Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1591 / 2500
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Akkor kuka az egész nem?Lemertem a trafon jött feszültség.Esetleg a vegfokot külön beüzemelni nem lehetne?
(#) CHZ válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Akkor a proci körül lesz probléma, feszültségeket ellenőrizd és nézd meg, hogy az oszci megy-e. A reset áramkör hibája is lehet, azt is ellenőrizheted, ha van kapcsolási rajzod.
(#) p100 válasza reloop hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Szia reloop! Elvégeztem a méréseket a darlington páron. Ahogy írtam, nyolc lába van, így mind a nyolc lábon megmértem a testhez képest a feszültséget (azokon is, amelyek nincsenek beforrasztva):

I.
1. +26,7 V
2. + 26 V
3. +25,3 V (nem beforrasztott láb)
4. -0,08 V
5. -26,2 V
6. -1,2 V
7. +0,01 V (nem beforrasztott láb)
8. -0,03 V

II.
1. +26,7 V
2. + 26 V
3. +25,3 V (nem beforrasztott láb)
4. -0,04 V
5. -26,2 V
6. -1,2 V
7. +0,02 V (nem beforrasztott láb)
8. -0,03 V

Az áramkorlátozó izzót a hálózati biztosíték helyére kötöttem, bekapcsoláskor egy fél pillanatra felvillant erős fénnyel, majd végig a mérés alatt csak a wolfram szál izzott egy kicsit.
(#) reloop válasza p100 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Meglepően kevés következtetést tudok levonni ezen adatlapot elnézve.
Nem maradt rajta véletlenül a hangszóró?
Kéne a végfok kapcsolási rajza, vagy legalább a készülék típusa, hogy utána lehessen nézni.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Mindkét trafó áram alatt volt egyidőben?
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Hát azt hiszem igen mert amikor összeertettem a relet vezérlő transistor labait akkor a rele kattant és ment áram a nagy trafora de így sem ment sajnos.Kitudja előző tulaj micsinalt vele
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Rendben. A processzorok vizsgálata sem ezen témához sem a jártasságomhoz nem klappol. Azért ne dobd el a készüléket, ismereteid bővülésével nagyon szépen végig lehet majd rajta menni.
Van egy deszka modell erősítőm, amiben mind több kiszolgáló funkcióba vonok be egy AVR-t, magam is lépésről-lépésre haladok
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Értem Ensem akartam igazából kidobni Max felhasználók belőle dolgokat ha nemtudom megjavitani láttam itt erősítőt ami pont jó lenne a taphoz
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2014
(#) p100 válasza reloop hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Nem, nem volt rádugva egyetlen hangszóró sem. Egyébként egy SALORA SR 5000 típusú erősítőről van szó.

Ahogy írtam is korábban, 4 hangszóró köthető rá egyszerre (A - 1 pár, B - 1 pár). Ha rádugok akár csak egy darabot is (tehát nem egy párat) az A csatornára, akkor mint egy karácsonfa izzó, úgy világít a 4A-s Speaker biztosíték (a B ág biztosítéka pedig meg el is ég). Ha 2-3 napos szünet után kapcsolom be az erősítőt, akkor egy nagyon kis ideig (20-30 mp) szól rendesen, majd elhalkul, s elnémul, (ennyi idő alatt el is ég a Speaker biztosíték), majd a fent említett jelenséget produkálja (az erősítő néma marad, a megmaradt biztosíték "világít"). A táp szűrőkondiait már kicseréltem.
(#) reloop válasza p100 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Míg vártam a válaszod, visszakerestem a korábbi hozzászólásaidat és mint legvalószínűbbet letöltöttem a Salora service manualját. Egyelőre 12 rar fájlom van, és nem boldogulok az összefűzésükkel. Neked sikerült esetleg? Bővebben: Link
Szerk.: a biztosíték kiégéséhez a kimeneten feszültségnek, hangszórót rákötve áramnak kell megjelennie. A kimenet az IC 4-es lába, ott mérésed alkalmával egyenfeszültség nem mutatkozott.
Miközben izzott illetve kiégett a biztosíték a hangszórót kitérítette jelentősen valamelyik irányba? Ez a kimenetre jutó egyenfeszültség biztos jele. Amennyiben ilyet nem tapasztaltál akkor a hallható tartományon kívüli gerjedéssel lehet még kalkulálni.
A hangsugárzóid zárlata, főleg a hangváltó környékének hibája kizárható?
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2014
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Sikerült kibogozni, de Marantz lett belőle. Egyelőre rajzot keresünk.
(#) niof hozzászólása Szept 17, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy tanácsra lenne szükségem! A laptopom mellé rendeltem egy 12V-ról működő TDA7377-el üzemelő erősítőt, amit beépítettem egy dobozba. Link

Kicsit szeretném bővíteni ennek a doboznak a felhasználhatósági körét, ezért bele szeretnék építeni egy különálló fejhallgató erősítőt is.Link Mivel elég szűkös a hely, ezért sem egy yaxley, sem másik váltókapcsoló nem fér már be, egy bemenetről kell megoldani a 2 áramkör egymástól való leválasztását.

Arra gondoltam, az RCA-k melegpontjától egy kondin keresztül csatolom a fejhallgató erősítőt, hogy annak a potenciométere ne szóljon bele a másik erősítő működésébe.

A kérdés az lenne, mekkora értékű, és milyen típusú kondit tegyek be, hogy legkevésbé befolyásolja a frekvenciamenetet. A fejhallgatóerősítőben már van egy 100nF-os kondi, ezt is figyelembe kellene venni, de ez a poti után van.

Előre is köszönöm a tanácsokat.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2014
(#) tomi1990120 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Ha áram alá helyezem a fotrafot akkor a processzortol a poweren megjelenik 0,14v függetlenül attól hogy megnyomom e a standby kapcsolot vagy nem
(#) Lacq hozzászólása Szept 17, 2014 /
 
Üdv

Van egy tranzisztoros erősitő aminek belefogtam a javításába. 2x60W os. 2db végfok tranzisztort cseréltem benne. TIP35C és TIP36C volt benne ezeket BD249C és BD250C helyetesítettem. A problémám az hogy nekiáll üresjárásba egyre több áramot felvenni. Gerjed? Mellé lőttem a helyetesítéskor?
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Addig jutottam hogyha a fotrafot áram ala helyezem a display-en halvány csíkok jelennek meg gondolom a vilagitasa
(#) reloop válasza Lacq hozzászólására (») Szept 17, 2014 / 1
 
Szia! Valószínűleg kisebbre kell venni a nyugalmi áramot.
(#) Lacq válasza reloop hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
majdnem, a végfok tranzisztor munkapontjàval volt a baj (nem igazán volt), pontosabban egy nyak repedés okozott gondot. Ültem mellette egy darabig mire megtaláltam! Szinte észre sem lehetett venni a "gyári lakkozás" miatt
(#) hal111 hozzászólása Szept 17, 2014 /
 
Segítséget szeretnék kérni Tőletek, rutinos emberektől.

Vettem egy Schneider 6041A típusú erősítőt, aminek a jobb csatornája erőtlenebbül és halkabban szól.Olvasgattam pár témát ezzel kapcsolatban, és a visszacsatoló kondenzátor "öregedését" találtam hibaforrásként megemlítve.

Mellékeltem egy youtube-ról származó képet, amin látszik milyen kis puritán erősítőről van szó, és örülnék neki, ha valaki be tudná jelölni azon a képen, hogy mit vagy miket kellene cserélnem a hiba orvoslására, már amennyiben nem a végfok a ludas.

Segítségeteket előre is köszönöm!

1.png
    
(#) KBal76 válasza hal111 hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Mókás hogy 2006-óta ide jársz, és mégsem tudod hova kellett volna feltenni ezt a kérdést.
(#) hal111 hozzászólása Szept 17, 2014 /
 
Megadtam a legördülő menüben az audiotechnika jelölést is. (Mellesleg vásárolni járok ide...)
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2014
(#) hal111 válasza (») Szept 17, 2014 /
 
Köszönöm!
(#) Buvarruha válasza (») Szept 17, 2014 /
 
khm.. Ha esetleg valami értelmes neve lenne a topiknak, mint például erősítő javítás, építés, akkor talán meg is találnák.
(#) Csongi_ hozzászólása Szept 17, 2014 /
 
Sziasztok!
Par hete Kerdeztem egy erositovel kapcsolatban, hogy hasznalhatom-e 2X75V-rol. Kiprobaltam valtoztatasok nelkul, es mukodik, semmi nem fustolt el. A trafo amirol probaltam 300VA-es. Az erosito 2X75V tapfeszultseg (terheles nelkul persze) mellett egyenkent 3.5A-3.5A-t vett fel. Elmeletben a trafom nem is tudna ekkora teljesitmenyt leadni.
Azt tudom, hogy az A osztalyu erositok vegtranzisztorain akkor is folyik at aram, ha nem kotok hangszorot a kimenetre, es jelet se kap, de nekem ez soknak tunik.
Nektek mi a velemenyetek?? Erosito teren nem vagyok jartas, ez az elso erositom, es ezt se en epitettem.
(#) p100 válasza reloop hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Azt, hogy a hangszóró kitért-e ilyen-olyan irányba, nem tudom, egyrészt, mert a hangfalon lévő vászontól nem látom, másrészt egy pár másodpercig szólt rendesen, aztán egy folyamatos halk mély búgás, majd teljes csend. S ezt minden hosszú kikapcsolt állapot utáni bekapcsoláskor produkálja (ja, és közben világít a bizti ) A hangsugárzó zárlatára nem gondoltam, esetleg kipróbálom valami másik hangforrásra csatlakoztatni a hangszórókat, hátha azon működik.

Van valami másik módja a hangszóró zárlat kiderítésének?
(#) reloop válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Szia! A 3,5A nyugalmi áram valóban irreálisan magas. A kapcsolást AB-osztályúnak nézem, 100mA gazdagon megfelel.
A trafó a névleges terhelhetőségétől nagyobb teljesítmény leadására is képes, csak ilyenkor nem lesz meg a névleges szekunderfeszültsége és erősen melegszik.
Hány ohm-os hangszórót tervezel rákötni?
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2014
(#) reloop válasza p100 hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Köss a hangsugárzóval párhuzamosan egyenfeszültségmérőt. Ha azon tetemes feszültség indikálódik a hiba megjelenésekor, akkor az említett problémával állunk szemben.
A mennyiben nincs egyenfesz, rá kell majd jönni hangsugárzó zárlat vagy gerjedés a biztosíték szálát felizzító áramnak az oka.
(#) Csongi_ válasza reloop hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Probakepp 16Ω-as volt teve, de a jovoben 8Ω-osnal kissebbet nem tervezek rakotni. Gondolom a nyugalmi aramot a panelon levo trimerrel allitom be. Mi az eljaras a beallitasnal? A bemenetet rovidre kell zarni kozben? Egy aktiv melyladat tervezek epiteni vele.
(#) Phoenix82 hozzászólása Szept 17, 2014 /
 
Sziasztok

Abban szeretnék egy kis segítséget kérni,hogy a primer köri 60W-os izzon kívül ami a fő biztosíték elé van bekötve ,milyen módom tudnám leghatékonyabban megvédeni az alkatrészeket élesztés során?
A főtápban a pufferek után mindkét ágba kössek ellenállásokat?
Ezek milyen értékűek és teljesítményűek legyenek?
Az erősítő egy Onkyo A-8450-es a két végfokban sok minden lett cserélve,és nem szeretném ha a végtranzisztoroknak baja esne,mert nem olcsók.

Minden segítséget előre is köszönök!
(#) reloop válasza Csongi_ hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
A 0,22 ohm ellenállásokon 5mV feszültségesést állíts be a potival. A bemenet legyen testen, hogy zaj ne zavarhassa a mérést. Használj áramkorlátozót, mert az állítás indulhat növelés irányába is aztán szellőztethetsz
(#) Phoenix82 hozzászólása Szept 17, 2014 /
 
Még annyi lenne a kérdésem,hogy végfoktranzisztorok nélkül lehet e éleszteni ez a fajta kapcsolást? (Onkyo A-8450)
Következő: »»   1591 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem