Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1050 / 1385
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Vazzze! A Balatonnak meg már kétharmada hidrogén!
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Aug 28, 2014 /
 
Ezek a tudósok már mindent összennyeznek minden sz...al
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2014
(#) soskajoska válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Én annak idején, amikor még ezzel az eljárással marattam, Hyperol tablettát használtam. Azt tapasztaltam ugyanis, hogy a hidrogén-peroxid kb. fél év alatt elbomlik az üvegében és használhatatlan lesz.
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Hát Én is kíváncsi vagyok rá, csak időm nem volt még. De a hétvégén megcsinálom, talán már este, mert azért nekem is böki a csőröm, hogy
1:A kis 0.8-as 0.6-os lukakban is benne van e?
2:Megvédi e a gaván ón a nátriumperszulfáttól?
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Elvileg igen gyakorlatban meg kiderül , hogy hogy fog viselkedni .Véleményem szerint a nátriumperszulfát nem fogja bántani a galvánt.
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Van egy galvánónos panelem, azt előtte bedobom fél órára a nátrumperszulfátos lötyibe, ha leszedi, akkor van olyan festékem ami vízzel oldható, de utána a víz nem oldja le, ha más nem lesz, asszal bekenem a panelt, a lukakba jól belemasszírozva a festéket, ha megszáradt, akkor a tetejét meg az alját ledörzsizem azzal a szivacsra rakott csiszolópapíros cuccal (az ugye egyenes felület, nem tud a lukba bemenni), utána fóliázok, akkor a fólia talán rá tud ülni erre a festékrétegre és le is takarja a lukat, de ha nem akkor is megvédi a festék a lukat.
Elméletileg a fólia megvédené a lukat, de nekem soha nem marad rajta a lukon, lehet hogy túlhívom.
(#) kaqkk válasza soskajoska hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Ha sötét hűvös helyen tárolod több évig is jó . Az erős fénytől elbomlik .A hiperol tabletta elég gyengécske viszont cserébe jó drága .....
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2014
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Tegyél fekete papírt a nyák alá , és a lukon is rajta fog maradni a fólia.Vagy ragaszd le a lukakat hátulról fekete szigetelő szalaggal .
(#) holex hozzászólása Aug 29, 2014 /
 
Sziasztok. Kémiai ónozást érdemes alkalmazni? Mennyire tartós?
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Aug 29, 2014 / 1
 
Kétoldalas. Hogy a retekbe ragasszam le?
(#) eyess válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Egyszerre világítod mind a két oldalt ?Próbáld ki külön külön oldalanként , csak amikor fordítod, akkor a szigetelő szalagokat is át kell tenni .Azért jobb egy fekete papír , vagy fekete fólia , mert akkor nem kell , igy mindig ragasztgatni.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Csak egy kicsit butaság amit mondasz..... A fólia ott keményedik ki ahol fényt kap , ha leragasztod nem éri uv az előhívó fogja lehozni
(#) gulasoft válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Na megcsináltam, persze a fóluia nem maradt a lukakon, de az ón megvédte, 2 vagy 3 luk lett csak rossz, de ott nem ment rá az ón valamiért, lehet rosszul volt lemosva a fólia, ahol volt ón a forrszemen, ott megmaradt a lukgalván is, csak még mindíg egy kicsit kidudorodik a felületből az ónozott rész, ezért a tövében hajlamos a fólia nem feltapadni, kell még pár kísérlet, feszültségre meg áramerősségre, illetve meg kéne nézni, hogy a kémia ón mit tud védeni, mert azzal azért egyszerűbb lenne. Lehet előbb kéne kémiai ónozni, akkor kiderülne, hogy hol vannak azok a részek amik még nem teljesen tiszták, és utána adni neki a galvánónnal, de a kísérlet azért sikeres volt.
(#) gulasoft válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Rajta van a maszk mind a két oldalon, de oldalanként világítom, de ahogy kakukk is írta, az a lényeg hogy bekeményedjen.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Idézet:
„kakukk”
= kaqkk
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 30, 2014 1 /
 
Hát mondat értelmezéseddel még gond van , de majd kialakul.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Ez most olyan mintha diszóval bírkóznék a sárban (sermmi értelme de ő élvezi ) majd akkor írj ha tudod miről beszélsz
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Én leírtam , te nem érted .Sajna ez van.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Nem offolok tovább te nem tudod miről írtál , ha már túl leszel az 50. méter dry fólián akkor nyugodtan írd le az ötleteidet addig kár .....
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Ma próbáltam a fúrt nyákra laminálni a fóliát , tényleg "megtöri" a lukaknál a lamináló . De ! kipróbáltam azt hogy papír közé tettem a nyákot és úgy lamináltam,a gumihenger sokkal kevésbé nyomta bele a lukakba . Lehet hogy valami erősebb papír vagy lézernyomtatóhoz való fólia segít a gondon....
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Na melegszik a dolog , de még mindig nem az igazi.
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Én ezzel a módszerel csináltam a függvénygenerátor 130 x 200mm-es kétoldalas furatgalvanizált NYÁK-ját és csak a 0,6-os furatok között akadt 3 db amit utólag át kellett huzalozni. Az összes többi furatban tökéletes lett a galván.
Nálam is volt egy olyan jelenség, hogy a laminátor beszívta a fóliát (homorú lett a lyukaknál), főleg a második oldal laminálása során, amit a hűlés során kialakuló nyomáscsökkenésnek tudtam be. Mindenesetre a fólia nem szakadt el, nem lukadt ki és jól lehetett levilágítani, előhívni és maratni is.
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Én is kipróbáltam 1mm es furatokkal kb90% jó lett , 0,4 0,6 os furatoknál szerintem még jobb lesz az arány
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Most arra gondoltam mi történne ha a lamináló rugóerejét csökkenteném ? Mindkét henger csapágyát spirálrugó és csavar szorítja le , ha a csavaron lazítok ,a gumihenger nyomása csökken és nem "préseli bele a likbajafólját ....
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Ezt mepróbálhatnád, ha nem nagy vesződség.
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Úgy látszik teljes a siker !Az összes 1mm lukon fent maradt a fólia .A fűtött (fémhenger ) csavarján 1 menetet a hátsó gumihengernél 3 fordulatot lazítottam
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2014
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Működnie kell a dolognak. Nálam még a 3mm-es rögzítő furatoknál is tökéletes lett a furatgalván, tehát ott is jól fedett a fólia.
(#) kaqkk válasza papus51 hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Mivel maratsz? hcl-h2o2?
(#) papus51 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 1, 2014 /
 
Igen sósav + H2O2. Nekem ez tűnik a leggyorsabbnak és legegyszerűbbnek. Összeöntöm, kimaratom, kiöntöm. 10 - 20 perc. Én a konyhában csinálom és még nem éreztem klór szagot közben.
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 2, 2014 /
 
Laminálás után nekem is ilyen. Az előhívás során lukad ki.
Következő: »»   1050 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem