Fórum témák
» Több friss téma |
Köszönöm szépen előre is!
Először is 3 tengelyes, v-type motorvezérlőről lenne szó, és mach 3 szoftverről. Bekötöttem a vezérlőt a mellékelt leírás szerint, nagyon jól működött minden oké volt vele. Csak 3db 4 vezetékes léptetőmotort kötöttem rá, mechanika nélkül próbaképpen. Tökéletesen ment. Amikor eljutottam odáig, hogy a végálláskapcsolót szerettem volna bekötni, akkor az történt, hogy a leírás szerint bekötöttem, tehát a tápfeszültséget bekötöttem a bemenet alsó pontjára, a végálláskapcsolót pedig a mellette lévő 10-es be. A mellékletként csatolt ábra szerint. És a szoftverben a limit ovrd-t állítottam be a 10-es pin-re. Valószínűleg rosszul. Azóta a két ismeretlen piros led világít a vezérlőn, és a motorok tartóüzemmódban vannak, bármit csinálok nem alszik el és nem tudom a motorokat irányítani, semmit nem reagál. Kikötöttem mindent, akkor sem. Amikor visszakötöm a kapcsolót akkor megszűnik a tartóüzemmód, a tengelyes forognak, de akkor sem tudom vezérelni. Mellékletként küldöm a hozzá tartozó képeket.
Nem jó helyre állítottad be a végállást.
A Vcc-re ugye csak 5V-ot kötöttél? A végállás kapcsolót a Mach3 esetén a port&pin fülön az input signal résznél kell beállítani X--; X++; Y--; Y++; Z--; Z++; beállításokkal. Ezeket mind lehet egy portra és ugyanazon pin*re tenni. Bármelyik aktiválódik, megáll a gép. A limit ovrd, az a végállás felülírását jelenti. Magyarul ezzel lehet a végállásról "lejönni" Ha végállásra fut a gép, vagy E-stop jelzés érkezik, akkor ugye megáll a vezérlő, és megáll a PC-n a mach3 is. Ekkor a "RESET" gombbal nyugtázni kell az eseményt.
Köszönöm szépen a segítséget, nagyon hasznos volt, eddig nem tudtam, hogy ugyanarra a pin-re is lehet kötni. Viszont 12V-ot kötöttem rá, de állítólag azt sem kellett volna, mert hogy a vezérlő adja ki azt a feszültséget. Szóval lehet, hogy tönkretettem.
![]() Köszönöm szépen a segítéset!
Tudna nekem valaki olyan CNC vezérlőt programot mondani ami Soros Porton működik?
Rx Tx vagyis soros RS 232 portról? Vagy esetleg olyan átalakító ami Step Dir jelből Rx TX jelet csinál? Mivel nem értek az elektronikához ezért kérdezem!!
Készülget az új cncusb vezérlőm az oldalon megjelent kapcsirajz alapján (MK1) terveztem a nyákot , pár alkatrész még hiányzik , de már működik .
Van ilyen, de én még csak fizetős verzióban találtam (DeskCNC), ami többe kerülne (100$), mint egy USB alapú vezérlő, ezért nem ástam bele magam jobban.
Ha ebbe az irányba szeretnél menni, kiindulásnak jó lehet.
Szia!
Kérdések, mert korábban én is nézegettem, de nem foglalkoztam vele (van egy profi 1 és egy hobbi 1 vezérlőm és ez fizetős): -Saját szotverével próbáltad? -Megvetted a licencet? -Milyen motordrivert használsz hozzá? Üdv:Zsolt A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2014
Természetesen a saját szoftverével próbáltam , és természetesen megvettem a licenszet . A motor driver még úton van kína felől ,TB6560 ast választottam hozzá ...
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2014
Miért nem a TB6600-st? Sokkal jobb választás lett volna barátom!
Most már mindegy , ezeket felrakom aztán majd a következő géphez majd olyat veszek .
Mi lett volna jobb választás?
Egy jól érvelő táblázat a TB6600 mellett.
Opsz, bocsánat, én nem azt a linket illesztettem be, amit szerettem volna, most látom csak. Ezt a táblázatot szerettem volna én is linkelni, pontosan.
Éppen TB6560 alá tervezek nyákot. Arra lennék kíváncsi, hogy közvetlen az IC-k elé érdemes-e "Low ESR" kondikat rakni, vagy megteszik a sima 85°C-os elkók is?
Jelentem, lassan alakul az elektronika is:
Szia!
Az általad publikált vezérlőt szeretném én is utánépíteni. A gondom ,hogy az orosz oldalról nem tudom letölteni a nyáktervet mert nem tudok beregisztrálni. Elkérhetném a nyáktervet vagy tudnál segíteni a regisztrációban? Ez az oldal, gondolom te is innen nézted. Köszi!
Ebben a hozzászólásban benne van minden, amit a vezérlővel kapcsolatban le lehet tölteni az ominózus orosz oldalról:
Bővebben: Link
Köszi!
Az lenne a kérdésem, hogy a kapcsolási rajzon található T1, T2, D1, D2 mik legyenek?
Továbbá ,hogy az induktivitások (10uH) hány A-esek legyenek?
A T1, T2 típusa attól függ, mit akarsz vele vezérelni.
Alapesetben a T1 a főorsót kapcsolgatja (spindle), a T2-re meg köthetsz más motort. Én úgy lőttem be a sajátomat, hogy max 5A terheléssel számoltam, ha nagyobb kell, akkor relét kapcsolgatok vele, így ide TIP 122 bipoláris tranzisztort tettem. D1, D2 a fordított polaritású táptól véd, oda sima 1N4004-et tettem, mert az volt otthon. Az induktivitásnál nem kell nagy áramokkal számolni, ez egy optikai leválasztó kártya, 500mA, vagy afelett bármi jó, csak férjen el a nyákon ![]()
Nem árt az ilyen motorvezérléseket kicsit túlméretezni. 5A kapcsolgatására legalább egy 15A-es tranzisztort tennék. A saját ideiglenesen összetákolt vezérlőmben 2db párhuzamosan kötött IRF540 kapcsolgatja a 48V/300W főorsó motor áramát, a végleges verzióban valószínű ennél is erősebb kapcsolóelem lesz.
Azért egy relét be lehet húzni vele melegedés nélkül is. Abból meg használhatsz 100A terhelhetőségűt is akár.
Azt meg nem írta almacsutka, mekkora a főorsója, lehet, a 15A félvezető is kicsi lenne. Így látatlanban azért elég nehéz méretezni.
Szia!
Max 5A-es motort kapcsolgatnek vele. Udv
Na igen, akkor már necces lehet az 5A terhelhetőségű tranzisztor, ha direktben ezzel akarod megoldani.
Ez esetben tényleg Varttina által javasolt 30 amperes FET a nyerő. A lábkiosztásra figyelj, bár a TIP122 BCE kiosztású, az IRF540 meg GDS, ezek megfeleltethetők egymásnak, de ha más típust választasz, nem árt lecsekkolni beépítés előtt.
Es ha az irf540et valasztom, kell mast is modositani? Koszi
|
Bejelentkezés
Hirdetés |