Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1065 / 1385
(#) pisti89 válasza papus51 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Én a gyorsmaratót úgy ismerem mint Vas-klorid és Sósav keveréke, mint ami be lett linkelve.
(#) Szpisti válasza pisti89 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Akkor eddig rosszul tudtad Az a sósav és hidrogénperoxid keveréke ami nagyon gyorsan tud marni
(#) kaqkk válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Te tudod rosszul ! A sósavas vasklorid oldatot forgalmazzák gyorsmarató név alatt nézd csak ! De mindegy mert tényleg lassúbb mint a sósav-hidrogénperoxid kombó.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2014
(#) pisti89 válasza Szpisti hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Gyorsmarató és a gyorsan marató nem ugyanaz, igaza van kaqkk kollégának
Biztonsági adatlap(TN150)
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2014
(#) papus51 válasza pisti89 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
Köszi Fiúk, de nekem szólt az írás.
Az én emlékeimben a vasklorid egy lomha jószág. Ezért kérdeztem rá gernerakos kollégára.
Természetesen igaza van pisti89-nek is meg kaqkk-nak is a maguk megközelítésében.
(#) gernerakos válasza papus51 hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
És én még mindig nem tudom mi is ez pontosan. (vasklorid, sósav és hidrogénperoxid, vagy vas klorid és sósav, vagy kóla )
(#) papus51 válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 30, 2014 /
 
A TN150 az vasklorid és tartalmaz egy kevés sósavat is. A gyártó a "Gyorsmarató" nevet adta neki. Én nem adtam volna. A sósav + hidrogénperoxid sokkal gyorsabb. Ettől még persze bármelyik használható kinek-kinek az ízlése szerint.
(#) gulasoft válasza papus51 hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Hát gyorsabb mintha a nyelveddel kéne lenyalogatni, úgyhogy a gyorsaság relatív.
(#) Hurkafej1 hozzászólása Nov 1, 2014 /
 
Üdv! 1 éve elkészített NYÁK-ot mivel lehetne kezelni az oxidációt megelőzvén? Be vannak forrasztva az alkatrészek, csak épp hosszú távra terveznék, ezért ha van valami mód, tartósítanám.
(#) nagym6 válasza papus51 hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
5-6 perc, langyos, vagy meleg maratónál. De előnye, hogy nem kell kiönteni, valahányszor újra jó. Persze telítődésével egyre hosszabb lesz a maratási idő.
(#) kaqkk válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Ha nem rádió frekis dologról van szó akkor a színtelen akrillak megteszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2014
(#) Bakman válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Gyakorlatilag bármivel, ami megtapad a forrasztási oldalon és egybefüggő réteget képez. Én használtam már több szert is. Tapasztalataim:
TN 180: Kimondottan védőlakk de egyszer sem tudtam szép felületet csinálni vele igaz, a feladatát ellátja, zöld színe van.
Positiv 20: Fényérzékeny lakk, kifújva lilás színű, védőlakként is használható, bár annak drága. Maradékot használtam erre a célra, amikor áttértem az előre lakkozott panel használatára.
Flux SK-10: Elvileg forrasztási segédanyag, védőlakként is jól funkcionál. Előnye, hogy színtelen, szebb a NYÁK.
Plastik 70: Enyhén rugalmas száradás után, a legszebben terül el a felületen, színtelen.
Forrasztó gyanta denaturált szeszben oldva: Nagyon vékonyan lehet csak felkenni, ideiglenes felületvédelemre jó, száradás után könnyen lemosható denaturált szesszel vagy hasonló oldószerrel.
Festék: Csak akkor használd, ha tuti a NYÁK. Utólag forrasztani kb. lehetetlen, ellenben kellemes összahtást adhat a kész NYÁK-nak.

Kb. ezeket próbáltam, az én ajánlásom a Plastik 70.
(#) Szpisti válasza Bakman hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
A TN180-at eddig rendszeresen használtam a nyák fúrása után mint forrasztást segítő lakk, és ha vékonyan fújtam nem is volt vele soha gond. Igaz nem a legesztétikusabb, mert kis zöldes fröcsekes felületet ad.
Legutóbb (mert épp nem volt kéznél a TN180) , a Plastic70-et használtam.
Ugyanolyan kényelmesen forrasztható, és a szabadon maradt felületeket szép fényesen védi a későbbi oxidációtól (de ez is csak vékonyan fújva forrasztható!).
Én is javaslom inkább az utóbbit hosszútávú védelemnek.
(#) Hurkafej1 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 1, 2014 /
 
Köszönöm a válaszaitok, nagyon tartalmas lett!
Csak egy akkutöltő nyákról van szó, semmi rádiófrekis dolog.
(#) antikzsolt hozzászólása Nov 3, 2014 /
 
Sziasztok.

Látom hogy a szigetelősről van szó. Nekem is ez a problémám. Led panelt akarok szigetelni. És ezért nekem egy olyan kell ami teljesen átlátszó és idővel sem mattul el nagyon. És az ammónia sem okozzon neki gondot. Egy marhaistállóban lesz elhelyezve a lámpa. Tudtok tanácsot adni mi lenne jó?
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) kaqkk válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 3, 2014 / 1
 
Csak töltsd le az adatlapot Plastic 70
(#) Bakman válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 3, 2014 / 1
 
Színtelen lakk? Elvileg eléggé időtálló. Bár az is lehet, hogy érdemeseb lenne a lámpát egy villanyszerelési vízzáró dobozba tenni, aminek átlátszó fedele van, vagy vágni rá egy ablakot, oda pedig beleragasztani egy üveglapot.
(#) papus51 válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Na jó, bevallom, utálom a vaskloridot.
Évekkel ezelőtt vettem egy kilónyit az Azúrban. Beraktam az akkori vegyszeres lemez szekrénybe, ahol idővel szépen szétfolyt és lassan megette a fél lemez szekrényt.
(#) antikzsolt válasza Bakman hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Igen olyan mint a csajoknak van átlátszó körömlakk. Gondoltam itt is van olyan.
(#) gulasoft válasza antikzsolt hozzászólására (») Nov 4, 2014 / 1
 
Plastic20-al szoktam lefújni Alkotó nyákjait, szerintem az is szigetel, és teljesen átlátszó, szép csillogós lesz a panel.
(#) pjg válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 4, 2014 / 1
 
Ugyanaz, mint az Akrilán lakk, csak drágább. 3 rétegben fújva 20kV-ot szigetel.
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Nov 4, 2014 / 1
 
A Plastik 70 nem keményedik úgy meg, mint a lakk.
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Nov 4, 2014 / 1
 
Az adatlapján megnézed, ugyanaz az acryl lakk.
(#) antikzsolt hozzászólása Nov 4, 2014 /
 
Akkor az akrill lakk a nyerő. Veszek egyet amit fújni lehet és már meg is van oldva a probléma
Köszönöm a tanácsot. Esetleg a felhordásnál mire ügyeljek? Nekem nem kell hogy szép legyen csak olyan legyen mint a nyomorúság. Tartós. Mentek a zöld kezek.
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Valóban, ezt nem is figyeltem. Viszont akkor nem értem, a Plastik 70 miért marad enyhén gumiszerű hatású.
(#) pjg válasza Bakman hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Igazad lehet. Azt hiszem én másra emlékszem. Talán Isolier70 -re.

De nem! Plastik 70. -> "Schnelltrocknender, farbloser, transparenter Acryllack."
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) Bakman válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Tiéd a pont!
(#) lionsec hozzászólása Nov 6, 2014 /
 
Üdvözlet!
Segítséget szeretnék kérni olyan ügyben hogy most kezdek maj fotózással nyákot gyártani és DRY fílmet szeretnék beszerezni csak nem tudom hogy a kínait megéri e megvenni vagy van mágy gyártó ill forgalmazó is.
köszönet előre is.
(#) Hurkafej1 válasza lionsec hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Szia. Úgy láttam van valahol egy topic, ami fólia rendeléssel foglalkozik. Nagy tételben megveszik és elosszák úgy, hogy mindenki jól jár!
(#) gulasoft válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Nov 6, 2014 /
 
Ez igaz, de már elosztottuk. Sajnos ma Magyrországon nem árulnak kis tételben vagy ha igen akkor horror áron, mert mindenki 2db A4-esen akar meggazdagodni.
Egyébként utoljára ~90.000Ft volt a 300 méter fólia, ezért kell szétosztani, mert ez a minimum rendelhető mennyiség. Az ár az euró függő de múltkor valahogy így alakult60Ft/a4+vágás+csomagolás+posta)
Ha bevállalod, adok címet, és a fólia topicban keress hozzá partnereket.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2014
Következő: »»   1065 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem