Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   73 / 129
(#) dcsabi válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Tehát: A plc tranzisztoros kimenetei kapcsolják az ULN2003 bemeneteit. (gondolom a PLC kimeneteit véded esetleges balesettől) A 2003 bemenete pozitiv kapcsoló feszültséget vár! egyéb esetben határozott 0V-nak kell lennie! Ha nem így van akkor -esetleg- lobog a levegőben az ULN2003 bemenete a PLC kimeneti tranzisztora által (?) A PLC bemetei honnét vannak megtáplálva, esetleg ennek a közöse kerül az ULN bemeneteire(?) Arra figyelj, hogy a 0 és a védőföld az egyfázisú rendszerben azonos potenciálon van! Külső tápot használsz, vagy a PLC-ét(?) Tippek: amiket kérdeztem, azok mind okozhatják, továbbá készíts rajzot és ellenőrizd a valós huzalozásoddal! A PLC kimenetei és az ULN bemetéhez a 24V nullájára mindenhova tegyél egy 2,2-4.7K ellenállást. Ellenőrizd a rendszert az ULN2003 IC-k nélkül LED-ekkel. HA az jó, akkor utána van a hiba.
(#) BGyurci válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
ULN darlington mindkét tranyó gnd-felé ellenállással lehúzza a bázisokat. szerinem próbáld ki 24V egyennel, azzal hogy viselkedik. Esetleg belsõ kontakthiba? Láttam már egynyákos helyett modul rendszerût, picurka csatlakozókkal csatlakotak. Pl telemech tsx micro, vagy nagyobb csatikkal pl Moeller... Tsx-et szervíz cserélte le, vadi új gépben hol ment, hol nem. Kontakthibákat okozott gépen vibrácio.
(#) rockersrac válasza BGyurci hozzászólására (») Feb 1, 2015 /
 
Itt a vibráció nek okozhat kontakt hibát, ugyanis a gép perpill felújítás miatt nem működik... Holnap lesz a próbaüzek, ha minden igaz.
(#) rockersrac válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Közben részben megoldódott a probléma, a plc tápján meg a plc sorkapcsán lévő földelést összekötöttem, és földeltem, nem szűnt meg a probléma, de érezhetően csökkent a hiba mértéke...
(#) rockersrac válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
,,jelentem" a hiba elhárítva... Az uln panelre egy 250V 100nF kondit tettem, és a hiba megszűnt, úgy néz ki.
(#) rockersrac hozzászólása Feb 9, 2015 /
 
A plc kimenetét mekkora árammal terhelhetem, tönkremenetel nélkül?
(#) mazso1988 válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Attól függ milyen típust használsz,általában 500mA tudnak kapcsolni.
A hozzászólás módosítva: Feb 9, 2015
(#) rockersrac válasza mazso1988 hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Omron Cp2a plc-t használunk...
(#) rockersrac válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Akarom mondani Omron Sysmac cpm2a plc-nk van...
(#) pietro hozzászólása Márc 15, 2015 /
 
Hi Mindenkinek!
Az easy719-DC-RC kimenete mit kapcsol? Relét vagy fogyasztót? És hogy kell bekötni?
(#) Dempsey válasza pietro hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Szia!
Adatlapba benne van hogy relé kimenete van.
(#) pietro válasza Dempsey hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Szia!
Nem szakmám, azért kérdem. A relé benne van, vagy relét működtet a kimenet?
(#) Dempsey válasza pietro hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Relé van benne. Létezik tranzisztoros kimenet is ott értelemszerűen tranzisztor van a kimeneten és általában 500mA a terhelhetősége.
(#) pietro válasza Dempsey hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Akkor a fogyasztót egyszerűen rákapcsolom? Ha jól olvastam 8 A-ig.
(#) pont válasza pietro hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Tulajdonképpen igen, de mit is szeretnél vezérelni vele?
(#) pietro válasza pont hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Szia!
Érdekes, meg akarom tanulni, szabadidő eltöltése, ilyenek vannak.
Szereztem egyet, ki szeretném próbálni. Aztán biztos lesz valami cél is, ha már működik.
(#) Kapagerenda hozzászólása Márc 30, 2015 /
 
Hello,
Allen Bradley PLC milyen software-t használ? valahonnan esetleg letölthető az a progi otthoni gyakorlásra?
(#) pinvik válasza Kapagerenda hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Mi anno RSlogix 5000-et használtuk, és ahoz volt student verzió az Allen Bradley oldalán, kipróbálás szintre butított természetesen. Ennek egy régebbi verziója tudtommal az RSlogix 500.
A hozzászólás módosítva: Márc 30, 2015
(#) Marko Ramiusz válasza Kapagerenda hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Üdvözlet, Kapagerenda! PLC programozó szoftverre gondolsz? Ha igen, akkor az RsLogix500-zal az SLC-ket, RsLogix5000-rel újabb Logix-okat tudod programozni. Előbbit el tudom Neked küldeni, de időkorlátos, ezután egy másik mappába telepítve újraindul. 5000-hez van emulátor is. Üdv.: Meszes József
(#) rockersrac hozzászólása Ápr 6, 2015 /
 
Sziasztok! Olyan kérdésem van, hogy adott egy Omron Sysmac cpm2-a plc. Ahhoz megvan a gyári soros interfész. Ezen interfész Pc felőli oldala ,,sima" db9 csatlakozót fogad. A kérdésem az, hogy itt minden láb használva van, vagy csak a Rx-Tx? Mert most vettem laptopot, de ezen nincs soros port kimenet, és mielőtt veszek/csinálok usb-soros átalakítót, jobbnak látom kérdezni, tájékozódni.
(#) lukacsp válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Programozó kábel
(Csak egy jótanács, hogy ha PLC-zésre adtad a fejed, olvass sok sok manualt! )
(#) rockersrac válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
A bekötés megvan, ezekszerint csak az Rx-Tx lábak vannak használva. Pompás, köszönöm!
(#) shoty hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
Sziasztok!

Egy IMAGO 500-as folyamat- és programszabályozóval szeretnék hűtési feladatot megoldani. Egy 12V feszültségű és 10 W teljesítményű izzó hűtését kell megoldani egy 12V, 0,1A ventilátor fordulatszám szabályozásával oly módon, hogy minél melegebb az izzó, annál jobban pörög a ventilátor. A hőmérséklet érzékelést a folyamatszabályozó végzi el, és alakítja a kimenő jelét 0-10V között. Tehát amire szükségem lenne:

- 12V, 10W izzó fényerő szabályozó áramkör, hogy tudjam változtatni az izzó melegedését
- 0-10V bemenő feszültséget 0-12V között lineárisan szabályozni úgy, hogy meg tudja hajtani a 12V 0,1A ventilátort (szintén áramkör, az eszközöm kimenetére minimum 500Ohm terhelő ellenállást kell kapcsolni)

Tudnátok segíteni? Előre is köszönöm! *
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) kormika válasza shoty hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Az izzó fényerő szabályozáshoz a mellékelt kapcsolás szerintem a legjobb. Értelemszerűen a villanymotor helyére megy az izzó, és a motorral párhuzamos dióda is elhagyható. Ami a ventilátor vezérlését illeti, tudni kellene, hogy az eszközöd kimenetén "folyamatos egyenfeszültség" jelenik-e meg, vagy PWM-el állítja elő a kimeneti feszültséget. Ha ez utobbí a helyzet, és a kimeneten oszcilloszkóppal jól látható PWM jel van, akkor csak rá kell engedni egy N-csatornás FET gate-jére egy néhányszor 10Ohmon keresztül, és már tudja is a ventit vezérelni. Ha nem PWM jel a kimenet, akkor kicsit macerásabb a dolog, de akkor sem nagy ördöngősség, egy kettős műveleti erősítővel megoldható a dolog.
(#) kormika válasza kormika hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Helyesbítenék, rosszul emlékeztem, nem kettős opa kell hozzá, hanem egy quad opa. A mellékelt kapcsoláson az LM324 12-es lábára csatlakozó poti, 2 ellenállás komplexum elhagyandó, és a 12-es lábra kell kötni az eszközöd változó kimeneti feszültségét. FONTOS!!! Minél nagyobb a 12-es lábon a feszültség, annál kisebb a kimeneti PWM kitöltési tényezője!!! De ahogy néztem a folyamatszabályzódról képeket programozható kütyünek tűnik, tehát gondolom nem okoz gondot, hogy "fordítottan" kell a kimenetet vezérelnie, minél nagyobb ventilátor fordulat szükséges, annál kisebb kimeneti feszültséget kell szolgáltatnia.
(#) shoty válasza kormika hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Köszönöm szépen a segítséget mindkét hozzászólásoddal, az érdekelne még, hogy az első, fényerő szabályozós kapcsolásban fizikailag mivel tudom változtatni a fényerőt? Azt még meg kell nézzem majd, hogy PWM vagy folyamatos feszültség jelenik meg az eszköz kimenetén, de most a folyamatosra tippelek, remélem fel tudom használni a második kapcsolást is. Illetve még az érdekelne, hogy a második kapcsolásban az R8-as ellenállás értéke milyen, mert az nem derül ki.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2015
(#) kormika válasza shoty hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
A fényerőt az 50KOhmos potival tudod változtatni. A második kapcsolásban az R8 értéke nem kritikus, 10-47Ohmo között bármi megfelel.
(#) shoty válasza kormika hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Elnézést, elkerülte a figyelmem, hogy az egy potenciométer. Köszönöm a segítséget ismét!
(#) tornyaid hozzászólása Máj 11, 2015 /
 
Sziasztok!

Volna egy kérdésem, az új munka helyemen a főnöko ojan feladatot adott hogy egy klasszikust vagy is a kiogyót programozzam meg egy S7 - 1500 zasban 5 led kimenettel úgy, hogy nem használhatam semmi extra dolgokat mind például egy időzítő ilyeneket nem használhattam. Az volna a kérdésem, hogy hogyan lehetne meg oldani. A választ előre is köszönöm.
(#) Mate78 válasza tornyaid hozzászólására (») Máj 11, 2015 / 1
 
szia

Mi az a kiogyo? Csak találgatni tudok, hogy kígyót akartál írni, és futófényre gondolsz.
Időzítést lehet csinálni rendszeridő felhasználásával.
Vagy várakozást ciklussal, pl utasításlistában.
Következő: »»   73 / 129
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem