Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MIG/MAG/Co2 hegesztő készülékek házilag
Lapozás: OK   147 / 276
(#) mpisti válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Ennél nem drágább megoldás a 8mm.es Binzel hegesztőcsatlakozó. 1db dugó, és x db aljzat. És az szerelhető lemezre is ráadásul szabványos.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2014
(#) Melphi hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
Sziasztok!
Itt lenne egy VGK41 fokozatkapcsoló, ez mit jelent 41A-osak az érintkezők? Ha háromfázisú akkor elméletileg vissza tudok bontani pár sort hogy rövidebb legyen mivel nekem 1 fázisra kellene, és legalább marad pár érintkezőm?
Ha megfelelne meg is venném.
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2014
(#) Phile80 válasza Melphi hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Jó nagy hülyeséget csinálsz, ha megveszed ezt a poros 25 éves kapcsolót 10ezerért, amikor 12ezerért teljesen új 8 fokozatút kapsz 40A-es érintkezőkkel.
(#) Melphi válasza Phile80 hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Ha tudnék 1200ft olyan amit írtál, már rég megvettem volna, de amíg egy vacak 6 fokozatú 32A-ost adnak 15nettóért, addig ez is jó lenne.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2014
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Anno ezt ajánlottad, ez is 15000ft.
(#) Melphi válasza Phile80 hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Esetleg tudsz válaszolni az előző kérdésemre? Hátha alkuképes lenne a kapcsoló.
(#) Phile80 válasza Melphi hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Olvasd már vissza a privát üzeneteidet figyelmesen, hogy mit írtam a kapcsolóval kapcsolatban!
(#) Baliisti válasza Phile80 hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Nekem írsz a privátomra?
(#) Melphi hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
Elkészültem a co egyenirányításával, jó combos lett. A pozitív ág azért nincs bekötve, mert mpisti javaslatára töltéskorlátozót kellene betenni a kondenzátorok kímélésére, mpisti induktív korlátozást ajánlót, de ennek ellenére én inkább próbálkozok egy 0,5-1R 2500-3000W os ellenállással amit több kantálhuzal összefogásával fokom elérni és egy direkt erre a célra készült kerámiatestre fogok feltekerni, remélem beválik, majd kiderül.
(#) Phile80 válasza Melphi hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Hogy fog a hűtőbordák lamellái között áramlani a levegő, ha lezártad őket egy bakelit lemezzel?
(#) Melphi válasza Phile80 hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
A felvetés jogos, megoldás van! Tervben van hogy a lamellák között telibe kivágom, igazából a bakelitnek nem sok értelme van, de odakerült lehet hogy be sem fogom tenni, mert légrés megvan.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2014
(#) Phile80 válasza Melphi hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
A kondenzátorok irányából áramoljon a levegő a hőtőbordák felé, mert úgylátom csak 85 fokosak az elkók. Hamar képesek megfőni egy nyári napon. Csodálkozom hogy csak 85 fokosat vettél 105 fokos helyett, mert annyira túlméretezel mindent, (mint pl a 99000µF kapacitást) ezt meg pont nem vetted figyelembe.
(#) Melphi hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
A gond csak annyi avval amit mondtál, hogy ekkora kapacitásnál már nem igazán kapni 105C'-t
Én a TME nél vettem a kondit, de még a 30000ft-os Xaxon kondi is csak 85 fokos.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2014
(#) Melphi válasza Phile80 hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Amúgy a kondenzátorok pontosan a ventilátor elé lesz rakva, így lett tervezve.
(#) Phile80 válasza Melphi hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Már hogyne lehetne. Én csak 105 fokosat építek hegesztőgépbe.
(#) Melphi válasza Phile80 hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Most ezt dobta a gép.
(#) Phile80 válasza Melphi hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Akkor ezek szerint befelé fogod fújni a levegőt, ami a rosszabbik megoldás, főleg úgy hogy a kondenzátorokkal majdnem teljesen elzárod a levegő áramlását a hűtőborda felé.
(#) Melphi válasza Phile80 hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Nem, ami a kondik előtt vannak ventilátorok azok elszívnak és kifújják a a szabadba a meleget.
Mivel arra jutottam hogy a két ventilátort az elejébe teszem, egymás főlé csak eltolva hogy teljes szélességbe és magasságban szívjon.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2014
(#) Melphi válasza Phile80 hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
De lehet hogy leveszem a kondenzátorokról a zsugorfóliát, hogy az se fogja fel az alu test hőleadását.
(#) Phile80 válasza Melphi hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Értem. Akkor ezek szerint a hűtőbordákon keletkező hőt rászívod a kondenzátorokra...
(#) Melphi válasza Phile80 hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
4db 350A es diódán nem hinném hogy olyan nagy hő keletkezik.
(#) Phile80 válasza Melphi hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Szerintem inkább nézd meg, hogy a gyári gépekben hogy vannak elrendezve.
(#) Melphi válasza Melphi hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
De ez csak annyi, hogy fordítva teszem be az egyenirányítást és már jó is.
(#) Baxi hozzászólása Júl 15, 2014 /
 
Hi Mesterek!
Tapasztalatot osztanék meg veletek!
Kipróbáltam a CO-t 1K és 4KHz-en is, kitöltési tényező állítgatással. Sajnos pozitív eredményt nem hozott . Úgyhogy van eladó igbt-ém ~1KA es eladó
(#) mpisti válasza Baxi hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Mit is csináltál a Co-val? Mi az 1kHz és a 4 kHz?
(#) Melphi hozzászólása Júl 15, 2014 /
 
Elkészült az ominózus kondenzátor töltőáram korlátozó,1,5R 2,5mm-es fűtőhuzalból.
Szerintem egész jól sikerült
(#) Baliisti válasza Melphi hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Lehet kapni csak drága.
(#) mpisti válasza Melphi hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Ez biztosan jól sikerült-csak hegeszteni nem fogsz tudni vele. Egyrészt a 2,5mm átmérőjű fűtőhuzal(kanthal) terhelhetősége jó esetben 25-30A tartósan. Arról már nem is beszélek hogy a hegesztőáramkörben az 1,5 ohmos soros ellenállás csak mekkora áramot enged kialakulni, de ennek kiszámításához ott az Ohm törvény.Te hegeszteni szeretnél és nem a dobozt melegíteni.Töltőáram korlátozásra ennek a tizede is elég lett volna. A töltőáram korlátozására elég lett volna a trafód szekunderével azonos keresztmetszetű huzalból készített 6-8 menetű légmagos tekercs. De azt hiszem ez már korábban is szóba került, s akkor nem esett szó kanthal huzalból készült ellenállásról. Ez a tekercs egy valamire lesz jó. Ha a fojtó lengései károsan módosítják a hegesztőáramot, akkor a fojtóval párhuzamosan kötve ez megfogja a lengést. Másra sajnos nem jó.
(#) Baliisti válasza Melphi hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Túlzottan nem kell ezzel foglalkozni, mert 10 éve hegesztek egy olyan trafóval amit itt leszartak.....
(#) Melphi válasza mpisti hozzászólására (») Júl 15, 2014 /
 
Rendben mpisti, maradok annál amit megbeszéltünk, és elfelejtem az ellenállást.
Következő: »»   147 / 276
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem