Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1251 / 1679
(#) nedudgi válasza kocsgab002 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Itt.
Már több ízben leesett szegényke, de még működik. Deszkamodell, a belseje (+18) .
Nincs rajta nyomógomb, egy BT modulon keresztül állítható az idő és az ébresztés.

Img0050.jpg
    
(#) Atys67 hozzászólása Nov 27, 2014 / 4
 
Sziasztok. Elkészült az állomásom!

Íme:
(#) Mircsof válasza Atys67 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Szia!
Nekem nagyon bejön! Gratulálok hozzá!
Azt elárulnád, milyen módszerrel/mivel festetted le?
(#) Johnny0004 válasza Atys67 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Szia! Nagyon pöpec!
(#) Atys67 válasza Mircsof hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek. Nos az nem festék, hanem műanyag, öntapadós dekor tapéta. Kicsit hasonlít a bőrhöz a felülete. Rászabtam, aztán kéz-meleg vasalóval rávasaltam, hogy az élei szépek legyenek. Ezen a felületen a feliratozás okoz némi gondot, de azt hiszem arra is megvan már a megoldás.
(#) Bakman válasza sooty hozzászólására (») Nov 27, 2014 / 1
 
Szép! Nem zavar a kék színű LED? Engem valamiért idegesít a kék kijelző/LED.
(#) Buvarruha válasza Bakman hozzászólására (») Nov 27, 2014 / 1
 
Nem csak téged, undorító! Ez a mánia manapság, a gyári cuccokon is kisüti az ember szemét a sok kék led. Nemrég kukáztan egy notit, meg nem sokkal előtte egy digitális bemenetválasztót, mindegyik kisüti a szememet a kék ledjeivel...
(#) vicsys válasza Atys67 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Nagyon pöpec lett!
(#) Csupasz válasza Bakman hozzászólására (») Nov 27, 2014 / 1
 
Ha sikerül eltalálnod a megfelelő fényerőt, nagyon szépen be lehet állítani, hogy ne zavarjon.
Érdekes, hogy a piros szín a legfigyelemfelkeltőbb, és mégis kevesebb embert zavar mint a kék...
(#) Atys67 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Köszönöm. A következő projekt egy PIC-es NIXIE óra lesz.. De előtte egy PIC égető..
(#) Pulyka válasza sooty hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Azt a mindenit.

Én is ilyet szeretnék majd egyszer összerakni azzal az egyetlen változtatással, hogy a 5,10,15.. stb másodperceknek piros led lesz, a többi zöld.

UI: Én SMD ledeket használtam volna a másodperc kijelzéshez, már csak azért is, mert azt nagyobb szögből látni, és nem is kínlódtam volna azzal a rengeteg lyukfúrással.
A hozzászólás módosítva: Nov 27, 2014
(#) sooty válasza Pulyka hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Az egész óra direkt nem smd, és direkt van fordítva szerelve Infra távirányító, dcf van benne, a kép még nyáron készült, fent van a HE találkozós képek között kék kijelzővel. Azóta apróbb finomítások illetve egy másik darab készült belőle.
(#) Atys67 válasza sooty hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Szép munka, gratula!
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Nov 27, 2014 / 1
 
Egy router doboz újrahasznosítva.

ora_2.jpg
    
(#) Mircsof válasza reloop hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Szép!
(#) Atys67 válasza reloop hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Jó ötlet! Szép, letisztult
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Időgép lett belőle? 1942-ben nem túl kellemes hely volt európa.
(#) StefuPeti hozzászólása Nov 27, 2014 / 3
 
Sziasztok. Nem szerettem volna addig megosztani ezt az órámat, amíg nincs készen, de nem szeretnék én sem lemaradni az óraépítőktől. Nagyon sok munkaórám van benne. Minden fogaskereket kézzel készítettem !!!!!!
(#) StefuPeti hozzászólása Nov 27, 2014 /
 
És két videó.
(#) nagym6 válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Ez igen. Gratulálok a fogaskerék gyártáshoz. Még ha nem is elektronika, de nálam minimum két pont.
(#) sooty válasza reloop hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Guszta !
(#) Frankye válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Hűamindenit! Ez igen! Kézzel készített fa fogaskerekek... Ámulok és bámulok. Elismerésem.
(#) Atys67 válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Szép munka!
(#) Prendick válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Ez hihetetlen!

Nem igazán jellemző, hogy bármitől is tátva marad a szám, de most a bokámnál keresgéltem a leesett államat.
(#) don_peter válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Gratulálok, szép lett.
Nem kicsit energia és idő amit belefektettél... Minden elismerésem..
(#) vicsys válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Nagyon szép kis vekker, gratula!
(#) Alkotó válasza StefuPeti hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Kaptál már egy csomó dicséretet, de nekem az "áram" kilóg a képből. Ez tulajdonképpen csak kijelző, mert az impulzust az elektronika adja -gondolom-.
Ide piszokul illene a régi óráknál megszokott súlyos hajtás, mert a gravitáció általában mindig kéznél van, és nem is kerül semmibe. Vélhetően bejönnének pontossági hibák, és a gátszerkezet is egy macerás kérdés, de azért kihívás a feladat, mert van benne nehézség.
(#) vicsys válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Egy jó órának a pontos időalap a szíve. Az meg az elektronika része, hogy ne lógjon ki a topicból...
(#) Atys67 válasza vicsys hozzászólására (») Nov 28, 2014 /
 
Szerintem amennyi munkát ebbe beletett, az elektronika is rendben lesz... Kíváncsi vagyok a végeredményre ( festés, stb )
Következő: »»   1251 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem