Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1198 / 1679
(#) Csupasz hozzászólása Júl 3, 2014 1 / 3
 
A MALÉV gépek vezetői is angolul kommunikáltak, mert az a légiközlekedés hivatalos nyelve.
Az elektronikában is leginkább az angol nyelvet használjuk.....
(#) sooty válasza Kari55 hozzászólására (») Júl 3, 2014 1 / 3
 
Én nagyon örülök, hogy a lengyel multiméteremen angol feliratok vannak, szörnyű lenne lengyelül ... ( és magyarul is mert a feliratai: start - indítás, auto - automatikus, mains - hálózat, display time - kijelzési idő, gnd - föld (?) ac - váltóáram , filter-szűrő, guard- őr (?), zero dc - egyenáramú nullszint (?) )

Az angol feliratok rövidebbek és sokszor egyértelműbbek, mint a magyar megfelelőik. Egy műszernél nem hátrány, ha bárki (akár egy orosz, kínai, lengyel kolléga) tudja, hogy mit mutat, ehhez viszont kell a közös nyelvként elfogadott angol. Szerencsére a műszerek nagy részében már van lehetőség nyelvválasztásra, de ott meg úgy jársz, mint a magyarított windows hibaüzenetekkel.
(#) kocsgab002 hozzászólása Júl 3, 2014 / 1
 
Megépítettem Vicsys kolléga által tervezett nixie meghajtó áramkört. Első komolyabb SMD munkám. Ezúton is szeretném megköszönni Vicsysnek a küldött profi nyákot
Gyorsan ki is kellett próbálni egy nagy "uborkával
(#) sooty válasza solti_imre hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Nekem tetszik az angol felirat, kivéve az Informations, nem megszámlálható ezért a többesszáma is Information.
(#) sargarigo válasza kocsgab002 hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Nagyon komoly!
(#) sooty válasza kocsgab002 hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Ez nagyon jó, Mr Taylor tápjai se kisebbek...
(#) yulo5310 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Hajrá!,hát még ha abba a dugóba be tudod szuszakolni,akkor már elmondhatod,hogy elértél valamit!
(#) solti_imre válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Köszönöm! Igen, jól látod, 5110-es a kijelző.
(#) solti_imre válasza sargarigo hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Köszönöm!
- A kijelzők rögzítését sajnos másképpen nem tudtam megoldani - esetleg kettős előlappal: a belsőhöz csavarokkal rögzítem a kijelzőket, a külső pedig eltakarja a csavarfejeket.
- Hidd el, feltúrtam a netet, de nem találtam olyan kijelzőkeretet, ami méretben megfelelt volna (kb. 64x12 mm-es belső kivágással kellene rendelkeznie). (A Conrad-nál van egy fajta, aminek a kivágott része méretben stimmel, de a külső kerete nagyon nagy.) Ha tudsz adni egy elérhetőséget, ahol rendelhető ilyen keret, azt megköszönöm!
- Az LCD csak a fotó fehéregyensúlyának nem megfelelő beállítása miatt zöld - a valóságban sárgás.
- Igen, a felirat szitázott.
(#) solti_imre válasza Norberto hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Nem, a riasztási hőfokot lehet beállítani vele.
(#) solti_imre válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 4, 2014 / 1
 
Köszönöm! (A hozzászólást is és természetesen legfőképp a kiváló kapcsolást!!) A panelt tényleg kicsit átrajzoltam (pontosabban Eagle-ben újra megrajzoltam), mert pár dolog nem kellett rá, szűrőkondi kettő ment bele és pár alkatrészem mérete is más volt. A hőmérséklet mérése persze hogy nem egy kardinális kérdés - de helyem volt, LCD-m volt, a programot kb. 20 perc volt megírni (Ebből 15 perc volt a hibajavítás) - miért ne? )
A magyar/angol vitát nem szándékszom újrakezdeni - az orvosoktól elfogadott a latin, a diplomatáktól a francia - az elektronika/számítástechnika nyelve pedig az angol.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2014
(#) Csupasz válasza kocsgab002 hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Gratulálok! Nagyon szépen megépítetted!
(#) Csupasz válasza solti_imre hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Gratulálok a szép kivitelezéshez, a vita pedig itt off!
(#) solti_imre válasza kocsgab002 hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Nagyon tetszik, igényes munka!
(#) kameleon2 válasza Csupasz hozzászólására (») Júl 4, 2014 / 1
 
Szerintem nagyon szép darab. Ne felejtsük el - hobbi elektronika kategória. Ahhoz mérten a kivitelezés szép, az előlap és a funkcionalitással sincs baj. Nekem tetszik, kapott is egy felfelé fityiszt tőlem
Idézet:
„A MALÉV gépek vezetői is angolul kommunikáltak....”
Meg is szűnt a Malév :/ Aki angolul beszél - angolul is gondolkodik. A XIX. században sokan meghaltak azért, hogy Magyarországon a saját anyanyelvünket hasznhassuk - óvjuk amíg még megvan!
(#) enree válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Ebben Neked tökéletesen igazad van! De ezért megint ki fogunk kapni. Ez nem az a hely...
(#) Moderátor hozzászólása enree hozzászólására (») Júl 4, 2014
 
Ez így van. Ezt a vitát (magyar vagy angol nyelv használata) rengetegszer megtárgyaltuk itt is, másutt is. Személy szerint én a magyar nyelvet preferálom, de hajlandó vagyok elfogadni az angol nyelvű feliratokat is, de ha valakinek a hottentotta tetszene, lelke rajta. Egyetlen dolgot kérek csupán:
Ne kezdjük el minden alkalommal elölről ezt a parttalan vitát!
Köszönöm.
(#) eyess válasza solti_imre hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Egy két észre vétel lenne annak ellenére , hogy egyébként első ránézésre egyben van a készülék.

A 230 volt feszültséghez menő kábel megoldása helytelen .Megérdemelt volna egy PC táp 230 volt os aljzatát vagy hasonló csatlakozást.
Általában a teljesítmény leadó alkatrészekhez a lehető legközelebb szokták az összekötést csinálni , ha nem a bordához , akkor a lehető legrövidebb vezetékezés.
A kijelző ragasztó pisztollyal való rögzítése érdekes , de ha jól meg tartja , akkor nem gond.
A táp paneleken a trafó szekunder kivezetéseinél a be nem kötött sorkapocs ?

Az előlapon kicsit zavaró az , hogy bár a kijelzőn igaz látszik , hogy mennyi is az annyi , de a potik forgatógombján lévő beosztást nincs mihez kalibrálni.Tehát az előlapon nincs erre való beosztás.


Egyébként dizájnos , és van helye az asztalon.
A hozzászólás módosítva: Júl 4, 2014
(#) vicsys válasza kocsgab002 hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Szééép lett! Egy hibát felfedeztem: Az 1R-os ellenállásokból 4 kell, 2-2 egymás tetejére ültetve. Így nem tudod kivenni a maximális áramot.
(#) kocsgab002 válasza vicsys hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Köszönöm szépen, módosítom.
(#) hotib válasza vicsys hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Publikus erről a mini nixie tápról valami? Kapcsolási rajz, esetleg?
(#) Doncso hozzászólása Júl 4, 2014 /
 
Sziasztok. Elkészült egy hangszínszabályzós bemenetválasztó a HT-A30-as erősítőm alá, színben méretben passzol. A hátlapi csatlakozók még hátravannak, de rendelés alatt van. Képek ITT Köszönet Reloop-nak a segítségért!
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Júl 4, 2014 / 1
 
Szép munka !
Nem kell semmi hangromboló a HTA elé csak rosszat csinál !
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Köszi Laci. Nekem szükségem van rá, valahogy jobban kedvelem ha alul felül emelve van.
(#) CHZ válasza Doncso hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Szia!
Lacival értek egyet.
Hangszínszabályozó első hallásra sokszor kedvező hatást kelthet.
Viszont többet árt mint használ (nézd meg csak a szimulációját) fázisban hatalmas torzítást okoz (alul és felül) , ami nagyon sokat rombol, jobb / bal csatornára korlátozódik a színpad, apró részletek vesznek el a zenéből. Házi körülmények között magas / mély emeléssel szobaakusztika hibái sem korrigálható.
Nézd meg szkópon, mit csinál 1KHz négyszöggel egy erőteljes kiemelés...
(#) kistee válasza hotib hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Szia,

Én úgy gondolom, hogy erről a kapcsolásról van szó, csak SMD kivitelben.
Ha tévedtem, vicsys mester úgyis kijavít.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2014
(#) vicsys válasza kistee hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Nem, nem az. Csatolom.
(#) Doncso válasza CHZ hozzászólására (») Júl 5, 2014 /
 
Ok, elhiszem, (ezt az 1kHz-et megnézem, kiváncsi vagyok) de mit tegyek, ha jobban tetszik ha kiemelem? Értem, hogy az már az eredeti zene, de nekem valahogy jobban tetszik a hangzása.
(#) havranarpi hozzászólása Júl 5, 2014 /
 
Én is elkészültem a daneg86 által épített GI-30-as füles erősítővel.
Még a kábelezés és a dobozolás maradt
(#) CIROKL válasza havranarpi hozzászólására (») Júl 6, 2014 1 /
 
Szokatlan de ettől még lehet jó.
Következő: »»   1198 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem