Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Death of Zen (DoZ) 20W-os A osztályú erősítő
Lapozás: OK   62 / 72
(#) reloop válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Az adatlapon meg tudod nézni a lábakat, azaz egyértelmű. Kép vagy panelterv alapján is ellenőrizhetjük, lehet más hiba is előfordul.
(#) arnie89 válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Elnézést a folyamatos zaklatásért...
A BC212 rossz bekötése okozhatja ezt? Mert lehet az lesz a hunyó. A NYÁK rajz szerint tettem be, de most látom, hogy az adatlapja szerint máshogy vannak a lábkiosztások.
Múltkor egy előerősítő készítésénél is így jártam, csak akkor egy másik BC tranzisztornál volt rossz adatlap fent. Bosszantó volt nagyon...
(#) reloop válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Lássuk azt a NYÁK-rajzot!
(#) arnie89 válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
http://users.ininet.hu/olikas/Kapcsolasok/10.htm

A táp nélküli, azaz a két 2N3055-össel szerelt NYÁK.
(#) reloop válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 15, 2014 / 1
 
A "beültetési oldal" jelzésű rajz helyes, úgy a BC212 mint a 2N3055 esetében. A 2N3055 felülről van nézve!
(#) arnie89 válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
http://www.hestore.hu/prod_10000101.html

Az itt lévő adatlap szerint is? Itt mint ha fordítva lenne a C és E.
(#) reloop válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Ennek speciel ellentmond, de ilyen lábkiosztású BC212 legjobb tudásom szerint nincs forgalomban.
A rajzolat így néz ki, nem tükörkép véletlenül?
Fotózd le, könnyebb segíteni!
(#) arnie89 válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Sajnos nem vagyok otthon, így csak holnap tudom lefotózni. Ha meg lesz, fel is töltöm.
Egyébként a hestore-tól rendeltem, így el tudom képzelni, hogy még a régebbi verziót kaptam.
A NYÁK-om megyegezik a linkemen lévővel. Figyeltem a nyomtatásnál, nehogy tükörképet marassak ki.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2014
(#) reloop válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
A BC212 miatt ne aggódj, már jelezték volna a fórumban, ha létezne az a tokozás.
A multimétereden van tranzisztorvizsgáló? Azzal megnyugtatóan eldönthető a kérdés.
(#) arnie89 hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
Majd azzal megnézem akkor. Jobb ötletem nincs már...
(#) arnie89 válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Úgy néz ki, hogy a végtranzisztorok rosszak. A két meghajtó BD139 jó, valamint a BC212 is jó (a bekötés is jó volt, ahogy írtad a tokozást). Emellett még a 100ohm-ok is jók, csak lehet az lenne az üzemi hőfokuk... (Nekem melegek voltak)
A két 2N3055 viszont nem melegedett, de nem is pukkantak. Lehet megütődhettek valamikor?
A potméterek a leírtak szerint voltak beállítva élesztéskor.
Ha valami bekötés gond lenne, akkor elromlottak volna a meghajtók és a 100ohm-ok is, nem?
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2014
(#) arnie89 válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Nem tudom mennyire látszik, de a 3. képen az alsó lábat (pirosat) kötöttem Emitternek. Csak hogy tényleg jól értelmeztem-e?
(#) reloop válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
A 2N3055-ösek úgy kéne fűtsenek mint egy vasaló. A bekötés a leírtak szerint jó lesz, a tranyó gyanús. Forraszd ki a 2N3055-t, bázis-emitter, bázis-kollektor között mérd meg diódavizsgálóval a leírtak szerint.
(#) lukacsp válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
A 100 Ohm ellenállásokon eső feszültség normál esetben 0,7V. Ezen két adat felhasználásával az ellenállás által disszipált teljesítmény = (U^2)/R = (0,7^2)/100 = 0,49 / 100 = 0,0049 W = 4,9 mW. 4,9 mW pedig semmilyen észlelhető melegedést nem okoz egy ellenálláson. De ez már le lett írva egyszer: Bővebben: Link
Tranziszor megütődéstől soha nem megy tönkre.
A piros vezeték az emitter kivezetésen van.
Nem igazán lehet kategórikusan kijelenteni semmit, hogy mi lenne a következménye ha "valami bekötés gond" lenne.
Enyhe fókusz vesztést érzek nálad. Most nem azt akarjuk kihozni a dologból, hogy mindent jól csináltál, és mégsem működik, nem? Inkább meg kéne találni a hiba okát, ami szerintem a nyákterven lesz.
Hogyan bizonyosodtál meg róla, hogy a meghajtók rendben vannak?
(#) reloop válasza lukacsp hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
A 3055 szitázása elég meredek
(#) arnie89 válasza lukacsp hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Meghajtókat egyesével kiforrasztottam, és diódavizsgálóval megnéztem. B-E és B-C között 1150-et, E-B C-B E-C és C-E között 1-et mutatott a műszer.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2014
(#) arnie89 válasza reloop hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Megnéztem őket is, és a C-E E-C között 0, a többi pedig mind 1 lett
(#) arnie89 válasza reloop hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Mit értesz "szitázás" alatt?
(#) reloop válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
A felirat a tranzisztor tetején.
(#) arnie89 válasza reloop hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Jaa A másik két új tényleg nem ilyen csúnya.
(#) arnie89 hozzászólása Okt 16, 2014 /
 
A végtranzisztorokat kikötöttem, és megmértem az első 100ohm-ot, tápfesz van rajta.
Már egy ideje nézegetem pedig a panelt, de nem jövök rá a hibára, hogy mitől lehet. Egyszer csak megtalálom...
(#) reloop válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Végtranzisztor nélkül megeshet ez az állapot.
Keríts jó 2N3055-ösöket, a P2-t tekerd 100k állásba és folytatódhat a próba.
(#) arnie89 válasza reloop hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
A P2 nálam 22k. Ahogy olvastam a leírásban, a100k-nál nagyon érzékeny a csúszkamozdításra.
(#) arnie89 hozzászólása Okt 16, 2014 /
 
Csak agyalgatok, így elnézést ha hülyeséget írok.
A P2-t nézegetem, és nem tudom hogy a NYÁK-on jó-e az elhelyezése. Bejelöltem mire gondoltam.
(Nem azt mondom, hogy a rajz a rossz. Valószínűleg én rontottam el valamit, ez csak egy tipp.)
(#) arnie89 válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Jó, hülyeség...
(#) CIROKL válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Mi a hülyeség ?
A p2 lehet akár 50k -ohm is , ettől független nálad más a hiba oka !
Ez az erősítő egyszerű mint egy faék nem kell sok mindenre figyelni csupán egy -két apróság és semmi gond nélkül beüzemelhető : Bővebben: Link
(#) arnie89 hozzászólása Okt 16, 2014 /
 
Egy amatőr kérdés: A "maximális ellenállást adó állás" a P2-nek min. vagy a max. felé van? (Csak mert én egyből a max.-ra tekertem ám...)
(#) lukacsp válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
A trimmer csúszkája, és az ellenálláspálya egyik vége egy vezetősávval össze van kötve, így azok közt az ellenállás a trimmer állásától függetlenül nulla.
Ezek alapján ellenállás változás csak a közösített kivezetések és az ellenálláspálya másik vége közt értelmezhető.
Ezek után már érthetővé is válik a "maximális ellenállást adó állás" fogalma, hm?
(#) arnie89 válasza lukacsp hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Ha jól értem, akkor a "Max." felé tekerem a csúszkát, 100K jelenik meg. Ha pedig a csúszka a két összekötött kivezetés felé néz, akkor 0.
Azaz alaphelyzetben 100k legyen, és onnan haladok vissza 1.7A-ig, miután beállítottam a féltápfeszt.
Ahogy elnéztem a képeket itt, nekem lehet rossz felé volt állítva indításnál, attól mehettek tönkre a végtranyók? (Linkelem a képet, amihez hasonlítottam az enyémet.)

Névtelen.png
    
(#) reloop válasza arnie89 hozzászólására (») Okt 16, 2014 /
 
Pont fordítva.
Itt épp az lenne a lényeg, hogy méréssel állapítsd meg a poti lábai között az ellenállást!
Nagyobb ellenálláson kisebb áram folyik I=U/R.
Következő: »»   62 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem