Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Témaindító: csonthulye, idő: Dec 1, 2005
Témakörök:
Eagle leírások a neten:
Eagle alkatrész-könyvtárak: http://www.snapeda.com
és a leírás hozzá.- http://www.piclist.com/images/www/hobby_elec/e_eagle.htm - http://pa-elektronika.hu/hu/cikkek/75-eagle.html
Baloldalt alul van egy "Hole" billentyű, arra kattintva a bal felső részen megjelenik egy ablak, amelyben a furatátmérőt állíthatod. Ha minden megvan, már csak kattintgatnod kell ott, ahová a furatot el akarod helyezni.
Oké, a furattal még nem is lenne gond.
Viszont amikor "copper pouring"-olok, akkor a mellékelt képen látható nem várt jelenség lép fel. Mindez azért érdekes, mert szükség esetén ezekkel a lyukakkal szeretnék majd további, hűtőfelületet növelni. És jó lenne minél nagyobb felületen a fémes érintkezés...
Hello!
Ha megnyitod display ikonnal a szinbeállításokat, akkor láthatod hogy a color nevű ablakban több sorban vannak a szinek. Azt tapasztaltam hogy az első sorból beállított szin a show funkcíóra az alatta lévő szinnel fog megjelenni a cucc. Csak azt nem tudom hogyan lehetne saját szineket definiálni a sok fekete helyére,mert akkor ezzel megoldódana a te kérésed is. (lásd még mellékelt kép)
Most már tényleg nem értem mi a szándékod. Kicsit részletesebben, ha lehet. Egyébként amit leírtál, az logikusnak tűnik, mivel az egyszerű, nem pinhez kapcsolódó furatokat el szokták szigetelni. Szerintem a szigeteléstávolság nem olyan nagy, hogy a legkisebb hűtőhöz is oda tudd forrasztani a megmaradt rézfelületet.
Annak a jelnek, ami körbefutja a lyukakat, le kell csökkenteni az Isolate paraméterét.
Change -> Isolate -> paraméterlistából kijelöl -> kattintás a jelre, vagyis a copper pour-ra. Ez azonban az egész áramkörre nézve változást jelent, ha pl. a GND az a bizonyos jel, és több lábat vagy vonalat is körülvesz, mert akkor az elválasztó távolság mindegyik felé csökken.
Értem, köszönöm!
De nem csak a feketék helyére, hanem a világoskék helyére sem lehet mást beállítani. Nekem jó a kék egyébként, csak még világosabbnak kellene hogy legyen. CRT-n még jó volt, de a laptop kijelzőjén borzasztó rosszul látható. ![]()
Nálam a laptopon is jól látható.
Már gondolom mi lehet a probléma. Alapból a kapcs. rajz oldalon fehér a háttér, a boardon pedig fekete. Lehet hogy a feketén nem jól látod. Próbáld meg az Options - User interface.. - Layout - Backgroundban fehérre vagy más színűre átállítani, lehet, hogy jobban fogod látni.
Feltételezem hogy ez nekem és nem pedig magadnak szólt.
![]() Igen, fekete a háttér de semmi pénzért nem állítanám át másra. ![]()
Nekem csak 4.11 van, de ott lehet saját színt létrehozni: Options -> Set, majd a Palette gombra kattintva feljön a színkiválasztó ablak, ott kijelök egy üres (azaz fekete) kockát, beállítom a színt meg a fényerőt, és a Set Color gombbal tárolom, el is menti.
A súgó szerint csak arra kell ügyelni, hogy ne egy, hanem két színt vigyünk be: egy üres (fekete) kockába azt, amit látnánk a képernyőn, az alatta lévőbe meg azt, amilyenre majd a Show parancs kiemeli. Szerintem hasonló funkció a magasabb verzióban is van valahol.
Üdv!
A kérdés: a kapcsolási rajzot ( vagy egy részletét )hogyan tudnám beiktatni egy .doc dokumentumba? Fordítva is jó lenne, valamilyen .doc-ban írt szöveget az .sch lapra hogyan biggyeszthetnék be? Mindegyik megoldás jó lenne...:} Gyula Idézet: „a kapcsolási rajzot ( vagy egy részletét )hogyan tudnám beiktatni egy .doc dokumentumba?” Amikor a kapcsolási rajz van megnyitva, és az EAGLE-nek aktív az ablaka épp, akkor nyomsz egy PrintScreen gombot. Ilyenkor a vágólapra mentődik az egész lementett képernyő-tartalom (kivéve az egérmutatót). Más dolgod már nincs, csak eindítasz egy képnézegető, vagy képszerkesztő programot, és kiválasztod azonnal a Beillesztés parancsot. A képet elmented, ezután használható a dokumentumhoz, hozzáfűzéssel/csatolással. Persze a dokumentumba is lehetne egyből a vágólap tartalmát beilleszteni, de az nem olyan elegáns megoldás... ráadásul a kép sem lesz meg 1-az-1-ben lementve.
Vagy esetleg az Eagle Export parancsával elmented a rajzot bmp/jpg, stb kiterjesztéssel és azt illeszted be a doc-ba. Előnye, hogy be tudod állítani a kívánt felbontást.
Nna, a PrintScreen nem jutott eszembe...:}}
Az Exportot nézegettem, de nem jöttem rá, mit tegyek. Kösz mindkettőtöknek, remélem, boldogulok. Persze a fordított irány is érdekel, bár kisregényt nem EAGLE-el kellene maratni...:}} Gyula
File--->export--->image
Beállítod, mekkora kell, monokróm legyen e vagy színes, stb.... Hová mentse... aztán enter ![]()
Hello!
Igen erre gondoltam én is, csak nem tudtam hol kell saját szineket beállítani. Köszi,most már ezt is tudjuk !
Kösz, mindegyik módszer járhatónak bizonyult...:}}
Sajnos ilyen mennyiséget már nem vagyok képes visszaolvasni úgyhogy előre is elnézést ha már volt de szerintem nem túl népszerű kérdés :
A legyártáshoz nekem a következő két formátumot kell leadnom az ETT-nek: Gerber RS274X - ezzel nincs is nagyobb problémám mert rákattyintok és kiexportálja nekem(hogy jól nemtudom), DE a "fúróprogramokat EXCELLON vagy ASCII formában kérjük, lehetőség szerint INCH 2.4 ABSOLUT TRAILING beállításokkal, a fúrószerszám átmérőket a fájlban szabványos jelöléssel feltüntetve (pl. T1C0.040, T2C0.124)" Namármost megtaláltam ezt a formátumot is az exportban mert az eagle ügyes, de valamilyen filet-t akar (Drill Rack File) amit nemtudok neki honnan beadni, és addig nem hajlandó elvégezni a job-ot. Kérlek segítsetek mit kell tennem. Ja, és egy buta kérdés : Kétoldalas nyák esetén mindkét oldalt kimenti a gerber egy file-ba ? Előre is köszönöm a segítséget.
Ezen a linken láthatod, hogyan kell gerber fájlt készíteni. (A fúrófájl az első.) A bemutatott módon létrehozott fájlokból már tudnak NYÁK-ot gyártani.
A gerberben minden bele kerül, de vannak programok, amikkel "vissza lehet nézni". Próbáld keresni ebben vagy a másik Eagle topikban mondjuk "gerber" kifejezéssel.
A linen ott lent pont hogy nem teszi bele a Bottomot ped van még a felső képen olyanja nekije.
Bocs hogy itt értetlenkedek, de akkor miből is áll akkor a jó gerber ?
1.Fúrási adatok generálása (Drill Data)
A fúrási adatok (Excellon data) az Excellon.cam fájllal generálhatók. Mielőtt elindítanánk a CAM Processor-t, definiálnunk kell az ú.n. Rack file-t, vagyis a használatos fúrók információit tartalmazó fájlt. A RUN paranccsal indítsuk el a Drill.cfg nevű ULP (User Language Program) fájlt. Az ULP egy.drl fájlt generál, amely majd a CAM Processor-ba kerül betöltésre. A CAM Processor egy .drd fájlt generál, amely tartalmazza a fúrási adatokat és a fúrók adatait is. 2. A következő Gerber fájlokat kell kapnod: demo3.cmp - alkatrészoldal (Component side) demo3.sol - forrasztási oldal (Solder side) demo3.plc - az alkatrészoldal szitanyomása (Silkscreen for component side) demo3.stc - az alkatrészoldal forrasztásgátló maszkja (Soldering mask for the component side) demo3.sts - a forrasztási oldal forrasztásgátló maszkja (Soldering mask for the solder side) demo3.gpi - információs fájl, nem fontos demo3.$$$ - ideiglenes fájl (Temporary file), törlődik
Remélem, a gyártódnak raszteres fotoplottere van, mert a Gerber.cam ULP, csak azokhoz készít Gerber adatokat, az apertúrás (aperture wheels) fotoplotterekhez ez nem használható. Az utóbbi már egy elavult technológia, kevesen foglalkoznak vele.
Ja, az előbb elfelejtettem hozzátenni, hogy a felsorolt Gerber fájltípusoknál a "demo3" helyett a saját fájlnevednek (a brd fájlnévnek) kell lenni.
:eek2: Jobban meg kellene nézned azt a képet (CAM Processor)! Van ott egypár fül, amin feliratok is vannak. Pl az első: "Component side". Vajon miért nincs a Bottom jelölve rajta?
![]()
Ha van con-ptr500 könyvtárad, abban vannak csavaros kötésű kapcsok, a hagyományos sorkapocs két légvezetéket köt össze, olyat (eddig) nem láttam Eagle-ben.
Nem lehetne a két Eagle topicot összevonni? (Kivétel a 3D-s ott más téma.)
Hello!am nem találtam pedig kerestem hogy kell új alkatrészt csinálni eagle ben?
Nem kerested eléggé, benne van a súgójában...
Eagle Control Panel (azaz a főablak, amivel indul) előtted; keresel egy könyvtárat (library), ahol létre szeretnéd hozni az alkatrészedet, vagy létrehozol új, saját könyvtárat; jobb gombbal katt a könyvtáron, menüből "Open" kiválasztása, kapsz egy új ablakot. Az alkatrész létrehozásának 3 alaplépése: - új szimbólum (Symbol): Sym ikonra katt, megadod a nevet, megrajzolod az alkatrész képét a következő ablakban, ezt a képet fogod majd a kapcsolási rajzon látni. Teszel rá lábakat, feliratokat stb. igény szerint, aztán elmented. - új nyákrajz (Package): ha az aktuálisan nyitott könyvtárban nincs még olyan rajzolat, ahogy a te alkatrészed az ő fizikai valójában kinéz, csinálni kell egyet. Pac ikonnal indulsz, nevet adsz a "csomagnak", és megrajzolod, de úgy, hogy a lábak eloszlása és az egész fizikai kiterjedése megfeleljen a valóságos alkatrésznek. Ha kész, ezt is elmented. - új eszköz (Device): Dev ikonra kattintasz, nevet adsz a kész alkatrésznek, a kapott ablakban elhelyezed a korábban megrajzolt szimbólumot az új alkatrész ikonjával; ezután rendelsz hozzá egy "csomagolást", azaz a layout-ot, célszerűen azt a dev-et kell kijelölni, amit megint csak az előbb rajzoltál. Rákattintasz a "Connect" gombra, a feljövő ablakban egymáshoz rendeled a szimbolikus és fizikai lábakat, elmented, és ennyi. A dolog persze egyszerűsödik, ha az adott eszközhöz már van tok a könyvtárban, meg ha egyik könyvtárból a másikba másolsz, és ott újraszerkeszted stb., de ehhez javaslom az Eagle Help aktív böngészését. |
Bejelentkezés
Hirdetés |