Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1635 / 2500
(#) zimi1991 válasza CHZ hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Értem.
Hát a hűtés nem túl acélos egy 2x100 wattos erősítőé volt, de szereintem ventillátorral elfogadható lessz...
Milyen előfok illene hozzá a legjobban?
Van egy anódkövetős fél triódás már készen, de ha srpp jobb lenne hozzá akkor készítek azt hozzá.Mekkora "Mű jű" cső kell hozzá hogy kihajtsa?
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2015
(#) lukacsp válasza adapter hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Kedves vagy, hogy segíteni szándékoztál Alkotónak. Ez egy speciális szkóp rajza, amit az átlag emberek szürkeállomány pusztításra használnak.
(#) CHZ válasza zimi1991 hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
ECC88 mar boven elegendo, akar SRPP kapcsolasban is.
(#) varada hozzászólása Jan 2, 2015 /
 
üdv mindenkinek !

Hozzám került egy AKAI AM-2200 típusú sztereo erősítő. Az egyik oldala nem szól . A végfok négy tranzisztorból áll amiből már csak egy gyári de most az is tönkre ment. Most van benne egy BD 250A egy BD 250C egy C 2581 2D YL és egy NEC gyártmányú D 586 os tranzisztor (ez volt a gyári ). Az lenne a kérdésem hogy ezt a D 586 os típusú tranzisztort mivel lehetne helyettesíteni . A segítségeket előre is köszönöm
(#) djratnova válasza varada hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Üdv!

Szerintem a D586 helyett tökéletes a BD243.
(#) varada válasza djratnova hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
köszönöm a gyors segítséget
(#) varada válasza djratnova hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
még annyi kérdésem lenne hogy a C2581 -es tranztisztor is egy d586 -os helyett lenne bennmert arról nem negyon találok semmit a neten ?
(#) djratnova válasza varada hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
2SC2581
Bőven elég hozzá.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2015
(#) varada válasza djratnova hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
pontosan nem tudom mert csak annyi van rajta hogy C2581 alatta meg 2D YL
(#) voodoo hozzászólása Jan 2, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy MJL21193/94 komplementerrel felépített erősítőben az első (tehát ha a bemenet felől nézzük) párnak nem 0.6 ohm/5W-van betéve kimeneti emitterellenállásnak hanem 8.5 k ohm/5W. Nem értem miért van az árama ennyire lecsapolva. A többihez képes ez nagyon gyatra így, mintha csak 6 pár menne a 7 helyett...
Összesen 14 darab tranyó van benne. (2x7)

Mi a véleményetek?
(#) voodoo válasza voodoo hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Bocsánat, félre írtam.
Tehát a bemenet felől MJE340/350 akkor ott a kimeneti emitter 5W -os ellenállás amik általába ilyen 0.33-0.6 ohm körül szoktak lenni, nincs berakva, hanem csak simán egy 1N4148-as lóg, viszont a sorban kb 3.at nézzük, akkor ott rajta van ugyan a 0.6 ohm/5W, de még mellette a sorban 2. pár kollektorain vissza van vezetve 8.5 k ohm-os 5W ellenállással magára a bemenetre. De ahogy nézem kissé logikátlanul.
(#) lukacsp válasza voodoo hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Kapcsolási rajzod van? Úgy talán mi is megértenénk ezt a súlyos tényállást.
(#) voodoo válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Sajnos nincs.
(#) Gafly válasza voodoo hozzászólására (») Jan 2, 2015 / 1
 
Még fénykép sincs...
Talán cseréld ki a kondenzátorokat az MINDEN esetben segít az INTERNET szerint
(#) trabi007 hozzászólása Jan 2, 2015 /
 
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem , javítok egy ws432 tipusu erősítőt Bővebben: Kapcsolási rajza a rjzon látható diódákat , BAP794 , 795 mivel tudnám helyetesíteni , jó lenne helyettük az 1n4148? A segítségeteket előre is köszönöm!
(#) granpa válasza trabi007 hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Összehasonlítottad az adatlapjukat? Akár jó is lehet. Vagy bármely gyors kapcsoló dióda (U, I, s, Uf, C).
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Szia! Lehet az erősítőd H osztályú is. Hány féle tápfeszültséget kap?
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Szia!

Erre én is gondoltam, viszont csak egy félét kap. 2x100V-ot. Mert ugyebár egy általánis elmélet szerint a pozitív és a negatív ágban is azonosan pl 4-4 darab tranyó esetén ugyan úgy egyforma kimeneti emitterellenállást szoktak berakni, amelyek értéke 0.2-1 ohm körülre tehető és viszonylag nagy teljesítményűek.
Csak ezért tettem fel a kérdést, hogy találkozott-e már valaki hasonlóval?

Egyébként még mindig a GPA 800M modulnál tartok. Próbálom megfejteni a miértjeit. 2x100Vdc-nél az összteljesítmény 4 ohm -on mindössze csak 280Watt ami iszonyatosan kevés.
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Jan 2, 2015 /
 
Arról annak idején megállapítottuk, hogy nem egy sablonos felépítésű erősítő. Ha kínok árán is, de vissza kell rajzolni az eredményes javításhoz.
(#) Zosi hozzászólása Jan 3, 2015 /
 
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy ezt a kapcsolást kb egy éve megépítettem amit sikerült is meg szólaltatni egy hónapot nyúztam aztán polcra tettem és azóta nem hallgattam. Most újra elő vettem, olyan problémám lett vele, hogy Rá adom a tápot kimeneten nem mérni egyenfeszt, bemenetet és hangszórót adva rá recseg brummos nagyon csúnya hangja van olyan mint mikor kihúzom a trafót az áramból és szól még a pufferek le nem merülnek és a végén mikor el hallgat akkor bejön ez a recsegős hang...csak most folyamatos feszültséget adva rá végig ezt csinálja. Az 5 wattos ellenállásokon nem tudok nyugalmit mérni 0mv. Mi lehet a probléma?
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) reloop válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Szia! Nézd át a forrasztásokat! A nem kellően tiszta alkatrészlábak képesek idővel elválni az óntól.
(#) Zosi válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Szia! Át néztem meg mozgattam a lábakat minden a helyén van.
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Szia. A multid dióda mérő állásba kapcsolva nézd át az MJE és az MJL párokat. A torz hang valami zárlat jele. De a hsz kimenetre ne tegyél hangszórót hanem egy multit. Valamint jobb ha hiba keresésnél a tápágaknál levő olvadókat vedd ki és 1-1 10 ohmos ellenállást tegyél be, 2...5 wattost, vagy égőket.
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Jónak tűnnek a MJE MJL párok mind mutat életjelet...
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Okés. Akkor a multi menjen 10A-es állásba, és tedd az olvadóbiztosíték helyére. Natúrba. A +/- valamelyikére, de akkor akkor a másik helyén biztosíték legyen.
Nézzük meg mekkora az áramfelvétele.
(#) GeorgeAudio válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
A 10ohm inkább maradjon a tápágban és azon mérjen feszültség esést! Abból számoljon áramfelvételt. Biztonságosabb mint a multi vezetékével operálni a biztosíték foglalatban!
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Semmi áramfelvételt nem mutat egyik ágban sem.
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Rendben. Nézzük meg mit tud a tápegység. Ott rendben van minden? Megvan legalább 2x 50Vdc? Kösd le róla az erősítőt. Meghajtana egy 230V-os izzót mondjuk fél fényerővel?
(#) Zosi válasza voodoo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
-+67v dc jön belőle.
(#) voodoo válasza Zosi hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Egy 230-as izzó lenne kéznél? Megtudja hajtani? Lehet feszültség van csak kakaó nincs benne. Tégy rá egyet.
Következő: »»   1635 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem