Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2386 / 3960
(#) ThompsoN válasza mps hozzászólására (») Szept 13, 2014 /
 
Köszönöm a segítséget.
(#) Laca150 hozzászólása Szept 14, 2014 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Tiszta acetont szeretnék hosszútávon tárolni, de vannak aggályaim ezzel kapcsolatban.
Az eredeti üveg 5 literes, és szeretném kisebb menyiségbe, a kezelhetőség végett szétönteni.
A kérdésem az volna milyen edény alkalmas a feladatra. Esetleg a háztartásban is megtalálható edényeket tudtok e ajánlani. Tudom üvegben sok mindent lehet tárolni, de ott a kupak, amit kérdéses, hogy nem e old az aceton gőze. Azt is tudom, hogy fém csavarkupakos üvegek is vannak viszont ezek is egy kis gumit szigetelést tartalmaznak.
A nagy kérdés a megbízható, esetleg más által is használt megoldás.
Előre is köszönöm!
(#) kadarist válasza Laca150 hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Szia!
Az eredeti üveg milyen zárási technológiát használ? Érdemes lenne azt követni.
(#) bbalazs_ válasza Laca150 hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Nalunk a laborba fenyvedett uvegekben jon, de a kupakja egyszeru muanyag, lehelletvekony rugalmas gumilemezzel a kupakon belul.

(ezzel szemben pl. a fogaszati akril rendkivul illekony oldoszerenel az uveg tartalmaz a nyakanal egy kulon belepreselt mua dugot es ezen felul jon ra a normal muanyag csavaros zarokupak )
(#) Csupasz válasza Laca150 hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Ha gyógyszertárban veszed az acetont, ott is üvegedényben adják, és gumitömítéses műanyag kupakkal. Elég sokat használok, még semmi problémám nem volt vele.
Vehetsz külön ilyen üveget is dugóval ugyanott. 1000g fér bele.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) gkari válasza Csupasz hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Nekem egyszerű PE palackban van, a kupak is ez az anyag, így vettem festékboltban, több éve semmi baja.
(#) Csupasz válasza gkari hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Azt sem oldja az aceton!
(#) entokort hozzászólása Szept 14, 2014 /
 
Sziasztok!
Ez az alkatrész szerintetek cserélhető? Ez egy tenisz adogatógép vezérlő lapja. Kicsit ledurrant használat közben.
Mellékelem a képet.
(#) kadarist válasza entokort hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Szia!
Igen, cserélhető. A ledurrant darab meg van? Azon van a típusszám.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) Csupasz válasza entokort hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Természetesen cserélhető, ezt is emberek csinálták....
Csak meg kell nézni, mitől halt meg.
(#) Wind-Storm hozzászólása Szept 14, 2014 /
 
Sziasztok!

Vettem egy ilyen műszert: http://www.hestore.hu/files/pm438.pdf
A PDF-ben felvázolnak egy műveleti erősítős kapcsolást hozzá amellyel nem szeretnék bajlódni próbanyákon.
"The solution given above, using the Howland current source Houghton Regis is probably the most economical in components."
Ez az emlegetett Howland valóban olcsó és egyszerűbb, egyébként pontosan hogyan működik? Mert a működését már nem értem. Valamint mi pluszt ad az ajánlott bonyolultabb kapcsolás a Howlandhoz képest?
Esetleg még ha van ennél is egyszerűbb de jó megoldás a 9V-os elemet kivéve, annak örülnék a leginkább.
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) hüblerattila hozzászólása Szept 14, 2014 /
 
Sziasztok! Van egy diszkófényem, amiben úgynézki hogy elromlott az optokapu. Szeretnék venni hozzá de nem tudom hogy ezekből csak egyfajta létezik vagy fontos lehet a típus? Tehát kérek egy optokaput a boltban és akármilyet is adnak az ide jó lesz?(persze méretazonosság megegyezne)
Optokapu oldalára rávan írva egy kód (P801A 4H) de ez alapján nem találok semmit sem a neten.
(#) kadarist válasza hüblerattila hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Szia!
A legfontosabb, hogy a méretei megegyezzenek. Adatlap: Bővebben: Link.
(#) kendre256 válasza hüblerattila hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Nem ilyesminek néz ki? : Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) hüblerattila válasza kadarist hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Tehát például az ellenállása nem érdekes? Vagy ezek egyfajták? Köszönöm a linket. Meg hogy ellenállás vagy tranzisztor?
(#) kadarist válasza hüblerattila hozzászólására (») Szept 14, 2014 / 1
 
Ebben nincs ellenállás. Egy LED meg egy fototranzisztor van egymással szemben. Az Ebay-en kapsz ilyet. Hasonló kapuk itthonról.
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) ColT válasza ColT hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Van újabb jelenségem erről a dögről... (Egy 2.1-es katív hangfalról van szó, ami recseg).
Kb. fél napja ment, amikor egyszer csak elkezdett hangosan recsegni, jel nélkül is, és a recsegés a basszus letekerésére szűnt meg.
Mi a franc tud ilyet okozni...? Túlmelegedés? Mondjuk a hangszínszabályzót még nem vakartam ki belőle, de lehet döglődő kondenzátor?

(Nem konkrét hibamegoldást kérdezek ám, csak mivel nincs ilyenben tapasztalatom, ötletem sincs, mi okozhat ilyesmit, csak tippek kellenének, mit keressek... )
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) ColT válasza csanyipal hozzászólására (») Szept 14, 2014 / 1
 
Gányolás
Amúgy ja, áramkörök módosítgatása, erre jobb szó nincs.


...a hangfalam meg nullára tekert hangerőnél is recseg. Illetve, sistereg. Valami melegedés lehet ez...
A hozzászólás módosítva: Szept 14, 2014
(#) kadarist válasza ColT hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
Gondolom a csatoló és egyéb elkók cseréjén már túl vagy.
(#) amda hozzászólása Szept 14, 2014 /
 
Sziasztok! Valaki elmagyarázná nekem, hogy hol van a 4 potméter helye (hangerő, balansz, mély magas)?
Videoton kapcs. rajz
(#) kadarist válasza amda hozzászólására (») Szept 14, 2014 /
 
A nagy háromszögek (TBA810) előtt egy kicsivel.
(#) valaki2233 hozzászólása Szept 15, 2014 /
 
valaki tudna leírást linkelni a képeken látható táp panelhoz, most javítottam meg de nincs leírásom hozzá.
(#) valaki2233 hozzászólása Szept 15, 2014 /
 
Képek

DSC_0001.JPG
    
(#) valaki2233 hozzászólása Szept 15, 2014 /
 
Bocsánat hogy így külön töltöttem fel de nem tudtam egybe feltölteni

DSC_0003.JPG
    
(#) asm hozzászólása Szept 15, 2014 /
 
Egy kérdésem lenne ventillátorok kapcsán:

Van egy névlegesen 12 voltos műanyag PC ventillátorom. Ami érdekelne, hogy szabad-e megpróbáljam kicsivel nagyobb feszültségről (pl.: 18 volt) meghajtsam a nagyobb fordulatszám érdekében, vagy attól már leégne az áramköre? (a nagyobb zajkeltés nem zavarna)
(#) Mircsof válasza asm hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Szia!
Én is hasonlóval próbálkoztam, mikor a propeller órámhoz kellett ilyen motor.
Sajnos nem igazán vált be a nagyobb feszültség. Rendkívül elkezdett melegedni.
Én csak 16V-ig próbáltam, a 18V még úgy se tetszene neki szerintem.
(#) asm válasza Mircsof hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Ok. Szóval valószínű, hogy akkor már inkább melegítene ; viszont leégni/kiégni ilyen feszültségtől akkor még nem fog?
(#) nedudgi válasza asm hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Ideig-óráig bírhatja, de idővel leég. A nagyobb fordulattól besül a kenőanyag.
(#) pucuka válasza asm hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Az a motor egy valódi BLDC motor, a kommutálást elektronikus eszközök (Hall elemek) végzik. Mint minden ilyen eszköznek véges a feszültségtűrő képessége.
(#) Mircsof válasza asm hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Puding próbája az evés.. Én nem kötném rá hosszabb üzemre. Viszont ha van belőle pár "felesleges" darabod. Vannak olyan akár 10cm átmerőjű ventilátorok is PC-re amik tudnak akár 5000rpm fordulatot is, ha tudsz szerezz olyat ha ilyen nagy fordulatra, hűtési teljesítményre van szükséged.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2014
Következő: »»   2386 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem