Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   57 / 847
(#) atus1981 hozzászólása Nov 1, 2014 /
 
Sziasztok!
Valaki nyert már ki adatot(fordulatszám) OBDII csatiról mc33290 illesztőn és valamelyik Arduino boardon keresztűl LCD-re?
Köszi
(#) MGaa73 hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítség kellene nekem. Van egy Arduino UNO-nk. (másolat nem eredeti)
Próbálgattuk az Arduinot és a példa programok közül a soros porti kommunikációból beleégettük az ASCIITable példa fájlt. A program működik. Egy terminál ablakot megnyitva az Arduino szépen kilistázza az ASCII táblát, tehát működik a soros kommunikáció az Arduinótól a gép irányába.
Viszont...azóta nem tudok újabb programot beégetni, mert azt írja, hogy nem tudja megnyitni a soros portot, mert az foglalt. Gondolom a beleégetett soros kommunikácós program miatt lehet, hogy nem tudja beírni a programot.
Előrre már próbáltunk bele égetni mást és akkor gond nélkül ment, csak a soros portos program után nem.
Az a gyanúm, hogy valahogyan törölni kellene belőle ezt a soros porti példaprogramot csak nem tudom hogyan.
Az USB csatlakozó melletti reset gombot már nyomogattam, de ettől még ugyanaz a helyzet.
(#) MGaa73 hozzászólása Nov 2, 2014 /
 
Sziasztok!

A probléma megoldódott Ami segített - hátha más is jár így - USB-t kihúztam, majd ahogy visszadugtam nagyon gyorsan beégettem egy rövid programot. Így már a serial comm. program törlődött és működik.
Elnézést, hogy ilyen bugyuta kérdéssel jöttem.
(#) Chipmunk1960 válasza ISF79 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Szia, Miért nem egy FET-et raksz bele? Annak sokkal kevesebb a D-S disszipációja, és a D sem fogyaszt.
(#) Kovidivi válasza MGaa73 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Szia. Az Arduini soros portjáról le kell mindent hùzni, a gépen be kell zárni minden soros monitort, akkor mennie kell az égetésnek.
(#) pepe1125 válasza ISF79 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Ajánlom az IRLMLXXXX típusú 5V logikai szintről műkődő SOT-23 MOSFET-eket. Bitangok!
(#) rmis válasza pepe1125 hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Szia!

Linket (vagy) árat tudsz írni?
Pontosan melyik típust használtad?

M.
(#) pepe1125 válasza rmis hozzászólására (») Nov 2, 2014 /
 
Például 6.3Amperes 20V-os darab például nagyon jól használható nekem inverterben, amit a mikrovezérlővel hajtok meg logikai 5V szintről. Aztán csinálok belőle 12V-ot és ezek a MOSFET-ek meg sem érzik a 20-30W terhelést...
(#) rmis válasza pepe1125 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Köszi.
(#) erdeidominik1999 hozzászólása Nov 3, 2014 /
 
Sziasztok! Két kérdésem lenne, bár lehet az egyik hülyeség. Az lenne az egyik, hogy lcd-n nem-e lehet valahogyan megcsinálni, hogy ne csak 8 karaktert tudjak definiálni. A másik pedig, hogy az egyik projectemben van egy olyan rész, hogy az arduino vezérli egy aksi töltését, egy tranzisztorral, 12v, 500ma-es tápról, a kérdésem, hogy milyen tranzisztort használjak? Illetve egy kb.: 2 vagy 3 amper fogyasztású ledet is szeretnék üzemeltetni, arduinos vezérléssel, ahhoz milyen tranzisztor kell?
(#) pepe1125 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Szia.

A fentebb említett tranzisztor is simán jó neked, mert 6,3 A áramot bír. Ez mosfet. Kapcsoló üzemben használd (PWM).

A kijelzőn pedig ON THE FLY - azaz mindíg frissítheted a saját karaktereidet, amit az arduino memóriájában tárolsz. És csak mindig előhívod és felül írod a már meglévő 8 karaktert az újjal. Így akár filmet is lejátszhatsz.
(#) erdeidominik1999 válasza pepe1125 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Köszi a választ! És ezt a frissitős módszert hogyan tudom használni? Bocsi, de kezdő vagyok!
(#) erdeidominik1999 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
És még abban tudnál segíteni, hogy mekkora ellenállást tegyek a tranzisztor elé?
(#) TheShaft hozzászólása Nov 3, 2014 /
 
Sziasztok!

Megvalósítható-e az Arduino SPI portját használva "EA DOGXL160-7" grafikus kijelző, illetve "ENC28J60" Ethernet illesztő kezelése? Természetesen mindkét eszköz "Chip Select" lába más-más kimeneten van az Arduino-n. Szoftver oldalról nem okoz problémát a két eszköz egyidejű kezelése?
Grafikus könyvtár: u8glib
Kijelző: EA DOGXL160
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2014
(#) icserny válasza TheShaft hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Vigyázz, az ENC28J60 3,3 V-os jelszintet használ/igényel! SPI buszon egyébként lehet több eszköz felfűzve.
(#) ISF79 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Szia, végül vettem FET-et is, de aztán L9110 IC-t használtam. Az jó két irányú forgáshoz, vagy két motor egy irányú vezérléséhez.
(#) erdeidominik1999 hozzászólása Nov 4, 2014 /
 
Sziasztok! Abban szeretnék egy kis segítséget kérni, hogy arduinoval szeretnék használni ilyen tranzisztort: Bővebben: Link , milyen ellenállást tegyek elé? A másik pedíg, hogy kipróbáltam a tmrpcm könyvtárat, amive ugyebár hangot lehet lejátszani, de akárhogyan próbálkozom, elég halk, hogyan lehetne ezt orvosolni vagy esetleg milyen másik megoldás van hangok lejátszására?
(#) varttina válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Szia! Mivel a FET feszültségvezérelt eszköz, elvileg bármekkora lehet az előtét ellenállás értéke. 100 Ohm és 10 kOhm között bármilyen érték megfelel. A hang jel erősítésére számtalan kapcsolás létezik, van jó pár topik ami ezt a témát feszegeti.
(#) erdeidominik1999 válasza varttina hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Köszi a választ! És esetleg arduinohoz másik könyvtár, amihez elég egy tranzisztor is erősítésnek?
(#) TheShaft válasza icserny hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Igen, tudom.
A felfűzés úgy értendő, hogy az Arduino MOSI lábára az összes eszköz SI lába, illetve az Arduino MISO lábára az összes eszköz SO lába van kötve. Minden CS láb pedig külön-külön kapcsolódik az Arduino egy-egy digitális kimenetére. Ugye?
(#) varttina válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Több mint valószínű, hogy a tmrpcm-mel megvalósított hangkimenet erősítéséhez is elég egyetlen tranzisztor.
(#) erdeidominik1999 válasza varttina hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
De akkor mit csinálok rosszul?
(#) varttina válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Egy kapcsolási rajz sokat segítene.
(#) erdeidominik1999 válasza varttina hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Ez alapján csináltam meg, csak annyi, hogy én lm35-ös tranzisztort használtam.
(#) tomat5 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Az baj. lm35
(#) vilmosd válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Az LM35 milyen tranzisztor?
(#) erdeidominik1999 válasza tomat5 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
És ha 8050d-t teszek bele?
(#) erdeidominik1999 hozzászólása Nov 4, 2014 /
 
Még egy kérdésem lenne. A hálózati 230v-ot szeretném arduinoval analogRead()-elni. Azt tudom, hogy ha nagyobb mint 5v-ot akarok, akkor ha 2 ellenállást használok, működik, de ide milyen egyenirányító és mekkora értékű ellenállás kéne? (Fontos lenne, hogy ne kelljen táp!)
(#) icserny válasza TheShaft hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Idézet:
„Ugye?”
Pontosan.
(#) kisedison válasza vilmosd hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Az LM35 celsius fok kimenetű analóg hőmérő.
Következő: »»   57 / 847
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem