Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1676 / 2208
(#) bta válasza szebee hozzászólására (») Nov 1, 2014
A következő betűk valamelyikével kezdődő (európai) jelölésű csövek fűtőszálát nem adott feszültségre, hanem adott áramra méretezték: B, C, H, L, P, U, V, X, Y
Az U.. jelűeknek 100mA fűtőáramra van szükségük.
(#) djcaveman hozzászólása Nov 2, 2014
Segítséget kérnék a szakiktól.. 6P3C-E (6L6G) PP szeretnék építeni sztereóban... kérdés, hogy mennyi ezeknek a csöveknek az anódfeszültség felső határa, amit elbírnak? 250V -ot láttam néhány adatlapon normál üzemben, és 400V a felső határ. Valakinek tapasztalat?
(#) justice válasza djcaveman hozzászólására (») Nov 3, 2014
Szia!

Akkor most melyik csővel?
A 6P3Sz-E-vel, vagy 6L6-tal, mert egyáltalán nem mindegy.
A két cső elektromos paraméterei nem azonosak, bármennyire is ez a téveszme.
(#) endrusz válasza djcaveman hozzászólására (») Nov 3, 2014
Szia! Itt vannak az adatlapok.
(#) q765 válasza djhans hozzászólására (») Nov 3, 2014
Szia!

Készlettem a beültetésel. Mivel nemvolt itthon minden alkatrész, eltértem picit. Ránéznél?
250V anódtáp kell neki a rajz szerint. Nálam a hálózati 220V szekunderrel rendelkezik. Csatoltam egy képet, egy talált áramkörről. Ez passzolna hozzá, vagy látezik jobbféle? Vagy csak egyszerűen egyenirányítsak egy Graetz - puffer párossal?
Jóttesz az áramkörnek, ha a nyákon a vezetőket beónozom?
(#) CIROKL válasza q765 hozzászólására (») Nov 3, 2014
Nem tudom ki tervezte ezt a panelt de gond lesz vele a PCL az szépen tud melegedni és a kondenzátorok veszélybe lesznek , gyorsan száradnak majd !
(#) zolika60 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 3, 2014
Ha jól látom a panel ellentétes oldalán vannak és ha a csövek felfelé néznek a hő nem megy lefelé.
(#) q765 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 3, 2014
A csövek vízszintes állapotban lesznek, a dobozon belül. Remélem nem lesz gond, nagyon szűkös lesz a hely. Trafó ügyben is majd kérdésem lesz később - biztosan.

Hálózatira gyorsan ráraktam egy graetz-t és egy 100µF szürést. 310V, terhelve 270V jött ki a végén.
Kerestem a forum képei között kész nyákrajzot, de nemtaláltam. Valami stabilizált tápot képzeltem el elé.
NIncs véletlen valamelyikőtöknek kész terve hozzá?
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) mark.budai válasza q765 hozzászólására (») Nov 3, 2014
Nem kell stabilizálni, a 270V teljesen megfelel! Bár én a 100µF puffer után tennék RC tagnak egy 100-150ohm 5W-os ellenállást, és még egy 100u-t.
Laci, nincs az olyan közel. Én terveztem, de mondtam Zolinak, hogy így jó lesz. Ha az alkatrész oldalra kerültek volna a csövek az már tényleg nem az igazi.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) q765 válasza mark.budai hozzászólására (») Nov 3, 2014
Üdv! : )

100µF nincs hiányom. Alkatrészem lenne hozzá, csak tudod nem vagyok profi... Inkább kérdezek..
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) daneg86 válasza q765 hozzászólására (») Nov 3, 2014
Ilyen kimenőkkel már csináltam pcl86 SE-t. Egész jó hangú kis trafók
(#) konyak6 hozzászólása Nov 3, 2014
Sziasztok!
ECL86 kimenőjét használhatom EL84-hez? Elvileg igen, de gyakorlatilag? Milyen változás lesz a hangminőségben, hangerőben?
(#) q765 válasza daneg86 hozzászólására (») Nov 3, 2014
ECl82 vel hallgattam egy hétig. Egész szép hangjuk volt, ahhoz képest. - hogy nem is hallottam még ilyet - : ))
(#) daneg86 válasza q765 hozzászólására (») Nov 3, 2014
Pont azzal a kapcsolással csináltam, amit most építesz. Most készült el a PCL86 PP-m, de meg akarom csinálni normálisan az SE-t, ha már vannak ilyen kis kimenőim .
(#) CIROKL válasza daneg86 hozzászólására (») Nov 3, 2014
Megkérdezhetem mi az a sok trafó , ehhez az erősítőhöz nem kell ?
(#) daneg86 válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 3, 2014
Volt 2 fojtóm, gondoltam nem árt neki, meg lehet kísérletezni, hogy CLC vagy CRC szűrés között lehet e hallani valami eltérést.
(#) CIROKL válasza daneg86 hozzászólására (») Nov 3, 2014
Nehezéknek elmegy ...
(#) q765 válasza mark.budai hozzászólására (») Nov 3, 2014
Megcsináltam az RC tagot utána . 320DC van a kimeneten.
Mekkora értékkel terheljem? Utánakötöttem a csupasz erősítőt de akkorsem változik. (cső benne, semmi más nincs)
(#) mofesa válasza q765 hozzászólására (») Nov 3, 2014
Majd akkor változik, ha az összes csövet belerakod.
(#) djhans válasza q765 hozzászólására (») Nov 3, 2014
A katódellenállásnak 270V-nál már 180-220 ohmosat tegyél mert 150 ohmmal már sokat fog disszipálni a cső.
(#) djhans válasza q765 hozzászólására (») Nov 3, 2014
Azért nem csökken a feszed mert nincsen kimenőtrafó és az anód körben nem folyik áram ami terhelné. Viszont ha az anód nincsen bekötve akkor a segédrács fel tud izzani ezért nem érdemes így járatni.
(#) mofesa válasza q765 hozzászólására (») Nov 3, 2014
A kimenők szekunderére meg ellenállást vagy hangszórót kössél, mert akkor meg a kimenők bánják.
El kell vonatkoztassunk a tápfesztől, ha az anódfesz ( anód és katód között mérve), segédrácsfesz ( segédrács és a katód között mérve), és a katód ellenálláson mért fesz jó. Ha ezek nem megfelelőek, akkor próbálunk meg csökkenteni, vagy növelni rajta, de minden esetben a munkaponti beállítások a fontosabbak.
(#) q765 válasza mofesa hozzászólására (») Nov 3, 2014
Bekötöttem a fűtést. Az anódfesz leesett 280VDC-re. Ahogy tanácsoltátok akkor bekötök mindent, és úgy mérek ott- és ahol mondjátok. 20 perc.

Mod.: A csöveimet a piacon vettem sokkal együtt. Nemtudom hogy működnek e..... . . Már úton az új.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Nov 3, 2014
Egyik csövem mikor elkezd felfűteni úgy szól magátol mint egy hammond.. Skálázik. A másikkal nincs gond. Mindjárt lövök képet..
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Nov 3, 2014
Olyan hangja van, mintha egy kondit hallanék feltöltődni max hangerőn. Megcseréltem a csöveket, és ugyanúgy hallani jobbról. Ennek örülök. Mindjárt megnézem mi a gond. Forrasztás hiba kizárt.
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Nov 3, 2014
Most a jobb oldal hangosabb.

Vagy mindkettő túlvezérelt.
(#) q765 válasza q765 hozzászólására (») Nov 3, 2014
Hiba megolda. NFB csatlakozókat forgatni kellett. Muzsikál mostmár rendesen.


Hol mérjek?
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) mofesa válasza q765 hozzászólására (») Nov 3, 2014
Itt írtam.
(#) mark.budai válasza q765 hozzászólására (») Nov 3, 2014
Mondtam, hogy élesztésre ne kösd be az nfb-t, ha nem figyeled a tekercs kezdeteket-végeket, biztos, hogy elsőre rosszul kötöd be, ez mindig így van.
De akkor rájöttél a hiba okára, ez a lényeg.
(#) q765 válasza mofesa hozzászólására (») Nov 3, 2014
7 láb: 5,7V
6 láb: 100V ( ez a bemenetre változik) MOD.: megy ez 200-ig is..
Csak alszanak itthon . : )

Szkópon néztem.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
Következő: »»   1676 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem