Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1060 / 1385
(#) Szpisti válasza pjg hozzászólására (») Szept 27, 2014 /
 
Hozzá is adtam a "watch list"-hez
(#) efraim válasza elektrorudi hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Ez furdancs és nem fúró. A 3,175-ös átmérő az biztosan belemegy, de nem hiszem, hogy befogja.
(#) alex0 válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Még ennél is van itt olcsóbban (100Ft): Bővebben: Link
(#) lionsec válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Bőven bír annyit én már régóta használom őket és még most sem cserélném le olcsóbb és gyengébb minöségre.
(#) Vacok válasza pjg hozzászólására (») Szept 28, 2014 /
 
Ezt meg sem találtam. Én is rendeltem.
(#) gulasoft válasza alex0 hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Erre gondoltam, ez ezek a a használt fúrók.
(#) rockersrac hozzászólása Szept 29, 2014 / 1
 
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek az működhetne, hogy kiszáradóban/ kifogyóban lévő alkoholos filcet kimosok denatszesszel, és a helyére maratás álló tust töltök(kicsit hígítva)?
(#) niedziela válasza rockersrac hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Én így használok más tintát kb 10 éve.
Én kétfélét használok Az egyik
Másik fémtokos, tintaadagolós. Hasonló a csőtollhoz.
Ne higitsd meg a tust !
(#) elektrorudi válasza efraim hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Nagyon köszönm mindenkinek a kimerítő választ.
(#) rockersrac válasza niedziela hozzászólására (») Szept 29, 2014 /
 
Alpból nem hígítanám, ha nem lenne besűrűsödve szegén cucc de nagyon... Legalább 3 éve állt egy lakásban, bontott, de visszazárt üvegben... Az egyik sajnos be is száradt, azzal nem nagyo hiszem hogy tudok kezdeni valamit...
(#) gulasoft hozzászólása Szept 30, 2014 /
 
Na az első transzeferpapíros kísérlet megvolt, nem elég meleg a laminálóm, ezért vasalóval rásegítettem, egész jól átragadt (nem maradt a papíron semmi, csak elmozdult a papír, és rezés lett jó pár vonal, majd legközelebb jobban kifeszítem, és panelt melegítem elő alulról, így remélhetőleg recefice nélkül feltapad. Megvan ennek is hátránya, hogy csak simán melegen le lehet húzni, mert viszont nagyon könnyen bemozdul.
(#) soskajoska válasza gulasoft hozzászólására (») Szept 30, 2014 /
 
Való igaz, azt elfelejtettük mondani, hogy alaposan rögzíteni kell a panelhoz, mert könnyen megcsúszik. Ha vasalod, akkor egy papírlapon, vagy ruhán keresztül tedd meg.
(#) gaspar_zsolt hozzászólása Okt 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy kis gondom a gyártatott NYÁKlapommal. Az egyik SMD pad felét kellene leszigetelni.
Lehetséges mondjuk körömlakkal lekenni a célterületet, az meg tudja védeni a forrasztás alatt?
Ketté kellett vágnom a pad-et.
(#) gulasoft válasza gaspar_zsolt hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
Egy smd pad felét kell leszigetelni? Mi lesz a másik felén amit leszigeteltél. Igazából szigetelni kell, vagy csak lötstopossá tenni? Szerintem ha alkoholos filccel lefested az is elég ha nem ónozott a panel. Ja most látom hogy gyártatott, az neccesebb, mert azok ónozva vannak, de ki kell próbálni.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2014
(#) gaspar_zsolt válasza gulasoft hozzászólására (») Okt 1, 2014 /
 
A másik felén, amit szigetelnék egy nyomvonalat belehúztam a padba és zárt egy másik vonalat. Ha kettévágom és a nem kívánt részt leszigetelem, minden működik rendben. De attól tartok, ha nem szigetelem le, a forrasztás közben áthúzhat és akkor nem fog működni.

Alkoholos filccel pacsmagoljam le? Esetleg TN19x-es marásállóval?
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2014
(#) gulasoft válasza gaspar_zsolt hozzászólására (») Okt 2, 2014 /
 
Ha kettévágod hogy húzhat át? Egy éles késsel ha már megvágtad, oldalirányban a nem kívánt rés felé még szélesítheted a szigetelőtávolságot, ehhez semmit nem kell pacsmagolni.
(#) balint730 hozzászólása Okt 3, 2014 /
 
Sziasztok.
Apróhirdetés ezért van!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2014
(#) pajti2 hozzászólása Okt 4, 2014 /
 
Sziasztok!

Összeakadtam egy kérdéssel, amiben szeretnék tisztábban látni. Tippet / tanácsot / célirányos olvasni valót keresek (egyenlőre nem sok sikerrel).

Néhány panel terven láttam length matching huzalozást, és próbálom felderíteni, mi az a határ frekvencia, ahol már elkezd számítani. Próbáltam ilyesmiket számítgatni, mint fénysebesség 100 mhz freki környékén 1 órajel idő alatt 3 méternyi utat is megtesz, és egy tenyérnyi nyákon ami huzalozás lenni tud, szóval nevetséges vesződni vele. És mégis, 100 mhz sdram-os nyákokon már ott látom. Nem különösebben értem. Gyanítom, hogy a nyákon a jel terjedés egy kicsit más, mint szimplán fénysebességgel számolni (parazita induktivitás / kapacitás), de a terjedési sebesség a nyákhuzalozás függvényében nem éppen a leghétköznapibb dolog, semmit sem találtam róla.

Az igazi kérdés természetesen, hogy milyen freki határig lehetek benne biztos, hogy nem kell törődnöm vele, és hol kezdem el érinteni a határ zónát.

Valami útbaigazításnak örülnék a megvilágosodás felé. Előre is hálás köszönetem.
(#) efraim válasza pajti2 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Pedig rengeteg hasznos találat van a Google-ban, ha így teszed fel a kérdést
"length matching in pcb design"
Részemről ezt javasolom, rövid és érthető.
(#) pajti2 válasza efraim hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Köszönöm, megvannak a válaszaim.
(#) soskajoska válasza efraim hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Ezt az Eagle (6.xx) tudja kezelni, vagy számolgatással lehet megoldani?
(#) niedziela válasza soskajoska hozzászólására (») Okt 5, 2014 /
 
Ha a differenciális érpárra gondolsz, azt kezeli az eagle.
A mit, hogyan-ra az eagle topikban találsz válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2014
(#) soskajoska válasza niedziela hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
OK! Köszi.
(#) csdominik hozzászólása Okt 6, 2014 /
 
Üdv mindenkinek. Fotózással szeretnék nyákot készíteni, de nem tudom, hogy lézernyomtatóval milyen típusú fóliára lehetne nyomtatni. Tudna valaki segíteni?
(#) nagym6 válasza csdominik hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Papírboltban lehet venni, lézernyomtatóhoz való fóliát. Több féle neve van, dobozára rá is van írva, hogy lézerhez való. Így kell kérni. Figyeld, hogy olyat ad-e a boltos. Ez hőálló, nem olvad bele a nyomtatóba. Általában csak egyik oldala érdesített, ide kerüljön a lézer tintája. Úgy kell beletenni a lapadagolóba.
(#) rockersrac válasza morgo hozzászólására (») Okt 6, 2014 /
 
Nagyon jó kis cucc! Adatokat írnál róla? Mármint méreteket.
(#) morgo válasza rockersrac hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Kösz! De mint írtam, annyira azért nem jó... Egyébként a fűrészlapok teljes hossza 530 mm. Az alsó merevítő 20x40 zártszelvény, a felső 10x20 zártszelvény idom. A fogakat leköszörültem, a "sima" oldalon pedig vágóélt alakítottam ki. A felfogatások a fűrészlap eredeti furatain keresztül történtek. A teljes hosszból kb. 80-100 mm-es szakasz amivel az 1,5-ös nyákot vágni tudom. Ha a felső merevítőt is 20x40 anyagból készítettem volna hosszabb nyéllel, akkor a nagyobb erőkar miatt vághatna hosszabban is.
(#) gulasoft válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
A lézeres fóliának nekem nem volt érdesített oldala. Az a tintásnak volt, de lehet azóta változott a technológia.
(#) pajti2 hozzászólása Okt 7, 2014 /
 
Számolgatok nyák technológiai adatokat bga tokokhoz. A padok 0,45 mm-esek, középtávolság 0.8 mm. Ha azt számolom, hogy 2 fólia elférjen a padok között, és kb egyenlőre osztanám el a távolságokat, akkor pad - helyköz - fólia - helyköz - fólia - helyköz - pad összes távolságon 0.05 mm széles helyköz és fólia férhet el. Neten kerestem gyártó cégeket, nézegetem a technológiáikat, és azt látom, fólia / helyköz szélesség 0.09 mm egységekben (pld Eurocircuits), az alatt nem. Azzal az osztással maximum 1 fólia csík tud elmenni a pad-ok között. A gyártócégek az elavultak, vagy nekem vannak nagyon valóságtól elrugaszkodott technológiai elvárásaim?
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2014
(#) szili83 válasza pajti2 hozzászólására (») Okt 7, 2014 /
 
Tőbbréteg PCB-t szoktak használni, és egy másik rétegre átvinni. De vigyázni kell, mert a VIA-ban elfolyhat a golyó, ezért dugózni szokták...

De miért, BGA-t akarsz otthoni körülmények között egy saját NYÁK-ra rátenni?
Következő: »»   1060 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem