Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Földhurok, avagy mit csináljunk, mikor minden zúg
Lapozás: OK   43 / 62
(#) reloop válasza janika002 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Szia! A Quad el is hagyta a klasszikus szimmetrikus tápkialakítást, a szekunder nem osztott, a GND-t egy osztó állítja elő: Bővebben: Link
Gyakran alkalmazom magam is.
(#) Matyesz hozzászólása Márc 24, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy olyan problèmám lenne, hogy a most èpített erösítöm egyik csatornája búg. Földhurok kizárva, mert nem földelt az erösitö, ès minden más összeköttetès nèlkül, csak simán bekapcsolva is zúg. Ami èrdekes, hogy csak az egyik csatorna, valamint hogyha a balance potit eltekerem egyik vagy másik oldal felè, akkor megszünik, de mindegy hogy melyik irányba tekerem. A búgás akkor sem szünik meg, mikor kikapcsolom ès csak a pufferek töltenek vissza, söt, akkor egy kicsit a másik oldal is elkezd.
A segítséget elöre is köszönöm!
Matyi.
(#) djseed1 hozzászólása Ápr 20, 2014 /
 
Üdv, és kellemes húsvéti ünnepeket kívánok. Bár nekem annyira nem az!
Ugyanis, holnap diszkóznék és hát van egy kis 50hz-s zúgás gondom.
A cucc, egy tda7293-as hídkapcsolás. 20000uf puffer a tápban és hídpanelenként 2*2200uf.
A lényeg annyi hogy utoljára újévben volt jól széthajtva azóta csak áll. Ma szétkaptam, hogy kitakarítom, és észrevettem hogy a trafó ami benne volt kicsit megszenvedte az újévi bulit. Mondjuk úgy hogy megváltozott a színe. Nem is csodálkzom, csak 280W-os ami 2db TDA-hídnak elég kevés.
Volt egy régi szimpadi erősítőm és abban volt egy 550W-os trafó, ezt tettem bele.
Bekapcsolás és zúg, ha az előerősítőt lekötöm akkor is. Ha a bemeneteket földelem akkor is. Nos ez Annyira nem volna baj mert zene alatt nem hallani.
Mindenhová, trafó kimenetre, diódahíd után, előerősítőbe, végfokok elibe szürőkondi volt rakva. A meggyílkolt trafóval is zúgott de azt alig lehetett hallani.
Viszont érdekesség, ha főkapcsolóval kikapcsolom, és a kondik töltöttségéről szól, akkor csönd van, mihelyst a trafó 220-at kap azonnal búgás van. A 220-at kellene leszűrni??? Vagy mi van ilyenkor? Már idegbajt kaptam. Az erősítő meg holnapra kellene.
Valaki segítsen rajtam!!!
Előre is köszönöm!
(#) szamóca válasza djseed1 hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Nem biztos hogy hurkos, lehet a trafó szórja meg az áramköröket. Ha messzebb teszed a trafót akkor is zúg?
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2014
(#) pucuka válasza djseed1 hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Próbából 1 - 10 nF kondikat tegyél a diódahíd diódáira. Lehet, hogy mindegyikre, de lehet, hogy csak némelyikre kell. A kondik 100 V -osnál nagyobbak legyenek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2014
(#) reloop válasza Matyesz hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Szia! Az eset arra emlékeztet, mikor a tápon keresztül gerjeszti egyik csatorna a másikat. Ezen a csillagpontos tápelosztás, illetve a végfok panelen helyi 47-100µF tápszűrés szokott segíteni. A helytelen hangszóró-test vezetés a kimenetek egymásra hatását idézheti elő, ez is oszcilláció forrása lehet. Ha nem boldogulnál, rajzzal és képpel mutasd be a készüléket.
(#) djseed1 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Üdv.
Köszönöm, megpróbálom. De egy dióda kocka, vagy hogy is hívják azt, nem greatz hidas.

Szamóca válasza is megfontolandó, kb 4-5 centire van a trafó a hűtőbordától. Megpróbálom, kivenni és messzebb tenni. Ha ez beválik akkor gondolom, valamivel árnyékolni kellene.
(#) pucuka válasza djseed1 hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
A dióda kocka maga a Greatz híd. A diódákat a ~ és a + , valamint a ~ és a - között találod. Ide kell tenni a négy kondit, vagy ahányat kell. Nem biztos, hogy mind a négyet bele kell tenni. Próbálni kell.
(#) djseed1 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 20, 2014 /
 
Értem.
Hát, megpróbálom.
Meg olvastam itt, hogy jó ha a vezetékek össze vannak sodorva, trafó árnyékolva stb. Ez is sokat számít?
(#) djseed1 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 21, 2014 /
 
Hmm, ez az előerősítőtől szed valamit össze. Ha lekötöm a végfokról a bemenetet akkor tökéletes csönd van.
(#) pucuka válasza djseed1 hozzászólására (») Ápr 21, 2014 /
 
És ha rövidre zárod az előerősítő bemenetét?
(#) djseed1 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 21, 2014 /
 
Akkor is csönd van!
(#) djseed1 válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 21, 2014 /
 
Reggel, már az egészet széthánytam. Trafót kivezettem egy méterre tőle! Akkor is zúgás, visszakerült. Mindenfelé szürőkondit tettem.
Vezetékek cserélve, össze van sodorva az összes. Az elő és végerősítő közé, árnyékolt vezetéket tettem, de semmi javulás.
Az előerősítőt lekötöttem és a kimenetére rátettem egy fülest hogy meghalgassam, onnét jön ki a zúgás vagy máshonnan. És onnét jön. Nemtudom már mit tegyek.
(#) djseed1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 21, 2014 /
 
Ha kiiktatom az előerősítőt, akkor nemtudom mivel a beállítani. Ha nem két mélyládát hajtana, akkor nem volna gond, de az előerősítővel állítom be hogy csak mélyet nyomjon.
(#) djseed1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 22, 2014 /
 
Ez nem így van.
Előerősítő és hangszínszabájzó egyben. Nem lehet potit lekötni vagy ilyesmi. Ahogy tápot kap, zúg, nyitott vagy zárt bemenet, mindegy.
Ez egy régi orosz teknika.
De, a baj az kiderült. A táp a gond! Van egy ugyanilyen erősítőm csak az eredeti belsővel. Tegnap abba átraktam a zúgós előerősítőt és érdekes módon, de csöndben volt. A másik pedig ebben zúgott.
Szóval egyértelmüen valami tápgond van.
Mindegy, a húsvéti bulit letudtam vele. 8-tól hajnali 5-ig kente a TDA-híd
Legközelebb egy hónap múlva lessz használatban, addig csak megoldom valahogy.
Később hozom haza a cuccot, szétkapom és teszek fel néhány képet, Hátha láttok valamit amit elrontottam.
(#) freechat hozzászólása Ápr 23, 2014 /
 
Van egy micro hifim ami állandóan magas hangot ad ki. Olyan cincogásfélét, de változik, mintha jeleket szedne össze.
Mivel holnap visszaviszem a boltba jó lenne tudni mi okozhatja ezt, bár kipróbáltam másik házban stb...
Lehet, hogy a tápegysége?
(#) djseed1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Na itt egy pár kép. Valaki ha észrevesz valami rendellenességet az írja meg!
(#) Szpisti válasza djseed1 hozzászólására (») Ápr 25, 2014 /
 
Ott a bal alsó sarokban az a táp lenne? Mik azok a nagy ellenállások, és az a pici elkó?
Mekkora feszt kap a vég- és az előerősítő és mivel szűröd a puffer után az előfoknak?
(#) djseed1 válasza Szpisti hozzászólására (») Ápr 27, 2014 /
 
Igen az a táp! A nagy ellenállások 4db 2kohm 3W-os ellenállás, kikapcsolás után az elkókat süti lassan ki. A pici elkó 2db 1uf-es szürőkondi. Az előerősítő és a végerősítő, 2*38V.ot kap. Az előfok tápcsatija után, gyárilag van 2dv 500ohm-os ellenállás és 2 dióda, ami a betápból 2*15V ot csinál magának.
Az eredetileg is 2*38V megy az előfokra.
(#) Gordonox hozzászólása Jún 2, 2014 /
 
Sziasztok!

Még kezdő vagyok a témában, ezért kérem a segítségeteket. Nemrégiben vettem két sztereo hangfalat, mellé erősítőt és egy külső USB-s hangkártyát és a probléma az lenne, hogy a hangfalaknak van egy alap zúgása és erősödik ha feljebb tekerem a hangerőt, nem recseg csak egy sima sistergős hangja. Ennek mi lehet az oka?
(#) Szpisti válasza Gordonox hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Iktass be a hangkártya kimenete és az erősítő közé egy DI-boxot!
(#) zsoltee0001 válasza Gordonox hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Szia
Nem biztos, hogy földhurok. 50hz a zugas ?
(#) Szpisti válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 2, 2014 /
 
Ki mondta hogy földhurok ?
Az összes digitális zajt is kiszűri , amiket a pc-usb galvanikusan átvisz.
Hangosításra kötve szinte kötelező és egyetlen megoldás.
(#) Buvarruha válasza Szpisti hozzászólására (») Jún 3, 2014 1 /
 
És a zenét is kiszűri, ki a frász rak diboxot egy otthoni rendszerbe?

Gordonox

A hangkártya és az erősítő nincs jól illesztve, illetve túl nagy az erősítő érzékenysége, milyen erősítő ez? Ja és milyen a hangkártya? Csak mert, ha valami olcsó teszkós izé, akkor ne csodálkozz, ha zajos a kimenete.
(#) Gordonox hozzászólása Jún 3, 2014 /
 
Egy Sound Blaster Creative x-fi HD USB nem egy olcsó hangkártya, erősítő viszont egy régi darab egy bontós boltban vettem jó állapotban Hornyphon hifi sound project 6392, 2x 50W / 8Ohm.
(#) korongvadasz hozzászólása Jún 4, 2014 /
 
Üdv!
Amikor a karaoke erősítőbe bedugom a mikrofon bemenetbe a nagy jack (6.3) csatlakozót, akkor el kezd búgni. A kábel másik végét - ami szintén nagy jack - bedugom a vezeték nélküli mikrofonos egységbe, a búgás nem szűnik meg. Az erősítő mikrofon hangerő gombjához ha hozzá érek, akkor a búgás erősebb lesz (mint ahogyan a hangerős emelésénél is) Az erősítő többi bemeneténél (AUX, Tuner, stb) semmi hasonlót nem tapasztalok. Eddig többféle kábelt kipróbáltam, mind ugyanezt a hibát idézi elő.

Attila
(#) zsoltee0001 válasza korongvadasz hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Szia
A vezeték nélküli mikrofonos egység már egy erősítő fokozat? Mert akkor nem a MIC bemenetre kötném, hanem aux-re.
Tudtommal a Mic bemenet nagyobbat erősít (ez esetbe fölöslegesen) mint az aux.
A mikrofon és a kareoke erősítő külön-külön földelt?
Üdv
(#) korongvadasz válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Köszönöm a gyors választ!
A mikrofonos egység nem erősítős. Az AUX az jó ötlet, csak ez esetben a mikrofon szólna egyedül, a zene nem. Közben annyit már kiderítettem, hogy az erősítőnek nincs baja, mert dinamikus mikrofonnal tisztán, búgás mentesen szól. A vezeték nélküli mikrofonos egységet kell csillapítani most már, mert ha rádugom a kábelt, akkor valamivel halkabban, de észrevehetően búg továbbra is.
(#) korongvadasz válasza korongvadasz hozzászólására (») Jún 4, 2014 /
 
Közben megoldódott. Árnyékolt, minőségi kábellel megszűnt a búgás. Mindig tanul az ember.
(#) winzsolt hozzászólása Júl 9, 2014 /
 
sziasztok!
segítséget szeretnék kérni!
van egy ilyen összeállítás:
PC - optikai kábel - házimozi erősítő - rca kábel(sub kimenet) - végfok(sub).
Na most van ez a varázslatos búgása a mélynyomónak. (még a Tv is van, de ha kiveszem a coax kábelt akkor is búg)
a házimozi erősítő, a pc és a tv földelt 3 pólusú tápkábelt használ, a végfok csak 2 ágút és minden 1 elosztóban van benne.

itt van amiket tudok:
1. a végfok korábban nem csinált ilyet, tehát szerintem annak nincs semmi baja. (korábban nem mélynyomót hajtott, hanem rendes hangfalakat, és nem használtam ilyen hosszú rca kábelt (5m) és a házimozi erősítő akkor még nem volt a rendszerben, hangkártyától kapta a jelet analóg kimenetről)
2. ha a végfokon állítom a hangerőt akkor a búgás is halkabb/hangosabb (ha a házimozi erősítőn állítom a hangerőt az nem befolyásolja a búgás hangerejét)
3. vettem egy ilyen 4ezer ft-os földhurok izolátort (2 rca bemenet - doboz - 2 rca kimenet), de ezzel még zajosabb lett a mélynyomó, már nem csak búg hanem sistereg is és fura zajokat hallat, tehát ez kuka.
4. ha a végfokba bedugom az rca kábelt a bemenetre, és a másik végét szabadon hagyom, akkor is megvan a búgás.
5. van egy jó minőségű rca kábelem korrekten árnyékolt/réz/arany, DE CSAK 40cm HOSSZÚ. ha ezt használom, akkor nagyon halk a búgás, de ezzel a kábellel csak akkor hallani, ha a végfokot max hangerő felé tekerem(tehát ezzel együtt tudnék élni, mert a végfok fél hangerőt meghajtja a mélynyomót és így nem hallható)

A szobában való elhelyezés miatt viszont szükségem volna egy 5 méteres rca kábelre. Ha veszek egy jó minőségű 5m-es RCA kábelt (olyasmit, mint amilyet fentebb írtam) az megoldhatja a problémámat? vagy annál is hanosabb lenne a búgás, mert az nem 40cm, hanem 5 méter hosszú? Vagy mire nem goldoltam még?

Köszi!
Zsolti
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2014
Következő: »»   43 / 62
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem