Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Földelésnek még a fal vagy a padlófelület is megteszi, hála a multiméterek nagy belső ellenállásának!
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
Sziasztok! Van egy 160 wattos Tungsram UV higanygőz lámpám, kéne hozzá egy előtét fojtótekercs, mit mondotok, mekkora induktivitású tekercs kéne?
Nálam ez nem működik. Emlékszem, hogy a múltkor is ezt írtad, de megint kipróbáltam és meg sem mozdul, totál 000-t ír ki a multiméter.
Radiátor cső vagy valamilyen csap nincs a közelben? Az is megteszi földelésnek.
Akkor meg húzzál be egy vezetéken a dugaljzatig földelést vagy ahogy írták radiátorról nézd meg.
Sajnos kb. 10 méterre van a legközelebbi csap, így marad az amit attika javasolt, veszek egy fázisceruzát, aztán trükközés nélkül meg tudom állapítani, hogy a két vezeték közül melyik a fázis.
Sziasztok! Tudna valaki segíteni az alanti erősítőt elkészítettem és alapon mekkora hangot ad gitár rákapcsoláskor, előerősítő nélkül. ellenőrzéskor, csak halkan adja vissza a hangot.?
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
Szia! Igen szerény, mindössze 13x-os erősítése van. Közvetlen gitárról nem, vagy alig fog megszólalni. Látogass el gitáros témába ha az előerősítés gondot okoz.
Sziasztok!
A laptopom gyári tápja 20V 3,25A-es. Használhatok hozzá szerintetek egy 19,5V 6,9A-es tápot? Ez is egy gyári laptop táp. Előre köszönöm a segítséget!
Nagyon kicsi az esélye, hogy a fél volttal kisebb feszültség miatt nem fog teljesen feltöltődni az akkud. Baja nem lesz tőle, használhatod, hacsak nincs valami speciális, valami adatvonalas (kettőnél több pólusú) csatlakozója. A polaritásra természetesen figyelni kell!
Üdv!
Hogyan állapítható meg, hogy mekkora ellenállás kell egy tranzisztor/FET Bázisa/Gate-je elé?
Leginkább számítással, attól függően, hogyan, milyen üzemben akarod használni a tranzisztort / FET -et. Hasonló alkatrészek, de lényegi különbségek vannak köztük, tehát más-más módszert kell alkalmazni. A tranzisztort árammal, a FET-et feszültséggel kell vezérelni...
Sejtettem, hogy számítással. Akkor konkrétan a FET-eknél hogy megy ez, folyamatos/kapcsolóüzemben is kéne működnie. Gondolom a specifikációban megadott értékekkel kell valamit operálni. Hogy is van ez akkor?
Úgy van ez, hogy minél kisebb a gate-ellenállás, annál gyorsabban töltődik fel a gate kapacitása és ezért annál gyorsabb a be és a kikapcsolás is. Persze a gyors kapcsoláshoz nagy töltőáram dukál, amit a gate-meghajtónak produkálnia kell.
ATMega8-hoz és IRFR 220 FET-hez, ha az MCU 5V-on üzemel és a FET 12V-ot kapcsol, mekkora ellenállás kell?
A fogyasztásmérőről és a mérő környezetéről lehet megállapítani.
Nem lősz nagyon mellé, ha a gate-ellenállást 10 és 100 ohm közé állítod be. Persze a konkrét érték függ a felhasználás fajtájától.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
Ez nem logikai FET, az 5V ki sem nyitja teljesen.
Sziasztok,egy stabilizátornak pl egy 7805-nek mi található a belsejébe,hogy ha 5-18 voltig bármit kapcsolnak a bemenetére akkor is 5 volt stabil lesz a kimenete.
Gondolom zenner dióda nem lehet mert akkor a feszültség növekedésével növekedne a kimeneti fesz is. A zenner diódának a nyitófeszültségét ugyan úgy ki kell vonni a tápfeszből mint a ledeknek a nyitóáramát? Szóval az egészet úgy értem ha pl mondjuk egy 10 voltos feszültségből 5 voltot szeretnék akkor egy 5 voltos zennerre van szükség, Ha 18voltra egy 8 voltos zenner akkor abból 10 V lesz.
Tanulmányozd a zéner diódás stabilizátor működését. A zéner diódát záró irányban használjuk, mert bizonyos határok között a rajta átfolyó áramtól meglehetősen függetlenül a rajta eső feszültség nagyon kicsit változik.
A diódák nyitófeszültségével is hasonló a helyzet, csak ott az áramváltozással nagyobb a feszültség változás, kevésbé stabilizál. Sok esetben ez is elegendő, vagy olyan kicsi a stabilizálandó feszültség, hogy arra nem lehet zéner diódát készíteni. A példának felhozott IC -nek a belsejében egy integrált áramkör van, referencia feszültség forrással, erősítővel, szabályzó áteresztó tranzisztorral. Keresgess az adatlapok között, van olyan, ahol részletes leírást találsz.
Ezt rendesen kinyitja 5V, ez akkor logikai? Mekkora ellenállás kell PWM-hez elé?
Sziasztok. Ebben a kapcsolásban a +15 és -15V-ot hogy állítsam elő?
Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2015
Hát ez csodálatos... Mindenesetre köszi a választ.
Valahogy így.
Igen, ez jó lenne, de nekem csak GND-m és +24V-om van. Ebből 7815-tel tudok csinálni +15V-ot, de -15 sehogy sem lesz.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |