Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » OBD (autós) készülék
Lapozás: OK   2 / 60
(#) Jeep hozzászólása Nov 5, 2007 /
 
Köszike ezt én is elmentettemmég jól jöhet
Jó lenne ha a progik is tudnák azt mint egy gyri műszer....legalább az élőadat meg kivezérlés.....és persze elérhető áron


Köszi a linket meg a zipet
(#) Norberto válasza denes44 hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
A program működik Palm TX-en

Bár Exit gomb nincs a programban, tehát kilépni nem lehet belőle Újra kell hozzá indítani a Palm-ot, hogy kiléphessek a progiból...de ez legyen a legnagyobb baja...

Hardverem még nincs, így egyelőre azt a részét nem tudom tesztelni.
(#) denes44 válasza Norberto hozzászólására (») Nov 5, 2007 /
 
Szinte minden palm-al működik. Kérdés hogy az én hardveremmel működik-e A héten lesz kipróbálva egy opel corsa-val.
(#) DaeMonS hozzászólása Nov 25, 2007 /
 
sziasztok,találtam egy ilyen ketyeret, megszeretnem epiteni,es a hozzaertok 5leteit varom.

mi a velemenyetek, szembetuno nagy hibak? beszerezheto alkatreszek?

http://www.obddiag.net/index.html

illetve halas lennek ha valaki elmondana,vagy megcsinalna a gerberbol pdfbe konverziot peldaul..

koszi

dms
(#) szetty válasza Dudus hozzászólására (») Dec 2, 2007 /
 
Sziasztok. én a Fábiám műszerfalát épp tegnap szedtem darabokra. A műszerekről a mutatót is leszedtem.
Az a tapasztalatom, h a "motor" tengelyét belra fordítva egy elyen megakad, és tovább nem megy. Ez a 0 pozició. így vissza lehet tenni a mutatót 0-ra, és minden mehet tovább, mint régen. (persze nem tudom, h G Astrára igaz-e ez)
Üdv,
Szetty
(#) AM2k válasza DaeMonS hozzászólására (») Dec 3, 2007 /
 
Nekem van ilyen panelm
Te az IC2 - MCZ33290 honnan szerzed be?
Van rá vmi forrásod? Vagy marad a free sample
(#) DaeMonS válasza AM2k hozzászólására (») Dec 3, 2007 /
 
no fene...sajna akarhol kerestem nem talaltam debrecen kornyeken..plussz conrad,ret semmi...szoval mas helyen keresgelek most panel ugyben,nem ezt hanem mondjuk ft232 alaput,de ha van vkinek kesz panel, azt szivesen fogadnam....termeszetesen anyagiak elleneben.

dms
(#) AM2k válasza DaeMonS hozzászólására (») Dec 3, 2007 /
 
Kapni nem lehet sehol sem azt már észrevettem, de ha jól néztem free sample-ben lehet rendelni.
Mégegyszer átolvasom a feltételeket aztán rendelek egy karikát.
(#) derwin hozzászólása Dec 3, 2007 /
 
Ha valaki gondolja itt a VAG-COM-HEX interfaco Full


Tisztelettel

vagusb.rar
    
(#) DaeMonS válasza AM2k hozzászólására (») Dec 3, 2007 /
 
nohat ez erdekes,ha sikerul megoldani,benevezek 1 panelra, mar ha tudsz meg szerezni hozzavalot....akkor enis rendelek,es osszerakjuk
(#) DaeMonS válasza derwin hozzászólására (») Dec 3, 2007 /
 
jelszot ker a rarhoz...esetleg megosztod?
(#) Dudus válasza DaeMonS hozzászólására (») Dec 3, 2007 / 1
 
Gyanús ez a VAG-COM , mert nem ATtiny -val hanem ATmega 162-vel építette Uwe Ross. Persze lehet, hogy a HEX tévedésből lett belecsomagolva...
(#) derwin válasza DaeMonS hozzászólására (») Dec 3, 2007 /
 
Ittvan újbol ehhez nemkell pW

interface.zip
    
(#) Jeep hozzászólása Dec 7, 2007 /
 
Találtam neten egy ISO kapcsolást ami elméletileg jó.
Csak azt nem tudom,hogy az IC 8-as lába most belecsatlakozik a tranzisztor lábába vagy csak elmegy alattamert nem nagyon jön le a képböl mivel mind a 2 tranzisztor lábán szép nagy góc van.

Köszöntem a segítséget!
(#) Jeep hozzászólása Dec 7, 2007 /
 
Rosszul írtam 10 es lába!Adat vonal!BC547 második tranzisztora!
(#) kobold válasza Jeep hozzászólására (») Dec 7, 2007 /
 
Biztosan össze vannak kötve, amúgy a két tranzisztornak semmi szerepe nem volna. A rajz alapján amit soros porton kiküldenek neki, annak az invertált formáját vissza is adja, és ha a szoftver pl. 0-t küldött, de azt is olvas utána, akkor a vezérlőelektronika húzta le az adatvonalat, és így értelmezheti a jelet.
(#) bbb hozzászólása Jan 7, 2008 /
 
sziasztok!

van egy kérdésem. a csatolt fájl egy fiat punto 1-hez való kapcsolás, amivel soros porton tud kommunikálni a géppel. azonban mielőtt még összeraknám, jó lenne tudni pár dolgot. méghozzá azt, hogy most melyik vonal van összekötve és melyik nincs? (az egymást keresztező vonalakra gondolok, mert kis bumszlik nincsenek benne)
ha valaki át tudná nekem rajzolni úgy, hogy ahol nem csak elmennek egymás felett a vonalak, hanem kapcsolódniuk is kell, oda rak egy bumszlit, annak nagyon örülnék...

Punt_NEW.PDF
    
(#) kobold válasza bbb hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Mondjuk így?

punto.png
    
(#) bbb válasza kobold hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
köszönöm, én is így gondoltam, örülök, hogy sikerült megerősítened benne
(#) Dudus válasza bbb hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Ez a kapcsolási rajz úgy rossz ahogy van! Nem fog működni.

A mellékletben lévő, kipróbált, működőképes, korrekt darab.

Az L-vonallal, hacsak nem nagyon öreg autón akarod használni, nem kell törődnöd.
(#) Jeep hozzászólása Jan 7, 2008 /
 
Nah hát én is kipróbáltam már sokféle interfacet...épitettem is......de sajna egyik sem olyan korrekt
Úgyhogy most gyüjtök és március április körül pesten megveszem az op-comot a vezérdiagnosztikától...sajna ebbe az épitésbe már belefáradtam.....vettem egy elm323-as kis usb-diagnosztikát 30 ért......de hát ez sem az igazi....nekem főleg opelhez kell így ez megteszi.Ha valakit érdekel akkor 20 ért odaadom ezt az usb-s ketyerét minden progival együtt,hátha valakinek arra a célra tökéletes

Üdv!
(#) Dudus válasza Jeep hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
Az a helyzet, hogy sajnos nem az elektronikán múlik a boldogság hanem a szoftveren. Az OP-COM buszmeghajtója is pont úgy épül fel, mint a belinkelt rajzon csak van rajta egy mikrokontroller is a másolásvédelem és néhány kényelmi funkció miatt. Amitől nagyon jó, hogy volt egy programozó, aki ismerte megfelelő mélységben az opel által használt diagnosztikai protokolt és eljárásokat és tudott egy jó programot írni hozzá.
(#) bbb válasza Dudus hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
dudus!

olyan sráctól kértem el (fiatforumon), aki megépítette, és írt hozzá programot. a programot is meg a rajzot is megkaptam tőle. az 1-es punto nem obd2-es még.
de azért örülnék neki, ha megmondanád mi benne a "rossz ahogy van", hátha okulhatok belőle? (a program forráskódját mellékeltem)

PUN.ASM
    
(#) Dudus válasza bbb hozzászólására (») Jan 7, 2008 /
 
A K-vonalnak 2 irányúnak kellene lenni és egy 510 Ohm - os ellenállással fel kell lenni húzva az akkufeszültségre (OBD csati 16-os láb)

Az L-vonal 1 irányú a tesztertől a vezérlő felé kommunikál csak. Szintén 510 Ohm - os ellenállással akkufeszültségre van húzva.

Ha ezen szempontok szerint átnézed a rajzot meg is érted mi a baj vele.
(#) kaktusz válasza Jeep hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Hello mindenkinek. Egy nagy kérésem lenne. Van egy Opel Astra F tipusu autom. (1995). Szeretnék elkésziteni hozza egy OBD készüléket. Hallotam hogy a regebbi opel tipusok kacifántosak és a K szál másik pinen van stb. Aki tud erröl a probleemáról légyszi válaszoljon. Mindenféle képet illetve leirást megköszönnék. Teljesen az elejéröl szeretném kezdeni. mailcimem kaktusz@panonnet.net
(#) Dudus válasza kaktusz hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
(#) Tyrex hozzászólása Jan 18, 2008 /
 
Sziasztok,egy kis segitséget kérnék,van egy mitsubishi sigámám. a kérdéem az lenne hogy ez vajon milyen protokolt használ és tudtok-e hozzá ajánlani valami rajzot? Előre is köszi a segitséget.
(#) AM2k hozzászólása Jan 25, 2008 /
 
Nem tudjátok merre találok VW-es fórumot? Ahol foglalkoznak mindenfélével
(#) Dudus válasza AM2k hozzászólására (») Jan 25, 2008 /
 
(#) árpix hozzászólása Jan 28, 2008 /
 
sziasztok ! suzukihoz milyen progi jó ?
Következő: »»   2 / 60
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem