nincs ilyen problema a faziskioltassal.(Gondolom en.) Hazilag nem lehet valami kis deelayt osszehozni, hogy epp azt a kis kesleltetest megoldani a suboknak, a tolcser miatt?
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2014
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Szia.

Ha aktív váltóról akarod használni akkor azt az erősítő elé kell tenni , de minden csatornához külön végfok kell. Ha most két ilyen hangdobozod van akkor 6 db végfok kell , meg az aktív váltók, amire rálehet kötni közvetlenül a hangszórót.
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Ha építek egy ládát, amibe mondjuk előbbi hsz. ban említett hangszórókat alkalmaznám.
Hangváltóval használnám egy bemenettel úgy, hogy a magasnak rakok bele passzív hangváltót. Az úgy oké?
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Igen végülis ez az elterjedtebb.
Kell valami a közép és a magas elé is.
(#) mraulajos válasza ptesza hozzászólására (») Máj 13, 2014 /
 
Tehát ez így kivitelezhető, hogy aktívval megvágom az egészet, aztán ezt a jelet tovább vágom passzívval a magasnak? Köszönöm!
(#) ptesza válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 14, 2014 /
 
Egy aktív rendszer így épül fel.
(#) mraulajos hozzászólása Jún 13, 2014 /
 
Hali!
Valaki használ/használt már SM48 as mikrofont? Ez méretre/súlyra nagyobb mint az SM58? Van valakinek véleménye/tapasztalata róla?
(#) mikrokapcsolo válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Helló!
Az sm 48-at inkább beszéd hangosításra használtam, 58-at pedig énekre, de akár hangszerre is. Az 58-nak szerintem dinamikusabb a hangja, természetesebbnek tűnik. Súlyra, méretre kb ugyanaz mind a kettő.
Szerk: Találtam egy videót. Az első az sm58, kb 8:10-től hallható, a második az sm48, 10:10 után.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2014
Következő: »»   182 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem