Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dobozolási technikák, műszerdobozok
Lapozás: OK   57 / 88
(#) mikrokapcsolo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 2, 2014 /
 
Köszönöm, de én az ilyen fajta beépítésre gondoltam, ahol a külső méret van kivágva.
(#) Szpisti hozzászólása Aug 11, 2014 /
 
Az ügyben keresnék tippeket, hogyan lehetne viszonylag olcsón megoldani aluminium lemezek forrasztását vagy hegesztését házilag.
A netet már feltúrtam, ezerféle flux folyadékot és pasztát kínálnak , meg Alusol és hasonló forrasztó pálcákat. Sőt ma mutattak 2000 Ft-ért a helyi szerszámüzletben olyan hegesztőpálcát (darabár!) ami kimondottan ilyen célra készült. Azt kicsit drágállom .
Olvastam már kétes eredményű módszerekről amivel inkább csak taknyolni lehet mint forrasztani.
Olyanok tapasztalatát és megoldásait várom, akiknek ilyenben van már gyakorlatuk.
Konkrétan max. 20cmx30cm alapterületű alu hajlított idomok két végét szeretném lezárni , 4-5 cm magasságú pedál doboz formájában.
Budapesten bizonyára akadna olyan cég, ahová azt mondjátok, vigyem el és megoldják... De itt Szombathelyen nem tudok ilyent.
Köszönet előre is!
(#) ujfalusi válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 11, 2014 /
 
Nem egyszerű dolog alumíniumot forrasztani főleg nagyobb felületet. Lehet kapni direkt aluhoz forrasztó ónt, azzal lehet.
(#) 20sz Jófiú válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Esetleg felétek nincs egy tejporgyár? Az ottani szakik segíthetnének.
(#) nedudgi válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Alu-forr.
Tech-masters.eu
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2014
(#) Massawa válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Ne veszödj ilyesmivel. Egyszerüen = olcson = seholsem fogod tudni elintézni. A hegesztés még a legjárhatobb, de az is könnyen deformálhatja a munkadarabot igy nem igen vállalkozik senkisem ilyesmire. (Tul macerás, vagy ha automata a gép - repülögép ipar - akkor meg hosszan kell beállitani, ami nem éri meg).
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2014
(#) Szpisti válasza Massawa hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Érdekes.
Ezt a dobozt még '85 körül készítettem az első munkahelyemen, ahol volt egy lakatos műhely is. Kutyaközönséges disszugázos lánghegesztővel, bóraxszal meg valamiféle forraszanyaggal csinálta a szaki mindenféle verítékezés nélkül. Szegény már nem él, nem tudom megkérdezni mi volt az az anyag. De hogy nem ilyen hókuszpókusz csoda-import anyag volt az tuti.
Felhívtam pár céget akik hasonló anyagokat forgalmaznak. Az egyik pl. 50gr fluxot, ami alkalmas aluhoz is, 9ezerért kínálta. De a 2% ezüst tartalmú forraszanyagok is 1-2 ezerért vannak 40 centis szálanként, meg a hegesztőpálca ami aluhoz való 2200/szál

aludoboz.jpg
    
(#) Szpisti válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Tejporgyár? Az meg hogyan?
Tejespohár gyár az van, de ők műanyagot fröccsöntenek leginkább.
(#) Massawa válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Anno nem volt egy sereg anyag betiltva, meg akkor azzal kellett dolgozni, ami volt.
Én a minap jöttem haza a hajdani angol cégemtöl ( kisszériás elektronikus berendezések gyártoi), és ök is ma már alu helyett rozsdamentes acélból csinálják a dobozokat, ( amit hoztam is egy néhányat, jo lesz az még) egy mezei hegesztövel a doboz belsejére fel tudják hegeszteni a tartocsavarokat, anélkül, hogy a külsö oldalon ez látszana.
Az egész nagyon jol néz ki és nagyon massziv összehasonlitva az aluval. ( ráadásul olcsobb is).
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2014
(#) 20sz Jófiú válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Egyik ismerősöm vastagabb alumíniumból készült készülékdobozát egy tejporgyárban hegesztették össze. Igaz ez már vagy 15 éve volt.
Az alufelniket szokták még hegesztéssel javítani.
(#) SALáta válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 12, 2014 /
 
Van külsős hegesztő vállalkozó munkahelyen aki szokott alut is hegeszteni. Nekem már szükségem volt egyszer a tudására és azt mondom amit csinált le a kalappal. De! Alu meg alu között is létezik ezerféle, persze ha tudod a pontos anyagösszetételt akkor jóra tudja egy mester készíteni.
(#) petike199600 hozzászólása Aug 15, 2014 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy pl. az ilyen: Bővebben: Link
alakú alkatrészeknek a helyét hogy és mivel vágjátok ki?
Most csináltam egy akkumulátortöltőt és be kéne dobozolnom de még soha nem csináltam és hát látszik is a minőségen.
Előre is köszönöm a tippeket
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2014
(#) vicsys válasza petike199600 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Hirtelen 2 lehetőséget tudok:
1. Feljelölés után a belseje körül körbefurkálod, aztán átszakítod a furatokat egymásba és legvégül szépen kireszeled a kontúrját.
2. Jelölés után lomfűrésszel vagy vágókoronggal körbevágod és utána méretre reszeled.
(#) furko válasza petike199600 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Szia!
Mivel van az aljzatodnak pereme nem kell miliméteres pontosság.
Ha nem túl vastag a lemez akkor lehet próbálkozni hidegvágóval is. A lényeg hogy tenni kell alá keményfából készült lapot (pl.: húsvágó deszka). Így a vágási élek nem hajlanak ki. Aztán reszelővel lehet igazítani rajta. Gyors egyszerű. Ha nem csináltad még próbáld ki valamilyen hulladék anyagon.
(#) szamóca válasza petike199600 hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Alkoholos filc, tolómérő, vonalzó>Leméretez felrajzol.
Átlósan sarkokba vonalérintéssel olyan átmérőjű furatot készít, amin a fém szúrófűrészlap átmegy.
Dekóval durván vonalon belül kivág, majd satuban két fa között kireszel, sorjáz, örül.
(#) szamóca hozzászólása Aug 15, 2014 / 3
 
Készül a doboz.
(#) vicsys válasza szamóca hozzászólására (») Aug 15, 2014 /
 
Nagyon baba lesz!
(#) Chipmunk1960 válasza Szpisti hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Szia TIG-el /AWI/ a legjobb, csak az a baj, hogy AC-s gép kell hozzá. Hegesztettem már, semmivel sem nehezebb, mint a rozsdamentest. De itthon nekem is csak DC-s gépem van, gondolkoztam már rajta, hogy kellene építeni hozzá egye AC feltétet.
(#) Szpisti válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 26, 2014 /
 
Szia! Ennyit nem áldoznék rá, mert csak pár egyedi effekt pedál készítéséről lett volna szó.
Most "tűzoltásként" rendeltem ilyen fluxot, és szinte hihetlen, de működik!
Egy ezresért tudtam szerezni, és ha az alu anyag rendesen elő van melegítve, közönséges forrasztó ónnal terül, belediffundálódik az anyagba, szét se lehet verni.
Valami savas maró anyag, mert mikor ráteszem az aluminiumra, rendesen felcsípi, pezseg az anyag.
Lehet hogy házilag is elő lehetne állítani hasonlót, de ennyiért minek keverészni ?
(#) janikukac hozzászólása Aug 27, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy kb. 2mm vastag átlátszó plexim. Hogyan tudok belőle vágni és fúrni úgy, hogy ne legyen csúnya az anyag a munka után?
Üdv!
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Ragassz rá papírt, úgy munkáld meg. A fúró ne legyen "harapós", kis előtolással, alacsony fordulattal, kenni: petróleum, faggyú. És azért figyelj oda, sorja, szemét ne legyen alatta.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2014
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Egyenes vágásnál legjobb bekarcolni; vonalzó mellett, horgas sniccerrel, két oldalról, majdnem teljes átvágásig.
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Szia!
Alacsony fordulat nem lesz, se kenő anyag. Megpróbálok egyszerű sniccerrel kivágni belőle, hátha működik.
(#) vicsys válasza janikukac hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
A kivágni belőle mit takar? Mert ha egy alakzat kell, akkor jobban jársz az óvatos furkálás+reszeléssel. Ha csíkot kell letörni, jó a sniccer is.
(#) janikukac válasza vicsys hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Egy kisebb téglalapot, majd a téglalapba akarok fúrni 4db nagyobb lyukat (kb. 1,5cm-es, de inkább kisebb) valamint a négy sarkába 4 csavarnak való lyukat.
(#) Alkotó válasza janikukac hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
2-es plexibe 15mm-es lyukat csak "speciális" szerszámmal lehet fúrni. Ezt ki lehet alakítani sima csigafúróból is, de gyakorlat kell hozzá.
(#) Szpisti válasza janikukac hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Kettes plexibe sniccerrel nem tudsz lukat vágni.
Én a helyedbe egy 2,5-ös fúróval körül fúrkálnám közepes fordulaton egy izmosabb nyomatékú fúróval a kör belső peremét, majd nagyobb fordulaton átszabnám a közöket. Végül hengeres reszelővel kiigazítanám.
A másik megoldás : a másfeles körön egy furatot csinálsz, befűzöl egy ritka fogazatú lombfűrészt, és óvatosan körbevágod.
Ha másfeles fúróval nekimész, 90% hogy szétrepeszted.
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2014
(#) Szpisti válasza janikukac hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
De találsz még használható tippeket ITT
(#) _BiG_ válasza janikukac hozzászólására (») Aug 27, 2014 /
 
Akkor az a baj, hogy meg fog olvadni a plexi!

Én úgy csinálnám, hogy két vékony, de sima, egyenes alulemez közé szorítanám a plexit, és azon keresztül fúrnám, nagyon kis előtolással és hűtve. Hűtésnek denaturált szesz jó, mert erősen párolog. Mindenképpen el kell vezetni a hőt, mert különben csúnya lesz a furat.
Most fejből nem tudom, hogy megtámadja-e a szesz a plexit, ezt egy nem használt részen próbáld ki előtte!
(#) janikukac hozzászólása Aug 27, 2014 /
 
Köszönöm az ötleteket, ez akkor nem lesz egy könnyű meló.
Kisebb lyukat sem lehet fúrni gond nélkül, 4mm-est mondjuk?
Következő: »»   57 / 88
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem