Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Egyenirányítás
 
Témaindító: szuecs, idő: Nov 15, 2005
Lapozás: OK   10 / 14
(#) granpa válasza tamasgal hozzászólására (») Aug 12, 2014 / 1
 
12V-os elég, ugyan a Graetzen esik 1-1.2V, de nem számít. A lényeg, hogy az áramkör áramát bőven tudja (kb.+20%). Ha kis feszültségű egyenirányítót használsz, legyen párhuzamos dióda a relével.
(#) tamasgal válasza granpa hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Nagyon szépen köszönöm!
(#) ZOL94 hozzászólása Aug 23, 2014 /
 
Sziasztok!

Van egy trafóm sec. oldalon 18 Voltot ad le, egyenirányítom akkor 25.45 V-ot kellene kapni (elméletileg, 18x gyök 2). Graetz fesz. esés adatlap szerint 1.1V , tehát 24.3 V DC-t kell kapnom. De mért értékek 18.3 V AC mellett 23.4 V DC. Az lehetséges h a Graetz még sem csak 1.1V "használ" el?
(#) reloop válasza ZOL94 hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Szia! Az egyenirányítástól az effektív feszültség nem változik, csak a diódák nyitó irányú feszültsége vész el. Kössél csak rá egy pufferkondenzátort!
(#) ZOL94 válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
van rajta puffer kondi ez a röhej 2X 2200µF 25V
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2014
(#) reloop válasza ZOL94 hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Ha így méred, a 23,4VDC-hez 17,7VAC-nek is elégnek kell lenni. Ezt befolyásolja a szekunder feszültség szinusztól eltérő alakja, a mérőeszközöd pontossága, valamint a diódák nyitóirányú feszültségesésének áram és hőmérsékletfüggése.
(#) ZOL94 válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
A Graetz hidat többször bontottam, lehet ,h a sok hőtől károsodott?
(#) reloop válasza ZOL94 hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Tudnál egy adatlapot linkelni hozzá, hogy lássuk milyen Graetz-ről van szó?
(#) ZOL94 válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2014
(#) reloop válasza ZOL94 hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Kizárva az előbb felsorolt zavaró körülményeket, mérésed alapján a Graetz egy diódáján 850mV esik. Adatlap 2-es ábra szerint ehhez 300mA áram tartozik. A kondik szivárgóárama ettől biztos kisebb de tűrésen belüli eredménynek tartom.
Szerintem az zavart meg téged, hogy az 1,1V-hoz 2A és a híd egyetlen diódája van rendelve, márpedig az áram jóval kisebb és két dióda érintett a fesz.ejtésben.
(#) ZOL94 válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Ó a csudába, tényleg most nézem. Köszönöm a segítséget! Esetleg nem tudsz olyan típust amivel kijönne a 24V?
(#) reloop válasza ZOL94 hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Mit szeretnél erről táplálni? Annak függvényében ajánlanék megoldást.
(#) ZOL94 válasza reloop hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
Köszi már megoldottam, át tekertem a trafót Egyébként relés vezérléshez kell táplálásnak.
(#) reloop válasza ZOL94 hozzászólására (») Aug 23, 2014 /
 
A relé elég igénytelen a feszültség pontosságával szemben.
(#) roland0327 hozzászólása Jún 13, 2015 /
 
Sziasztok.

Azt szeretném, megtudni, hogy ha egyenirányítom a három fázist és szűröm akkor hány voltot kapok üresen? És terhelve? Ha valaki tudja kérem írja meg, vagy ha tud valami írást erről azt is megköszönöm.

Üdv.
(#) Peter65 válasza roland0327 hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Szia!
Üresen a vonali feszültség csúcsértéke; 400+gyök2=565V. Terhelve függ a kondenzátor telep kapacitásától és a terhelő áramtól. A feszültség hullámosságot szokás kiszámolni (dU=dQ/C=I*dt/C, háromfázisú diódás hídnál dt kb. 3,3msec), abból már nagyjából láthatóak a viszonyok.
(#) Alkotó válasza roland0327 hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Én nem értek hozzá, de senkinek nem hinnék ha érdekelne a dolog. Megmérném magam, és az lenne a nekem való igazság.
Egyébként ha csak elvileg okoskodnék, akkor azt vélelmezném, ezek is csak normál szinusz jelek, csak 120°-al eltolva következnek. Ha ezt síkba próbálnám ábrázolni, akkor 3 színuszhullám lenne, csak ezek egymásba lennének tolva. Egyenirányítás szempontjából ez azt jelenti, hogy a púpok között harmada lesz a távolság, ami megfelel egy háromszoros frekvenciával, tehát kisebb puffer is elég lehet azonos eredményhez.
Pl. 3 fázisú hegesztő trafó esetében, ha azt 6 diódával egyenirányítjuk, akkor gyakorlatilag egy egészen jól terhelhető kimeneti feszültségünk lesz, aminek a lüktetése puffer nélkül is minimális.
Mindez csak feltételezés, de ez jutott eszembe elsőre.
(#) roland0327 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Meg fogom mérni majd, csak most még nincs rá lehetőségem. Mellékeltem egy képet, jól szimulálom? Szerintem egyenirányítva nem kb 400V-nak kéne ott lenni..
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2015
(#) reloop válasza roland0327 hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
A hálózati feszültség effektív értéke a 230V, nem az amplitudója! Remélem csak a meleg miatt nézted el és nem alapismeretek nélkül próbálkozol szimulációval
(#) pucuka válasza reloop hozzászólására (») Jún 13, 2015 /
 
Igen, csak Ő a vonali feszültséget (400 V) egyenirányítja ebben a kapcsolásban. Ahogy Peter65 kiszámolta.
(#) roland0327 válasza reloop hozzászólására (») Jún 14, 2015 /
 
Mindig tanulunk valamit Ha tudtam volna nem 230 V lenne ott, nem kevés írást elolvastam és erről pont nem volt szó egyikben sem Azt tudtam
, hogy az egyenirányított feszültség 560 V körül van. Köszi a segítséget nektek
(#) kissattila88 hozzászólása Júl 18, 2015 /
 
Csináltam egy egy utas egyen iranyitót. Puferr kondinélkül 7 volt. Puferr kondival 18volt. Tudomásom szerint a kondi 1,41-re növeli a feszültséget. Mért van az hogy a kondi 2,5 szeresre növeli a feszültséget?
(#) kadarist válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Adj rá valamilyen terhelést és úgy mérd meg a feszültséget. A multiméter árama kevés ahhoz, hogy rendesen kinyisson a dióda.
(#) pucuka válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Mivel, és hogyan mértél a pufferkondi nélküli esetben? Az sem mindegy, és az áramkört is zárni kell. A feszültségmérő a nagy ellenállásával nem alkalmas erre.
(#) kissattila88 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Multiméter. Nem volt terhelve a kapcsolás. 1k ellenállás meg felel terhelésnek?
(#) kadarist válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Igen, megfelel, de lehet nagyobb is.
(#) kissattila88 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
1M ohm? Vagy az nagyon nagy?
(#) kadarist válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Pár kiloohm. A megaohm már a nagyon nagy lenne.
(#) kissattila88 válasza roland0327 hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Mi a neve a szimulációs programnak?
(#) kissattila88 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
1-2 k ohm?
Következő: »»   10 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem