Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1187 / 1679
(#) Bakman hozzászólása Jún 7, 2014 /
 
Végre összegyűlt a négy darab HDLU-1414 -es kijelző, így ma elkészítettem a NYÁK-okat is amik eddig csak tervrajzon léteztek a gépen. Max. 250 karakter fér az EEPROM-ba (PIC 18F1320), a többi hely kell a beállításoknak. Működés közben: YouTube videó. A valóságban sokkal szebbek a karakterek de a nagy kontraszt miatt nem tudtam jobb videót csinálni róla...
(#) zenetom válasza Bakman hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Gratula!
A 18F1320-at nagyon kedvelem, jó kis PIC. Egy tipp: ha több hely kell, EEPROM helyett használd a programmemóriát adat tárolásra (kulcsszó: táblaműveletek).
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2014
(#) Bakman válasza zenetom hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
A programmemória törlődik kikapcsoláskor. Egyébként kisiskolás PIC programozó vagyok Flowcode-dal. Mit értesz táblaműveletek alatt (lehet, hogy én más néven ismerem a fogalmat)?
(#) zenetom válasza Bakman hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Na még az hiányozna!
A programmemóriában van maga a program is (ki gondolta volna? ). És oda bizony bármit be lehet írni, lényegtelen, hogy végrehajtható program, vagy adat. A táblaműveletekkel indirekten tudsz adatot elérni a programmemóriából. Flowcode-ban nem tudom pontosan hogy lehet használni, én inkább asm-ben és C-ben használtam (esetleg kód részt raksz be Flowcodeban). Na de ez itt már OFF...
(#) Bakman válasza zenetom hozzászólására (») Jún 7, 2014 /
 
Ok, leesett. RAM-ra gondoltam ROM helyett, a többi is felvilágosult.
(#) kocsgab002 hozzászólása Jún 8, 2014 / 3
 
Építettem egy programozható infra ki-be kapcsolót a médiacenterkén működő raspberry pi készülékemhez. Egy PIC12f675 a lelke. A upc távirányító egyik nem használatos gombját raktam rá. Hibátlanul működik.
(#) sany válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Nagyon ötletes.
(#) Izeg. válasza kocsgab002 hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Ez most a tápot kapcsolgatja(gondolom)? Egyébként jóféle
(#) kocsgab002 válasza Izeg. hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Igen azt. Köszönöm.
(#) gernerakos hozzászólása Jún 9, 2014 /
 
Üdv!
Gondolom senkinek se esik jól ez a nagy meleg, ezért itt egy kis segítség. Keressük meg a házban szabadon fellelhető összes pc-s ventillátort, és 12 voltos dugasztápot. Kössük a tápra a ventit, és kész is a személyi légkondi.
(#) pjg válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 9, 2014 / 1
 
Mind a 200-at?
(#) neocska válasza pjg hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
csak 20darab van és két 12Vos turbina)
(#) sargarigo válasza pjg hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Ahhoz már iparűzési adó is kell
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Jó ötlet, de annyinál már számolni kell a ventik melegedésével is.
(#) gernerakos válasza pjg hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
felőlem akár annyit is, nekem csak ez a három jutott
(#) pjg válasza sargarigo hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Volt az is, de az apek kényszerfelszámolt.
(#) (Felhasználó 46585) válasza pjg hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Nem Apek(h), hanem NAV... vagy még az Apeh volt? Az elég régen volt.
(#) pjg válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jún 9, 2014 /
 
Tudom. 2-3 éve.
(#) SzervízMacska válasza pjg hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Ez a kényszerfelszámolás engem is érdekelne. Van egy bt-m, ami gyakorlatilag 8 éve nem üzemel. Sajnos beltagként 2011-ig járulékokat kellett bevallanom utána, mert nem volt egyéb főállásom. A könyvelőt a mai napig fizetem, pedig nagyon nem hiányzik. Több milliós adóssággal elég nehéz lenne felszámolnom, de jelenleg az ügyvédi költségre sem futná. Ha privátban tudnál segíteni esetleg, azt megköszönném.
(#) mmistvan hozzászólása Jún 10, 2014 /
 
Sziasztok. Ezt a IR2153 fetes félhidas kapcsolást SP barátom kísérletezte ki. A nagy előnye hogy táp készenléti áramfelvétele alacsony nem fűtöget el annyit mintha az ir előtt csak egy 33 kohomos ellenállás lenne. A trafó egy sima bontott pc supply trafó.
(#) Buvarruha hozzászólása Jún 10, 2014 /
 
A lomis kupacom felé járkáltam amikor megláttam valamit. Tudom, hogy ez a ki mit épített topik, de mennyire szomorú már amikor valami, amit egykor hetekig építgettem, csiszolgattam (szó szerint) végül így végzi.

Azt a kis plexilapot hetekig vadásztam, farigcsáltam (10 ledes piros ledcsíkok voltak mögötte, mint kivezérlésmérő, nagyon jól nézet ki), az alu előlappal is sok munkám volt, mégha ez nem is látszik, ma meg már annyira nem érdekel, hogy le sem mentem róla a plexit, sem a kapcsolót...
(#) nik válasza Buvarruha hozzászólására (») Jún 10, 2014 /
 
Igen, ismerős az érzés. Valahogy minden egyes kütyüvel egyre jobbat és jobbat csinálok, fejlődök, ügyesedek, jobban néznek ki a munkáim és így már némi megvetéssel nézek a régi cumókra, mert ha most készítettem volna, biztosan szebben nézne ki. Még jó, hogy csak a tárgyakkal vagyok így...
(#) dbase hozzászólása Jún 11, 2014 /
 
Nos, ez egy KI MIT ÁTÉPÍTETT téma lesz:
Benzinkút ledes árkijelző totemoszlopokat gyártok, és jött egy napelemes verzió. Ez lesz az első, a tél miatt időzíteni akartam minek menjen egész éjjel, ha nem is megy a benzinkút is. Neten utánanézve digitális időzítők 12-15.000Ft ért vannak 12V os verzióval. A boltban Mentavill TS-ED1 típusú 230v-ost vettem 2200Ft-ért és átalakítottam. 230v-soros kondi-soros ellenállás-egyenirányítás, 47V-os zener és puffer kondenzátor. Mérések során 53V-ot mértem. Nagyon egyszerű kis áramkörök vannak benne:
1.akku töltő, R3/R8 (20K/1K) osztóval leosztott soros diódán keresztül tápláló 1,2V-os akkut, mely egyből látja el az lcd és vezérlés tápját. Itt a 20K-t cseréltem 4000Ohm környéki elleneállásra.
2.Teljesítmény fokozat, R4/R5/R6 (200K/5k/10K) ellenállásokkal beállított bázisáram osztással a tranzisztornak.Itt a 200K-t cseréltem a számítások szerint 40K-ohmra.
3. A relé 48V-os volt, le kellett cserélnem 12V-os verzióra, arra figyeljetek, eredetileg 3000Ohmos a relé. és jó nagy ellenállású relét tegyetek bele, mert a tranzisztor kisáramra képes. Egyszóval 2 ellenállás és egy relé cserével spóroltam 13.000Ft-ot. De kis számítások segítségével bármilyen feszültségre átalakítható.
(#) pinyó39 válasza dbase hozzászólására (») Jún 11, 2014 /
 
Szia!

Milyen LED-eket használsz hozzá? Dobhatnál egy képet a masináról.

Köszönettel: Zsolt.
(#) Gabó hozzászólása Jún 11, 2014 /
 
Meguntam a régi átjátszó kábel kontakthibáit, és csináltam új kábeleket. Ismerős adott még régebben jobb fajta kábeleket, bár a hosszabb nem mondhatni jófajtának, csak a borítás vastag rajta. A Rövidebb, arra már azt mondom, hogy jó fajta, 3X-os árnyékolás van rajta. Az XLR rászenvedés volt a legnehezebb.
Ez lett belőle:
(#) Csupasz hozzászólása Jún 11, 2014 /
 
Sziasztok!
Elkészültem az LCD kijelzős VUmeterrel. Köszönet Vicsys mesternek a progiért, és az alapkapcsolásért.
Az eredetihez képest kissé átdolgoztam az áramkört, mert egy mini erősítő kijelzője lesz, 2 max. szint megjelenítésével.
A dícséret Vicsyst illeti!
(#) don_peter hozzászólása Jún 12, 2014 / 1
 
"A legjobb védekezés az amit mindig magunk találunk ki" (én)
Az első önálló projektem...
AUTOBLOCK-nak neveztem el, de gyakorlatilag széles körben lehetne alkalmazni.
Az elve az, hogy egy beállított pin kódot megadva elvégzi a szükséges kapcsolásokat egy relé segítségével.

A nyákot sima vasalásos technikával készítettem szóval nem a legtökéletesebb, de azért nem rossz
A program funkcióról picit részletesebben:
Első bekapcsolásnál egy alapértelmezett pin kód állítódik be, lehetőségünk van ezt bármikor bármennyiszer megváltoztatni.
Ha végkép elfelejtenénk a pin kódot akkor van lehetőség default vissza állításra, melynél egy puk kódot kér a hardver.

Én az autómba szereltem be a kapcsolást, hogy kicsit megnehezítsem az esetleges eltulajdonítók dolgát.
Későbbiekben tervezem még továbbfejleszteni amely majd a riasztást fogja kiváltani...

Egy kis videó is róla: DPTP SYSTEM - AutoBlock 1.0

Remélem tetszik majd amit láttok, ha kérdés merülne fel csak nyugodtan.
(#) usane válasza don_peter hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Egész ügyes, de biztos, hogy szivacson kell nyomkodni azt a hajlékony keypadot?
(#) don_peter válasza usane hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Köszi , Tesztelni kellett és rövid volt az interfész kábele..
(#) zsoltee0001 válasza don_peter hozzászólására (») Jún 12, 2014 /
 
Nem rossz! Ha csak a videot láttam volna, azt gondolnám miniszéf elektronika.
2 dolog:
Pic nem lett volna Dip-be? Mondjuk kell gyakorolni az smd-t néha
A relé gondolom gyujtást vagy valami nagyobb áramfelvételű dolgot akar kapcsolni.
Nem lett volna jobb a relét odatenni ahol az a kábel van? mert az A oszlopen végigvezetni + hibalehetőség.
Üdv
Következő: »»   1187 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem