Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1066 / 1385
(#) Hurkafej1 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 7, 2014 /
 
Én csak segíteni próbáltam, hogy merre keresse, én nem ezzel az eljárással készítem a nyákokat.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2014
(#) mc-4 hozzászólása Nov 13, 2014 /
 
Sziasztok!

A beültetési rajzhoz képest vasaláshoz tükröztem a nyák tervet.
Jól van tükrözve?
Köszönöm a választ!
(#) eyess válasza mc-4 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Nem jó.Ugyanis , ha kinyomtatod ugyebár azt kapod amit tükröztél , de pont ez a hiba , mert az lefordítódik a nyákra még egyszer , és az úgy már nem jó.
Ahogy a beültetési rajz van úgy kell legyen kinyomtatva , és ha az a nézet fordítódik le a nyákra , akkor lesz jó.Akkor kapod meg a beültetési nézetet ami valójában kell.
(#) mc-4 válasza eyess hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Szia!

Akkor ez a jó?
(#) eyess válasza mc-4 hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Igy van ez a jó .Mivel ez a papíron lesz , és ezt fogod lefordítani a nyákra .Majd maratás után fogod megkapni ,azt a nézetet ,ami a beültetési oldalról látható .Ami valójában kell.
(#) mc-4 válasza eyess hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Köszi a segítséget!
(#) rockersrac hozzászólása Nov 15, 2014 /
 
Sziasztok! A vas-kloridnál hogy tudom megállapítani, hogy használható-e, vagy már telített az oldat? Suliban van vagy 4 flakonnal(van olyan is ami colás flakonban van ) és fogalmunk sincs perpill az állapotukról, de jó lenne tudni. Mert ami nem kell, azt másnem megjelöljük, vagy valami...
(#) pjg válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 15, 2014 /
 
A használt vasklorid sötét színű, de ha kiöntöd látni benne egy zöld árnyalatot is.
(#) rockersrac válasza pjg hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Köszi!
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
A sötétedés még nem jelenti azt, hogy használhatatlan is. A telített már nagyon sötét, szinte fekete. Ha a 30 °C-os vas-klorid már nem oldja a rezet, rá lehet írni, hogy telített.
(#) kaqkk válasza rockersrac hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Lógass bele egy egy vasszöget , ha van rézkiválás pár perc után a szögön akkor használt a vasklorid ha nincs akkor "friss"
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2014
(#) Temela hozzászólása Nov 19, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretném kérdezni, pl. HP7550A plotter nyák rajzolásra használható-e? (nemrég került hozzám, még nem tudom működik-e)
(#) pjg válasza Temela hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Megfelelő tollal minden bizonnyal. Megkísérelném a toll helyére lézert rakni.
(#) Doncso válasza pjg hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Lézer tud rajzolni nyákra? Mekkora teljesitményű kell hozzá?
(#) pjg válasza Doncso hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Persze, ha foto érzékenyített. Bár a Youtubon mintha olyat láttam volna, hogy festékkel volt bevonva és a lézer leégette a felesleget. Úgy rémlik, hogy DVD íróból szedték ki a lézert.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2014
(#) Doncso válasza pjg hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Ja értem. Érdekes megoldás.
(#) Doncso válasza (») Nov 20, 2014 /
 
Ja hogy igy. Köfi
(#) elektros90 hozzászólása Nov 20, 2014 /
 
Sziasztok!
Pár hete/hónapja tanácsoltátok, hogy laminátorral kenessem szét a forraszmaszk emulziót a nyákon. Ez rendben is van, működik, csak nagyon vékony rétegre nyomja nekem és könnyen kopik.
Mit tehetek a vastagabb réteg érdekében?
(#) kaqkk válasza elektros90 hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Vagy csökkented a laminátor nyomóerejét (ha rugóleszorítású akkor ez sikerülhet) vagy hútőbe teszed a festéket és hidegen laminálod , akkor sűrűbb-keményebb ..
(#) elektros90 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Azt nemtudom milyen leszorítású, de ezt a hűtős dolgot kipróbálom majd. Próbáltam vonalzóval is vastagon rákenni, de szétnyomódott.
(#) kaqkk válasza elektros90 hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Vagy próbáld meg azt hogy a technológiai keretre húzol szigetelőszalagot azután kened fel a festéket ,teríted a celofánt és egy fém vagy műanyag vonalzó élével húzod le,így elvileg a szigszalag vatagságával egyenlő lesz a festékréteg vastagsága ..
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2014
(#) elektros90 válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Igen... A probléma ott lehet, hogy csak kenés után tettem rá a celofánt. Celofánnal lehet, hogy menne.
(#) kaqkk válasza elektros90 hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
A szigszalagos ötletem nem teljesen jó ! Kipróbáltam de annyira vastag a réteg hogy dupla levilágítással sem maradt fent semmi a nyákon... De a cellux vékonyabb , avval használható még laminálóval is ....
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2014
(#) vili01 hozzászólása Nov 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Én kb. 20 éve nem használok vaskloridot helyette, hidrogénpeoxid sósav oldatot. Ezzel a módszerrel
fotózott (positiv 20) simán alámaródás nélküli nyákot csináltam. Az oldat elrakható és hidrogénperoxid hozzáadásával újra használható. Ha érdekel valakit bővebben is írhatok róla.
(#) gulasoft válasza vili01 hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Na az pont nem rakható el. Ha bezárod akkor szétrobban az üveg, ha meg nyitva hagyod, elbomlik.
Ami tárolható, látszik mennyire telített, és nem vog össze semmit, és szaga sincs, az a nátriumperszulfát. Azt melegíteni kell, viszont korlátlan ideig tárolható. Ha telítődik egyre kékebb, mivel alapban átlátszó, ezért szépen látszik, hogy mikor kell cserélni, mert mikor már egészen kék, akkor már nagyon lassú. Viszont ilyenkor remek rézkristályok képződnek 0 fok közelében.
(#) BarnaPili válasza vili01 hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Érdemes a H2O2-t valami jól szellőzött helyen,mindentől messze tárolni.Most szembesültem vele,hogy a gőze szérkorrodált egy adag cuccomat.Köztük egy pár sprayt,szerszámot ,és egy Grundig 100 Hz-es digitális egységet.(szerencsére már félholt volt,nem jött belőle ki a függ.elt.jele.)
(#) mc-4 válasza vili01 hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Engem érdekel a téma, szívesen olvasnám.
(#) minimodel hozzászólása Nov 24, 2014 /
 
Sziasztok!

létezik olyan maratás vagy esetleg megmunkálás, ami vagy vegyi anyag mentes és/vagy nem veszélyes? Olvastam ecetes módszerről, elektrolízises konyhasósról, de mindegyiknél képződik gáz, réz klorid, stb. Szikével mennyire faragható a NYÁK-lap? Lehet furcsákat kérdezek de kezdő vagyok még e téren.
(#) eyess válasza minimodel hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Nátriumperszulfát az teljesen ember barát .Persze meg inni azt sem szabad.
A nyák faragást , hogy kell érteni ? Miért akarsz nyákot faragni ?
(#) bbalazs_ válasza minimodel hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Szikevel nem faraghato. Furesz, reszelo, maro a barataid.
Kis meretben lemezolloval is vaghato.
Csak ha nagyon muszaj, akkor javaslom a szikevel valo MELY bekarcolast es fogoval valo letorest (roncsolja a belso szerkezetet). A szike elet hamar kiveszi.
Szikevel inkabb a rontott NYAK-on a vezetosav elhegedulese javallott.
Következő: »»   1066 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem