Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC BASIC
 
Témaindító: hinar_, idő: Máj 7, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   19 / 23
(#) eSDi válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Az a baj ezzel az egész BASIC-es dologgal, hogy szinte mindenki másik fajtát használ. Én a fentebb, általam említettet használom. Ez nagyban hasonlít a PC-s BASIC-re (nekem ezért volt jó ezzel indulni), ezen kívűl használtam még a Proton BASIC-et, de az megint más. Most megnéztem ezt, ez is teljesen más.
A legtöbb amit tehetsz, hogy csak az olyan leírásokat keresed, ami a mikroBasic-el foglalkozik. Vagy pedig megtanulod az alapokat a felhasználói kézikönyvből és a weboldalán található anyagokból. Esetleg váltasz egy olyan fejlesztői környezetre, amit sokkal többen használnak, így többen is tudnak neked segíteni, illetve sokkal több mindent találsz róla a neten.

Esetleg, ha leírnád, hogy milyen hibával nem fordul le a program, akkor valamit azért tudnánk segíteni.
(#) Marko Ramiusz válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Igen, alapvető problémáim vannak, eleve az a gond, hogy ezeket senki nem tudja elmgyarázni, de már van egy board-om, így nem szeretnék másra beruházni. Gondolom, hogy az általatok említett Proton, vagy esetleg a NightPIC ezzel nem működne. Most újra begépeltem, amit mutattál, de már az első sorban probléma van. Sajnos print screen-elni nem tudok, ezért megpróbálom leírni. Az 1. sor (dim oldstate as byte) előtt van egy program Nyomógomb szöveg, ezt a nevet adtam a project-nek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2014
(#) eSDi válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Csak a te kedvedért felraktam a demo változatot. A gond ott van, hogy mivel a program angol nyelvű, ezért a fordító sem kedveli az ékezetes betűket.

A "program Nyomógomb"-ot cseréld le ékezet nélkülire és menni fog.
(#) Marko Ramiusz válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Igazad volt, kicsit (nagyon is) rutintalan vagyok. Most a 4. sorban lévő "ANSELB = 0"-ban van hiba. Egyébként a "LATC" nem PIC24-esekhez való? Egyébként PORTC, valami ilyesmit olvastam a Kónya-Kopják könyvben.
(#) eSDi válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Igen, nem figyeltem, hogy milyen PIC-re van a mintaprogi (PIC18F87K22). 16F887-re elvileg így lesz a jó:
  1. program Nyomogomb
  2.  
  3. dim oldstate as byte
  4.  
  5. main:
  6.   ADCON0 = 0            ' Configure PORTB pins as digital
  7.  
  8.  TRISB0_bit = 1        ' set RB0 pin as input
  9.  
  10.   TRISD = 0x00          ' Configure PORTD as output
  11.  PORTD = 0xAA           ' Initial PORTD value
  12.  
  13.   oldstate = 0
  14.  
  15.   while TRUE
  16.     if (Button(PORTB, 0, 1, 1)) then                  ' detect logical one on RB0 pin
  17.      oldstate = 1
  18.    end if
  19.    if (oldstate and Button(PORTB, 0, 1, 0)) then     ' detect one-to-zero transition on RB0 pin
  20.       PORTD = not PORTD
  21.       oldstate = 0
  22.     end if
  23.   wend                                                ' endless loop
  24. end.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2014
(#) nagym6 hozzászólása Ápr 6, 2014 /
 
Nem segítség, csak annyit mondanék, hogy a "Micro Engineering Labs" féle basic hibátlanul fut a sok-sok gyári mintaprogrammal. Bővebben: Link Így tanulni remekül lehet. Valamennyire biztosan hasonlít a "MikroE" basicra. Tehát előbbivel könnyű tanulni, ha megy, átállni másikra megintcsak könnyű.
(#) vilmosd válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
(#) Marko Ramiusz válasza vilmosd hozzászólására (») Ápr 6, 2014 /
 
Nem mintaprogramra lenne szükségem, mivel mindegyik megvan. 3 éve azért kutakodtam.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2014
(#) vilmosd válasza Marko Ramiusz hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Akkor nem ertem a kerdest. A gyari mintaprogram elvileg mukodokepes, csak a sajat igenyre kellene egy kicsit atszabni.
(#) eSDi válasza vilmosd hozzászólására (») Ápr 7, 2014 /
 
Amit én bemásoltam mintaprogram, az is a gyári, csak az "ANSELx"-t és a "LATx"-t kellett átírni "ADCONx"-ra és "PORTx"-re, hogy leforduljon a 16F887-re. De még nem írta, hogy működik e, vagy nem. A fordító nálam nem reklamált semmire.
(#) Marko Ramiusz válasza eSDi hozzászólására (») Ápr 9, 2014 /
 
Elnézést kérek, hogy napok óta nem válaszoltam, de van némi gondom a korábbi böngészőmmel. Közben a kijavított mintaprogram hibái után elindult.
Idézet:
„Most a 4. sorban lévő "ANSELB = 0"-ban van hiba. Egyébként a "LATC" nem PIC24-esekhez való? Egyébként PORTC, valami ilyesmit olvastam a Kónya-Kopják könyvben.”
Ezt értettem. Most azt kérdem: a sorokban lévő parancsokat kellene, ha lehet, részletesen elmagyarázni. Így írom, mert egyesekről tudom, másokról nem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2014
(#) brato hozzászólása Ápr 30, 2014 /
 
Üdv!
Picbasicben csinált valaki 12f509 -hez programot amiben van sleep utasítás és külső jelre ébred?
Ha igen lenne szíves megosztani velem a kérdéses részét a programnak.
Sehogy sem boldogulok a dologgal.
Köszönöm.
(#) GPeti1977 válasza brato hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Igen de meg kell keresnem 12f629 re rf távirányító volt.
(#) brato válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Köszönöm! Addig is gyakorlatozok.
(#) GPeti1977 válasza brato hozzászólására (») Ápr 30, 2014 /
 
Megvan, remélem segít.
PROTON+ compiler V2.1.3

  1. device 12F675
  2. config xt_osc, pwrte_on, mclre_off, boden_off, wdt_off,  cp_off, cpd_off
  3.  
  4. option_reg.7 = 0
  5. wpu.0 = 1
  6. wpu.1 = 1
  7. wpu.4 = 1
  8. wpu.5 = 1
  9. intcon.7 = 1
  10. intcon.3 = 1
  11. iocb.0 = 1
  12. iocb.1 = 1
  13. vrcon.7 = 0
  14. all_digital = true
  15.  
  16. on_interrupt gomb
  17. ' intcon.0 1 ha volt megszakitas, nullazni kell
  18. symbol sw1=  gpio.0
  19. symbol sw2 = gpio.1
  20. symbol tx = gpio.2
  21.  
  22. input sw1
  23. input sw2
  24. output tx
  25. output gpio.3
  26. input gpio.4
  27. input gpio.5
  28. low tx
  29. low gpio.3
  30.  
  31. alszik:
  32. intcon.0 = 0
  33. sleep
  34.  
  35. gomb:
  36. delayms 50
  37. if sw1 = 1 and sw2 = 1 then goto alszik
  38. if sw1 = 0 then goto rem1
  39. if sw2 = 0 then goto rem2
  40.  
  41. rem1:
  42. 'csinal valami
  43. goto alszik
  44.  
  45. rem2:
  46. 'csinal valami
  47. goto alszik
  48.  
  49. end
(#) enree hozzászólása Szept 2, 2014 /
 
Sziasztok!
Találtam itt egy jó kis projektet külső-belső hőmérő autóba. Kicsit összevissza a doksi hozzá a fórumon, megtaláltam a forráskódot, meg egy hozzászólást miszerint a kód elejébe ezt még be kell szúrni:
  1. @ DEVICE pic16F628A, intOSC_osc_noclkout, WDT_OFF, PWRT_OFF, BOD_OFF, MCLR_ON
  2. define osc 4
és a külső kavics nem kell. Ha valaki ráér, tudna nekem ebből egy használható HEX-et fordítani, mert egyáltalán nem értek a programozáshoz.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2014
(#) nagym6 válasza enree hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Az 1-es sor nem kell, ezt az égetőn kell beállítani. De ha ott van, sem szokott baj lenni.
A 2-es sor viszont kell. Az alkalmazott oszcillátor frekvenciát adja meg a fordító programnak, MHz egységben. Tehát 4MHz kvarc esetén 4-es szám kell oda. Ha belső oszcillátorról megy, akkor is kell a kettes sor. Lehet külső oszcillátor is, meg belső is, akkor nyilván a külső "kavics" nem kell. A rajz szerint van külső kvarc, de ekkor még kell 2db. 22pF kondi is a kvarc lábai és a föld közé. Rajzon kimaradt.
Megpróbálom a hex-et fordítani.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2014
(#) enree válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Szia! Köszönöm a választ.
Akkor az elejét a PicKit progiban kell beállítani?
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2014
(#) nagym6 válasza enree hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Igen az elejét a pickit2 progiban kell beállítani.
Megvan a "hex" fájl. Hogy küldjem? Az 1-es sor beállításai a konfigurációs bitek, ezt külön kell a Pickit2 -nél beállítani. A 16F628A tartalmaz belső 4MHz oszcillátort, itt a konfigurálásnál kell azt beállítani, hogy a belső oszci menjen, ne a külső kvarcos oszci.
Emailben küldöm a hex -et, és megnézem a konfigurálást hogy kell beállítani. De csak este tudom.
Már el is ment a hex.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2014
(#) enree válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Nagyon köszönöm! Holnap össze is dugom deszkán, remélem elindul...
(#) nagym6 válasza enree hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Megvan a Config is, ez az 1-es sor szerinti beállítás. A mellékelt képen. Remélem nem tévedtem, 5-ször is átnéztem. Tehát Pickit2-ben ezt kell beállítani.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2014

Config.png
    
(#) enree válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Köszönöm szépen
(#) nagym6 válasza enree hozzászólására (») Szept 4, 2014 /
 
Szívesen. Ha nem lenne jó, akkor próbáld másik konfigurálással: A "Bit Edit" alatt Bit5 = 0, Bit3 = 0 legyen. Így Pic 4-es lába nem "MCLR", hanem bemenet lesz. És bekapcsolás után vár egy kicsit a programfutás indulás, amíg az oszci rendesen beindul. Én mindig így csinálom áramköreimnél.
(#) joco53 hozzászólása Szept 15, 2014 /
 
Sziasztok !

Az lenne a kérdésem,hogy a PICKIT2 klonban,hol lehetne ezt a konfigurácios bit sort beállitani :
OSC - HS; WDT - OFF; PWT - ON; CP - OFF; CPD - OFF; Pont - OFF; MCLR - OFF; BG1: BG0: 00; (__CONFIG 0182H)

Elöre is köszönöm a választ
(#) nagym6 válasza joco53 hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Itt: Bővebben: Link
Hárommal visszább hozzászólásom. A pickit progi ablakban felül középen a "Configuration:" feliratra kattintani.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2014
(#) joco53 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Köszönöm.Holnap megnézem
(#) joco53 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Sajnos hiába kattintok rá a "configurations" gombra,nem nyilik meg.
Mi lehet az oka. Köszi a választ.
(#) nagym6 válasza joco53 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Először ki kell választani a Pic típusát, vagy önmaga felismeri. Csak ezután indul a konfigurálás menü. A "Programmer" menü "Manual Device Select" be van pipálva, kézzel választjuk ki a Pic típusát a "Select Part" -ban. Ha ez nincs bepipálva, őmaga felismeri a Pic típusát, de ehhez csatlakoztatni kell, a Pic-et. Ha "Select Part" helyett "No Device Found" van, akkor ismerné fel önmaga, de nincs csatlakoztatva a Pic.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2014
(#) joco53 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Rendben van.Sikerült megnyitnom,de azt még most sem értem,hogy ezeket--OSC - HS; WDT - OFF; PWT - ON; CP - OFF; CPD - OFF; Pont - OFF; MCLR - OFF; BG1: BG0: 00; (__CONFIG 0182H) --a biteket hogyan kell ott beállitani.Különben egy PIC16F630-as eszközröl van szó.
Különben elnézésedet kérem az értettlenségemért.
(#) nagym6 válasza joco53 hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Itt a mellékletben, ahogy be kell állítani a "Configuration" ablakban. A másik mellékelt képen a Pic adatlap ide szükséges része.
Példa: írásodban: WDT - OFF, ez a mellékelt "Config.jpg" képen:
bit 3 WDTE: Watchdog Timer Enable bit
1 = WDT enabled
0 = WDT disabled
Mivel WDT - OFF , így 0 (disabled) lesz beállítva, mint látható Pickit2 képen a 3 bitnél.
Következő: »»   19 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem