Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   65 / 274
(#) lamalas válasza V8David hozzászólására (») Dec 2, 2007 /
 
Szia!

Szobai gyakorlashoz egeszen tokeletes, nem kell ennel jobb. Egy jo kis erzekeny gitarhangszoroval ez is boven nagyot fog szolni szobaban
(#) V8David hozzászólása Dec 3, 2007 /
 
esetleg kérhetnék az erősítőről egy normális kapcsolási rajzot, ami 100% működik és jó gitárhoz??? Vagy ezen az oldalon található kapcsolás rendben van? Előerősítő szükséges hozzá???
Még egészen kezdő vagyok ilyen téren, ez lenne az első erősítő.
(#) Kovidivi válasza V8David hozzászólására (») Dec 3, 2007 /
 
feletted van a megoldás. ennyit sem olvastál vissza? előerősítő akkor kell hozzá, ha kicsi a bemeneti jel, amit erősíteni szeretnél.
(#) BTO válasza V8David hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
tessék !!itt a gyári ajánlás és vannak nyáktervek is!
van szimpla tápfeszes kapcsolás és dupla tápos kapcsolás.
ja és itt van Acrobat Reader v8.0 (magyar)amivel lehet nézni a pdf file-kat
http://www.szoftverbazis.hu/szoftver/index.html?id=WC13

itt + arajzok.
http://www.st.com/stonline/books/pdf/docs/1459.pdf
(#) V8David hozzászólása Dec 4, 2007 /
 
Köszönöm!! Amúgy nyugi, visszaolvastam, csak már annyi rajz van, hogy nem tudom melyik a jó és a rossz....
(#) lamalas válasza V8David hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
Haaat ... le kell ellenorizni melyik a jo es melyik nem Ez is egyfalyta "tanulas" es gyakorlas, hogy legkozelebb mar Te tervezd meg a sajat NYAKodat ha nem tetszik amit mas csinalt.
(#) BTO válasza V8David hozzászólására (») Dec 4, 2007 /
 
rendelj 1-t inen azt néddd + a belinkelt rajzokhó,itt a csomagba kapsz beültetési rajzot is .
http://www.d-audio.hu/category_53/product_116/product_info.html
(#) V8David hozzászólása Dec 7, 2007 /
 
köszi srácok
(#) rolandosss21 hozzászólása Dec 21, 2007 /
 
Sziasztok a TDA2030-as menne egy 12V-os Akkumlátorról mert a kocsiba kellene? És ha igen akkor mennyit adna le? +Szépen szólna?
(#) punkkazy válasza rolandosss21 hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Szerintem nézd meg az adatlapján, ha vágod valameenyire az angolt, de mindjárt megnézem!
(#) punkkazy válasza rolandosss21 hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Az adatlap szerint a 12V egy picikét kevés, de szerintem 10 Wattot ki tudsz belőle sajtolni.
(#) Kovidivi válasza punkkazy hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
szerintem meg nem tud kisajtolni belőle 10wattot!
ha megnézed a csatolmányt, láthatod, hogy sima 12volttal és 4ohmon, 5% torzítás melett jön ki: (ott még nincs is vonal...) de olyan 4watt körüli teljesítmény. Elég kicsi... (jó, ez A jelzés nélküli...) inkább egy egyszerű TDA1554-es IC, 12voltról 20watt 4ohmon.

A TDA2030A pedig 24volttal ad le kb. 10wattot 4ohmon (második csatolmány), ebből is következik, hogy fele akkora táppal maximum 5watt fog kijönni.
(#) rolandosss21 hozzászólása Dec 21, 2007 /
 
Köszönöm a válaszokat. És még annyit szeretnék kérdezni hogy egy TDA2003-as Ic a 12V al hogyan szerepelne?
(#) titi válasza rolandosss21 hozzászólására (») Dec 21, 2007 /
 
Hali!

Írtam a kezdő kérdések topikba is neked. (úgy látom nem nézted)
De nézd meg ezt is: Bővebben: Link
A TDA 2003-as egyes autómagnókban (olcsó piacos vackokban) előfordul, de a minősége szerintem nem a legjobb. (zajos)
(#) pixels hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
Üdv!

Nézegettem a témát, és látom gond volt a földhurokkal, ha egy trafóról ment két erősítő. Arra gondoltam, mi lenne, hogyha mind a két erősítő külön diódahídat, és puffert kapna, de egy szekundertekercsről menne?

Ahogy gondolkodtam a témán erre a következtetésre jutottam: a két táp GND gyakorlatilag független, mert egymással csak két szembefordított diódapáron keresztül van kapcsolatban. Szerintetek megoldja a külön diódahíd a problémát, vagy ez hülyeség amit írtam? (amugy én is egy trafóval fogom megépíteni az erősítőt, gondolom lesz problémám a földhurokkal )
(#) Peti_85 válasza pixels hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
Nem olyan félelmetes ördög az a földhurok, csak vigyázni kell, hogy ha a panelra már rákötötted egyszer a GND-t, akkor azt ne kösd rá mégegyszer, ergó magyarul és értelmesen: A panelra egy GND mennjen, ne több! (egy közös (csillag)pontról)
(#) pixels válasza Peti_85 hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
Igen ez OK, csak az a gond, hogy nézegettem itt a megoldásokat (a 120. oldal környékén a témában), és kicsit elbizonytalanodtam. Haverral építettünk sztereóban ilyet, ott megvolt a csillagpont, odament minden GND, és egy panelra egy GND ment. A vége az lett, hogy a jelföldelés a tápföldön ment végig, és gerjed az erősítő, ha nincs maxra tekerve a potméter. Na ezt akarom elkerülni Ezért gondoltam a külön diódahidat, hátha így egy szekunderről független GND-ket kapnék, és akkor mehet külön jelföld, és tápföld a panelokra gerjedés nélkül. + még szeretnék bemenetválasztót, szal nem tudom a két panel jelfölgjét szétszedni, mert az is megoldaná a problémámat. Már a digitális és analóg rész szétválasztását ugy néz ki megoldottam, most optokapus megoldás van a terven, de még nem teszteltem le.
(#) janika002 válasza pixels hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
Szia!Nézd meg a Skori honlapját ott a Quad 405-nél lerajzolta,hogy hogy kell huzalozni egy erősítő belsejét!Ha így csinálod tuti jó lesz!Én is így csináltam egy dobozba 5DB Quad végfokom van egy trafóval és nem lehet hallani hogy be van kapcsolva olyan csendbe van!BUÉK!
(#) lecskov007 hozzászólása Jan 1, 2008 /
 
CSá itt egy működő panel a tda 2030-as ic hez. Ez stereo szal egyet kell belőle építeni.
(#) pb válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
helló
Tudna valaki egy nagyon egyszerű kapcsolást előerősítőről tda2030-ashoz?
nem kell hogy legyen ralyta mély meg magas...stb kiemelések

Köszi
(#) Peti_85 válasza pb hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Szia!
Ez a hangszines előfok haverom szerint nagyon jó (én nem építettem még meg) .
Bár van "RAJTA" mély meg magas, de azt akár ki is hagyhatod belőle.
(#) pb válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
helló
Jó lenne csak én valami egy vagy max két tranzisztorosat keresek ami nagyon egyszerű
de azért köszi
(#) Peti_85 válasza pb hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
Figyelj, akkor csak az első "háromszöget építed meg", a 680 ohm-os ellenállásig. Ez is már erősít a jelen, és alig néhány alkatrész, költségre pedig kb. 120 Ft. (na jó a potméter az drágább)
De természetesen itt a poti az nem balansz, hanem hangerőt jelent majd.
Ez egy kis-zajú IC, szerintem tranyóval macerásabb ilyet összhozni (ebbe van vagy 60 tranyó )
(#) pb válasza Peti_85 hozzászólására (») Jan 10, 2008 /
 
nem tom ez nekem nem jön be mert még ma megszeretném csinálni és nincsennek hozzá ilyen alkatrészek itthol
mikrofon előerősítők jó hozzá?
(#) tatabike hozzászólása Jan 13, 2008 /
 
Sziasztok,

most pukkant el az Urban-féle TDA2030A-val épített erősítőm bal oldala, de olyan szinten, hogy szénné égtek a tápegység trafói is, a biztosítékok meg sem nyikkantak... Szilveszeri bulin lett meghajtva egy kicsit, eddig 2-3 éven keresztül semmi baja nem volt, most meg eldurrant.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy mintha valaki említette volna korábban, hogy a TDA2030 kapcsolásába behelyettesíthető a TDA2050 is. Igaz ez? És ha igen, akkor az Urban-féle BD245C/246C-kel megfejelt kapcsolásba is? Előre is köszi a válaszokat. Ha mehet a dolog, akkor inkább azokra cserélem ki az 2030-asokat, azok talán többet bírnak.

TaTa
(#) tatabike válasza tatabike hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Hú, ennyire ne tolongjatok...
(#) szabi83 válasza tatabike hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
2030 helyére a 2040 biztos jó, de a 2050-et nem néztem meg
(#) baloghz válasza tatabike hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
csatlakozom szabi83hoz. A 2030 helyére simán berakhatod a 2040-et. A 2050 szerintem más.... :circling: de a Itt megkeresheted őket!
(#) Steven19 válasza tatabike hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Tsá Tatabike!Ebben a kapcsolásba szerintem ne tegyél nagyobbat mert semmi értelme nem lessz a tranzisztoroknak mert az általuk elviselhető csúcsáramokat a TDA2040-TDA2050 eleve elbirja tegyélcsak nyugodtan Urbánnál vásárolt TDA2030A-t ami ráadásul még birja is a strapát nem úgy mint a hamisitványok amikkel én találkoztam eddig és legfeljebb ezután jobban figyelsz majd a biztositékok kioldási áramára hogy amikor baj történik ne történjen nagyobb baj PL.: leég a táp.Nah Tsá.
U.I.: Az igaz hogy helyette be lehet rakni pl.:2040-et vagy 2050-et de nem ebbe a kapcsolásba.
A képen látható IC az eredeti amit Urbán szokott az egységcsomagjaiba rakni ez mindent kibir kivéve azt amikor vmit vki eltol élesztés közben.

Megjegyzés:
Ha vásárol valamelyikőtök TDA2030A-t akkor ezek a feliratok szerepeljenek rajta mert ez az eredeti ez a jó példány ezt a képet a HQ videó honlapjáról szedtem de ez nem azt jelenti hogy ot lehet eredetit kapni a kép megtévesztés amit a HQ-ba az ember kezébenyomnak ebből a tipusú IC-ből az mind hamisitvány hiába mondják azt hogy ez nem de márpedig az sajnos én is megszivtam kb 200Km utaztam azért hogy végre eredeti IC legyen az erősitőmbe és amikor odamentem nagyon ideges lettem mert ugyan azt láttam amivel eddig találkoztam és ennek tetejébe az eladó volt rám mérges hogy én miért csinálok neki felesleges utakat a raktárba. Miért??Mert megpróbálta elhitetni velem hogy az nem hamisitvány amit mutatott nekem de akkor miért van másik a honlapjukon kérdeztem tölle Erre ő azt mondta hogy a típus szám utáni számok és jelölések nem számitanak márpedig számitanak és megint elküldtem valamiért mert mondom ő a kiszolgáló én meg a kedves vevő mondomhát miértne hát velem ne vitatkozzon inkább szóljon az illetékesnek hogy cserélje ki annak a képére ami tényleg van a raktárukba mert ez inkább megtévesztés és elég kellemetlen dolog hogy a térképen végig nézed az utat hogy merre mész és tudod hogy ott találsz mindent ami neked kell és mikor odaérsz nem azt kapod amiért utazol 200km ráadásul nagyon bosszantó az ilyen.Nem?? Nah Tsá.
Következő: »»   65 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem