Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1094 / 1385
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Függ a levilágítótól is, nekem pl. 9 perc kell, de 15 percnél sem lesz semmi baja.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Hát nem tudom milyen levilágítód lehet , de amit m-c4 fotózott az tuti hogy túlvilágítás, nálam a dry fólia pausra nyomtatott filmmel 30s nél tovább világítva már előhívhatatlan volt. Amikor p20 at használtam akkor sem világítottam soha 3 percnél tovább .
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Valószínűleg a 4 mm vastag normál üveg sok UV fényt nyel el. Két réteg írásvetítő fóliát használok, gyárilag lakkozott panelhez. Amikor próbálkoztam P20-szal, úgy emlékszem, annak kevesebb idő is elég volt, de ráuntam a fújkálásra, tisztogatásra, szárításra... Egyébként nem zavar a hosszú levilágítási idő, olyankor szoktam rendet rakni, plusz tovább melegszik az előhívó és a marató a forró vízben.
(#) gerry válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Szia!
Én is ma szrkodtam a levilágítómmal. P20-at használok és gyári(nyomdai) filmet.
80W-os hgli-vel világítok és 5 percre állítottam az időzítést. Előhívás, és minden lecsúszott a nyákról Gyári filmnél ráraktam 20 percre, akkor meg ok, igaz ebben benne van a lámpa bemelegedési ideje.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
A gyári lakkos sokkal érzéketlenebb mint a p20 és a dry így már érthető a hosszú levilágítási idő
(#) gerry válasza Bakman hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Érdemes lehet megemlíteni, hogy ha a P20 szórófejét használat után nem levegőztetjük ki, akkor a következő használatkor adódhatnak meglepetések. Ma tapasztaltam, hogy teliköpködi "csumákkal" a nyákot. De fejre fordítottam és egy-két nyomással átfújattam, utána már jól szórta be a nyákot. Előérzékenyített nyákot szoktam használni, de van most itthon egy két nyákom és a mh-ről is tudok szerezni ezért váltottam vissza P20-ra. Az első nyák sikerült is vagy tizedjére.
(#) mc-4 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Egy ilyet hoztam össze.Egy ilyet
(#) kaqkk válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Az enyém ilyen volt neki sem kellett 3 percnél több
(#) mc-4 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Holnap megpróbálom 2-3 percel, remélem végre jó lesz.
(#) Mircsof hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Megosztanám egy friss tapasztalatom veletek az öntapadós tapétával kapcsolatban. Ez a nyomat magáról a tapétáról lett vasalva, nem a hordozójáról, és simán áztatás nélkül lehúzható kihűlés után.
(#) pjg válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Mi ez a masszírozás?
(#) Mircsof válasza pjg hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
Gondoltam hátha ráfut egy-két hozzám hasonló kezdő vasalós, és lát benne fantáziát. Mivel alig lehet levakarni a tunert a nyákról, sokkal biztatóbb mind az áztatás.
(#) mc-4 hozzászólása Feb 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Ma reggeli 1 perces megvilágítással már vaskloridba raktam. Lehet még kisérletezek a levilágítási idő csökkentésével.
(#) spgabor válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Sziasztok!

Csatoltam első UV technikával készített nyákomat. Vagyis a másodikat, mert az elsőt sokáig világítottam és erős lemosót is kevertem és a közepét kb 2 másodperc alatt teljesen lemarta.
Szóval a kérdésem az lenne a tapasztaltabbakhoz, hogy a képeken látható hibák (átvezetések) kiküszöbölésére elég ha kicsit tovább világítom (ez 6:30 alatt készült el), vagy valami mással kellene próbálkozni? Esetleg más hiba, amire oda kellene figyelnem?
Amúgy ez gyári filmes nyák volt. De vettem dry fóliát, úgyhogy inkább azzal fognak készülni a további panelek.

Üdv:
spgabor
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2015
(#) kaqkk válasza spgabor hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
A mesterfilm nevolt elég fényzáró vagy túlsok volt a levilágítási idő , vagy gyenge volt az elóhívó vagy nem hívtad elég ideig ...
(#) spgabor válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Fogok majd csinálni egy teszt ábrát percenkénti beosztással, hogy pontos levilágítási időt kapjak. Ez a 6,5 perc a fórumon és a legtöbb helyen olvasottak alapján lett saccolva.
A film jó volt. Írásvetítő fólia két rétegben.
Az előhívóval akadtak gondjaim, szi-ti lefolyó tisztító púpos adagolókanállal + fél liter meleg víz. Elsőre 2-3 másodperc alatt megsemmisítette a túlvilágított panelt, így e csatolt képen lévőt úgy hívtam elő, hogy az előbb említett keverékhez adtam még fél liter vizet, hogy kicsit lassabb legyen a folyamat. Így lubickolt 1-2 percet, addig, amíg a vezetősávok láthatóakká nem váltak.
(#) kaqkk válasza spgabor hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Akkor a leírás alapján sok a levilágítási idő. próbáld meg még egy kicsi hígítani a hívót és kb30-35 fokra melegíteni az előhíváshoz és használj ecsetet ..
(#) elektrorudi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Még jó, hogy az interneten szabad véleménynyilvánítás van. Így én is elmondanám a saját verziómat. Aztán ki-ki csinál, amit akar.
Ha a NYÁK mérete megengedi, mindíg egymás mellé nyomtatom. Indok:
Széltében még nem tapasztaltam elcsúszást, mert miért is lenne? Viszont ahogy továbbítja a papírt a nyomtató, meg-meg csúszik a fólia, vagy a papír, és nem lesz egyforma a két nyomat hossza.
Ma egy 268x142 méretű fóliát negyedszerre sikerült kinyomtatnom úgy, hogy elfogadható legyen egymásra téve. Az eltérés minden esetben hosszirányú volt!
(#) spgabor válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Oké, köszi a tanácsot.
Még tesztelem majd a folyamatot, de szerintem be fog válni.
(#) pont válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Én meg két külön lapra nyomtatom, és nálam akkor a legkisebb az eltérés...
(#) mc-4 hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Egyszerűen nem sikerül...
Mire előhívom eltűnik a letakart rész is.
A második képen lévő nyákra már 4 fóliát raktam.
Mi a gond, lehet rossz minőségű a nyomtatás?
Eszem nincs hozzá...
Valakinek ötlet?
(#) mc-4 hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Lehet, hogy közel vannak az uv ledek? ( kb.2cm)
(#) gulasoft válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Próbáld ezt leadni egy nyomdába, ott olyan filmet világítanak neked hogy annál jobb nincs. Utána lehet a levilágítással kísérletezni. Mindenképpen szorítsd oda a panelt egy üveglappal.
(#) papus51 válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Már sokszor feltetteem itt ezt a kérdést, de akkor mégegyszer: a fóliának melyik oldalán volt a nyomat, vagyis a nyák felé volt fordítva vagy ellenkezőleg?
(#) mc-4 válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
A ledek-et tartó lapot hátrább tettem amennyire csak lehetett, kb. 6cm van az üveg és a ledek között. Irat összefogó -val szorítottam össze az üvegeket mind a négy oldalán.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) mc-4 válasza papus51 hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
A kérdésed olvasása előtt már az is megfordult a fejemben, hogy nem jó az előhívó töménysége, elromlott a hűtőben a lakk...
A kérdésed célba talált!!!
A fólia üveg felőli oldalán volt a nyomat. Így holnap újra próba, már a nyák felőli nyomatos fóliával.
Gondolom a nagy erejű uv fényt megvezette a fólia azért volt a kutyaság.
Köszönöm az építő jellegű kérdést!
Már majdnem visszatértem a vasaláshoz.
(#) kaqkk válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Arra is figyelj hogy ha vékony a üveglap amivel leszorítod akkor elöfordulhat hogy a közepe megemelkedik ha erősen szorítod a széleit
(#) papus51 válasza mc-4 hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Akkor sok sikert!
A levilágítási időd valószínűleg 3perc környékén lesz (plusz-mínusz).
És a profi nyákról kérünk egy fotót.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) mc-4 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
5mm üveg lap
(#) mc-4 válasza papus51 hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget!
Következő: »»   1094 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem