Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóelektronika
 
Témaindító: sufni-tunning, idő: Ápr 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   173 / 340
(#) lukovicsek válasza VIM hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Értem. Kösz a válaszokat, ja és mégegy kérdés, ennek kell mutatni a pillanatfogyasztást vagyis az autónak a műszerfalon? mert nem sehol nem tudom kapcsolni.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2014
(#) VIM válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Ez az amit igazából nem tudok megmondani, mert nem tudom a komfort elektronikai részek elnevezését és hogy milyen van esetleg a Te kocsidban, mert ezek opcionálisan rendelhetők a vezérlőegységhez. Van olyan, hogy "telematik" de hogy Nálad van-e beépített központi egység és a hozzá tartozó kurzor gombok. Azt pedig végképp nem tudom, hogy hogyan lehet lehívni az adatokat a kijelzőre, nem a műszerfal óracsoportjára gondolok.
(#) lukovicsek válasza VIM hozzászólására (») Szept 22, 2014 /
 
Végül is akkor van olyan variáció is hogy nem mutatja, akkor biztos azért nem találom.
(#) Lacko12 hozzászólása Okt 3, 2014 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék hogy valaki már találkozott-e az alábbi hibával.
Ford focus 1.8 tdi-nél nem jó az index, biztosítékok jók relét is lehet hallani hogy kattog de semmi életjel, és a műszerfalon se jelzi vissza egyik irányba sem.
Egyik index se világít, de az összes világítás jó.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) VIM válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 3, 2014 /
 
Szia! Volna egy tippem ..... indexrelé. Tehát tudod működtetni az irányjelzést mindkét irányba de se visszajelzés se villogás, hát ez a relében dől el.
(#) david10 válasza Lacko12 hozzászólására (») Okt 4, 2014 /
 
Szia,a kabelokat nezd at,ezeknel gyakori hiba.
Hibakodokat megad??
(#) Tomek50 hozzászólása Okt 5, 2014 /
 
Sziasztok!

Következő kérdéssel fordulok hozzátok:
van egy 1999-es B5 Passat-om, melynek olyan "elektronikai" gondja van, hogy a műszerfal háttér világítása, közép konzoltól jobbra egyáltalán nem működik. A műszerfal, és a többi bal oldalon lévő háttér világítás pedig tökéletes.
Mi lehet a gond? Izzók? Esetleg biztosíték?
Kérem segítségeteket.

Köszönet.
(#) Deta hozzászólása Okt 9, 2014 /
 
Sziasztok!
Valakinek van-e rajza Landi Renzo Lanbda Control sistem A/1 - V05.
Cng-s autó vezérlője. A lamda szonda jelét nem hozza rendesen.

Köszönet!
(#) Baxi válasza potyo hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Hi
Na sikerült rákötnöm, és igen az lesz az a hármas láb
20km/h - nál 60Hz mértem.
Köszönöm !
(#) zolika60 válasza Tomek50 hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Izzó.
(#) ttindian hozzászólása Okt 10, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy egyszerű kérdésem lenne , Opel astra 94-es , benzines , a műszerfalban jobbkezfelol elkezdett egy Relle örülten kattogni , vagyis úgy hallatszik , .
Mi lehet az , hol keresem ?
(#) Baxi válasza ttindian hozzászólására (») Okt 10, 2014 /
 
Hi
Nekem 94-es corsam volt. Ott jobb kéz felől azaz pontosabban a műszerfal közepén volt az elakadás jelző. Annak típus hibája hogy a gomb (relével egybe építve) kicsúszik a helyéről, kontaktos lesz. Szerintem azt nézd meg! Indexek nem mennek olyankor, mikor a kattogó hangot hallod?
(#) ttindian válasza Baxi hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Szia!

Inkább a kesztyűtartó környékéről hallatszik , persze forgalomba voltam igy pontosan nem tudtam beazonosítani a helyet . Az index eközben szépen kattogott de az a biztosíték táblánál hallatszott .

Megnézem azért azt a kapcsolót is , az utóbbi időben rengeteget használom, feltúrtak az egész varos utcait (szó szerint , mar viccek is szállingóznak evvel kapcsolatosan az interneten ) mivel én örült vezető vagyok, sokan el engednek így mindenkinek meg szoktam köszönni .

Amíg megnézem addig is varom mások ötletét milyen Relle lehet az anyós ülés előtt a műszer falban.
Köszönöm .
(#) papi hozzászólása Okt 11, 2014 /
 
Sziasztok!
2001-es Seat Cordoba külső hőmérője lefelé csalt. Az érzékelőt kicseréltem a jobb oldali tükörben, de a jelenség nem szűnt meg. Az a kérdés, hogy van lehetőség állítani valahogy rajta akár mechanikusan akár szoftveresen.
(#) VIM válasza papi hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Szia! Én úgy tudom, hogy a külső hőmérséklet érzékelő az a motortérben van, helyesebben az csapadékelvezető csatornában bal oldalon legszélen. Amit a tükörben cseréltél az talán a fűthető tükör tartozéka. Apropó, lehet hogy belepte a falevél és a kosz ezt az érzékelőt?
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2014
(#) papi válasza VIM hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Szia! Biztos hogy a tükörben van az érzékelő, kimértem és a netten is megnéztem
Az is segítség lenne ha valakinek rajza volna.
.
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2014
(#) hibbantpasi válasza papi hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Én meg ilyenre emlékszem...bár nincs kizárva, hogy változtattak rajta.

hőmérő.jpg
    
(#) ttindian hozzászólása Okt 12, 2014 /
 
Jó estet !

Ma mar le akartam tenni az autót ,amikor örülten kattogott megint az a Relle . A műszerfalban egészen jobbról hallatszik az oszlop mellet . Mar sötétedett így csak egy gyors pillantást vettem rá , de ahogy nézem sok mindent le kellene bontsak hogy a hanghoz elérjek , azt is pont mikor kattog mert nem mindig csinálja .
Milyen szerepe lehet annak a rellenek, egyáltalán mi az ? OPEL astra 94
(#) Baxi válasza ttindian hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Ha jobb oldalt és lentről jön az A oszlop aljából, akkor az a benzin szivattyú reléje lesz.
(#) ttindian válasza Baxi hozzászólására (») Okt 12, 2014 /
 
Talán csak felhallatszik az oszlop burkolatán , mert inkább fent hallatszott ? Ha az akkor az mit jelent? Mire számíthatok hogy cseréljem? Ha számít ,mindig alapjáratban csinálta .
(#) Baxi válasza ttindian hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Nem tudom akkor. Keresd meg a hangot és húzd le a relét, egyből kiderül mi nem fog működni
(#) ttindian válasza Baxi hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Arra gondoltam hogy idejében beszerelnem a romlandó alkatrészt és ha mar szétszedem félig az autót akkor cserélnem is (
Az egy egyszerű rellle vagy valami különleges?
(#) VIM válasza papi hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Szia! Igazad van tényleg az utasoldali tükörben van a legnagyobb meglepetésemre. Motorkódot mondjál és akkor kerítek hozzá rajzot, sőt megmondom a cikkszámát is, hogy milyen való bele esetleg az értékének milyennek kell lennie.
(#) adapter hozzászólása Okt 17, 2014 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy 2011-es Ford Connect (Diesel) biztosíték táblájának kiosztását megosztja velem?
(#) BarnaPili válasza adapter hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
(#) adapter válasza BarnaPili hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Igen.
Az a gond, hogy többféle kiosztást találtam és nem tudom melyik a jó.
A kocsiban nem találtam egyértelmű megjelölést csak piktogramok vannak, és több azonos piktogram szerepel - jó lenne tudni melyik micsoda.....
(#) ttindian hozzászólása Okt 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy Renault (sagem ) óra, hőmérséklet, stb kijelző bekötését keresem , ha valaki tudna segíteni meg köszönném , ha szükség van kódokra a kütyüről azt meg írhatom , persze ami meg latszik rajta .
(#) lukovicsek hozzászólása Okt 20, 2014 /
 
Sziasztok.

Segitség kellene egy Opel Vektra 1999 év, gyujtássorrendet nem tudom.

Kösz mindenkinek.
(#) potyo válasza lukovicsek hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Négyhengeres? Rá merem mondani, hogy 1-3-4-2
(#) lukovicsek válasza potyo hozzászólására (») Okt 20, 2014 /
 
Igen. kösz szépen.
Következő: »»   173 / 340
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem