Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   62 / 123
(#) pauer98 válasza Tomka1118 hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Szia! A rádióhoz nincs ötletem, azt majd megmondják a többiek ha tudják.

Pufferkondik mérése: Multimérerrel rámérsz a két lábára, rádugsz egy 8ohm hangfalat az erősÍtőre és oldalanként megméred mennyire esik a fesz ha tekered neki a hangerőt (mennyi minimumon és maximumon)

A trafója nekem is zúg.

A zúgáshoz pedig: ha annyira zavar, szerintem az alaplapon vagy a szabályzó panelen keresgess.
(#) pauer98 válasza Epeter hozzászólására (») Jún 13, 2014 /
 
Tudom, hogy nem aktuális de nem tudom miről hajtod, pl egy telefonnál hangosabb lesz a rádió gyárilag is. Köss rá egy rendes CD lejátszót ha az is halk akkor oké, de a rádión kb 5ös hangerő a max.
(#) yodamoda hozzászólása Jún 24, 2014 /
 
Sziasztok.
Tudna valaki küldni egy alkatrészlistát Videoton 6363s vékfokhoz?
Megvan égve egy-két ellenálás és nem tudom milyenek voltak.
üdv
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2014
(#) yodamoda hozzászólása Jún 24, 2014 /
 
Sziasztok.
Tudna valaki küldni egy alkatrészlistát Videoton 6363s vékfokhoz?
Megvan égve egy-két ellenálás és nem tudom milyenek voltak.
üdv
(#) elektrorudi válasza yodamoda hozzászólására (») Jún 24, 2014 /
 
Ennek a topiknak az első oldalán van az egész rádió kapcsolási rajza. A vékfoké is.
(#) tiggersoft hozzászólása Jún 24, 2014 /
 
Ha még aktuális a hálózati kapcsoló...
Itt figyel egy hibátlan előttem az asztalon, ha kell valakinek ugorjon be érte...
(#) yodamoda válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
igen azt látom de nekem alkatrész lista kellene a végfokhoz
(#) fazekasss hozzászólása Jún 25, 2014 /
 
Tisztelt Yodamoda! Én segítenék, mert van gyári kapcsolási rajzom. De! Ha egy végfokban "véletlenül" egy ellenállás elég, akkor annak sajnos vannak/voltak előzményei. Akkor már nem biztos, hogy csak az ellenállás ég el, mert akkor valószínűleg, az adott körben nagyobb áramok folytak, így esetleg a tranzisztorok is "követhették" az ellenállások sorsát, de lehet, hogy pont a tranzisztorok tönkremenetele okozta (-hatta) az ellenállások égését. Csak "úgy" visszatenni egy elektronikus áramkörbe egy új alkatrészt, nagy felelőtlenség! Mindenképpen ki kell vizsgálni, hogy miért történt az ellenállások égése. Új alkatrész beépítése és bekapcsolás után biztos, hogy ismételten előfordul a jelenség! Ezt elkerülve, először az összes félvezetőt ( dióda,tranzisztor ) panelból kiforrasztva ellenőrizni illene. A speciális típusú alkatrészek ( BC 327-25; BC 337-25; N 125 ) ellenőrzése hasonlóképpen történjen, mint egyébként szoásos, de ha tönkre mentek, NE helyettesítsük mással, mert nem fogja visszadani az "eredeti" beállítást és nem lesz tökéletes a hangzás!! Nem egyszerű "helyettesíthető" alkatrészekről van szó, hanem pontosan ugyan az a típusút kell beépíteni. Nem véletlenül fejlesztették ki oda ezt a tranzisztort kb.: 35 (!) éve). Ha ezek rendben vannak, akkor óvatos visszaforrasztást követően jelentkezz, majd írd le, mit tapasztaltál, valamint, hogy az áramkör mely részénél vannak az ellenállások elégve. Tudok segíteni! Várom jelentkezésedet! Üdv,Imre
(#) yodamoda hozzászólása Jún 25, 2014 /
 
Kivettem a panelt és jobban megnézve más is elszált.
Az alkatrész lista meg azért kellene mert ugy könyebb megrendelni az alkatrészeket hozzá.
Minden alkatrészt szeretnék kicserélni rajta.
(#) fazekasss hozzászólása Jún 25, 2014 /
 
Hétvégén *

*Törölve! A fórumszabályokat olvastad már?
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2014
(#) kadarist válasza yodamoda hozzászólására (») Jún 25, 2014 /
 
Szia!
Rajz az alkatrészekkel: Bővebben: Link. Csak a rossz alkatrészeket érdemes cserélni, mert minden más csere csak pocsékolás.
(#) bekeipeter válasza Tomka1118 hozzászólására (») Jún 28, 2014 /
 
A tunernél csak a szokásos kehéje jött elő a pilotfrekvencia állító trimmernek.
A dekóder modulon van egy trimmer, azt tekergesd meg, vagy inkább cseréld ki!
A beállítás egyszerű, ha van egy frekvencia mérőd. A dekóder IC 11-es lábán
kell a trimmerrel pontosan 19KHz-et beállítani lehetőleg kihúzott FM modul, és
lehúzott hangolásjelző panel mellett.
A paraszt módszerrel meg úgy lehet, hogy keresel egy marha erős adót, és addig
tekergeted a trimmert, amíg "sztereo" nem lesz. Ezek után keress egy kb. 3 ledes
adót és finomíts. Majd jegyezd meg a trimmer két állását, amikor "sztereo" és állítsd
a két "végpont" közé.
Az erősítőnek két baja van:
1. Földhurkos a Szabálízó modul alaplapi környezete
2. Kiszáradtak a szabályzó modulon a kondenzátorok
Első lépésként a földhurkot szűntesd meg, aztán jöhet minden más!

A pufferek kimérésére pauer98 nagyon szakszerűnek hangzó HÜLYESÉGET írt le!
Bekapcsolod a masinát § hangerőn és fogod a multiméteredetVáltófesz!!! (AC)20V
állásban és fámérsz a kondi lábainál. Ha kicsi az érték, mész szépen visszafelé.
Ha 100mV!!! alatt van a mért érték, akkor még jók a kondik. Ha felette, akkor cseréld
őket párban azonnal. Javasolnám helyettük a 10000µF 50V beépítését és az egyen-
irányító kocka cseréjét valami 8A vagy e feletti típusra. Nagyobb hangerőnél szebbek
lesznek a mélyek!
(#) doktor válasza bekeipeter hozzászólására (») Jún 30, 2014 / 2
 
Érdemes lenne egy topici inditó szerkeszthető, hozzászólást késziteni, a vonatkozó linkekkel együtt mert, sokszor követhetlenné válik a javitások, modositások, menete, és nem utolsosorban a szerzője.
(#) pauer98 válasza bekeipeter hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Kinek a pap, kinek a ......
(#) adamcsik hozzászólása Júl 4, 2014 /
 
Üdv! Van Egy Videoton RA 6363 S tipusú Erősítőm És egy Olyan 8 éve Halgattam és valami Büdöset éreztem Benéztem az álvány mögé és az Erősítő kábele megolvadt (a képen látszik) ez Megjavítható? a többi képen látszik hogy a rádió és a mutató madzag ja ki lett véve. és nem tudom hogy kell visszarakni.
(#) bekeipeter válasza adamcsik hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
A hálózati kábelt cseréd le dugóstól első lépésben!!!
Másodszor keress visszafelé, mert valamelyik okos és
előrelátó kolléga feltette az RA6360 szervizkönyvét ide
az oldalra, abban megnézheted a húrozást, ami egyszerű,
kb. 1m zsinór szükséges a megvalósításához. Én le
szoktam szerelni ilyenkor az előlapot és így zsinórozom fel
a masinákat lazán, majd a feszítő rugót a hangoló tengely
beiktatásával feszítem a kellő mértékre.
(#) Tomka1118 válasza bekeipeter hozzászólására (») Júl 4, 2014 /
 
Tuner: közben megtaláltam én is ezt a potit, csak a 19 khz et nem tudtam hogy kell mérni, de ma a leirasod alapján sikerrel beallítottam. Találtam komplett fm modul hangolási segédletet is, az alapján pedig sikerült a Music FM től a Kossuth ig beállítani a vételi sávot, aztán szépen 5 ledesre hangolni az erős adókat.

Erősítő: vettem egy donor erősítőt, aminek nem zúgott a trafója és nem sercegett a szabályozó modulja, azok átkerültek a mostaniba és már kész is lettem vele. Ennek a kondijai is jók.

Most már minden szuper, remélem így is marad. Kondi cserét még meggondolom...

Kezdhetem a magnó fejek be/elállítását...

Meg keresek egy nagyon szép állvanyt is...

Köszönöm a segítségeket!
(#) SevenDays hozzászólása Júl 12, 2014 /
 
ÜDV!!!!

Olyan kérdésem lenne hogy miért van az hogyha hozzáérek: TAPE2, phonom, fm, am, fm2, mute valamint a power gombhoz elhalkul az egész elengedem 1-2 másodperc és szól tovább.
De a többi gombbal (amit nem soroltam fel) nem csinálja ezt ez miért lehet ???

Valamint mikor leszedtem a takarólemezt és közelebb hajoltam akkor éreztem valamilyen égett szagot valami eléghetett benne ? (de szól normálisan szóval nem hiszem hogy elégett benne valami.)

És hol tudom megcsináltatni a hangfalakat mert (az évek megtették hatását) körbe nincsen habszivacsom hol tudnék rá venni vagy megcsináltatni ezeket.

Előre is köszönöm !!
(#) Gabi válasza SevenDays hozzászólására (») Júl 13, 2014 / 1
 
Szia,
ha visszább olvastál volna, akkor elolvashattad volna, hogy ez az elnémulás természetes, ez a normális működése.
(#) burgdavid hozzászólása Júl 14, 2014 /
 
Sziasztok!

A fent említett géppel van egy érdekes tapasztalat: "hidegen" azaz bekapcsolás után, magnó bemenetről van némi alap sziszegés, de egyébként nem zajos. Ilyenkor rádió üzemmódban is szépen működik.
Miután ment 30-40 percet, letekert hangerőnél is hallani némi alap zúgást a hangszórókból, illetve a rádió is sziszegősebb, zajosabb (utánahangolva is). Mit érdemes egyből cserélni?
(#) yodamoda válasza kadarist hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Hello ismét jelentkezek.
A végfokpanelon minden tranzisztort kicseréltem és kiégett ellenálást.
Szólni szól csak erötlen és recsegös.
Mi lehet vele?
üdv
(#) kadarist válasza yodamoda hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Keress még hibás alkatrészt, mert biztosan lesz még. A rajzon lévő feszültségértékek passzolnak?
(#) yodamoda válasza kadarist hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Melyik rajzon?
(#) kadarist válasza yodamoda hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Ezen a rajzon:Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Júl 22, 2014
(#) fazekasss hozzászólása Júl 22, 2014 /
 
Azért én a panelt nagyító segítségével alaposan átnézném, mert lehet, hogy kialault a "égéseknek köszönhetően" egy "kis" fólia-hiba. Konkrétan egy esetleges kisebb zárlat, vagy valamelyik alkatrészen kialakulhatott az ún. "hidegforrasztás" lehetősége. Ekkor az alkatrészről egyszerűen "leválik" a forrasz-anyag, mely úgy látszik szemmel, hogy meg van a kötés, de nem érintkezik megfelelően és ezért a beállított munkapontokon "zavart" kelthet. Tehát, ha van még türelmed és kedved, akkor a sérült panelt teljes egészében vedd ki a csatlakozóból és egy erős nagyítón keresztül vizsgáld meg. Szerintem lesz "meglepetés"! Egy előttem szóló válaszát megerősítem, a kapcsolási rajz alapján néhol fel vannak tüntetve a normális működéshez szükséges feszültség-értékek. Ezeket mindenképpen meg kell mérni, és ahol nem a megfelelő, akkor abban az áramköri csoportban kellene kezdeni a hiba megszüntetését! Én mindenképpen a bemeneti oldalról kezdeném a vizsgálatot, mert lehet, hogy onnan ered a nem kellő erősítés! Sok sikert és kitartást! Remélem válaszommal tudtam segíteni és örülnék, ha valami pozitív eredményt tudnál közölni! Imre
(#) pauer98 válasza burgdavid hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Szabályzó panel kondik? Alap zúgás általános szerintem. Rádióhoz nincs ötletem, az alaplapon lévő kondikat is kicserélném a helyedben.
(#) bekeipeter válasza burgdavid hozzászólására (») Júl 27, 2014 /
 
A szabályzó modulban lévő kondikat cseréld ki, majd olvass visszább és ott lerajzoltam a földhurok megszűntetésének a menetét, azután nem lesz alapzúgás!
(#) djhans válasza bekeipeter hozzászólására (») Júl 29, 2014 /
 
Szia. Most javítottam egy 6383 két végfok paneljét. Gyakorlatilag az összes félvezető kuka volt benne. Pár darab kis ellenállás is. A huzal ellenállásokat is ki kellett cserélni. Tekertem ellenálláshuzalból, hogy gyári legyen. Szólnak rendesen de aggaszt hogy a kimeneteken 0,17V és 0,4V DC van. Mivel lehetne ezt orvosolni?
(#) slave557 hozzászólása Júl 30, 2014 /
 
Sziasztok!

Mitől lehet ez az alapzúgása az erősítőnek? Én tápegységre gyanakszom, de, ha valaki valami konkrétat tud, ossza meg velem, erősítőkkel eddig nem volt dolgom.
Csináltam egy videót, a végén hallatszik

Köszi
(#) steelbird válasza slave557 hozzászólására (») Júl 31, 2014 /
 
Hello!

Ez gerjedés.
A végfok kimenetén lévő Zobel -tag (VR47-VC48) hibája szokott ilyen gerjedést okozni.

A Zobel tag célja az impedancia korrekció, a hangszóró tekercsek (induktivitás) miatt nagyobb frekvenciák felé növekvő impedanciáját korrigálja. Csillapító szerepe van.
Nélküle a végfokok elég gyakran hajlamosak a gerjedésre.

A VR47 -es ellenállás meg szokott égni és vagy megnyúlik, vagy megszakad. Értéke 4,7 Ohm.
A VC48 (150nF) hibája is gyakori volt, de leginkább a VR47 volt a ludas.
Mindkét végfoknál a végfok modulokon vannak ezek az alkatrészek. A végtranzisztorokat nem fontos leforrasztani, annyira kifordíthatók a végfok modulok, hogy ezeket ellenőrizd és cseréld, ha szükséges.
Következő: »»   62 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem