Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   121 / 211
(#) Mircsof hozzászólása Feb 20, 2015 /
 
Sziasztok!
A csatolt nyákterven a C1, és a C2 oldalt ketté lehet valahogy választani, hogy egy lapra kitudjam mind a kettőt egyszerre kitudjam nyomtatni?
(#) kokozo válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Nyomtatásnál van rá gomb. (pirossal karikáztam)
(#) Mircsof válasza kokozo hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Köszönöm, ha egy évig néztem volna akkor se esik le.
(#) mindenes válasza OZotyo hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Szia! Nálam valamiért nem működik a magyar verziód. A régebbi verziók sem működtek sajnos. 6 SP használok Win XP alatt de valahányszor indítanám a programot mindig az alábbi üzenet fogad.
Az eredeti .exe fájl viszont hibátlanul működik. Tudnál segíteni?
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2015

SP_Hiba.JPG
    
(#) pjg válasza mindenes hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Az angol nyelvű mappájába telepíted a magyar nyelvűt? Oda kell!
(#) elektroton válasza mindenes hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Ha jól látom, demo könyvtárban van a program. Demo verziód van ezek szerint. Azzal nem is működik.
(#) Alkotó válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Kokozó megoldása tökéletes, de bizonyos esetekben egyéb ügyeskedés is jól jöhet. Ilyen pl. mikor egy nyomaton akarod megjeleníteni az alkatrész feliratot, és a rézoldalt (ehhez nem jó az előbbi módszer).
Ilyen esetben, egymás mellé/alá lehet másolni kétszer a panelt, majd a nem kívánt részeket mindkettőről letörölni (egyikről a feliratot, másikról a rézoldalt), a feliratot tükrözni kell, és utána egy oldalra (ez rézoldal legyen) helyezni mindent. Ha ez megvan, akkor elvileg úgy néz ki, mintha a rézoldalon lenne a felirat is, ami persze butaság, de mégis alkalmas egy közös film (akár negatív) elkészítéséhez.
Gyártáskor a film akár szétvágható, akár elcsúsztatható úgy, hogy csak az érintett rész fedje a panelt.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Igen, és ez akkor igaz ha nem otthon nyomtatod ki, mert mint többször is felmerült a nyomtatók torzítanak, tehát a lap tetején lévő első kép nem lesz akkora mint az attól kettővel lejjebbi. Ez nem 100%, csak 97%

Én Mircsof helyében mielőtt nagy erőket tennék bele, kinyomtatnám aztán összehasonlítanám az 1 lapra egy időben nyomtatott rajzokat. Csak az esetleges meglepi elkerülése érdekében.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Az arány nálam 100% (miután kikapcsolom az átméretezést).
A nyomtatók valóban torzítanak, de ennek mértéke egészen kicsi. Nyomtatófüggő lehet, de kipróbáltam kb. 10 féle nyomtatót, és a hiba nagyon kicsi, 20x20 cm-es rácson mérve, 0,2-0,5 mm a hiba. Ez is lehet jelentős, de azt gondolom még beleférhet.
Sőt további kísérleteket is végeztem, megpróbáltam a nyomtatási korrekciót átállítani a mért hiba kiküszöbölésére (erre a programban van lehetőség). Itt lepődtem meg kicsit, mert tényleg nem egyenletes a dolog. Ha azonos képet többször kinyomtatok, azonos nyomtatón, akkor a nyomat eltérően fog torzulni. Először a nyomtató továbbító mechanizmusának hibájára gondoltam, de aztán ezt elvetettem, mert megsúgta a nyomdász ismerősöm, hogy maga a papír torzul el a hőmérséklet hatására.
Összefoglalva, tényleg van hiba a nyomtatáskor, de a mérték nálam mindig 0,5% alatt maradt. Ennek elfogadhatóságát egyedileg kell megítélni.
Mostanában nem készítek itthon panelt, gyártatom őket, így ez a tényező nálam már nem lényeges.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Igy van nyomtató függő, én nem próbáltam ki több nyomtatót, csak itt olvastam, hogy többen meglepődtek mikor szembesültek ezzel a problémával. Volt aki milliméterekről beszélt.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Ennek oka lehet az alapértelmezett lapmérethez igazítás, ami valóban 97-98% körülire nyomja össze az A4-re állított SL-t. Ezt ki kell kapcsolni az arányos nyomtatáshoz.
Mindezzel együtt, azt is el tudom képzelni, hogy valóban vannak olyan nyomtatók, amik képesek akár mm-eket is tévedni. Amiket én próbáltam, abból a legolcsóbb is 100 "pénz" körül verdesett, de a nagyobb irodaiak, ennek többszörösébe fájnak. A saját XEROX-om olyan pontosan nyomtat, hogy tolómérővel nem érzékelek mérhető hibát (csak a festék pocsék benne, nem jó vasaláshoz egyáltalán).
(#) pjg hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Frissítették a programot!
(#) niedziela válasza pjg hozzászólására (») Márc 1, 2015 /
 
Köszi !
(#) mindenes hozzászólása Márc 1, 2015 /
 
Sziasztok!
A magyar verzió fejlesztőjének köszönhetően mostmár nekem is van magyar nyelvű programom. Többszöri nekifutásra sikerült.
Köszönet Ozotyo!
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2015
(#) vicsys válasza mindenes hozzászólására (») Márc 2, 2015 /
 
Nekem semmi bajom az angol verzióval. Mind az 5 darab használt feliratot megtalálom.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2015
(#) ktamas66 hozzászólása Márc 3, 2015 /
 
Sziasztok!
A kérdésem az lenne, hogyan lehet egy nyáktervet exportálni úgy, hogy mondjuk egy CNC megrajzolja. Tehát nem marás állomány kellene, hanem a vezetősávokat megrajzolni egy fóliára.
(#) niedziela válasza ktamas66 hozzászólására (») Márc 3, 2015 /
 
Ha van egy olyan gerber néződ, szerkesztőd amiben tudsz menteni, akkor egyszerű.
(#) vicsys hozzászólása Márc 22, 2015 /
 
Egy kis gyorstalpaló kezdőknek:
Saját logo készítés SL-ban.
(#) Alkotó válasza vicsys hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
A módszer kicsit fáradságos, de bárhová illeszkedő, kifogástalan eredményt lehet elérni vele. Viszont ha egyenesekkel közelítünk meg egy akármilyen alakzatot, akkor célszerű átállítani a "Change bend mode" paramétert 5-re, mert így elérhető, hogy a két megadott pontot egyetlen egyenessel köti össze, nem pedig 45°+90° kombinációval. Kellően rövid szakaszokkal, nagyon pontos követés érhető el.
Mellékeltem azt az oldalt, ahol próbáltam erről információt adni.
(#) niedziela válasza vicsys hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Szia !

Percek alatt lehet logot készíteni

capture.jpg
    
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
De ha nem nyomtatod simán, hanem egyéb formátum szükséges (pl. gerber), vagy mondjuk egy teleföldbe akarod bekombinálni, akkor ezek nem jók.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Miért is ?
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
A mellékleted alapján azt feltételezem, hogy csak simán bmp típusú képeket illesztettél be. Ha ebben nem tévedek, akkor ezek a képek nem jelennek meg a gerbereken, illetve nem lehet őket a telifölddel kerülgetni. Sőt ha jól emlékszem, akkor a negatív megjelenésük is csak akkor lehetséges, ha már eleve a fotót így manipulálod, nem lehet simán kapcsolgatni a negatív megjelenést.
Vicsys megoldása egy teljes értékű "rézoldali objektumot" hoz létre.
A megfelelő körülmények között, mindkét módszert életképesnek tartom.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Feltételezés a kudarc szülőatyja
(#) pjg válasza niedziela hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Hogyan csinálod? Mert nekem most valahogy nem akar működni a dolog.
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Nincs értelme ködölni. Ha neked van egy jó módszered, akkor örülj neki, hogy nem kell annyit dolgoznod. Nekünk nincs ilyen, ezért mi más módszert kell használjunk.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2015
(#) steelbird válasza pjg hozzászólására (») Márc 22, 2015 /
 
Valahogy úgy, hogy a grafikát (bmp?) átkonvertálja gerber formátumra és úgy importálja.
(#) niedziela válasza steelbird hozzászólására (») Márc 23, 2015 / 1
 
Szia !

Végre valaki hajlandó volt gondolkodni
kép - gerber - SL...

Gondolkodni kell nem megsértődni. Ezért tart itt a fórum, hogy kinek van makrója BC547-hez ?
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2015
(#) Prendick hozzászólása Márc 23, 2015 /
 
vladcepes kérésére (QFN28-as makró):

QFN28.LMK
    
(#) pjg válasza niedziela hozzászólására (») Márc 23, 2015 /
 
Következő: »»   121 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem