Fórum témák
» Több friss téma |
Az nem a cncusb volt, hanem az uccnc300-as, és azóta sem csinált ilyet. Most írják át a teljes belsejét, úgyhogy javítják folyamatosan. ez legalább magyar fejlesztés.
Ez teljes egészében a géped kiépítésétől függ, illetve milyen további terveid vannak még. Pl. a mechanikus végálláskapcsolókat a legkevésbé sem érdekli, hogy 24V-t vagy 5V-t kapcsolnak (most tekintsünk el attól, hogy 24V-on lehetséges, hogy kevesebb áramot kergetne át az elektronika, ami növeli a kontaktok élettartamát. ez amúgy ebben az esetben valószínűleg el is hanyagolható). Ha azonban aktív szenzorokat is használni kívánsz, akkor azok általában 24V-osak (ez a leggyakoribb ipari standard fesz.).
Ha saját magad, akarsz kiegészítő elektronikát eszkábálni, akkor viszont praktikus lehet az 5V, mert könnyebb lesz illesztened a részeket egymáshoz (bár ez filléres optokapukkal megoldható a 24V-al is). Tehát oszd meg velünk mid van már meg (szenzorok, tápegységek, elképzelések ) és akkor jobb tanácsot kapsz.
Tervezek csak. A kérdésem onnan származik, hogy a végállást gyári proxokkal szeretném. Viszont amit kapni lehet kézi jeladó az 5V-os. Szeretném az esetleges illesztő áramköröket elkerülni.
Értem. Ha még csak most kezded el építeni és nincs semmid én a helyedben a 24V-ot választanám. Ha közelítéskapcsolókat akarsz használni mechanikusok helyett, akkor vigyázz, hogy jó legyen az ismétlési pontosságuk különben nem tudod majd referenciapontként is hasznosítani őket (ha nagy teljesítményű gépet építesz, ami önmegsemmisíteni is tud, akkor ne spórold ki a mechanikus végállásokat se).
Kézi jeladó alatt mit értesz? Milyen szoftverrel akarod majd vezérelni?
Például egy ilyenre szükség lehet már az inditáskor is:Kézi jeladó
CNC géppel még nem találkoztam, de 17 évet eltöltöttem szervo hajtásokkal. Ezért is kérdezek, mielőtt belefogok. A következő problémám az E-stop korrekt megoldása lenne.
CNC-vel még én sem foglalkoztam, de a Siemens-nek szélturbinákat helyezek üzembe világszerte. Elég komoly cuccok, és ott az E-Stop is elég jó. Azt kell tudni róla, hogy két kör van, számos helyen ezek a kapcsolók pedig "normaly closed" típusúak. Szóval szerintem ha több van akkor láncba kösd, és minden nyomógombod két áramkörös legyen, bármelyik áramkör bármely köre szakad, E-Stop esemény adott.
Igen ezt nem látom senkinél. Mindenhol csak a szoftveres E-Stop megy. Illene (vagy nem?) a bontó érintkező segitségével mágneskapcsolóval a hajtásokat leválasztani a tápról.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2015
Ennek az az oka, hogy itt elsősorban kis teljesítményű otthoni gépekről van szó. A legtöbb még ahhoz sem elég erős, hogy saját magában kárt okozzon, ezért aztán elég a szoftveres E-Stop is.
Persze lehetne cifrázni, ha már kétkörös biztonsági kör, akkor azt illik safety kategóriás relé(k)be (sárga) kötni. Fel kell fűzni a mechanikus végálláskapcsolókat is rá (esetleges biztonsági felülbírálással megspékelve). A munkaterületet lehetne védeni biztonsági fényfüggönnyel. A relén keresztül hardveresen engedélyezni a motorvezérlőket, lekapcsolni a betápot és mellékesen értesíteni a szoftvert is, hogy ne erőlködjön. Csak éppen ez már nem túl olcsó.
Ehhez hasonló nekem is van (mondjuk nem sokat használom). USB-n csatlakoztatható az enyém a számítógéphez (vezeték nélküli cucc, adtak hozzá egy kis dongle-t). és plugin-on keresztül vezérli a mach3-at.
Bővebben: Link
Ezt is néztem mint lehetséges kiegészitő eszközt. Mi a tapasztalatod, mennyire használható? Nem terheli a processzort?
Minden funkciója működik. Azért használom ritkán, mert simán elérem a billentyűzetet és gyorsabb a kurzorral mozgatni a gépet, mint ezen a kütyün kapcsolgatni a tengelyek között. Procit nem tudom mennyire terheli, ilyen jellegű problémáim nem voltak. Én egy lapost használok a CNC vezérlésére és ethernetes a vezérlőm.
Valahol olvastam, hogy késik a művelet amit végrehajtatsz vele. Sokaknak meg eléggé foglalja a gépét a működés, igy ezt alakalmazni nem szerencsés.
Sziasztok! Közben én is belefogtam egy masina építésébe. Pár képet felteszek róla. Az utolsó képen az esztergámat alakítottam át, hogy marni is tudjak a CNC építéséhez. De lenne hozzátok egy olyan kérdésem, hogy kinéztem egy léptetőmotort. Azt írják róla, hogy 3 A -es és 3 Nm tud. Valaki tud erről a motorról valamit?
Ime a Bővebben: Link Köszönöm.
Fogadjunk van már szerződésed a NASA-val titán alkatrészek marására.....
Ez valami brutális ....
Szia! Az a brutális, amilyen lassan halad az építés.
Gyorsan haladna ha nem volna semmi más dolgod, csak a gépépítés
Üdv mindenkinek,
Én egy kicsit szerényebb módon készítettem el a cnc-met kb két hete, igy sikerült, és ilyen képet készít pirográffal, még egy kicsit finomitani kell a pirográf részét mert ha bekapcsol valami a lakásba bezavarja és akkor csíkozza a képet.
Az azért még hozzáteszem hogy ez a gép már harmadik generációs, az alapgépek fióksinesek voltak szörnyüek.
Üdv Attila1977,
A kért képek a mehanikárol, a léptecs vezérlő TB6560 saját tervezésü nyákkal készült.
És még négy kép.
Szépen dolgozik a géped.
Mivel fűtöd a szálat?
Üdv
Egyenlőre még egy 6Volt/10Amperos trafórol egy Triac-os vezélővel amivel a hálozati feszt szabályzom. A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2015
Szétkaptam a piróvezérlőt egy fénykép erejéig, a szál becsületes neve pedig Kanthalhuzal meleg ellenállás a tipusa pedig: ag:Fe/Cr/Al, átm.:1mm, 1,9 ohm/m,1300C*
Köszönöm az infót.
Hasonló szál van szerintem a habvágóknál is, ezt ki tudom próbálni. Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2015
Habvágónál nem cekaszt használnak ? mert az nem jó, hamar elég itt hat cm max a huzal hossza és folyamatosan izzik, habvágónál méteres huzalokat használnak és sokkal véknyabbat.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |