Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vonalkövető robot építése
Lapozás: OK   5 / 8
(#) tgpetrjan hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
nem tom hogy mért nem jó mert 1 sima jpeg kép nah második nekifutás
(#) kun dani hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
Akkor a fotoelenálás az az hogy az infrát érzékeli akor megnöl az ellenálása? Hát akkor lehet azzal fogom megcsinálni! És ennek az ellenálásnak menyi az elenálása mikor érzékeli az infrát és menyi mikor nem
(#) tgpetrjan hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
ez csak 1 naggyábol terv mert kell bele még 1 csomó alkatrész erősítő szűrő vezérlő...
meg kikisérletezni hogy mien tekercselés mennyi drót ... 2-3 napi munka de ha a tapasztaltabbak azt mondják hogy rossz az ötlet is akkor semmi értelme ezzel szenvedni és a hagyományosabb megoldásokat kell reprodukálni
(#) kun dani hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
De az elözö hozászolásra válaszoj léci!
(#) tgpetrjan hozzászólása Dec 30, 2007 /
 
nézz utána foto ellenállásoknak:http://www.hobbielektronika.hu/lexikon/fotoellenallas.html eköré kell egy áramkört építeni ami eldönti azt hogy növeli vagy csökkenti ellenállást am én nem infrában gondolkozok hanem sim a ledben
(#) Moderátor hozzászólása tgpetrjan hozzászólására (») Dec 30, 2007
 
Uraim! Használjátok a válasz gombot! Ne csak úgy odalökjétek a választ!
köszi
(#) Ant válasza tgpetrjan hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
Szia!

Az irányítást te tényleg elektromágnesekel akarod megcsinálni?! Mert ha igen akkor szeretnélek elrisztani tőle. Ugyanis én csináltam ilyet már modell repülőkön.
Következmény: Kicsi nyomaték, és lassú. Meglehetősen nehéz. És a szabályozást nem tudnád megoldani egyszerűen(na jó, rugókat teszel a szerkezetbe, de ez kicsiz bonyi ).Jah, és sokat fogyaszt . Szóval szinte lehetetlen vele egy kereket elfordítani.
Ezért én jobban ajánlom a szervót, mert ehhez csak egy PIC, vagy AVR kell és megy is. Sőt sokkal kisebb tömegű, és jobban lehet szabályozni.
De ez csak az én véleményem...

Ant
(#) tgpetrjan válasza Ant hozzászólására (») Dec 30, 2007 /
 
szia
ez csak 1 ötlet volt és én is ezeket a hibákat találtam meg
én picel fogom megoldani mindenképpen
csak próbálok ötletet adni a picekhez nem értőknek(nem mint ha én érteném)
(#) kun dani válasza tgpetrjan hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
Sima LED-el is müködne? Amugy meg köszi most már van egy elgondolásom hogyan csináljam meg. Amugy ezek a fotoelenálások sokba kerülnek? És mijen ledek kelenek rá mijen szinü?
(#) tgpetrjan válasza kun dani hozzászólására (») Dec 31, 2007 /
 
elvileg megy bármiennel de én vagy fehér vagy kék leddel csinálom=> Alvázneon Feeling
nézd megezt
vagy ezt
100 és 400 Ft között van az ára
jah és most hogy nézelődtem a témában a következő cikk utolsó sora tanulságos
(#) kun dani hozzászólása Dec 31, 2007 /
 
nagyon köszi a lux ugye a fény erösége
(#) kun dani hozzászólása Dec 31, 2007 /
 
és mijen eröségü led kel hozá
(#) Moderátor hozzászólása kun dani hozzászólására (») Dec 31, 2007
 
Basszus Dani, ez már rekord! Egy mondatban 4 helyesírási hiba. Szedd össze magad légyszi! Próbálj meg kérdezni, jó?!
Tehát:
Légyszives írd meg, hogy milyen erősségű led kell hozzá?
Most megyek és adok magamnak egy warn-t mert kritizáltam a helyesírásod... :bummafejbe:
(#) tgpetrjan válasza kun dani hozzászólására (») Jan 1, 2008 /
 
Nézz körül
A versenynek A TAPASZTALATSZERZÉS a lényege


Ui.: Az én helyesírásom is szörnyű de ez...

jah és BÚÉK
(#) alex077 hozzászólása Jan 28, 2008 /
 
Ninsc kedve vkinek tásulni velem? Gimnazista vagyok. Lelkes, de a tudásom hiányos.Így csak lassacskán haladok.Ha van vki Budapestről aki szintén lelkes és van kedve társulni írjon! alex077 kukac citromail pont hu már csak pá nap a jelentkezési határidőig!
(#) scampi válasza tgpetrjan hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
Szia! Valahol láttam a neten alkatrészeket amiből talán kiindulhatsz szijjal hajtoot kerekeket vezérlőket ledes érzékelőkkel stb. ha érdekel rákeresek. bye
(#) tgpetrjan válasza scampi hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
szia
érdekelne már töb kevesebb sikerrel alkottunk 1 befőttes gumiból "lánctalpas" cuccot megy minta golyó csak a legszűkebb kanyart képtelen bevenni nade majd kitalálun vmit
(#) scampi válasza tgpetrjan hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Nekem is van még egy két cucc eladó, most hogy újra előjött a téma, nekem nincs időm már vele foglalkozni sajnos. www.scampi. byeextra.hu/robot/20080129.zip
(#) nagyagyas hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Sziasztok! Én is szeretnék menni a versenyre, végigolvastam a topicot és lenne pár kérdésem:
1. Szervot használjak vagy hátsókerekes irányítást?
2. Fotoellenálást használjak vagy infratranyot?
3. Kisteljesitményü motort vegyek vagy nagyot? Ez a kérdésem azért merült fel, mert a kisteljesitményüt biztos elhajtja, az ellem a nagyot is, de azt gyengébben.
4.Azt írták a honlapon bármit, lehet használni elemet is meg akut is ezalatt a fúrógép akkujára is gondoltak?
5. Két gépet is lehet vinni? Ellőre is kösz a válaszokat.
(#) Lucifer válasza nagyagyas hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
1. modellező alapszabály: ami nem az előrehaladást mint célt használja csak gátol abban.
2. A vezérléstől függ.
3. Szvsz. a sima mezei tápventillátor az optimális. A nagyobb (0.38 A 12V) felesleges, a kilencvoltos elem nem képes ennyi áramot leadni.
4. A honlapon elég egzaktul le van írva, hogy 9 Voltos akkut/elemet lehet használni. Nem értem hogy jön így képbe a fúrógépakksi.
5. info@magyarokamarson.hu
(#) alex077 válasza Lucifer hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Nemrég építettem meg az autómat,de a két 150 mA-es motorral még 18 volton sem produkált elégséges sebességet. Én biztos veszek egy erős ventit, mert a 200 grammos alapvázat nem képes meghajtani.
(#) nagyagyas hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Idézet:
„150 mA-es motorral”

Az azért tulzás! Most vettem a tobuba 800ft-ért egy 20mA-ost tökéletesen megy.
(#) Lucifer válasza nagyagyas hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
20 mA? Ez biztos ?
Amiket én tápokban láttam azok 130-180 mA-t vettek fel 12 Volton. A procihűtőknél a legzabagépebb 300 mA vett fel amit találtam itthon. A plafon állítólag 0.38A. Ennyit meg nem bír el két elem. Pláne nem kettőt.
(#) alex077 válasza alex077 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Azt állítod, hogy két 20 mA-es motorral megy az autód? Miből van az autód?Aerogélből? Küldj vmi bizonyítékot, hogy télleg megy az at autó, mert ezt nem hiszem.
Lucifer: Két 9 voltos elem mért nem bír el 2 380mA-es ventit? Max hamar lemerül.
Sikeresen válaszoltam a saját hozzászólásomra. Eredezileg nagyagyas hopzzászólására akartam válaszolni.
(#) nagyagyas hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Miért 0.20A nem 20mA? Én láttam egy gépbe 0.67A-ost is akkor az 670mA? Lefényképezzem?
(#) alex077 válasza nagyagyas hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
0.2 A= 200mA!!!
(#) nagyagyas hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Fel kellene frissítenem az elektronikai tudásom! :bummafejbe:
(#) alex077 válasza alex077 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Télleg vki nem tudja, hogy lehet vhol aerogélt venni? Vagy vmi hasonlóan alacsony tömegű anyagot. Csak mert nekem most fa vázam van és az nehéz.
(#) nagyagyas hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Nekem fémepitöböl van! :idiota: De könyű.
(#) kobold válasza alex077 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Purhab? Kartonvázat már fújtam ki vele, jó stabil lett.
Következő: »»   5 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem