Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Jaj elnézést igazad van félre értelmeztem. :/
Hello. Ha aktuális neked még a dolog, az a végfok panel +/- 25 voltról üzemel.
Egyébként érdekes dolog, hogy ez a szerkezet egy SAL XR100-as ládában volt, mert a KODA SW 550-ben is ez van. A kérdés, hogy ki másol kit?
Senki sem másol, egy gyártónak vannak X konstrukciói amit megveszenk a gyártók és ellátják a nevükkel. A dell monitorokban ugyanaz van mint a benq-ban például stb. Ha megnézed egy teszkóújságban a barkácsgépeket, az azonos árkategóriájuak mind hasonlítanak és nem csak kívülről, azokat is egy gyártó gyártja és megveszik a cégek csak más színben, feliratokkal, maximum apróbb módosításokkal, ez eléggé bevett szokás manapság.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2014
Azt hiszem teljes mértékben igazad van. Szerinted lehetne ezt a kis áramkört tuningolni?
Nem tudom mit értesz tuning alatt, de szerintem értelme nem lenne. Nagyobb tápfeszhez keményebb hűtés is kellene, több puffer sem ártana, erősebb greatz, szóval inkább másikat csinálnék, ha nagyobb teljesítmény kéne.
Hát eredetileg arra gondoltam, hogy meg kellene növelni a teljesítményét.
De ha jobban meggondolom jól van az úgy ahogy van. Amúgy sincs túl sok időm építgetni az utóbbi időben sajnos.
Sziasztok! Segítség kellene!
Van egy gyári, de már elég öreg 2x50W-os rádiós erősítőm, ami nagyon szépen üzemelt eddig. Tegnap kb. 20 perc hibátlan működés után hirtelen, egy többnyire alacsonyfrekvenciás, folyamatos, zúgó hang szólt a hangszórókból zene helyett, de halkabban, mint ahogy korábban a zene szólt. Kikapcsoltam, majd bekapcsolás után továbbra is csak a mély, zúgó hang volt hallható. Kb. 10-15 perces kikapcsolt állapot után, amikor bekapcsoltam akkor kb. 10 másodpercig normálisan szólt a rádió normál hangerővel, majd folyamatos elhalkulást követően ismét a zúgó hang jött elő. Minél hosszabb volt a kikapcsolt állapot, bekapcsolás után annál tovább tartott a "normális" működés, de így is csak max. 20-25 másodpercig, aztán ismét a zúgás. Ma már egyáltalán nincs meg a normál működés, csak a zúgás? Mire utalhat ez a jelenség? Hol kutakodjak a hibát illetően? Nem szeretném lecserélni, inkább megjavítanám, mert elég sok olyan "szolgátatást" tud, amire szükségem lenne (4 hangszórós üzemmód, 4 csatornás bemenet, FM mute, stb.). Előre is köszi a segítséget.
Tápegység, szűrő elkók kiszáradtak. Csere.
Szia! Elég tág fogalom a 2x50wattos rádiós erősítő legyen akár öreg is. Típus?
szerk: pjg-t ismételném, tápszűrő kondikat cseréld, nem mai darabok azok sem. A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2014
Köszönöm a válaszokat, mindenképp kipróbálom.
Üdv!
Rengeteget hallottam már a D osztályú erősítőkről. A PA hangdobozaimban is ez van. Gondom nincs vele, csak szeretném megérteni a működési elvüket. Érdekelne az is, hogy miért a kapcsolóüzemű táp a lelkük?
Van topikja a D-osztályú ( pwm ) erősítőknek. Nem a lelkük a kapcsolóüzemű táp, csak azzal könnyebb a súlyuk. Esetleg olcsóbbak.
Üdv mindenkinek!
Hozzám került egy Lenco PA-60 nevezetű hordozható erősítő. Az erősítő panelen levő 10W 12Ohm-os ellenállás és a hűtőborda hihetetlen gyorsan, alig 2 perc üzem után forró, de annyira, hogy az ellenállás konkrétan éget, a hűtőborda valamivel enyhébb de túlzottan melegszik. Az ellenállás alapjáraton is, azaz ha nincs zene indítva, a hűtőborda pedig - valahol érthető módon - jobban melegszik ha zenét játszik, de akkor is túlzottan. Egy TIP(talán)140-es IC van a hűtőborda azon részén amely túlzottan gyorsan meleg, ezen IC előtt van az ellenállás... valószínű egy körbe tartoznak... de mitől melegedhet ennyire? Tudni kell a ketyeréről, hogy beépített akkumulátorról is üzemképes, beépített töltővel rendelkezik. Előfordulhat, hogy ezen töltőáramkör miatt van a forrósodás? Milyen probléma okozhatja esetleg, mit keressek, mérjek, nézzek meg? Előre is köszönöm
Sziasztok! Azt szeretném kérdeni, hogy egy autórádió erősítőjének bemenetét meg lehet csapolni, hogy külső erősítőtőre kössem, hogy mind a két erősítő egyszerre működjön? Ellenállással kell, vagy mehet simán?
Szervusz!
Ha jól veszem ki, akkor Te azt akarod, hogy a az autórádióra kötött hangszórók és egy a rádióra kötött erősítő hangfalai egy időben szóljanak. Nincs esetleg vonalszintű kimenet a rádión? (RCA?) Akkor csak egy kábel szükséges. Ha magába a rádióba akarsz belenyúlni, akkor oszlani fog a jel, és a rádió végerősítője is kisebb jelet kap, mint egy feszültségosztónál. A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2014
Igen ezt sejtettem, ez egy sony cdx gt212 rádió, ma hozták, eddig nem tudtam milyen típusu, mingyárt megnézem az adatlapját és bekötöm valahogy.
Szervusztok!
Egy kis segítségre volna szükségem. Van egy Nikko erősítőm, bekapcsolom, egy ideig szól, majd az egyik csatorna pukkan egyet és leold a védelem. Nem tudom, hogy mire gyanakodjak. Egyenáram kerül a kimenetre, vagy miért csinálhatja? Valaki el tudná magyarázni, hogy hogyan is működik egy ilyen védőáramkör? Mellékelem a rajzát, köszönöm! A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2014
Sziasztok!
Segítene valaki értelmezni ezen kapcsoláson belül a signal és clip jelzés áramkörét? A clip áramkört a műveleti erősítő kimenete egyenirányítva hajtja meg. De ott max 1 V-van vagy kevesebb, ami nem elég a led meghajtásához. A signal led az pedig a visszacsatolási hurok része, az még bonyolultabb számomra. A saját erősítőmhöz szeretnék egy hasonlóan egyszerű 2 ledes kijelzőt (signal + clip).Bővebben: Link
Hali!
A Clip jelzése egy egyszerű hidas egyenirányító a műveleti erősítő kimenetén. A Clip led kb. 4,3V..5V körül gyullad, valószínűleg ez felel meg a limitált kimeneti feszültségnek a kimeneten. (Nem emitterkövetős a végfok, ezért az ic után még erősít) A Signal led áramköre pedig a hangszóró kimenetről kapja a jelet, és ha meghaladja a 0,7V -ot a jel, akkor kigyullad a Signal led. Ha nincs jel, akkor a Q202 söntöli a ledet. Ha eléri a Q201 bázisán a feszültség a 0,7V -ot, akkor nyit a Q201 és a Q202 báziskörét lehúzza GND -re. Mivel ekkor negatívabb lesz a Q202 bázisa az emitterénél, ezért lezár, kigyullad a led. Valószínűleg azért emelték fel a Q202 emitterkörét a 15V -os tápra, mert így könnyebb a báziskörét lezárni. HA GND -n lenne az emittere a leddel együtt, akkor Q201 helyére olyan tranzisztor kellene, aminek a maradék feszültsége (szaturációs fesz.) kisebb 0,7V -nál, hogy le tudja söntölni a Q202 bázisát nyitófeszültség alá. Kirajzoltam neked, bogarászd. A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2014
Köszönöm a választ! Esetleg ezt a TINA kapcs. rajzot tudnád nekem csatolni. Egy LM1875-ös végfokhoz szerinted illeszthető lenne ez néhány lineáris elem értékének módosításával? Oszcilloszkópon a munkahelyen meg tudnám nézni hány V-nál kezd letörni a szinuszjel.
Csatoltam.
A clip jelzőnél az R227 a led előtét ellenállása, azt ki kell számolnod a kimeneti feszültség alapján és szerintem tegyél a leddel sorba egy megfelelő értékű zener diódát, azzal tudod beállítani a végfok kimenő feszültségéhez. A signal jelző már érdekesebb... azt inkább más módon oldd meg.
És ez a megoldás működhet? Az erősítő kimenet után soros dióda, majd vele sorba a két led, amit egy zeneren keresztül kapcsolunk rá a pozitív tápra. Ld. csatolmány.
Az erősítőmmel kapcsolatos problémámra ezt a választ kaptam, amit még nem próbáltam ki. Ma sikerült nekiállnom az erősítőnek, s akkor vettem észre, hogy a hátulján a hangszóróknak van két biztosíték, amiből az egyik szakadt. A jó 250V/2A-es, a szakadtra pedig 32V/5A van írva. Az erősítő hátlapján viszont az olvasható, hogy Speakers fuse (4A).
Most akkor milyen biztosék kell (hány V/hány A)? Ja, egy négyhangszórós (A-B) Salora SR5000-es erősítőről van szó.
250V 4A-es olvadó biztositékra van szükséged, lehetőleg gyors kioldású legyen.
Szia! Pozitív polaritású DC hibánál Q721, negatív esetén pedig Q722, 723 kisöntöli Q724 bázisáramát és már el is ejtett a relé.
Szia! A szakadt biztosítékhoz tartozó csatorna egyik végtranzisztora nagy eséllyel zárlatos, vagy hibás a meghajtása. Ellenőrizd a csatorna tranzisztorait zárlat szempontjából, cseréld ki a rossza(ka)t. Tégy a hálózati körbe áramkorlátozó izzót, mérd meg a táp és a kimeneti egyenfeszültségeket!
|
Bejelentkezés
Hirdetés |